Bundel wedstrijd Concert Veere's Genoegen Gratis compost milieustraten Expo's Walcheren 3.00 xl .92m. 3.395,- 1.50 xl.92m. €1.860,- In 26 kleuren... 1.98 x 2.27m. €2.995 yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 maart 2012 De Faam pagina 7 Veere Muziekvereniging Veere's Genoegen houdt zondag 25 maart een koffieconcert in clubgebouw Het Akkoord aan de Oudestraat 9 in Vee- re. De leerling-muzikanten treden op en ook het fanfa reorkest. Het concert begint om 11.30 uur en de toegang is gratis. "0 iuiuiu.ueeresgenoegen.nl Vlissingen In alle Zeeuwse milieus traten worden zaterdag 24 maart gratis zakken com post uitgedeeld. Met deze actie bedankt Delta namens de Zeeuwse gemeenten alle Zeeuwen voor hun inspan ning om gft-afval gescheiden aan te leveren. Sinds jaar en dag bieden de inwoners van Zeeland hun groente-, fruit en tuinafval (gft-afval) ge scheiden aan. Voor veel mensen is dat de gewoonste zaak van de wereld. Delta heeft vier locaties waar ieder jaar totaal zo'n 200.000 ton gft-afval wordt aangeleverd. Dit wordt tot compost ver werkt en inwoners krijgen hun ingezamelde afval nu dus terug in de vorm van compost. Hiermee geef je in het voorjaar je tuin extra vi taliteit. Op de website staan alle locaties en openings tijden van de milieustraten aangegeven. www.compostdag.nl Ben Slingenberg en Anneke Wiltink houden een workshop voor schrijvers en een schrijfwed strijd. Ook presenteert Anneke haar nieuwe dichtbundel. FOTO: ANNEKE WILTINK 'Overvloed, kankergedichten en gedachten' is de nieuwe dichtbundel die Anneke Wiltink uit Veere schreef. De bundel is tot stand geko men door sponsoring van de Drvkkery en het Schrij verspodium. Het is onderdeel van de actie voor de Alpe d'HuZes en daarmee voor de KWF kankerbestrijding. Tara De Vriend Middelburg "Het is enige jaren geleden dat mijn kinderboeken uitkwamen. In de tussentijd werd ik ziek en doorliep ik een fors behandel- traject. Nu gaat het momenteel conditioneel zo goed dat we met ons hele gezin meedoen aan het evenement Alpe d'HuZes, waarvan de opbrengst naar de KWF kankerbestrijding gaat", vertelt Anneke. Komende zater dag (24 maart) presenteert en signeert zij haar nieuwe bundel in de Drvkkery in Middelburg tussen 10.45 en 11.30 uur. De bundel 'Overvloed' kost 10 euro en daarvan gaat 8 euro naar het KWF. Voorafgaand aan de presentatie geven Anneke Wil tink en Ben Slingenberg vanaf 9.30 uur een workshop 'Schrij vers gezocht!' Zij geven tips en schrijfopdrachten, behandelen hoe je een goed verhaal begint, de toon, perspectief, plot en de weg naar de uitgever. De bijdrage is 5 euro. Aanmelden via: 06-51664455. Verder hou den Anneke en Ben een schrijf wedstrijd. Het onderwerp van het eigen verhaal of gedicht is 'vriendschap'. Het verhaal mag maximaal 2000 woorden tellen en er mogen maximaal vijf ge dichten ingestuurd worden. Het moet uiterlijk op 20 april bin nen zijn op schrijverspodium@ drukkerijmiddelburg.nl. Naast Anneke en Ben zitten Paul Va der en Tiny Polderman in de vakjury. Er zijn mooie prijzen. Sharon Notebaart Van de Gruiter Wonen De Middelburgse fotograaf Stanowicki is all round huis fotograaf van onder andere DELTA en de Sluiskiltun nel. Daarnaast werkt hij voor andere opdrachtgevers en produceert hij vrij werk. Hij exposeert van 1 tot en met 30 april in Van de Gruiter Wonen aan de Langeviele in Middelburg. De expositie 'Niet is wat het lijkt' bevat verrassende beelden. Café Bommel Stanowicki exposeert in april, naast in Van de Grui ter Wonen, ook in Café Bommel in Middelburg. De expositie 'Een kwestie van Licht en donker' bevat historische Middelburgse architectuur, gevangen in zwart/witbeelden. Hij is in middels al twintig jaar als fotograaf actief. Café Bom mel is zeven dagen per week open, vanaf 10.00 uur. MuZEEum Wegens succes toont het ma ritiem muZEEum in Vlissin gen nog tot en met 20 mei de succesvolle tentoonstelling 'Drijvend Vermogen', die bestaat uit superjachten ge bouwd door Amels in Vlis singen. Iedereen die de ten toonstelling bezoekt kan de jachten van de binnenkant bekijken. Ook antwoorden op vragen over het kwali teitsniveau, interieur, tech nische snufjes en de bouw komen aan de orde. Ter Reede Exposant van Blauwe Hope, Anne de Kam, exposeert met Zeeuwse sieraden tot en met 28 mei in Ter Reede in Vlissingen. In de entreehal van het woon zorgcentrum staan vitrines waar iedereen vrijblijvend kan rondkijken. Boerderijgalerie de Osseberg De expositie Het Geziene Zicht baar wordt 24 maart geopend in boerderij de Osseberg, door architect en kunstenaar Christi- aan Keulemans. Verschillende exposanten laten hun werk zien, namelijk Digna Blaauw, Jan van Buiten, Miems van Citters en Inge Rens. De expositie is nog te zien tot en met 5 mei. Drvkkery Voor het boek Onder Invloed van Matthijs van der Ven maakte fotograaf Tom Roelofs foto's van Nederlandse muzi kanten op hun meest inspire rende plaatsen. Deze worden tot en met 22 april getoond in de Drvkkery in Middelburg. In Onder Invloed staan verhalen van Nederlandse muzikanten over hun opvoeding, de eerste platen die ze kochten, cover bandjes waarin ze speelden maar ook over levensloop. Drvkkery Ingrid Godon exposeert ter ge legenheid van de Boekenweek tot en met 30 april in de Drvk kery in Middelburg. Het gaat om een reeks kinderportretten uit het boek 'Ik Wou'. Toon Tei legen liet zich inspireren door de portretten en schreef er voor het boek korte teksten bij. COPY VOOR DEZE RUBRIEK KUNT U STUREN NAAR: RED.FAAM@WHM.WE- GENER.NL.

de Faam | 2012 | | pagina 7