Terug in de tijd met historische luchtfoto's Ger van Unen Start aanleg nieuwe weg Sluiskiltunnel over Experiment gratis busvervoer 65+ Zeeuws-Vlaanderen verlengd Provinciale Staten het belang van voorzieningen in Zeeland Bekijk de film over Provinciale Staten Provincie Zeeland Kom ook naar de Statenvergadering Provinci e Informatierubriek van de Provincie. Geïnteresseerd in het laatste nieuws? Kijk dan op www.zeeland.nl De ontwikkeling van het haven- en industriegebied Vlissingen-Oost (1959, 1970 en 2011}. Ook benieuwd hoe uw woonplaats er vroeger uitzag? Provincie Zeeland beschikt over historische lucht foto's uit ongeveer 1959 en 1970. Deze digitale kaarten vindt u via het Geografisch Loket op de provinci ale website. Het is zelfs mogelijk om luchtfoto's van nu en toen met elkaar te vergelijken. U kunt de kaart uit 2011 als het ware wegvegen om te kijken wat er in 1970 onder lag. Nieuwsgierig geworden? Neem dan een kijkje op de volgende website: http://loket.zeeland.nl/geo/ Hoe werkt het? Open de digitale kaart historische luchtfoto's (http://loket.zeeland.nl/geo/digitale_kaarten/educatie) Zoom naar de gewenste plaats Klik op'de knop vergelijk 2 kaartlagen Vul in het keuzescherm de twee luchtfoto's in die u met elkaar wilt vergelijken en wacht tot de kaart geladen is Klik vervolgens op start en u kunt de kaart nu van links naar rechts of van onder naar boven wegvegen Ontwikkeling in beeld Provincie Zeeland gebruikt de luchtfoto's bijvoorbeeld om de ontwikkeling van bedrijventerreinen en natuurlandschappen in beeld te brengen, voor het herstel van landschappelijke elementen of de herken ning van oude historische objecten. Heeft u vragen of opmerkingen neem dan contact op via telefoonnummer 0118 -63 17 U of per e-mail via geowe6@zeeland.nl Vijf maanden geleden vond de officiële starthandeling van het project Sluiskiltunnel plaats. Sindsdien wordt er volop gewerkt aan de toeritten van de tunnel aan de oost- en westzijde van het Kanaal van Gent naar Terneuzen. Onlangs is gestart met de aanleg van een nieuw weggedeelte van de N62 aan de westkant van het kanaal. Deze werkzaamheden ziet u al in het landschap. Waarom deze tunnel? De brug bij Sluiskil over het Kanaal van Gent naar Terneuzen is een knelpunt voor het wegverkeer. De brug staat gemiddeld 23 keer per dag open voor scheepvaart. Dat is meer dan vijf uur! Dit zorgt voor lange wachttijden. De Sluiskiltunnel is de oplossing. Wat is de rol van Provincie Zeeland? Provincie Zeeland is opdrachtgever voor de aanleg van de Sluiskiltunnel. Voor de voorbereiding en de begeleiding van de uitvoering ervan richtte ze de BV Kanaalkruising Sluiskil (B.V. KKS) op. De werkzaamheden worden uitgevoerd door de aannemerscombinatie BAM-TBI. Als de tunnel is aange legd, is Provincie Zeeland de weg- en tunnelbeheerder. De operationele aansturing van het beheer, onderhoud en de verkeersbegeleiding gebeurt door de NV Westerscheldetunnel. Als alles volgens de planning verloopt wordt de Sluiskiltunnel medio zomer 2015 geopend. Bezoek het Informatiecentrum Bij de bouwplaats staat een informatiecentrum, Koegorsstraat 1A, waar u in de filmzaal de projectfilm kunt bekijken. Ook is er een tentoonstelling. Het informatiecentrum is geopend op dinsdag-, woensdag en donderdagmiddag van 13.30 tot 16.30 uur en elke eerste zaterdag van de maand van 10.30 tot 16.30 uur. Meer (achtergrond)informatie en beelden vindt u op www.sluiskiltunnel.nl Sinds twee jaar bieden Provincie Zeeland en de gemeenten Hulst, Sluis en Terneuzen gratis vervoer aan in Zeeuws-Vlaanderen voor inwoners van 65 jaar en