OPEN DAG VAN ZORG EN WELZIJN L 2012 Cadeaubon Sale bij de Thuiszorgwinkel Nieuwe woningen in Nieuw- en Sint Joosland ledenvoordeel Thuiszorgcentrum Zeeland Zorgcentrum Rustenburg en verpleegcentrum Buitenrust in Middelburg en de Thuiszorgwinkel in Vlissingen, zetten aanstaande zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur hun deuren open voor het publiek. Een unieke gelegenheid voor zorgvragers en hun familie om eens binnen te kijken, maar ook kunnen bezoekers ontdekken of een baan, vrijwilligerswerk of een stageplek binnen de zorg interessant voor hen is. De twee zorglocaties organiseren diverse activiteiten en er zal over verschillende diensten voorlichting worden gegeven. In deThuiszorgwinkel aan de Badhuisstraat in Vlissingen kan men die dag terecht voor bijzondere koopjes: denk hierbij aan korting op sta-op stoelen, verbandschoenen, fitnessapparatuur, bedden, bloed drukmeters, elektrische tandenborstels en handige hulpmiddelen. De korting kan oplopen tot wel 70%, maar wees er snel bij want op is op! Bent u in het bezit van de Zorgstroom X-trapas dan kunt u nog extra voordeel halen. Knip de bon onderaan deze pagina uit en lever hem in bij uw aankoop in de thuiszorgwinkel. Programma Buitenrust Vanuit de Dagverzorging: Doorlopend informatie over dagverzorging. Inzicht in tijdsbesteding, onder andere door het laten zien van handwerk, spelmateriaal, enz.Tussen 10.30 en 13.30 uur worden er muffins gebakken. Vanuit Welzijn: Doorlopend informatie en een fototentoonstelling over de activiteiten die gedaan worden door Welzijn. Bovendien is er een activiteit voor kinderen (mandala's kleuren). Daarnaast is er aandacht voor het belang van het werk van vrijwilligers en hoe dit er in de praktijk uit kan zien. Vanuit de zorg: Filmpje over kleinschalig wonen, dat vertoond wordt in het Grand Café; ieder uur vanaf 10.30 uur. Demonstratie werken met tilliften door ergocoaches; ieder uur vanaf 11.00 uur. Grand Cafe: Voor lekkere hapjes en drankjes kunt u terecht in het Grand Café. U kunt die middag ook gebruik maken van de Open Tafel. Lunch Café (geopend tussen 11.30 uur en 13.00 uur) Dagelijks een 3 gangen keuzemenu 9,50 Speciaal voor senioren (vanaf 65 jaar) 8,00 Mocht u hier gebruik van willen maken tijdens de Open Dag dan graag vooraf aanmelden. U kunt ook gebruik maken van de 'Kleine Kaart' die volop keuze biedt. Verdere activiteiten: Tussen 10.00 en 16.00 uur worden er babbelaars gebakken. Bij de bloemenkraam kunt u terecht voor een vrolijk voorjaarsboeket. Programma Rustenburg: X Ochtendprogramma: 10.15 - "-30 uur: 10.00-11.30 uur: 10.30 en n.00 uur: Middagprogramma: 13.30 -16.00 uur: 14.00 -13.50 uur: 15.00 -16.00 uur: 13.30 -16.00 uur: 13.30-16.00 uur: 13.30,14.00, 14.30 en 15.00 uur: wordt de film vertoond 'Rustenburg door de tijd heen' (in de Bijenkorf) informatie en demonstratie door de ergocoaches (in de Babbelaar) rondleiding door het huis informatie en demonstraties door de ergocoaches (in de Babbelaar) optreden door de heer Monty van Belzen, accordeonist (in de Bijenkorf) optreden door kinderdansgroep Walacra (in de Bijenkorf) voor de kinderen is er een tekenwedstrijd en de mogelijkheid om te kleien (in het Trefpunt) babbelaars bakken door kinderdansgroep Walacra rondleiding door het huis WÊÊ Vorige week is de nieuwe woonvoorziening voor mensen met dementie aan de Kiaayerthavenstra.it in Nieuw- en Sint joosland in gebruik genomen. Door het kleinschalige karakter.de gekozen benadering en de juiste bouwkundige voorzieningen zijn deze woningen bij uitstek geschikt voor deze doelgroep. De nieuwe woonvoorziening is een goed voorbeeld van hoe Zorgstroom belevingsgerichte zorg vorm geeft. De inrichting ademt de sfeer van de jaren '60. Er is een besloten binnentuin zodat de bewoners zelfstandig buiten kunnen vertoeven. Binnen kunnen bewoners door het gebouw lopen zonder steeds op een gesloten deur te stuiten. Het team verzorging en welzijn is geselecteerd op hun visie over zorg en wordt hier verder in geschooid. Familie en vrijwilligers uit de omgeving worden betrokken bij de woon en leefomgeving van de bewoners. We willen met onze belevingsgerichte benadering de vragen, wensen en behoeften van bewoners inventariseren en daarbij aansluiten met onze zorg. Iedere bewoner heeft een zit slaapkamer met eigen sanitaire ruimte waarin een aangepaste douche en toilet aanwezig zijn. De kamer kan worden ingericht met eigen spulletjes, waardoor een eigen herkenbaar plekje kan worden gecreëerd. Er is een gezamenlijke huiskamer met open keuken. De huiskamer kan worden opgedeeld in ruimtes waardoor kleinere groepen gevormd kunnen worden. Hierdoor kan de begeleiding afgestemd worden op de ondersteuningsbehoefte van de groep. Graag hadden we ook deze locatie opengesteld voor publiek, maar omdat een verhuizing voor de bewoners al veel onrust geeft, komt een open dag op deze locatie nu wat minder gelegen. Heeft u echter belangstelling voor deze woonvorm dan kunt u altijd een afspraak maken om Individueel een kijkje te nemen. Neemt u daarvoor contact op met het Steunpunt van Zorgstroom, tel. 0118-684000. Bij het Steunpunt kunt ook terecht voor meer informatie of voor het aanmelden van mogelijke bewoners. Zaterdag 17 maart is de OPEN DAG VAN ZORG EN WELZIJN. Thuiszorgwinkel Zeeland biedt de leden van Zorgstroom X-tra hiervoor een cadeaubon t.w.v. io,- aan. Kom langs en profiteer van dit voordeel! Thuiszorgcentrum Zeeland, Badhuisstraat 104, Vlissingen geopend van 10.00-16.00 uur Bij besteding van minimaal 50,- en op vertoon van deze bon. Geldig t/m 31 maart 2012 in Thuiszorgcentrum Zeeland. r

de Faam | 2012 | | pagina 27