r r 1 Huisvuil op Goede Vrijdag Op weg naar een energie neutraal Middelburg Het woord aan raadslid Marga de Brauwer-Koevoets INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG woensdaq 21 maart 2012 De Faam paqina 8 Vrijwilligerswerk Jaarlijks wordt NL Doet georgani seerd. Afgelopen weekend was het weer zover: het weekend van het vrij willigerswerk. De PvdA ging aan de slag in het speelbos Hoogerzael in de Griffioen. Er werd een pad gelegd en fietspar keerplaatsen gemaakt. Nu is het speelbos weer klaar voor de kinderen die er komen spelen. U kunt hierover binnenkort lezen op www.middelburg.pvda.nl. Door vrijwilligerswerk kunnen vereni gingen overeind blijven en mensen mee doen in de samenleving. Er zijn veel vrijwilligers bij sportverenigingen. Daar is altijd behoefte aan trainers, mensen achter de bar of klussers. In sommige wijken wordt ook het open baar groen onderhouden door vrijwil ligers of activiteiten georganiseerd voor de wijkbewoners. Nu is er een heel bijzondere club waarvoor de gemeenteraad maan dagavond geld beschikbaar heeft ge steld: De Game House Zeeland. Het Foto: Aart van Belzen geld is nodig voor de huisvesting van de Game House. Dit keer geen volwassenen die zich in zetten voor kinderen, meestal hun eigen kinderen. Maar jongeren die ac tiviteiten organiseren voor andere jon geren. Deze jongeren organiseren al vanaf 2006 game avonden voor de jeugd van boven de 13 jaar in Mid delburg. Als je er binnen loopt is het een bonte verzameling van snoeren, beeldschermen, kasten, geluids boxen en... jongeren. Met groepjes kijkt men geboeid naar de prestaties van andere jongeren. Men leeft met elkaar mee. Dit is ook de visie van deze club: gamen is so ciaal. Niet alleen de gemeente heeft vertrouwen in deze jongeren. Ook de Rabobank heeft een bedrag beschikbaar gesteld voor nieuwe ap paratuur in de nieuwe huisvesting. De gemeenteraad heeft JA gezegd en een bedrag beschikbaar gesteld. Nu kan de Game House een nieuwe plek inrichten voor de jongeren in Mid delburg. Het geld van de Rabobank is bestemd voor nieuwe apparatuur en spellen. Na de opening zullen er weer nieuwe leden geworven worden. Dit is een mooi voorbeeld van vrijwilli gerswerk. Marga de Brauwer Raadslid PvdA Op de afvalkalender is niet vermeld de gewijzigde datum voor het opha len van huisvuil op vrijdag 6 april (Goede Vrijdag). Het huisvuil van die dag wordt een dag eerder opgehaald, dus op donderdag 5 april. De gemeente Middelburg gaat een plan voor de gemeenteraad op stellen om te komen tot een energieneutraal Middelburg, het liefst al in 2030. Een energieneutraal Middelburg betekent zoveel moge lijk energie besparen en alle benodigde energie halen uit hernieuw bare bronnen, zoals wind- en zonne-energie, biomassa, aardwarmte en waterkracht. Hierbij is de inzet van de lokale sa menleving, bedrijven en andere stakeholders nodig. Op woensdag 18 april om 19.30 uur is er in de raadzaal een actieve work shop voor geïnteresseerden. Tijdens de workshop bespreken, verbeteren en concretiseren we het plan met stappen om te komen tot een energieneutraal Middelburg. Zo krijgt de raad van Middelburg straks een door de gemeen schap gedragen plan ter goedkeuring aangeboden. Wilt u deelnemen aan de workshop en zo bijdragen aan het plan, geef u dan op via griffie@middel- burg.nl. Er zijn slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar, dus vol is vol. Ter voorbereiding op het plan wil de gemeente de kennis testen van iedereen in Middelburg over energieverbruik. Op www.middelburg.nl/energieneutraal staat een enquête. Vul hem in voor 15 april. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben be sloten om de straatnamen Statenhove I en Statenhove II in te trekken en de naam Statenhove vast te stellen voor twee woningcomplexen aan de Statenlaan, ter hoogte van Het Meiveld, voorheen Staten hove I en Statenhove II. Het besluit met situatieschets ligt voor ieder een zes weken, van 21 maart tot en met 1 mei, ter inzage bij de vakbalie in het stads kantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekendmaking van dit besluit, een bezwaarschrift indie nen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen beroep in stellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuursrecht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 16 van de Algemene wet Bestuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijdelijke maatregelen? Dan Kunt u, nadat u be zwaar nebt gemaakt, een voorlopige voor ziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht gehe- PARKEERBELASTING Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat de raad van de ge meente Middelburg heeft besloten, de verordening 'wijzigingsverordening op de heffing en invordering van parkeeroefastin- gen 2002' vast te stellen. Het raadsbesluit en deze verordening lig gen ter inzage bij de afdeling Planning en Lontrol/belastingen. KOSTENBESLUIT AANSLAG NAHEFFING PARKEERBELASTING Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat met betrekking tot de verordening parkeerbelastingen het 'kos- tenbesluit aanslag naheffing parkeerbelas ting' is vastgesteld. Het besluit ligt ter inzage bij de afdeling planning en control/belastingen. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben beslo ten net parkeren te verbieden op een aan Onder den Toren gelegen parkeervak, behalve voor de arts waarvoor het parkeer vak is bestemd. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op grond van de Algemene wet be stuursrecht tot 3 mei.2012 bij burgemeester en wethouders bezwaar maken door het in dienen van een gedagtekend en gemoti veerd bezwaarschrift. Degenen die een bezwaarschrift hebben in gediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzienin genrechter bij de rechtbank Middelburg ver zoeken een voorlopige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzieningenrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt in het stadskantoor bij de afdeling Vergunningver lening en Handhaving tér inzage. