VOORJBARSMODf Merken maken van shawl een kleuren zomerse dagen No Mans Land Rosner Dismero Etoile du Monde Riani Josephine Co Ted Baker Xandres Het leek een kortstondige hype, maar inmiddels weten we wel beter. De shawl is een blijvertje. En dat geldt ook voor de mannen! diana padmos nieuwe burg 13 4331 ag middelburg tel.: 01 1 8 625471 www.avalonmiddelburg.nl w wwu i tin middelburg.nl HALSZAAK Trendsetters kopen een carrot-pipe zoals de smal toe lopende broek in de modewereld genoemd wordt, maar ook de traditionele rechte pijp is volop aanwe zig. In denim is het greywashed heel populair, naast een regenboog aan overige kleuren. Veel broeken hebben een bijzondere afwerking aan de bin- nenkant die gezien mag worden! De omslag is geen teken meer van een te lange broek, maar een fashion statement pur sang. Het betekent natuurlijk wel dat er ook goed moet worden nagedacht over de schoe nen. Geen afgetrapte exemplaren, maar goed zitten veterschoenen in zachte tin ten. Sneakers mogen zeker en zijn bij voorkeur goed gekleurd. Terug naar de broeken, want wat moet er op? Met de co loured denim als uitgangspunt kun'je het zo wild maken als je wilt. Eén van de glo bale trends die het Perscentrum Mode dit seizoen signaleert is Bohemian Friends, waarin prints, motieven en kleuren van heinde en verre met elkaar gemixt worden. Gebloemde jasjes over ruiten bloezen en dan uiteraard een gekleurde broek onder. Maar ook een mooie basic trui staat goed op een fleurige broek. Het is geen kwestie van durven, maar een kwestie van dragen, dus waar wacht je nog op? Merken die bekend staan om hun maatwerk, zoals Canali en Cor- neliani verrijkten hun kostuums met shawls in ton sur ton tinten. Op de catwalk zagen we verder grote katoenen versies bij Michael Kors en Alexis Mabille. Bij Etro en Louis Vuitton waren de shawls vrolijk gekleurd. Het Italiaanse Etro, bekend van hun kleurgebruik en bonte dessins, liet de doeken simpel langs de hals vallen, terwijl de Fransen kozen om de modellen met stoer geknoopte exemplaren voorbij te laten para deren. Vuitton liet tevens prachtig zien hoe draagbaar felle kleuren zijn en hoe je verschillende prints kunt combineren zonder er uit te zien als een aangeklede clown. Naast de grote shawls waren we volledig in de ban van de smalle, kleine versies zoals bij Prada, Trussardi en Kenzo te zien was. De eerste twee knoopten de zijden doeken strak om de hals, zodat deze nog net boven truien of overhemden uit piep ten. Ook Prada liet leuke voorbeelden zien, hoe makkelijk je diverse patronen met elkaar combi neert. Kenzo ging nog een stap verder en knoopte, een haast klassieke zijden damesshawl als een opgerolde matrozenkraag. Voor het dage- gebruik zouden wij kiezen voor een fi jne variant. Vooral de zandti ten en dip dye lijken ideale aanvullingen voor het Hol landse straatbeeld. En mocht je experiment nou niet bevallen. Pak 'm in en geef die shawl door aan je vrouw of vriendin. Het zal haar niet min der leuk staan! BROEKEN Geldt voor de dames dat de kan ten blouse niet mag ontbreken in de zo merse garderobe, de mannen kunnen dit seizoen niet zonder een ge kleurde denim of chino.

de Faam | 2012 | | pagina 25