BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN INFORMATIE OVER DE WET WAARDERING ONROERENDE ZAKEN DE GEMEENTELIJKE BELASTINGEN CFMEENTE NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 14 MAART 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Het is weer die tijd van het jaar dat de envelop met de aanslag gemeentelijke belastingen bij iedereen op de mat valt. Mij bereiken ieder jaar weer vragen over de gemeentelijke belastingen en waarom deze zoveel stijgen. Als Lokale Partij Vlissingen zijn wij natuurlijk bezorgd om deze geluiden en we proberen hier ook nadrukkelijk de stijging binnen de perken te houden. Dit omdat we vinden dat we met onze lokale lasten zeker niet boven het gemiddelde horen te zitten en liefst de goedkoopste zouden zijn. Vandaar dat de stijging in 2012 ook tot de laagste in Zeeland behoort. Rioolheffing en afvalstoffenheffing moeten volgens de gemeenteraad kostendekkend zijn en stijgen in 2012 met 1,8% en 2,9%. Dit zijn vaste bedragen en dus is de stijging ook voor iedereen gelijk. OZB Voor de onroerende zaak belasting (OZB) ligt dit wat ingewikkelder. Voor dit jaar (2012) hebben we afgesproken om de totale opbrengst uit de OZB niet meer te laten stijgen dan met het inflatiecijfer (1,5%). Omdat over het algemeen de waarde van de huizen is gedaald, lijkt het percentage echter hoger. Wat je betaalt aan OZB in 2012 is dus gemiddeld in Vlissingen ongeveer 1,5% meer dan in 2011. Als je huis meer dan gemiddeld in waarde is gedaald, dan betaal je minder. Andersom als je huis minder dan gemiddeld in waarde is gedaald, of zelfs in waarde is gestegen dan betaal je meer. Hetzelfde geldt ook voor OZB voor niet-woningen. Op dit moment zijn we aan het bekijken hoe we in de komende jaren naar een simpelere en beter uit te leggen manier van.OZB bere kening toe kunnen gaan. Als u daar nog goede ideeën over heeft, dan houden wij ons natuurlijk altijd aanbevolen. Raadslid Jan Kleinepier, fractie Lokale Partij Vlissingen Tel.: 0118-440696, e-mail: jki@vlissingen.nl www.lokalepartijvlissingen.nl De Wet WOZ Eind februari heeft u de beschik king ontvangen waarin de waarde wordt vastgesteld 'voor uw onroe rende zaak. De Wet WOZ regelt de waardering van onroerende zaken ten behoeve van de belastinghef fing door het Rijk, de gemeenten en de waterschappen. De gemeente is verantwoordelijk voor de waar debepaling van de onroerende zaken. Mede omdat de waardege- gevens ook door deze instanties worden gebruikt is het belang van een juiste wijze van waardering groot. Wij informeren u daarom nogmaals uitgebreid over de WOZ beschikking en over het tot stand komen van de aanslag onroerende- zaakbelastingen. Opvragen taxatieverslag U kunt, als eigenaar van een onroe rende zaak, het taxatieverslag opvragen. Op dit taxatieverslag staan de woningkenmerken (zoals de inhoud en kaveloppervlakte) en een aantal verkochte woningen waarmee de WOZ-waarde van uw eigen woning is bepaald. Ook eige naren en gebruikers van bedrij ven c.q. niet-woningen kunnen een taxatieverslag opvragen. Het opvragen van het taxatieverslag kan voor burgers via de internet site www.vlissingen.nl. Bedrijven kunnen het taxatieverslag opvra gen via de telefoon of de e-mail. Wij attenderen u erop dat u voor de aangifte inkomstenbelasting over 2011 moet uitgaan van de WOZ-waarde met waardepeilda- tum 1 januari 2010. Deze staat op de WOZ beschikking die u begin 2011 hebt ontvangen. De marktwaarde De waarde van een woning of niet- woning wordt vastgesteld op de 'marktwaarde' ofwel de 'waarde in het economische verkeer'. Deze waarde kan worden gedefinieerd als de prijs die een redelijk hande lende verkoper en een redelijk han delende koper na een zorgvuldige voorbereiding zouden overeenko men. Hierbij moet sprake zijn van meerdere potentiële kopers. Dat betekent dat het gaat om een ver koop van het object aan de meest biedende gegadigde in de staat waarop het object