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de re guliere voorbereidingsprocedure van toe passing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Elektraweg 7A: sloop 2 afsluiters ri oolgemaal (12-3). Gervinsland 1, 13-17, 21, 33-37, 41, 45-47, 51-53, 61-63 en 4, 10-14, 18-20, 26-30, Ewisland 1- 9, 15-21, 29-33,45-5157, 63- 67en 4-6, 10-14, 18-24, Elmersland 1-3, 7, 13-15, Daniels- land 9-25, 31 en Vrijlandstraat 2- 16 en 20: vervangen kozijnen voor- en zijgevels en bergingen (6-3). Jacob Catsstraat 33: uitbreiden wo ning (11-3). Lanaeviele 45: sloop asbesthoudende golfplaten en vernieuwen met kunststof aakbedekking van berging (6-3). Noordsingel 24: bouw fietsenstalling (8-3). Noordweg 364: verbouw woning en schuur (9-3). Veldmaarschalk Montgomery- laan 1 t/m 35: saneren asbesthou dende ventilatiebuizen uit keukens en badkamers (6-3). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kun nen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsvergun ningen, hebben veneend tussen haakjes staat de datum van verzending): Mortiereboulevard 2: verbouwen en uitbreiden tuincentrum (8-3). Oosterse Lagewea, volkstuincom plex: plaatsen kweekkas (15-3). Park Veldzigt 15: aanbrengen re clame (12-3). Plein 1940 nrs. 17-23: vervangen stalen inbouwkozijnen enkelglas door aluminium inzetkozijnen dubbelglas (12- 3). Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een der gelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNING (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet alge mene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend voor: Kinderdijk 64 en 66: vervangen be staande kanteldeur in voorgevel. De beschikking is ten opzichte van de ont werp beschikking niet gewijzigd. De vergunning en alle relevante stukken ligt gedurende zes weken, van 22 maart tot en met 2 mei 2012 elke werkdag tijdens kan tooruren ter inzage bij de valebant wenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voor- ie. Desge- noemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omge vingsvergunning ten behoeve van de desbe treffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (alsmede degene die redelij kerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf 23 maart tot en met 3 mei 2012 een gemo tiveerd beroepschrift indienen bij de Recht bank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van ae indiener, de dagte kening, omschrijving van het besluit waarte gen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift beeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de voorzieningenrechter bij de rechtbank Mid delburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN 'SCOUTINGGEBOUW ARNEMUIDEN' Op grond van het bepaalde in artikel 3.8 van ae Wet ruimtelijke ordening en artikel 3:42 van de Algemene Wet Bestuursrecht, wordt bekend gemaakt dat de gemeente raad bij besluit van 12 maart 2012 het be stemmingsplan "Scoutinggebouw Arnemuiden" ongewijzigd heeft vastge steld. Het bestemmingsplan voorziet in een juri disch planologische regeling voor het reali seren van huisvesting voor de scoutinggroep Baden Powell en een ravot- bos aan de Steigerweg in Arnemuiden. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan liggen vanaf 23 maart tot en met 4 mei 2012 voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het raadsbesluit en het vastgestelde bestem mingsplan zijn ook digitaal te raadplegen via ae website www.middelburg.nl onder wonen en (ver)bouwen bestemmingsplan nen plannen in procedure. Daarnaast is het bestemmingsplan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplan- nen.nl onder plaRcode NL.IMRO.0687.BPARMSCO-VG99. Gedurende de genoemde termijn kan een belanghebbende beroep instellen bij de Af deling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gra- venhage. Beroep kan alleen worden inge steld door de belanghebbende die omtrent het ontwerpbestemmingsplan tijdig zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar heeft gemaakt, alsmede de belangheb bende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest om zijn zienswijze bij de gemeenteraad kenbaar te maken. Het bestemmingsplan treedt in werking daags na afloop van de hiervoor ge noemde beroepstermijn, tenzij bij ae voor zitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening, zoals bedoeld in artikel 8.4 van de Wet ruimtelijke ordening, is gedaan. Als een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend, treedt het bestem mingsplan pas in werking nadat op het ver zoek is beslist. VOORONTWERPBESTEMMINGS PLAN 'MOLENWATERPARK EN VER VANGING THEATER' In het kader van artikel 1.3.1 van het Besluit ruimtelijke ordening en de Inspraakverorde ning van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 23 maart tot en met 4 mei 2012 het voorontwerpbestemmingsplan .'Molenwater park en vervanging theater' voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskan toor. Het plangebied van dit bestemmingsplan heeft betrekking op het Molenwater in Mid delburg ter plaatse van de huidige Schouw burg en het voormalige Miniatuur Walcheren. Het bestemmingsplan vervangt het voor betreffende gronden geldende be stemmingsplan en voorziet in een juridisch planologische regeling voor het realiseren van een stadspark "Het Molenwaterpark" met daarin een theater, cultuur en een par keervoorziening. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in ae gemeente een belang hebbende na tuurlijke en rechtspersonen. Het voorontwerp- plan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daar naast is het voorontwerpbestemmingsplan raadpleegbaar via de fandelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPBSGMTH-VO99. Tijdens de genoemde termijn kunnen schrif telijk of mondeling inspraakreacties inge diend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burge meester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor een mondelinge zienswijze is het noodza kelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 36.

de Faam | 2012 | | pagina 8