Hart voor dieren vrijdag 9 maart van 14.00 -18.00 uur Zaterdag 10 maart van 10.00 -16.00 ui Plafonds Sierlijsten Verlichting Expo's Walcheren Vogelbeurs van Vogelvrienden Lezingen Grieks en Latijn terwijl de meubels blijven staan Tijdens deze show kunt u zich uitvoerig laten voorlichten over de vele mogelijkheden van de unieke en bepoefde PLAMECO plafonds. Colutnbusweg 3 4462 HA Goes Tel. 0113 - 27 00 00 www.plameco.nl zonder hak- breekwerk Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 7 maart 2012 De Faam pagina 13 Sharon Notebaart Galerie-T Erik Bosma exposeert tot en met 24 maart in Galerie-T in Middelburg. Het centrale thema in zijn werk is 'verlan gen' en hij haalt inspiratie uit vragen als: 'Realiseert de mens zich dat het verlangen naar iets of iemand zijn le ven grotendeels beïnvloedt? Zijn werken tonen realistisch geschilderde mensen in een abstracte omgeving waaruit details zijn weggelaten. Deze bijna lege, met enkele sub tiele lijntjes geaccentueerde omgeving, versterkt het op gaan in een eigen gedach tewereld van de afgebeelde persoon. WallStreet Twenty Five In WallStreet Twenty Five in Vlissingen is de tentoonstel ling OCCUPY gehouden. Eén van de markante bijdra gen in deze tentoonstelling is het werk van kunstenaar Super-A (Stefan Thelen) met zijn drie meter dertig hoge sculptuur MAMMON. Voor deze sculptuur vormde het door Super-A geschilder de dollarbiljet, waar een van de presidenten vervangen is door de kop van een varken, het basismodel. Geert Ver- beke van de Verbeke Foun dation wil het werk een plek geven in zijn collectie. Het werk zal in een natuurlijke omgeving opgesteld worden voor het grote publiek. Om dit mogelijk te maken en de kunstenaar een vergoeding te betalen voor zijn werk is de steun nodig van vijfen dertig aandeelhouders, die door de aankoop van de kunstdruk van het bijgevoegde dollarbil jet dit project ondersteunen. Elke aandeelhouder ontvangt een ingelijst exemplaar, gesig neerd en genummerd door de kunstenaar. Informatie via: 06- 53555219. Galerie de Ouverture Galerie de Ouverture in Cad- zand-bad opent op 18 maart de eerste expositie van dit jaar. Deze groepsexpositie staat in het teken van het stilleven als realistische weerspiegeling van het dagelijks leven. Het gaat om werken van Herman Thielens, Juul Kortekaas, Elsje van Ree, Hella Maas, Jan Teunissen, Jelle van der Ploeg en anderen. De expositie is te zien tot en met 22 april. Bibliotheek 't Spui De Vlissingse Frank Viergever exposeert tot 7 mei in biblio theek 't Spui in Vlissingen. De expositie bestaat uit een combinatie van achttien wer ken uit drie series. De eerste expositie heet Wood, Iron en Rust, een zwart-wit serie over de inwerking van het zoute wa ter op de zeeweringen in Zee land. I(ndustrial) Romance, de tweede expositie, bevat een verromantiseerde serie van het interieur van de Zware Plaat werkerij van de Koninklijke Maatschappij De Schelde, op het Scheldeterrein in Vlissin gen. Tot slot de expo 'Azië', een serie van het dagelijks leven in Ho Chi Minh City (Saigon), Vietnam en Singapore. COPY VOOR DEZE RUBRIEK KUNT U STUREN NAAR: RED.FAAM@WHM.WE- GENER.NL Goes In het Heerhendrikhuis in 's-Heer Hendrikskinderen is zaterdag 10 maart de derde vogelbeurs van dit jaar tus sen 10.00 en 12.00 uur. Vogelliefhebbers kunnen kooi- en volièrevogels ruilen, kopen en verkopen. Ook zijn er voeders en andere beno digdheden te koop. Entree is 1 euro. Middelburg CSW van de Perre in Mid