zich bevindt op de waardepeildatum (nu 1 januari 2011). Indien er tussen de waar depeildatum en het begin van het kalenderjaar waarvoor de waarde wordt vastgesteld wijzigingen aan de onroerende zaak plaatsvinden, zoals bouw, verbouw, verbetering, afbraak, vernietiging of bestem mingswijziging, dan wordt daar rekening mee gehouden in het bepalen van de WOZ-waarde. Marktgegevens Om de WOZ-waarde te bepalen moet een gemeente over voldoen de marktgegevens beschikken. De gemeente verzamelt, registreert en analyseert de gerealiseerde markt gegevens daarom continu. Dit bete kent dat voor woningen en couran te niet-woningen beoordeeld is of een verkoop- en/of verhuurtrans- actie bruikbaar is. Voor incourante niet-woningen is beoordeeld of de gerealiseerde stichtingskosten bruikbaar zijn. Op het moment dat het gaat om een familietransactie of een gedwongen verkoop, zal de prijs in het algemeen (zonder cor rectie) geen juist beeld geven van het prijsniveau. Taxaties vinden plaats op basis van een waardepeil datum. De Wet WOZ gaat uit van een uniforme waardepeildatum voor het gehele land. De uniforme waardepeildatum is 1 januari van het vorige kalenderjaar. Het WOZ- tijdvak loopt van 1 januari tot en met 31 december van dit kalen derjaar. Gedurende deze periode wordt de waarde naar de uniforme waardepeildatum 1 januari van het vorige kalenderjaar gehanteerd. Voor belastingjaar 2012 wordt getaxeerd naar waardepeildatum 1 januari 2011. Waardebepaling woningen Bij het bepalen van de waarde in het economische verkeer van een woning is de zogeheten vergelij kingsmethode gehanteerd. Dat wil zeggen dat de waarde is afge leid van woningen in dezelfde woonomgeving die sterk lijken op de te taxeren woning. Van deze vergelijkings-objecten is bekend welke verkoopprijzen er rond de waardepeildatum zijn gerealiseerd. Tussen de te taxeren woning en de woningen waarmee is vergeleken kunnen verschillen bestaan in bij voorbeeld grootte, bouwkundige staat, ligging en dergelijke. Met deze verschillen is rekening gehou den bij het bepalen van de WOZ- waarde voor zover deze bekend zijn en objectief gezien de waarde beïnvloeden. Waardebepaling courante niet-woningen Courante niet-woningen zijn niet- woningen waarvoor een markt in de vorm van verkooptransacties en verhuurtransacties aanwezig is zoals winkels, kantoren en bedrijfshallen. Deze niet-woningen zijn gewaar deerd met behulp van de huurwaar- dekapitalisatiemethode. Bij deze methode zijn aan de verschillende gebruiksruimten huurwaarden per vierkante meter toegekend, die vervolgens zijn vermenigvuldigd met een kapitalisatiefactor. De toe gekende huurwaarden zijn onder andere afgeleid van op of rond de waardepeildatum gerealiseerde ver koopcijfers of huurcijfers van verge lijkbare objecten. Waardebepaling Incourante niet-woningen Incourante niet-woningen worden gewaardeerd met behulp van de gecorrigeerde vervangingswaarde. Deze methode wordt hoofdzakelijk gehanteerd voor onroerende zaken waarvan geen of weinig transacties op de markt plaatsvinden zoals verzorgingshuizen, sportobjecten, crematoria en onderwijsgebouwen. De gecorrigeerde vervangings waarde wordt bepaald door de waarde van de grond op te tellen bij de waarde van de opstal(len). De waarde van de grond wordt bepaald door middel van de verge lijkingsmethode, waarbij rekening wordt gehouden met de bestem ming van de onroerende zaak. De waarde van de opstal wordt gesteld op de herbouwwaarde, gecorrigeerd met een factor wegens technische veroudering (gebaseerd op de verstreken en resterende gebruiksduur) en gecorrigeerd met een factor wegens functionele ver oudering die wordt gebaseerd op economische veroudering, veran dering in bouwwijze, belemme ring in gebruiksmogelijkheden en excessieve gebruikskosten. Op de grondwaarde vindt geen afschrij ving plaats. Onroerende-zaakbelastingen (OZB) Het belastingbedrag aan OZB voor eigenaren van woningen is 