r r www.middelburg.nl Boomfeestdag 2012 Belangstelling voor vrijwilligerswerk? Afscheid burgemeester Schouwenaar I Bob gaat de sportkantines in Zomertijd ingegaan voor vuilniswagens GEMEENTE MIDDELBURG Het zomerschema voor de vuilniswagens is ingegaan. Dit bete kent dat de vuilniswagens niet om 08.00 uur maar een half uur eerder, namelijk om 07.30 uur uitrijden. Ondanks de vroegere tijd van uitrijden, mogen de containers niet voor 07.00 uur op de ophaaldag worden aangeboden. Wanneer de ophaal dag in uw straat is, kunt u terugvinden op de afvalkalender of op www.middelburg.nl (leven en leefvoorzieningen milieu en afval huis vuil ophaaldata huisvuil). Voor meer informatie kunt u ook bellen met onze centrale telefoondienst (0118) 67 50 00. Burgemeester Schouwenaar legt per 1 mei zijn func tie neer in verband met het bereiken van de pensi oengerechtigde leeftijd. Vrijdag 20 april zijn er twee afscheidsbijeenkomsten: een buitengewone openbare raadsvergadering en een openbare receptie. Van 13.00 tot 14.30 uur is er een buitengewone openbare raadsvergadering waarin het gemeentebestuur officieel af scheid van hem neemt. Deze vergadering is in de Burger zaal van het Stadhuis aan de Markt (ingang via De Helm). Van 15.00 tot 18.00 uur is er in de Wandelkerk Kloos tergangen een openbare afscheidsreceptie (ingang via het Abdijplein). U bent van harte uitgenodigd om Koos Schouwenaar en zijn vrouw de hand te schudden. Koos Schouwenaar is ruim tien jaar burgemeester van Middelburg. Hij blijft met zijn gezin in Middelburg wonen. Erik van Heijningen is benoemd tot waarnemend burge meester van Middelburg. Op woensdag 21 maart is het Nationale Boomfeestdag. In de ochtend planten kinderen bomen en heesters. Aan de Buitenruststraat en De Ruyterstraat plant wethouder Ed de Graaf bomen met respectieve lijk leerlingen van de De Vossen- burch en De Beverburch. In Arnemuiden gaan in de Zuster van Donkstraat negen iepen de grond in. Burgemeester Koos Schouwe naar doet dit samen met scholie ren van de Joos van Larenschool. Leerlingen van de Bijenburch en wethouder Chris Simons planten vijftien soorten bomen aan de Laan der Verenigde Naties. De Kraayertstraat in Nieuw- en Sint Joosland wordt verrijkt met twaalf berken. Wethouder Johan Aal- berts plant de bomen met leerlin gen van De Lonneboot. Na het plantfestijn gaan de kinde ren terug naar school waar de collegeleden hen toespreken. Tot slot krijgen alle kinderen die heb ben deelgenomen aan deze boomfeestdag een certificaat. Boomfeestdag Jaarlijks vieren ruim 150.000 kin deren in Nederland de Nationale Boomfeestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun buurt. Thema dit jaar is Bomen Beleven. Beleef bomen in Griffioen De Tuin van Zeeland organiseert voor kinderen een activiteit om bomen te beleven met al hun zin tuigen. Zo kun je fruit en noten komen proeven, luisteren naar bomen met een stethoscoop én een boom helemaal beleven door er in te klimmen. Boomverzorger Peter Verlaan is uitgenodigd om met een klimuitrusting de kinde ren te helpen in een echt hoge boom te klauteren. Er is ook een kleine speurtocht uitgezet. De ac tiviteiten vinden plaats op Speel hof Hoogerzael, ingang Seispark en beginnen om 13.30 uur. Deel name is gratis. De boomfeestdag wordt georgani seerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en instellingen. De coördinatie van de boomfeest dag in de gemeente Middelburg is in handen van Dick Sakko, tel. (0118) 67 53 13. Voor eventuele vragen of opmerkingen over deze boomfeestdag kunt u bij hem te recht. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg: In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersver eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Bezoek onze oriëntatiebijeenkomst "Vrijwilligerswerk - ook voor u!" Wilt u graag vrijwilligerswerk doen, maar heeft u nog vragen? Zoals: "Wat past bij mij?", "Bij welke organi saties kan ik vrijwilligerswerk doen?", "Wat voor soorten vrijwilligerswerk zijn er?". Kom dan naar de oriëntatiebijeenkomst "Vrijwilligerswerk - ook voor u!". In het eerste deel informeren we u over de diverse soorten vrijwilligerswerk in Middelburg. U ontmoet me dewerkers en vrijwilligers van lokale vrijwilligersorganisaties, die vertellen over hun ervaringen. In het tweede deel gaan we aan de hand van een interessetest kijken wat voor vrijwilligerswerk het beste bij u past. Na de bijeenkomst heeft u voldoende informatie om zelf gerichter op zoek te gaan. Deelname is gratis. Er is plek voor maximaal 10 deelnemers. Graag zien we uw aanmelding uiterlijk woensdag 28 maart tegemoet via vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl of (0118) 75 14 00 (vraag naar Rianne Hacking). Datum: Donderdag 29 maart van 18.30 - 20.00 uur Locatie: Porthos, Sint Sebastiaanstraat 12 in Middelburg Van maart tot en met juni wordt de langlopende Bob-campagne speciaal ingezet in sportkantines. Bezoekers van voetbal-, hoc key-, tennis- en korfbalclubs worden aangespoord om alcoholvrij te rijden en met elkaar af te spreken wie als Bob zijn sportvrien den veilig naar huis brengt. Ongeveer 75% van de samen rijdende automobilisten zegt inmiddels al tijd een Bob-afspraak te maken. De campagne wil de Bob-gedachte ook in de sportwereld een vaste plaats geven. Een 100% Bob in een sport kantine heeft 0% op! Het maken van Bob-afspraken is erg belangrijk voor de verkeersveiligheid in onze provincie. Laat ze niet (ver)zuipen! In de provincie wordt ook het project 'Laat ze niet (ver)zuipen!' uitge voerd. Dit project wil het alcoholgebruik onder de 16 tegengaan en ver antwoord alcoholgebruik boven de 16 jaar stimuleren. Een van de gelegenheden waar dit project zich op richt, zijn de sportkantines. 'Laat ze niet (ver)zuipen!' werkt hierin dan ook nauw samen met de BobSport- campagne. Voor de BobSport-campagne werken het Regionaal Orgaan Verkeersvei ligheid Zeeland, SportZeeland, Veilig Verkeer Nederland, 'Laat ze niet (ver)zuipen!', politie Zeeland, Indigo preventie, alle dertien Zeeuwse ge meenten, de Zeeuwse voetbal-, hockey-, korfbal- en tennisverenigingen en hun sportbonden samen. Voor meer informatie over de BobSport-campagne kunt u terecht op www.rovz.nl. Voor meer informatie over de Zeeuwse alcoholpreventie campagne 'Laat ze niet (ver)zuipen!' zie www.lznvz.nl 16 .30 Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot Donderdag 8.30 tot 20.00 uur woensdag 14 maart -2012 De Faam pagina 9 Altijd actueel: de-faam.nl Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: (0118) 67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_Middelburg

de Faam | 2012 | | pagina 9