Kappers Walcheren dunnen flink uit holland america line Cruise Experience 1.25 Zeeuwse Jonagold Rode radijs Zelfgemaakte appelmoes Wilde katten zoeken een boerderij om muizen te vangen Lente Tuin Woon Beurs Toneelavond www.de-faam.nl Klik&Win 2 kilo 2 bosjes 500 gram Actueel: - Hollandse asperges - Verse doperwten - honingtomaatjes Spanjaardstraat 18 Langeviele 14 0118-612229 0118-767279 Chica's Altijd actueel: de-faam.nl De Zeeuwse kappers zitten met de handen in het haar wat hun toekomst betreft. Uit cijfers van de Kamer van Koophandel bleek dat vorig jaar 30 van de onge veer 600 Zeeuwse kapsa lons hun deuren sloot. De oorzaak? Een moordende concurrentie en de huidige economische situatie waarbij 'de hand op de knip' wordt gehouden; een in dit opzicht toepasselijke uitdrukking. Gerard van der Hoeven Vlissingen De kappersbranche zit ove rigens qua aantal starters in de lift. In 2011 lieten'zich in onze provincie veertig nieuwe kappers inschrijven. Maar de branche heeft vooral te lijden door de zogenaamde thuiskap- pers. Zij zetten de schaar in de prijzen en de kleinschalige on dernemers kunnen volgens de Kamer van Koophandel goed koper werken omdat zij geen medewerkers in dienst hebben. Verder is aangetoond dat door de recessie minder Vaak in de spiegel van de kapper wordt ge keken', jarenlang de slogan van het Nederlandse kappersgilde. Het aantal kappersbezoeken daalde afgelopen jaar met vijf procent. Sommige kappers merken min der van de 'kaalslag' in de bran che. Mariët Geldof van Studio Dertig van de zeshonderd Zeeuwse kapsalons is in 2011 ge sloten. FOTO: P.R. Kis in de Coosje Buskenstraat in Vlissingen opende onlangs zelfs een tweede zaak, Het Kappers café aan de Badhuisstraat. "Die heeft als doelgroep jongeren van nul tot dertig jaar en daar han teren wij ook andere prijzen dan in Studio Kis. Ik beweer niet dat kapsters in de thuisbran- che geen kwaliteit bieden, maar wij hebben als voordeel dat wij medewerkers bijscholen, met cursussen en trainingen, zodat we op trends kunnen inspelen." Toch moet onderscheid worden gemaakt tussen bijvoorbeeld een thuiskapper of bijvoorbeeld een ambulante kapper. Die ko men thuis bij de mensen terwijl een grote groep thuiskappers bestaat uit jongeren die een kappersopleiding volgen en buitenom hun studie soms de hele familie-, vrienden- of kennissenkring knippen. Joke Kramer uit Vlissingen heeft al 15 jaar veel vaste klanten in De Knipsalon bij haar thuis aan de Constan- tijn Huijgenslaan. Mensen kunnen zich daar al dan niet op afspraak, relatief goed koper dan bij de doorsnee kapperszaak, laten knippen. "Ik heb vooral een wat ouder publiek dat hier al jarenlang komt. Veel jongeren zie ik hier niet en ik denk dat die toch vanwege hun meer trendy wensen een modern vormgegeven kapsalon be zoeken. Dat ze dan duurder uit zijn nemen ze op de koop toe." Het lijkt er dus op dat elke kapper zijn eigen pu bliek heeft. Middelburg Wijkvereniging 't Zand/Stro- menwijk houdt 16 maart een toneelavond. Toneelgroep Tot Leringhe Ende Vermaeck speelt vanaf 20.00 uur het blij spel Pension van Lichte Zeden. Het is in De Vergulde Baars in Middelburg. De wilde katten zijn erg gehecht aan elkaar en willen graag per twee geplaatst worden bij een boerderij. FOTO: TARA DE VRIEND Kijk snel op: Tara de Vriend Vlissingen In het dierenasiel Walcheren zitten ongeveer twintig wilde katten die een boerderij zoe ken waar ze muizen kunnen vangen en lekker kunnen slapen. De katten kunnen niet geaaid worden, want ze zijn bang van mensen. Ze zijn tussen de één en de tien jaar. "We zoeken mensen die op een boerderij wonen en twee of meerdere katten nodig hebben om muizen te van gen. De katten mogen gratis meegenomen worden, wel moet het nieuwe baasje be loven ze goed eten te geven en een droog slaapplaatsje", vertelt Melanie, beheerster van het dierenasiel. De katten worden per twee of meer geplaatst, omdat ze erg sociaal zijn onderling en niet graag alleen zijn. De kat ten zijn ingeënt, gecastreerd en gechipt. "We hebben de katten allerlei namen gegeven zoals Raketje, Scooter, Gonza lez, Tika, Alvin, Sira en David I, 2, 3 en 4. De laatste vier zijn vernoemd naar hun oude eige naar", zegt Melanie. Interesse Interesse in een boerderijkat? Kom dan eens kennismaken. Bel dan naar 0118-613579. Of neem een kijkje in het Dieren asiel Walcheren aan de Maan- weg 5 in Vlissingen. Het asiel is geopend van maandag tot en met vrijdag van 13.00 tot 16.00 uur. En op zaterdag van II.00 tot 12.30 uur. Op zon- en feestdagen is het dierenasiel ge sloten. Het is ook mogelijk om kennis te maken met het asiel- dier buiten de openingstijden, maar uitsluitend op afspraak. Meer informatie is te vinden op de website van het dierenasiel. dierenasielwalcheren.nl Gratis entree, parkeren, lunch, koffie met lekkers Zeelandhallen in Goes 16 t/m 18 Maart 'N. gjjE SE MM. www.groentehal~middelburg.nl gr oentehal<g)li ve.nl Aanbiedingen geldig van wo. 14-03 f/m di. 20-03 Bent u nog nooit eerder op cruise geweest, maar wel geïnteresseerd in alles wat deze bijzondere manier van reizen u te bieden heeft? Kom dan naar de Holland America Line Cruise Experiencel Tijdens een multimediaal evenement laten wij u precies zien wat cruisen inhoudt: van het boeken van de cruise tot het uiteindelijke boarden en van het leven aan boord tot onze wereldwijde bestemmingen. Na afloop is er ruim de tijd om vragen te stellen. Er zijn maar een beperkt aantal plaatsen beschikbaar dus meld u vandaag nog aan! Locatie: Van der V-gik Hotel Goes Tijden: 11:00,13:00 en 15:00 uur Aanmelden is verplicht en kan via www.halexperience.nl Chica's Mode Middelburg bestaat zaterdag 17 maart alweer 1 jaar. Dat willen we niet zomaar voorbij laten gaan. Damesmode Voor iedere bezoeker een lekkernij en voor de betalende klant een leuk presentje. De winkel hangt vol nieuwe voorjaarscollectie, mooie tassen en leuke accessoires, zeker de moeite waard om een kijkje te komen nemen. Tot gauw bij Chica's Mode Middelburg Lange Geere 24 - MIDDELBURG - Tel.: 0118-634455

de Faam | 2012 | | pagina 14