Fraai boek Zeeland vanuit de lucht Goud en Zilver is Geld A €175, BEELD - GELUID - WITGOED voor de actuele prijzen kijk op onze website www.goudenzilverisgeld.nl 00k voor vervanging van uw inbouwapparaten Prepareerweekend in het museum Terra Maris TECHNO JANSSEN SIEMENS KOEL/ VRIESKAST MIELE STOFZUIGER nu voor 999, Schoencontrole Intersport Erik 41 m m m voor 399,- SIEMENS SIEMENS "EXTRA KLASSE" CONDENSDROGER 549,- WASMACHINE 1.049,- LOEWE XELOS 32 SL LED LOEWE. www.technojanssen.ril Al bijna 50 jaar een begrip in Vlissingen. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 21 maart 2012 De Faam pagina 13 Middelburg Intersport Erik en Sandy Westerhof van Hallux Podo- therapie houden op zaterdag 24 maart weer een voet- en schoencontrole dag. Zij bie den geïnteresseerden de mo gelijkheid om hun schoenen en eventuele inlegzolen te la ten controleren. Dit gebeurt in de winkel van Intersport Erik aan de Nieuwe Burg in Middelburg. Met deze actie willen zij sporters en wande laars een goede start geven voor het nieuwe wandel- en hardloopseizoen. Mensen beginnen nu met de voor bereiding voor de kustma- rathon en goed materiaal is belangrijk. Lichamelijke klachten zoals knie-, heup en/of rugklachten, maar ook kleine ongemakken zoals branderige of vermoeide voeten zijn veel voorkomen de klachten. Een verkeerde afwikkeling van de voet of een verkeerde voetstand kunnen hier de oorzaak van zijn, maar ook oude of ver keerde schoenen. Het kiezen van de juiste schoenen is zeer belangrijk en hiervoor heeft Intersport het Fit-For-Feet voetanalysesysteem ontwik keld. Hiermee kan snel, een voudig en objectief worden vastgesteld welke schoenei genschappen voor een klant essentieel zijn. Ook is op deze dag twee maal een run- ningclinic, waar beginnende en gevorderde hardlopers advies krijgen over onder andere lichaamshouding en technieken. wiuiu.intersporterik.nl Wat is Zeeland groen, is het eerste dat opvalt als je het boek 'Zeeland vanuit de lucht' inkijkt. Alle foto's zijn gemaakt door Izak van Maldegem (51). Hij is lucht- fotograaf bij Sky Pictures, zit sinds 1986 in het vak en legt graag het mooie Zeeland vast. "Vrijwel altijd in opdracht van bedrijven en instellingen, waardoor ze nauwelijks 'het grote publiek' bereiken. Met dit boek wil ik daar verandering in brengen", schetst Van Maldegem in zijn voorwoord. Ellen De Vriend Amemuiden Izak vliegt vanaf Vliegveld Midden-Zeeland met een Ces sna 172, een éénmotorig vier- persoons vliegtuig. Vrijwel alle nieuwe foto's in het boek 'Zee land vanuit de lucht' zijn ge maakt vanuit dit type vliegtuig. Hij werkt voor diverse media, waaronder de Quote 500. Zo moeten er soms foto's gemaakt worden van de riante 'paleizen' van miljonairs. Naast de media zijn de opdrachtgevers van Sky Pictures voornamelijk afkom stig van aannemers, campings, havenbedrijven, overheden en instellingen. Izak is inmiddels druk doende met opnamen voor een nieuw boekwerk: 'Friesland vanuit de lucht.' Izak en Erna van Maldegem Foto's zoals deze nodigen altijd uit om te gaan zoeken naar huizen of winkels die je kent. Daarom kun je uren kijken en bladeren in het nieuwe boek van Izak._ FOTO: P.R. leiden het in luchtfotografie gespecialiseerde bedrijf vanaf Vliegveld Midden Zeeland. Dertig jaar geleden is er ook een fotoboek uitgebracht waarin alle kernen van Zeeland staan. Het feit dat er in die drie decennia zoveel veranderd is in Zeeland, heeft hen ertoe bewogen om 524 beelden samen te vatten in een nieuw boek. Het begint met de gemeenten Sluis, Terneuzen en Hulst en gaat daarna naar de an dere kant van de Westerschelde. Naar Vlissingen, Middelburg, veere, Goes, Borsele, Kapelle en Reimerswaal. Noord-Beve land, Schouwen Duiveland en Tholen maken het totaalplaatje van Zeeland compleet. Soms is het jammer dat je niet een beetje kunt inzoemen op een foto van bijvoorbeeld het bevrij dingsfestival in Vlissingen, waar honderden mensen op staan, piepklein. Maar andere foto's zoals van het Fort Rammekens en de Karolingenburg in Oost- Souburg kun je nergens mooier maker dan vanuit de lucht. Het boek telt 264 pagina's en 524 foto's van het oude veer- plein in Kruiningen tot het Ver dronken Land van Saeftinghe. Het Goese Meer, toen en nu. Van het oude Terneuzen tot de chique