Vlissingen herdenkt bevrijding Spanje TERNEUZBEN De verlegen poes Mi la (3) zoekt een lief baasje jKSfi? U KOMT TOCH OOK NAAR TERNEUZEN?„ r/O korting fCITY BOX 5 f Zateróagvan gratis parkeren! (H)erkenning, steun en advies Mode op En wij geven een rondje zonnebril op sterkte vanaf €115,00 tilroeoptiek brilmode& contactlenzen tilroeoptiek walstraat 81 vlissingen 0118-412370 www.tilroe.nl F? til roeopticien AANBIEDING 1,5 m3 van €^7^- voor 9,95 27 m3 van ut, - voor 120,- Meer info? Bel of kom langs! Steeds meer mensen ontdekken hun eigen huis opnieuw dankzij City Box. Ontdek je huis opnieuw met een opslagruimte van City Box. City Box Middelburg Klarinetweg 7 Tel.: 0800 - 555 6666 (gratis) www.citybox.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 28 maart 2012 De Faam pagina 13 Middelburg Slachtofferhulp Nederland begint, in samenwerking met de Provincie Zeeland, in april met begeleid lotgeno tencontact voor nabestaan den die een partner verloren hebben in het verkeer. Er zijn zes a acht bijeenkomsten, na enkele maanden gevolgd door een terugkomdag. De lotgenotenbij eenkomsten zijn in de avonduren. "Alsof het leven stil staat" is een veelgehoorde uitspraak als je wordt geconfronteerd met een verkeersongeval waarbij je een dierbare verliest. Na bestaanden in rouw komen in een emotionele achtbaan terecht en kunnen zich wel eens afvragen of, en wanneer dit ooit zal ophouden. Ervaringen uitwisselen Nabestaanden krijgen tij dens de bijeenkomsten de gelegenheid om onderling ervaringen uit te*wisselen. Op deze wijze is het mogelijk om erkenning en herkenning te krijgen voor ieders situatie en elkaar te steunen. De bij eenkomsten zijn in Middel burg en duren twee uur met een korte pauze. Tijdens de bijeenkomsten komen, naast het uitwisselen van ervarin gen en advies, onderwerpen aan de orde die door de deel nemers zelf worden bepaald. Deelnemers aan eerdere lot- genotenbijeenkomsten wa ren positief over deze vorm van ondersteuning die in een behoefte blijkt te voorzien. Meer informatie en aanmel den via Saadia Souhaïl tel: 06-13313589. Het is dit jaar precies 440 jaar geleden dat Vlissingen zich bevrijdde van de Spaanse Overheersing tijdens de 80 jarig oorlog (1568-1648). Op 6 april 1572 om precies te zijn. Stichting Vesting Vlis singen viert deze gebeurtenis dit jaar op zaterdag 7 april met diverse festiviteiten. Ellen De Vriend Vlissingen Tara de Vriend Vlissingen Mila is een hele lieve poes van drie jaar oud. Ze is pas binnengebracht bij het die renasiel. Ze is dol op knuffe len en zit af en toe op schoot. Mila is in het begin wat ver legen, maar nadat ze iemand kent in ze heel lief. Ze houdt er wel van om af en toe te spelen, maar ze is liever lui dan moe. Zindelijk Mila is zindelijk en houdt er van om in de tuin rond te lopen. Maar een flat vind ze ook geen probleem. Omdat Mila van haar rust houdt, woont ze liever niet in een druk gezin. "Mila is in het begin ang stig en verlegen, maar nadat ze je kent is het een lekkere gezellige kroelpoes", ver telt Simone van Dierenasiel Walcheren. Gesteriliseerd Voordat de katten herplaatst worden, worden ze gesterili seerd of gecastreerd. Alle katten krijgen een ontwormingskuur en worden ingeënt en gechipt. Interesse Interesse in Mila? Kom dan eens kennismaken. Bel dan naar 0118-613579. Of neem een kijkje in het Dierenasiel Walche ren aan de Maanweg 5 in Vlis singen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op za terdag van 11.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het dierenasiel gesloten. Het is ook mogelijk om kennis te maken met het asieldier buiten de ope ningstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website van het dierenasiel. dierenasielwalcheren.nl De verlegen poes Mila van drie jaar oud kijkt eerst de kat uit de boom. Wie kan haar een gezellig thuis bieden? FOTO: TARA DE VRIEND Het begint om 13.30 uur bij de Oranjemolen. De organisatie roept de Vlissingse bevolking op om in de optocht mee te lopen. Dat kan in burger, maar liever nog kunstzinnig- of historisch verkleed. Rond 13.50 uur ver trekt de groep en de tamboers van Ons Genoegen over de Oranjedijk naar het Rondeel bij de Michiel de Ruyterhaven. De kanonnen worden door schiet vereniging TCA De Fles weer gebruiksklaar gemaakt, waarna wethouder Rob van Dooren het eerste schot lost. Dit vormt tevens de opening van het Vlissingse toeristisch seizoen. Belangstellenden mogen ook schoten lossen. Don Pachieco Daarna meert de hoogaars van de Spaanse bouwheer Don Pa chieco met zijn gevolg aan. Hij wordt, voor zijn terechtstelling, door de straten van Vlissingen gereden: van de Walstraat en Don Pedro Pachieco is al eerder in Vlissingen geweest. Op deze foto staat hij met een aantal Vlissingse dames. FOTO: TOON POPPE de Lange Zelke naar het Bel- lamypark. Burgemeester René Roep onthult daar om 15.00 uur de gedenksteen '1572' te genover Reptielenzoo Iguana. Deze blauwe steen is verwijderd omdat het Bellamypark op de schop ging. Opgehangen Don Pedro Pacieco, een neef van de Hertog van Alva, wist in 1572 niet dat Vlissingen zich onafhankelijk had verklaard. Toen hij in de stad aankwam werd hij gevangengenomen en begin mei opgehangen als symbool voor de Spaanse on derdrukking, waar de gehele bevolking onder had geleden. Stadsgids Theo de Badts geeft een toelichting bij de nieuwe onthulling van de steen. Tijdens de herdenking loopt de flamen- cogroep 'Con Mucho Custo' mee in het gevolg van Pachieco voor een demonstratie. En het Harmonie Orkest van Ons Ge noegen voert de filmmuziek van Pirates of the Caribbean uit. Ook wordt de donderpreek van pastoor Johan Dirksen na gespeeld. Spaanse hapjes Een aantal horecagelegenhe den op het Bellamypark doet aan het feest mee met Spaanse hapjes en plaatst een zeerovers springkussen. Het evenement kwam mede tot stand met financiële bijdragen van de gemeente Vlissingen, stichting Moerman Promotie Vlissingen en stichting Vlissin- ger Michiel. 1 T3/30tot36.pf De Westerscheldetunnei is zaterdag 31 maart tolvrij Kijk ook op onze website: www.cmterneuzenni de complete bril ongeacht de prijs incl. glazen en montuur wij kunnen declareren bij vele zorgverzekeraars UW BRIL IS MAATWERK DAAROM KIEST uToOR TILROE OPTIEK Thuis ruimte tekort? Dan hebben wij goed nieuws voor u. U hoeft niet meer te verhuizen als u groter wilt gaan wonen. Want met een opslagruimte van City Box creëert u op slag meer ruimte in uw eigen huis. Kies nu ook voor City Box en ontdek uw eigen huis weer helemaal opnieuw. U zult zien: u bent meteen verkocht! Jl OP SLAG MEER RUIMTE K

de Faam | 2012 | | pagina 13