Roparun rent voor ADRZ Longrevalidatie verandert niet uw longen, wel uw leven! Echocentrum Open Dag van de Zorg ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS Longrevalidatie geeft u geen nieuwe longen of luchtwegen. Longreva- lidatie biedt u wel de mogelijkheid om beter met deze chronische aandoening om te gaan. In de praktijk betekent het vaak dat mensen die een longrevalidatie programma volgen minder last hebben van kortademigheid,dat hun conditie verbeterd en dat men beter weet om te gaan met de periodes waarin het wat slechter gaat. Het gevolg hiervan is dat dagelijkse activiteiten makkelijker verlopen en langer vol te houden zijn. Hoe komt u in het revalidatieprogramma terecht? Uw huisarts kan u via de longartsen van het ADRZ aanmelden voor de longrevalidatie. Longrevalidatie zit in het basispakket van de zorg verzekering en wordt dus volledig vergoed. Als u zich aanmeld, krijgt u een gesprek met uw longarts en de copd- verpleegkundigevan het ADRZ. Om te kijken of u in aanmerking komt voor longrevalidatie worden een aantal onderzoeken gedaan, zoals een longfunctie-onderzoek en een-fietstest. Aan de hand van de onderzoeksgegevens en uw'persoonlijke hulpvraag stelt de longarts met het behandelteam voor u eeri revalidatieprogramma samen. Het programma duurt zo'n 12 weken. U komt drie keer per week naar Het revalidatie-behandelteam bestaat uit een longarts, COPD- verpleegkundige, fysiotherapeut, ergotherapeut, bewegings agoog, diëtist en maatschappelijk werker. Stichting Roparun stelt vanuit de opbrengst van de Roparun 2012 een maximumbedrag van 1600 euro ter beschikking aan het ADRZ, locatie Goes. Het bedrag wordt gebruikt als bijdrage voor vier workshops "Look Good Feel Better". De workshops worden ook in Vlissingen georganiseerd. De Roparun is een loopevenement van 520 kilometer waarbij mensen, in teamverband, een sportieve prestatie leveren oni op die manier geld op te.halen voor mensen met kanker. Een avontuur voor het leven. Dit blijkt overigens ook uit het motto wat al jaren is. Leven toevoegen aan de dagen, waar geen dagen meer kunnen worden toegevoegd aan het leven. Op zaterdag 26 mei 2012 gaat in Parijs en Hamburg de 21e edi tie van de Roparun van start. De finisTi is op 2e Pinksterdag 28 mei 2012 op de Coolsingel in Rotterdam. Het is voor het eerst .dat de Roparun naast Parijs ook start in Hamburg. De Roparun is ontstaan in 1992 en heeft inmiddels ruim 45 mil joen opgebracht. Het geld wordt gebruikt voor de ondersteu ning van allerlei doelen die te maken hebben met zorg voor mensen met kanker. Voor meer informatie' kan men terecht op de website www.roparun.nl of door een vraag té stellen via email-adres info@roparun.nl. Als je zwanger bent kunt je bijna niet wachten om jullie kindje te zien. Daarom is het leuk om een pretecho te laten maken. Bij echocentrum Michieltje, onderdeel van het ADRZ, is het mogelijk om zonder verwij zing van een arts of verloskundige een pretecho te laten maken. Onze echöscopistes zijn aangesloten bij een beroepsvereniging en hebben een contract met de Stichting Prenatale Screening Zuid West Neder land. De echoscopistes zijn gecertificeerd voor het maken van medi sche zwangerschapsecho's. Uiteraard beschikken zij over veel ervaring in het maken van zwangerschapsecho's. Geavanceerde Toshiba 2D/3D/4D apparatuur. Door kennis en ervaring zorgen wij ervoor dat er een kwalitatief goede echo van uw kindje wordt gemaakt, waarop alle leuke en belangrijke kanten van uw kindje in beeld komen. Alles wordt uitgelegd en er is genoeg tijd om vragen te stellen. Voor de kwaliteit van de echo ben je afhankelijk van de ligging van het kindje en de hoeveelheid vrucht water. Mocht het niet lukken om een mooie echo te maken, mag u op een later tijdstip uiteraard nog eens terugkomen. Dit kost niets extra's. Sinds enige tijd is ook onze website www.echocentrummichieltje.adrz.nl in de lucht. Hierop vind je alle informatie over de pretecho's. Je kunt hier zien welke periode het mooist is om een 2D of een 3D/4D echo te laten maken en wat onze prijzen zijn. Het is ook mogelijk om via de website online een afspraak te maken voor een pretecho, zodat je vanachter je computer op je gemakje de dagen het tijdstip kunt uitkiezen, die voor jullie het beste uitkomt. Wie voor 31 mei 2012 online een afspraak maakt voor een pretecho- ontvangt 10% korting. Verschillende afdelingen van het ADRZ in Goes en Vlissingen openi zaterdag 17 maart de deuren tijdens de Open Dag van de Zorg. Er w veel informatie gegeven en er was ook veel te doen. Op de opera kamers in Vlissingen konden bezoekers zelf een laparoscoop bediei (zoals bij kijkoperaties). Zwangere vrouwen konden gratis een kc echo krijgen in echocentrum Michieltje. In Goes kregen honden mensen een rondleiding op de Acute Opnamè Afdeling en de Spo eisende Hulp. Ook de kinderafdeling en het Medisch Centrum v Hyperbare Zuurstoftherapie werden druk bezocht. Sinds 2005 leveren het ADRZ en Revant Lindenhof in Goes een uiterst effectief longrevalidatieprogramma (een score van 8,4 op een schaal van o tot 10) voor mensen met een chronische longaandoening. Het team wordt geleid door de longartsen Kuper en Keizer en bestaat uit een longverpleegkundige, diëtiste, maatschappelijk werker, ergotherapeute, secretaresse, 2 bewegingsagogen en 4 fysiotherapeuten. het revalidatiecentrum Revant-Lindenhof in Goes. Het programma bestaat uit groeps- en individuele behandelingsactiviteiten, aange past op uw persoonlijke mogelijkheden en revalidatiedoelen. Nazorg Het is belangrijk dat u ook na de longrevalidatie lichamelijk actief blijft. De ervaring leert dat u dan ook na het programma blijft profi teren van de winst die u heeft opgedaan tijdens de trainingsperiode. Met het revalidatieteam kunt u bespreken welke mogelijkheden er voor-u in uw omgeving zijn. Meer informatie over het longrevalidatieprogramma is te vinden op www.revant.nl of bij de polikliniek longgeneeskunde, afdeling 44 in Goes (0113-234735). W.J.A. Kunst, longarts Kunst is opgeleid tot longarts in VUMC in Amsterdam. Hij werkte onder andere in hetAntonie van Leeuwenhoek ziekenhuis, het Academisch Medisch Centrum in Amsterdam en in Heidelberg, Duitsland. Aandachtsgebied van longarts Kunst is longkanker. Hij is sinds februari 2012 werkzaam in het ADRZ. "Ik heb er ontzettend veel zin in om in Zeeland te wonen en te werken". Colofon Vragen of reacties naar aanleiding van deze advertentie kunt u sturen naar A' deling Communicatie, Postbus 3200,4380 DD Vlissingen, email info@adrz.n Eindredactie: Afdeling Communicatie ADRZ (Jacqueline van de Kreeke) Fotografie: Peter Wijkhuys Opmaak: de Wilde Zeeuw, Terneuze

de Faam | 2012 | | pagina 18