nieuwbouwwijk Othene. Van kust en delta tot havens en industrie. Het is allemaal te zien in het prachtige fotoboek. Het boek 'Zeeland vanuit de lucht' is te koop in de Zeeuwse boekhandels uïlu iu.skypictures.nl Belangrijk is dat alle objecten in de collectie van Terra Ma- ris en de objecten die door de preparateurs worden gebruikt een natuurlijke dood zijn gestorven. Oostkapelle Terra Maris, het museum voor natuur en landschap in Oostkapelle, houdt zaterdag 24 en zondag 25 maart een prepareerweekend Op beide dagen geven zeven a twaalf preparateurs, af komstig uit Zeeland en daar buiten, demonstraties van de verschillende technieken die gebruikt worden bij de conservering van biologisch materiaal. De demonstra ties starten op beide dagen om 12.00 uur en duren tot 16.00 uur. Ze vinden plaats in de ontvangsthal van het museum en zaterdag ook op de eerste verdieping en zijn gratis toegankelijk. Demonstraties Deze demonstraties zijn een unieke kans om te zien op welke manier de biologische collectie, die in Terra Maris tentoongesteld wordt, tot stand is gekomen. De technie ken die gedemonstreerd wor den zijn o.a. het prepareren en opzetten van vissen, vogels en zoogdieren, het in elkaar zetten van skeletten, hermaken van kunstlichamen en postamen ten, het schilderen en afwerken van preparaten. Ook kan uitleg gegeven worden over het maken van afgietsels van schedels, bio logische insluitingen in kristal hars en over het gereedschap en de materialen die gebruikt wor den door een preparateur. Kijkje achter schermen Op zaterdag bestaat voor be langstellenden de mogelijkheid om op de eerste verdieping "een kijkje achter de schermen" te nemen bij de voorbereidende werkzaamheden zoals het villen, ontvetten, wassen, centrifuge ren en drogen van de huiden. iuiuiu.terramaris.nl Uw oude gouden sieraden en zilveren voorwerpen zijn nog steeds veel geld waard! Denk aan die kapotte armbanden of misschien zilveren'bestek dat op zolder ligt. De goud- en zilverprijs is de afgelopen 30 jaar nog nooit zo hoog geweest. Wellicht is het in deze moeilijke tijd verstandig om uw slapende goud of zilver wakker te maken en direct om te zetten in geld. 2 gediplomeerde goudsmeden staan klaar om voor u een vrijblijvende taxatie uit te voeren. Zij hebben meer dan 10 jaar ervaring opgedaan in het taxeren van sieraden binnen een lande lijk bedrijf dat al meer dan 400 jaar actief is in het taxeren van goud, zilver en diamanten. De keurtekens worden met een loep bekeken. Staan deze er niet in, dan wordt uw sieraad in uw bijzijn getoetst op een leisteen m.b.v. koningswater waarna het gehalte wordt bepaald. Hieronder vindt u de officiële Nederlandse Goud Zilverkeurtekens: Goud duizendstcn (22 karaat) 833 duizendster. (20 karpot) 750 duizendste n (18 keroat) 585 duizendsten (14 koroat) grote nieuwre voorwerpen t, kleine nieuwe voorwerpen grote en kleine gebruikte voorwerpen Zilver grote nieuwe voorwerpen kleine nieuwe voorwerpen grote en kleine gebruikte voorwerpen WH ewN WH EWN 925 duizendsten (1gehalte) (HH 835 duizendsten (2* gehalte) 1$) <§S3fN> 800 duizendsten (3' gehalte) mg mn m 27 maart in Fletcher Hotel-Restaurant Du Commerce tussen 11.30 - 16.30 uur Waar: Loskade 1, 4331 HV Middelburg 25 maart in Brasserie Truffino tussen 10.00 - 16.00 uur Waar: Truffinoweg 2, 4561 IMT Hulst Zaal: zie borden Goud en Zilver is Geld Na de taxatie heeft u de mogelijkheid om uw oude goud of zilver direct om te zetten in geld. Dit wordt snel, accuraat en discreet afgehandeld. Scheldestraat 82 Vlissingen, tel. 0118-415737 Koop bij de man die het ook repareren kan mÊkZ energielabel A+ -194 liter koelruimte - 94 liter vriesruimte - Low frost I- Led verlichting - Hoogte 1.86 nu van 559,- Inclusief bezorgen en plaatsen '-r Setprijs 1.495, - 6 kg trommel "EXTRA KLASSE" - 1600 toeren - 8 kg trommel - Eco knop besparing 30% -10 jaar motorgarantie Inclusief bezorgen en plaatsen (gratis offerte) 2000 Watt Metalen buizen - Ingebouwde radio - Ingebouwde digituner - Optimale kijkhoek - Draaibare voet - Usb aansluiting - 80 cm beeld - 3 jaar garantie - Zilver of matzwart Ook leverbaar in 40 inch (100 cm) 1.499,- Openingstijden ma.-di.-do.-vr. 8.30-12.00 u. 13.00-17.30 u. za. 9.00-17.00 u. woensdag gesloten.

de Faam | 2012 | | pagina 13