Walcheren Bijeenkomst over herstel van gekrompen dorpen Winkel van Ikkus vol zelfgemaakte artikelen Uit het Zakenhart van... Martin's Dierenspeciaalzaak Bem-Vindo is Portugalgevoel Sauer Oonk: zorgt voor de menselijke maat in het notariaat Travalje, hekwerk of bomen moeten de dorpen van weleer doen herleven "De gehuchten op Walcheren mogen beter herkenbaar zijn!" Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 maart 2012 De Faam pagina 28 Vlissingen Sauer Oonk Notaris sen heeft een unieke dienst toegevoegd aan haar ver trouwde dienstenpakket. Als Formaat notarissen is een unieke dienst ontwik keld. Bij iedere voogdijregeling krijgt de cliënt een gratis Formaat Voogdijverzeke ring voor de duur van twee jaar, ter waarde van 20.000 euro. Dit is nou precies wat bedoeld wordt met de men selijke maat in het notariaat, stellen de notarissen van Sauer Oonk. Zij vinden het als no tarissen belangrijk dat ouders het financiële aspect ook goed regelen. Vanzelfsprekend kan de cliënt op eenvoudige wijze de verzekering verlengen en uitbreiden. Uit de praktijk blijkt regelmatig dat ouders het regelen van de voogdij voor zich uitschuiven en bovendien vaak niet stilstaan bij de financiële consequenties. Daarom hebben zij als Formaat notarissen een aantrekkelijk pakket ontwikkeld, waarmee de aandacht gevestigd kan worden op het regelen van de voogdij. Voogdijverzekering Wat houdt de Formaat Voog dijverzekering in? De Voogdijverzekering is een Formaat product dat als extra service bij ieder testament met een voogdijregeling gratis voor de cliënt wordt afgesloten. De premie voor de voogdijver zekering komt voor rekening van de notarissen. Indien de testateur binnen twee jaar na het opmaken van het testament komt te overlijden, wordt aan de voogd eenmalig het bedrag uitgekeerd om de voogd financieel te ontlas- ten en om de kinderen de best denkbare toekomst te bieden. Hiervoor is door Formaat notarissen die ver zekering ontwikkeld. Sauer Oonk Notarissen, Badhuisstraat 181, Vlissin gen, telefoon: 0118-418110. Meer informatie via: www.sauerenoonk.nl Middelburg Martin's Dierenspeciaalzaak is vanaf 23 februari op een nieu we locatie aan dé Oosterschel- destraat 45 in Middelburg te vinden. Het vorige pand in de Maasstraat maakte deel uit van het oude winkelcentrum dat wordt gesloopt. De onderhandelingen over deze verhuizing dateren al van 2000. Eigenaar IVJartin de Vos runde zijn dierenspeciaalzaak daar vanaf 1996. "Je had eigenlijk geen keuze. Meegaan of niet. Omdat dit voor mij nog steeds een leuke handel is ga ik ermee door. Ik rolde er min of meer per toeval in want het had net zo goed iets anders kunnen zijn. Ik wilde wat voor mezelf, zag deze dierenwinkel te koop staan en ben begonnen. Martin's Die renspeciaalzaak heeft in prin cipe alles voor huisdieren in een heel breed assortiment. Vooral voor honden en katten heeft hij veel. In hondenvoer vind je er alle bekende merken: "Speciaal is Farm Food, een natuurlijke brok, bijzonder goed voor de hond", weet Martin. Maar ook heeft hij een zeer uitgebreid assorti ment kattenvoer. Verder ver koopt Martin allerlei acces soires zoals riemen, speeltjes en benches. Voor postduiven levert Martin alle voeding en bijproducten maar ook op het gebied van hengelsport, aquaria en vissen (koudwa- tervissen en tropische vissen) moet je bij Martin zijn. Ook verkoopt hij konijnen, cavia's en hamsters. Martin is sterk servicegericht, geeft advies en legt zo nodig de zware aankopen in de auto. Martin's Dierenspeciaal zaak, Oosterscheldestraat 45, Middelburg. Telefoon: 0118-616538 Ellen De Vriend Meliskerke Martin de Vos in zijn nieuwe dierenspeciaalzaak aan de Oosterscheldestraat in Middelburg. FOTO: LEON JANSSENS Margitta Rodrigues das Chagas met dochtertje: "Welkom in Bem-Vindo in Vlissingen." FOTO: LEON JANSSENS Stichting Landschapsbeheer Zeeland wil de gekrompen dorpen op Walcheren meer zichtbaar maken. Morgen (22 maart) is in Meliskerke een bijeenkomst voor geïnte resseerden en worden werk groepen gevormd om een aantal plannen uit te werken. Verspreid over Walcheren lig gen verschillende gehuchten. Vaak klein en onopvallend, maar vroeger groter er voorzien van een kerk. Alleen al binnen de gemeentegrenzen van Veere gaat het om tien plaatsen. Gekrompen dorpen op Wal cheren zijn: Boudewijnskerke; Buttinge; Hoogelande; Sint Janskerke; Krommenhoeke; Mariekerke; Poppekerke; Pop- pendamme; Werendijke; Zand dijk; Schellach; Nieuwerkerke; Brigdamme; West-Souburg en Nieuwerve. Herstel van objecten Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ) wil bijvoorbeeld cultuurhistorische- of arche ologische objecten, die direct verband houden met het ge