0,1175% van de WOZ-waarde. De belastingbedragen aan OZB voor een niet-woning zijn: eigenaren- belasting 0,2689% en gebruikers belasting 0,2136% van de WOZ- waarde. De waardeontwikkeling van uw onroerende zaak heeft slechts een gedeeltelijke invloed op de hoogte van uw aanslag onroerendezaakbe- lasting (OZB). Dat heeft te maken met de wijze waarop de gemeente de hoogte van de OZB-percentages bepaalt. Eerst bepaalt de gemeente in de begroting de totale inkom sten die nodig zijn voor het uitvoe ren van haar taken. Zodra de totale waarde van de onroerende zaken in de gemeente bekend is, worden daarmee de percentages berekend. In jaren van waardestijging leidt dit tot dalende percentages. Als de waarde daalt leidt dit tot stijgende percentages. De percentages zijn ten opzichte van het jaar 2011 gestegen. Dit is vooral gelegen in het feit dat de woningwaardes gemiddeld ge zien zijn gedaald en doordat de gemeenteraad heeft bepaald dat de totale opbrengst aan OZB met 1,5 procent stijgt. Informatie Als u vragen heeft over de aanslag, beschikking of WOZ-waarde kunt u bellen naar 0118-487000, mailen naar belastingen@vlissingen.nl of langskomen in het stadhuis. Wilt u bij een persoonlijk bezoek a.u.b. de aanslag(en) meebrengen. www.vlissingen.nl/belastingen bezwaar is ingediend, op verzoek een voorlopige voorziening treffen indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor het in behandeling nemen van een verzoek om voor lopige voorziening is griffierecht verschuldigd. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de vergadering, raadplegen op www. vlissingen.nl/welstandsCommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 29 maart en 19 april 2012. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieube heer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet milieubeheer hebben ontvangen: van Z.Z. Coldstore B.V. voor verandering van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Denemarkenweg 18 te Ritthem. Parkeerverbodzone Kennis- werfgebied (ged.) Ter bevordering van het geordend parkeren, de doorstroming en de algemene verkeersveiligheid van het verkeer wensen wij een par keerverbodzone in te stellen in het zgn. Kenniswerfgebied. Het betreft het gebied tussen de Veerhavenweg (ged)/ Edisonweg (ged.)/ Prins Hen- drikweg (ged.). Een situatieschets van het gebied en een ontwerp besluit ligt bij de stukken ter inzage. De parkeerverbodzone zal worden aangegeven middels de bebording nrs. E1/E10 en El/El 1 (zonale toe passing) van het Reglement Ver keersregels en Verkeerstekens 1990; Wij stellen directe belanghebben den in de gelegenheid schriftelijk of mondeling binnen 6 weken zienswijzen in te dienen. De betreffende stukken liggen vanaf heden voor een periode van 6 weken ter inzage in het stadhuis, begane grond (informatiehoek). Reacties kunnen worden gezonden aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen, afdeling Strategie, Beleid en Projecten. Aanstelling marktmeester Het College van B W van de gemeente Vlissingen heeft beslo ten de heer W. Alewijnse aan te wijzen als marktmeester van de gemeente Vlissingen. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bij hou ding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. Bosjeslaan 6 K. Flesken, geb. 09-08-1985 Glacisstraat 174 E.O. Aliev, geb. 01-02-1972 Hercules Segherslaan 154 S.M. Laurent, geb. 31-10-1986 Hercules Segherslaan 196 E. Burlingis, geb. 13-08-1991 Kasteelstraat 118 B.D. Jansen, geb. 07-04-1989 Multatulilaan 6 L.G.L. Roggeveen, geb. 04-01-1994 Scheldestraat 55 a D. Dogan, geb. 10-03-1961 Scheldestraat 90 b M. Androni, geb. 29-03-1973 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het College. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aange ven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouder van Vlissingen Postbus 3000, 4380 GV. Vlissingen, 14 maart 2011 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11