BLAUW GERUITE KIEL VRIJWILLIGERSWERKV00 Gewoon doen! VLISSINGEN VRIJWILLIGERSWERSWERK VOOR JOU! VLISSINGEN, ECONOMISCH BEKEKEN INTENTIEVERKLARING HUISVESTING MARITIEM ONDERWIJS VERGADERINGEN WERK IN UITVOERING E N T E NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 7 MAART 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Veel organisaties zijn op zoek naar jongeren die zich willen inzetten als vrijwilliger. Heb jij zin en tijd? Functie: Gastheer/ -vrouw Eethuis Vlissingen (vanaf 18 jr) je zorgt voor ontmoeting door het aanbieden van een warme maaltijd aan de gasten, cliënten met een licht verstandelijke en/of lichamelijke beperking. Organisatie: Stichting Gors Dag/tijd: In overleg met jou Functie: Assistent hulpverlener tijdens evenementen (vanaf 15 jr) Je assisteert de hulpverleners bij hun werkzaamheden, zoals kleine verwondingen verzorgen en voorlichting geven. Organisatie: Rode Kruis Walcheren Dag/tijd: In overleg met jou Wil je meer informatie over deze vacatures, je aanmelden of bekijken wat er nog meer mogelijk is? Ga dan naar onderstaande website en kijk eens rond. Stichting Welzijn Middelburg voert voor de gemeente Vlissingen de functie van makelaar maatschappelijke stage uit en ondersteunt jon geren, scholen en maatschappelijke organisaties bij de invulling van vrijwilligerswerk voor jongeren. Vragen? Neem contact op met Noortje van der Gucht op 0118-751400. www.vrijwilligerswerkvoorjou.nl De gemeente Vlissingen doet veel aan econo- misch stimuleringsbeleid en doet het beter dan menigeen zou verwachten, zo schrijft het Hr «sisSr :iiH Bureau voor Economische Argumentatie (BEA) in een vorige week verschenen rapport. Alleen de binnenstad, en dan met name de winkelpositie, staat sterk onder druk. De werkgelegenheid is sinds 2004 licht gestegen. Vooral de zakelijke dienstverlening en de gezondheidszorg heb ben extra banen opgeleverd. In de horeca en detailhandel is het totale aantal banen iets gedaald. Opmerkelijk is dat het aantal starters structureel hoog is in vergelijking met Goes, Middelburg en Terneuzen. Hier zien we de positieve effecten van de Kennis- werf, waar starters betaalbare huisvesting vinden. De werkloos heid in Vlissingen is met 5,1% (januari 2011) laag, tegenover 6,3% landelijk. Het faillissement van Zalco is in deze cijfers ech ter nog niet verwerkt. Dit laatste heeft gevolgen voor de koop kracht van onze inwoners, dat relatief al laag is. Het gemiddelde huishoudinkomen is met 26.400,- (in 2008) beduidend lager dan in Goes 28.900,-), Terneuzen 28.200,-) en Middelburg 27.500,-). Vlissingen heeft fors geïnvesteerd in een aantal ruimtelijke pro jecten in en om de binnenstad, waarvan ook positieve effecten verwacht mogen worden op de aantrekkelijkheid van de binnen stad voor het winkelend publiek uit de eigen gemeente en voor toeristisch-recreatieve bezoekers van buiten. De komende tijd zullen we ons verder beramen op de ontwikke ling van onder andere een jachthaven, cruisekade, visie Boule vards maar ook de stadsvernieuwing van het Middengebied III, de huisvestingsverordening, prestatieafspraken met de woning bouwverenigingen, concrete afspraken over het Scheldekwartier, de financiële situatie en last but not least het ziekenhuis. Het worden nog spannende tijden! Marianne Reinders-Stijntnan, fractievoorzitter WD Tel. 0118-461152, e-mail: marianne.stijnman@vvdvlissingen.nl Gemeente Vlissingen, ROC Wester- schelde-ROC Zeeland en HZ Uni versity of Applied Sciences hebben 5 maart 2012 een intentieverkla ring ondertekend. Hierin geven zij aan een gezamenlijk onderzoek te starten, dat