krompen dorp, meer zichtbaar maken of herstellen. Er kan bijvoorbeeld een hekwerk ge renoveerd worden, een travalje teruggeplaatst op een locatie of Een travalje, bomen, haag of tiendenpaal kan heel herkenbaar zijn voor een 'gekrompen dorp' of gehucht. Stichting Landschapsbeheer Zeeland wil deze beeldbepalende objecten herstellen. een boom of bomenlaan aange plant worden. Door een haag aan te planten waar vroeger een kerkmuur stond, kan deze vorm van vroeger weer opge roepen worden. Hierdoor wordt de geschiedenis herkenbaar. Bij veel mensen, zelfs bij de eigen bewoners, is niet veel over de ontstaansgeschiedenis bekend. Toch liggen er nog een heleboel kansen om de gekrompen dor pen weer beleefbaar te maken. SLZ werkt in dit project samen met de gemeente Veere, de ge meente Vlissingen, de gemeen te Middelburg, de Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en de Walcherse Archeologische Dienst! De bijeenkomst in Ons Huis aan de Burgemeester Adelaarstraat 26 in Meliskerke begint om 19.00 uur met een welkomst woord van wethouder Mole naar van de gemeente Veere en een kop koffie of thee. Aad de Klerk van SCEZ en Sandra Dobbelaar van SLZ vertellen respectievelijk over de gekrom pen dorpen en het project. Aanmelden noodzakelijk Iedereen die geïnteress'eerd is in dit project, goede ideeën heeft of in een werkgroep wil mee doen kan zich aanmelden via 0113-230936. Bij Sylvia Tuin dervan SLZ is via dit telefoon nummer ook meer informatie verkrijgbaar. Vlissingen Carlos en Margitta Rodrigues das Chagas openden in febru ari Portugese specialiteitenwin kel Bem-Vindo. Dit betekent 'Welkom'. Op hetzelfde adres aan de Kerkstraat 6 zat al een Portugees winkeltje. "Wij raak ten met de eigenaar in gesprek om het over te nemen", vertelt Margitta, "Er is hier vraag naar Portugese producten door Por tugezen die hier wonen of tij delijk werken. Het is altijd fijn om iets vertrouwds van je eigen land terug te vinden. Ook voor Nederlandse toeristen die Por tugal kennen is dit leuk. Het as sortiment is uitgebreid, speciaal met wijn, port en hapjes om zelf af te bakken. Kazen, worsten, Portugal heeft daar veel soor ten in, olijven en olijfolie. Wij maken ook leuke cadeausetjes." Carlos is Portugees en Margitta is Nederlandse. Maar ze hebben beide kennis van alles van wat zij in Bem-Vindo ver kopen. Primeur is nu de hot escargot, een slakkenkroket. "De slakken zijn gekweekt in Portugal en zijn in een kro ket verwerkt. Heel smaak vol en bijzonder lekker. Ze worden per stuk verkocht", aldus Margitta, "Wij ver kopen ook sardines, inktvis, zeeduivel, heek, grote garna len, venusmosselen en hors makreel. En op zaterdag ook Portugees brood. Dat is heel gewild, bestellen is aan te raden. En natuurlijk bacal- hau, de nationale Portugese vis, dé traditionele maaltijd op kerstavond." Op website staan de openingstijden en Portugese recepten. Bem- Vindo, Kerkstraat 6, Vlissin gen, telefoon 06-21256634 bemvindovlissingen.nl Grijpskerke In gebouw Nimmerdor in Grijpskerke opende Jacoline Sneltjes begin december de Winkel van Ikkus, een winkel met bijna allemaal met de hand gemaakte artikelen. "De artike len zijn niet allemaal door mij zelf gemaakt, want ik ben van mening dat niet iedereen mijn stijl leuk vindt en ik ook niet al les zelf kan. Om meer variatie te bieden ging ik op zoek naar andere mensen met creaties die goed in mijn winkel zouden passen en dat is gelukt. Meer en andere kleuren, kinderkleding, poppenkleren en Zeeuwse sie raden. Vorige week kreeg ik een zending superleuk stoffen speel goed voor jongens en meisjes van Oskar Ellen uit Zweden binnen." Jacoline was eerst be maar ook workshops, voor jong en oud. Dat varieert van werken met naaimachines tot het maken van pompons, nestkastjes (bei de 7 april) of een theemuts en eierwarmers 4 april). "Buiten de handgemaakte artikelen is er nu een snoepkraam bijgekomen waar men vanaf tien cent di verse snoepjes uit kan zoeken", aldus Jacoline. De Winkel van Ikkus heeft ook een webshop waar een groot deel van het aanbod te bestellen is. Op deze site staan tevens alle workshops vermeld plus de openingstijden van de winkel. Winkel van"Ikkus, Bakkersland 29a, Grijpskerke, telefoon 06- 21212656. www.madebijikkus.nl heerster in het oude dorpshuis van Grijpskerke en kreeg de plannen voor het nieuwe dorps huis, Nimmerdor, te zien. Zij kreeg de mogelijkheid om naast de keuken die zij beheert, de Winkel van Ikkus in te richten. Jacoline verzorgt kinderfeestjes, Winkel van Ikkus in Grijpskerke is van Jacoline Sneltjes. In de winkel zijn bijna allemaal zelfgemaakte artikelen te koop. FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2012 | | pagina 44