delburg houdt op maandag 12 en dinsdag 13 maart twee lezingen binnen de vakge bieden Grieks en Latijn. De lezing op 12 maart heeft als onderwerp Odysseus: held of opportunist? en wordt ge geven door dr. Floris Over- duin. Deze lezing is ook voor publiek toegankelijk op 12 maart om 19.30 uur. De tweede lezing Livius: vari anten op een maagdenroof wordt gegeven door dr. Vin cent Hunink. Beide gastdo centen zijn van de Radboud Universiteit in Nijmegen. Deze lezing is voor publiek toegankelijk op dinsdag 13 maart om 19.00 uur. Beide lezingen zijn aan de Elzen laan 4 in Middelburg en kosten 2,50 euro. Opgeven voor de eerste lezing kan via sng@cswalcheren.nl en op geven voor de tweede lezing via www.vdn@cswalcheren. nl. www.cswalcheren.nl Dylan van Bloppoel (7) en Coen Thiellier (9) uit Vlis singen hebben flessen ingezameld in de Vlis singse wijk Bossenburgh en omgeving, om met het geld dat ze daarvoor kregen het Dierenasiel Walcheren te steunen. Afgelopen zaterdag hebben de jongens trots de 73,70 euro overhandigd aan Dana van het Dierenasiel. Ellen De Vriend Vlissingen "Na een middag vol met wilde plannen, om eerst arme kindjes op de wereld te redden, en toen dieren in nood. Besloten de jon gens om het asiel te gaan helpen. Van hun mama's mochten ze geen geld vragen aan de deuren of klusjes doen. Dus werd be sloten om lege flessen in te za melen", legt Lidia Thiellier uit. "We hebben de bolderwagen gepakt en zijn langs de deuren gegaan met een flyer, waarop stond dat we lege flessen inza melden om het Dierenasiel te steunen", vertellen de jongens samen. "De meeste mensen re ageerden heel enthousiast, maar soms dachten ze dat we het geld in onze eigen zak wilden steken. Als ze dan van anderen hoorden dat de opbrengst echt naar het asiel ging, bewaarden ze toch de lege flessen." Dat deden de klas genootjes van Dylan, uit groep 3 van de Houtuyn, ook. Het was een feest voor Dylan en Coen om de meer dan tweehonderd lege flessen in te leveren en te zien hoeveel centjes ze opbrach ten. De medewerkers van het asiel zijn blij met de bijdrage van de jongens. Het geld gaat in de pot waarvan voer, kattengrit en speeltjes wórden gekocht. De mama's, Jessica en Lidia, zijn trots op hun twee superknul len die op hun manier helpen de wereld een beetje mooier te maken. v.l.n.r: Dana, Dylan met Shanti op schoot en Coen met de enveloppe. FOTO: LIDIA THIELLIER iké ^Uiïnië. m- rg0 '2 ,V - 3 -7 Goes - "Je moet het product zelf zien", aldus Benno van <§mt plqfondadviseurvan Plameco- deaier van Giist v.o.f. te Goes Voor elke ruimte in huis; woon kamer, keuken, hal, badkamer of slaapkamer is een Plameco plafond de perfecte en vooral duurzame oplossing. Het Plameco plafond is erin vele varianten, naar eigen keus en smaak - Schone montage in één dag. I Zonder hakken en breken. -De meubels kunnen blijven staan. - Voor elke interieurstijl. - Verlichting naar wens. - Uit één geheel op maat gemaakt Het Plameco plafond wordt vlak onder het bestaande plafond aangebracht; snel, vakkundig en zonder rommel. Dankzij de voorbereidingen in onze werk plaats en het slimme systeem kunnen de meubels gewoon blijven staan. Er is bijzonder veel keus in zowel structuur, kleur als afwerking en dus geschikt voor iedere stijl. Overal is functionele verlichting en/of sfeerverlichting te realiseren, dim baar en/of met afstandbediening als men dat wil. Alles uit één hand, 's ochtends beginnen en dezelfde dag klaar.

de Faam | 2012 | | pagina 15