Wie wint de Grijs Groots Award 2012? Wasmachine kapot? Opening Middelburg 14.03.2012 Jouw wensen, onze zorg sest meel 10% openings korting" Stiltewandeling met schrijven SportDoeMee Training Werkstress Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datrepareerikzelfwel.nl vanharen.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 7 maart 2012 De Faam pagina 5 Zoutelande Lopen langs de zee en in je eigen stilte komen met aan dacht voor ademhaling, rust en genieten. Wil je vertra gen, je hoofd leegmaken en tijd nemen voor de dingen die er echt toe doen? Kom dan naar Zoutelande. De groep verzamelt maandag 12 maart om 10.00 uur bij De Distel en zijn ongeveer half een weer terug. Er wordt begonnen We begonnen met een schrijfopdracht. Infor matie: 06-53348410 "0 www.schrijfjevrij.nl Veere De gemeente Veere houdt voor het derde jaar in sa menwerking met verschil lende sportverenigingen het project: SportDoeMee! Binnen dit project kunnen basisschoolleerlingen in de gemeente kennis maken met verschillende sporten en sportverenigingen. Er doen dit jaar 27 sportverenigingen mee aan dit project. Er is keuze uit sporten als rugby, handbal, basketbal, street- dance, tennis, judo, korfbal en volleybal. Begin maart ontvangen de leerlingen een boekje met informatie over alle deelnemende vereni gingen. De leerlingen kun nen vervolgens kiezen welke sport ze willen uitproberen. In april en mei kunnen ze dan op verschillende dagen meedoen bij betreffende ver enigingen. De uitdrukking 'achter de geraniums zitten' gaat aan deze mensen volledig voorbij. De genomineer den voor de Grijs Groots Award Zeeland 2012 zijn 60-plussers die midden in de maatschappij staan en nog vol enthousiasme aan het werk zijn. En aangezien de pensioengerechtigde leeftijd naar 67 jaar wordt verhoogd, vormt deze groep eigenlijk een uitstekend voorbeeld. Marina Meijers Middelburg SER Zeeland is op zoek gegaan naar goede kandidaten die be wijzen dat oudere medewerkers nog een prima bijdrage kunnen levferen binnen een arbeidsor ganisatie. De genomineerden voor de prijs die morgen (don derdag) in het Provinciehuis in Middelburg wordt uitgereikt, zijn inmiddels bekendgemaakt. Deze zijn geselecteerd uit aan meldingen vanuit heel Zeeland. Zo is daar de 66-jarige Cees Ba- rentsen: Cees werkt 20 uur per week bij Kamps Straalbedrijf in Heinkenszand en is dank baar dat hij de kans kreeg om na de VUT door te werken. Al leen als er dwingende redenen zouden zijn om te stoppen, zou hij ontslag nemen. Ook genomi neerd is Marjon van Ardenne, 61 jaar. Zij werkt nog altijd met veel plezier als pedagogisch Genomineerde Ger de Jonge van Bouwgroep Peters ziet zijn werk als levensvervulling. FOTO: COEN VALCKENIER specialist in de kinderopvang bij Kibeo in Goes. Zij is op la tere leeftijd in de kinderopvang terechtgekomen en vooralsnog niet van plan om te gaan stop pen. Zij hoeft naar eigen zeggen 'niet met pensioen om te gaan genieten'. Dat doet ze geluk kig nu al volop. Genomineerde Ger de Jonge is op zijn 64e nog werkzaam als calculator bij Bouwgroep Peters in Middel burg. Hij vindt het onbegrij pelijk wanneer mensen met 62 jaar willen stoppen met werken en haalt juist veel voldoening uit zijn werk. De Award-uitreiking wordt donderdag voorafgegaan door een conferentie om 13.00 uur met als belangrijkste the ma's vergrijzing, de krapper wordende arbeidsmarkt, duur zame inzetbaarheid en leeftijds bewust personeelsbeleid. Zee land vergrijst en ontgroent in rap tempo en de arbeidsmarkt wordt tussen nu en 10 a 15 jaar steeds krapper. Langer door werken is dus een belangrijk thema. Werkgevers en werkne mers dienen daarop voorbereid te zijn. De conferentie is vooral gericht op directieleden en or- leden van Zeeuwse organisaties. Er zijn een achttal sprekers met diverse achtergronden. Ook le veren Alexander Rinnooy Kan van SER Nederland en Ben de Reu, gedeputeerde Zeeland, een bijdrage. De Grijs Groots Award wordt aan het eind van de middag uitgereikt. De mid dag wordt afgesloten met een netwerkborrel en is om 18.00 uur afgelopen. Middelburg In april begint Indigo Pre ventie de training werkstress. De training is bedoeld voor volwassenen die te maken hebben met stress op het werk. Tijdens de training le ren ze wat hun kwaliteiten en valkuilen zijn. Hierdoor krij gen ze weer greep op zichzelf en de werksituatie. Bij de groepstraining komt de deelnemer in een groep van maximaal twaalf perso nen. De deelnemers oefenen vaardigheden en wisselen ervaringen uit. De training duurt tien weken en wordt wekelijks op woensdagavond gegeven. Na enkele weken is er een terugkombijeenkomst. De locatie is afhankelijk van de woonplaats van de cur sisten. Naast de groepstraining kunnen deelnemers de trai ning ook individueel volgen. Bij de individuele training krijgt de deelnemer een werkboek met informatie en oefeningen mee. De deelne mer kan de oefeningen zelf standig thuis maken, op een zelfgekozen tijd. Een keer per week of per twee weken belt een preventiewerker van Indigo. De deelnemer heeft dan de mogelijkheid om vragen te stellen en de oefeningen te bespreken. Om in aanmerking te ko men voor de training is een verwijsbrief van de huisarts of bedrijfsarts nodig. Belangstellenden kunnen zich tot 20 maart aanmel den bij het secretariaat van Indigo Preventie via 0118- 625113. Stichting Philadelphia Zorg is een landelijke organisatie voor mensen met een verstandelijke beperking die zorg en/of ondersteuning nodig hebben. Vanuit een christelijke visie willen wij er aan bijdragen dat mensen met een verstandelijke beperking het beste uit zichzelf kunnen halen. Philadelphia Zorg Zuidwest biedt onder steuning op het gebied van wonen, dag besteding, leer-/werktrajecten, logeren en ambulante begeleiding. Wij hebben o.a. locaties in Heinkenszand, Zoutelande, Koudekerke, Middelburg, Goes, Terneuzen en Vlissingen. Heeft u vragen, of wilt u de mogelijk heden bespreken die wij binnen Zuidwest kunnen bieden? Dan kunt u bellen naar (0118) 61 71 22. PHILADELPHIA ZORG ZUIDWEST T (0118) 61 71 22 E zuidwest@philadelphia.nl www.philadelphia.nl/zuidwest Het beste uit jezelf WEKELIJKS OP DE BOODSCHAPPENLIJST VAN 6,8 MILJOEN LEZERS VAN DÉ WEEKKRANT? Adverteer nu in dé Weekkrant weGeNeR Media van 14-03 v n V Lange Delft 42

de Faam | 2012 | | pagina 7