ouder. Dit experiment is succesvol en wordt daarom verlengd tot 1 juni 2012. De komende tijd nemen de drie Zeeuws-Vlaamse gemeenten een besluit of zij dit initiatief voortzet ten. Belangrijke stimulans Provincie Zeeland en de betrokken gemeenten vinden het belangrijk dat ouderen deelnemen aan maatschappelijke activiteiten. Dit sti muleren zij door bij wijze van proef gratis openbaar vervoer aan te bieden. Uit twee onderzoeken blijkt dat dit voor de-groep 65-plussers inderdaad een belangrijke stimulans is om meer-te reizen. Ook is te zien dat een deel van de Wmo-taxipashouders in deze leeftijd door deze proef gebruik is gaan maken van het openbaar vervoer. Ontvangst vervoerspas Alle inwoners van Zeeuws-Vlaanderen ontvangen de vervoerspas op het moment dat zij 65 worden. Op vertoon van deze pas reizen zij gratis binnen de grenzen van Zeeuws-Vlaanderen vanaf 09.00 uur en in het weekend de hele dag. -Zie ook: www.degoedekantop.nl/leef Zeeland i Profiel: Statenlid voor de SP sinds maart 2011 en voorzit ter van de fractie. De in Elburg geboren Ger en haar partner wonen samen met hun dochter al ruim dertien jaar in de gemeente Hulst. 'Op een van de mooiste plekjes van Zeeland -en ik geniet dagelijks van de rust en ruim te. Dat is wel cliché, maar het is echt zo', zegt ze. Haar beroep is verkoopster. Wanneer ze niet voor de poli tiek actief is, leest en puzzelt ze graag. Zeeland mag geen lege huls worden Wat Ger het belangrijkste vindt voor de komende jaren is 'dat we die voorzieningen die we nog hebben, weten te behouden. Door fusies en steeds groter wordende instellingen raken de zaken die wij voor ons dagelijkse leven nodig hebben steeds verder weg. Zorg is voor mij belangrijk! Ik vind dat zorg dicht bij de mensen moet blijven en ben daarom geen voorstan der van één groot ziekenhuis op één locatie. We moeten ook heel goed oppassen dat Zeeland straks niets meer is dan een lege huls. De kwetsbaarheid van een regio zonder rechtbank, belastingdienst en hoogwaardig onderwijs is groot, omdat er dan geen vooruitzich ten zijn voor jonge mensen. Een samenleving zonder jonge mensen heeft namelijk geen toekomst. Het sneeuwbaleffect van wegtrekken de jongeren en de vergrijzing in Zeeland is, wat mij betreft, onze grootste bedreiging. Daarnaast moeten we opletten dat Zeeland niet het afvalputje wordt van Nederland, omdat er alleen nog maar gevaarlijke en vervuilende bedrijven deze kant op komen. We moeten dus investeren in onderwijs, stageplekken en werk om onze jongeren hier vast te houden. Dat moet één van de belangrijk ste taken van onze Provincie worden. En we mogen als Provincie Zeeland op dit gebied dan ook best wel ambitieus zijn!' Via ps.zeeland.nl/statenfilm bekijkt u de film Politiek is zetten doen! Hierin vertellen Statenleden over hun werk. 0p vrijdag 9 maart vindt de openbare Provinciale Statenvergadering plaats in het provinciehuis vanaf 09.30 uur. Zie ook: ps.zeeland.nl r Colofon Redactie: afdeling Communicatie en Statengriffie Provincie Zeeland. Opmaak: Prepress Provincie Zeeland. Fotografie: Provincie Zeeland (luchtfoto's). Reageren op deze uitgave van Provinciewerk? Geïnteresseerd in verschenen nota's of wilt u inzage van stukken? Neem dan contact op met de mensen van het informatiecen trum. Via de e-mail infocentrum@zeeland.nl of per telefoon op 0118- 63 14 00. Of schrijf naar Postbus 6001, 4330 LA Middelburg. Bezoekadres: Provinciehuis, Abdij 6. 4331 BK Middelburg. De volgende Provinciewerk verschijnt 21 maart 2012. Provinciewerk leest u ook via nieuws.zeeland.nl/provinciewerk

de Faam | 2012 | | pagina 17