in drie stappen EN OM HET HUIS VOORJAAR 2012 45 7<tué nu je kans kans! Ook is de bovengrens voor aankopen met Natio nale Hypotheek Garantie (NHG) opgetrokken naar 350.000 euro. Bij een hypotheek met NHG krijgt de bank zijn geld terug als je in betalingsproblemen zou komen. Bij hypotheken met NHG ben je er dus zeker Vkn dat je verantwoord leent en het scheelt behoorlijk in je maandlasten. De verhoogde NHG-grens is in elk geval nog tot 1 juli 2012 van kracht. Daarna daalt de boven grens met jaarlijkse stapjes naar het oude niveau van 265.000 euro per 1 juli 2014. Het is dus beslist niet al leen maar kommer en kwel op de woningmarkt. Er zijn juist veel kansen voor kopers: lagere prijzen, minder overdrachtsbelasting, ruimere NHG-grenzen. Neem daarnaast de nog steeds betaalbare hypotheekrenteta rieven en je ziet het: 2012 is een absolute kopersmarkt. Meer weten? De Hypotheker aan de Wulfaertstraat 7 in Goes kan je meer vertellen. Of kijk op www.hypotheker.nl Omdat de moderne kastsystemen van nu zo enorm veel mogelijkheden bie den, is het handig om een plan te maken volgens een aantal stappen. De woningmarkt anno 2012 is een echte 'kopersmarkt'. De prijzen zijn sinds het begin van de economische cri sis behoorlijk gedaald. Dat geldt voor alle woningtypes en voor vrijwel alle regio's in ons land. Die ruimte moet je als huizenkoper in de dop zien te benutten. Met an dere woorden: hier is je kans! En hoe zit het dan met die overheidsmaatregelen? Je mag nog maar maximaal 50 procent van de waarde van je huis bij het afsluiten van de hypotheek aflossingsvrij lenen. Het overige deel moet je aflossen. Ook is de top- hypotheek aan banden gelegd. Je kunt nu nog maximaal 104 procent lenen van de marktwaarde van je huis plus de overdrachtsbelasting. Maar er zijn ook juist stimulerende maatregelen geno men. Zo is de overdrachtsbelasting verlaagd van 6 naar 2 procent. Dit is een tijdelijke maatregel, dus grijp je De eerste stap is oriëntatie. In deze on derzoekende fase bepaal je allereerst waar je het wandmeubel voor nodig hebt en hoeveel wandruimte er beschikbaar is. Makkelijk is het om een foto van de be treffende wand te maken. Bepaal ook voor jezelf welk kastsysteem je mooi vindt. Door de vaak grote diversiteit binnen een kastsysteem is het handig om meerdere uitvoeringen van een kastsysteem te kun nen bekijken. Stap twee is het ontwerpen. Ga samen met de specialist aan tafel zitten om je wensen duidelijk te maken en aan te geven wat je mooi vindt. Een afspraak maken vooraf zorgt ervoor dat er in alle rust een ontwerp gemaakt kan worden. Niet iedereen kan een ontwerp vanaftekening voor zich zien. Daarom kan de betere kastspecialist hel pen door het uitwerken van de tekeningen in realistische 3-D afbeeldingen. Het re sultaat is dan vanuit diverse gezichtspun ten te bekijken. Aan de hand van deze afbeeldingen kun je ook veel beter beoor delen of de gekozen details als grepen en kleuren nog veranderd dienen te worden. De laatste stap is het plaatsen. De kasten worden op maat gemaakt, dus een lever tijd van ongeveer acht weken is niet vreemd. Nadat de levertijd verstreken is, kan een afspraak worden gemaakt om de kast te laten plaatsen. Ook al ben je zelf erg handig, is het toch verstandig om de mon tage over te laten aan een goede monteur, omdat ervaring met een specifiek kastsys teem vaak tot een mooier afgewerkt resul taat leidt. Ook als er kleine aanpassingen als kabelgaten of een stukje plint verwijde ren noodzakelijk zijn, verzorgt de monteur dit. Het is niet onverstandig dit soort aan passingen al bij het ontwerpen aan te geven. Le Bazar Wonen aan de Marconistraat 30 in Goes kan je helpen om in bovenstaande drie stappen de perfecte kast uit te zoeken. In de showroom en in een ideeënboek zijn de meest uiteenlopende ontwerpen te zien van het verfijnd vormgegeven Italiaans kastenmerk SanGiacomo. De ontwerpen zijn ook in en 3D-visualisaties te zien. Meer informatie is te vinden op www.lebazar.nl

de Faam | 2012 | | pagina 29