moet leiden tot besluit vorming over de huisvesting van het maritiem onderwijs op mbo- en hbo-niveau in Vlissingen. Met de ondertekening onderstre pen de drie partijen dat zij belang hechten aan een sterke en toe- komstbestendige maritieme kennis infrastructuur voor en in Zeeland, en in het bijzonder voor en in de stad Vlissingen. Samenwerking 1-IZ en ROC werken onder de naam 'Maritiem Instituut De Ruyter' onder meer samen op het gebied van een gezamenlijke (doorgaande) leerlijn en met gezamenlijke faci liteiten. Het maritiem onderwijs vindt plaats in een aantal gebou wen aan de Boulevard Bankert en in het zogenaamde Technum aan de Edisonweg. De HZ-gebouwen en het ROC- pand aan Boulevard Bankert vol doen niet meer aan de eisen van deze tijd. HZ en ROC streven naar een nieu we samenwerkingsovereenkomst ter borging van de inhoudelijke kwaliteit, marktgerichtheid en toe komstbestendigheid van het mari tiem onderwijs. Zij zullen uiterlijk juli 2012 een keuze maken met betrekking tot de huisvesting van de maritieme opleidingen. www.kenniswerf.nl Stadhuis Vlissingen Aanvang: 19.30 uur Gemeenteraad Donderdag 8 maart 2012 Agenda 1. Opening 2. Vaststellen van de agenda 3. Spreekrecht burgers 4. Vragenhalfuur raadsleden 5. Vaststelling notulen 6 A. Schriftelijke vragen o.g.v. Artikel 41 RvO 6 B. Afhandeling moties 7. Over te leggen stukken 8. Te behandelen punten 8.1 Ie wijziging van de Pro grammabegroting 2012 8.2 Vaststelling van de Gemeentelijke Bouw verordening 2010, 14de serie wijzigingen 9. Moties 10. Sluiting www.vlissingen.nl/ gemeenteraad Werkzaamheden Kromwegesingel Vanaf maandag 19 maart 2012 wordt er gestart met werkzaamheden op de kruising Kromwegesingel - Ritthemsestraat in Oost- Souburg. Hierdoor is het doorgaande verkeer in de Ritthemsestraat gestremd voor al het verkeer. Er wordt een omleiding ingesteld via de A58, Bermweg en de Spoorstraat. De werkzaam heden zijn naar verwach ting circa 6 april klaar. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Tijdens de periode van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbren gen. Schriftelijke zienswijzen moeten worden gericht aan het college van burgemeester en wet houders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissingen. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken via de afdeling Publieks- zaken, cluster vergunningen (tele foon 0118-487156 of e-mail ver- gunningen@vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking kan worden inge diend als de indiener ook een zienswijze heeft ingebracht tegen de ontwerpbeschikking en belang hebbende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis- singen.nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De data van de volgende welstands vergaderingen zijn 29 maart en 19 april 2012. Wet milieubeheer Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende meldingen in het kader van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Barim) als bedoeld in artikel 8.40 Wet mili eubeheer hebben ontvangen: van Vloerleggersbedrijf Blok en Butler voor de oprichting van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Nieuwe Kruidmolen- weg 19 te Vlissingen. van Stadsgewestelijke brandweer Vlissingen-Middelburg post Oost- Souburg voor de oprichting van een inrichting. De inrichting is gelegen op het perceel Marie Curie- weg 3b te Ritthem. Uitbreiding aantal ondergrondse afvalcontainers Het college van B&W heeft op 28 febmari 2012 een voorlopig sprei dingsplan vastgesteld om het aan tal ondergrondse afvalcontainers in 2012 uit te breiden. Op dit plan is inspraak mogelijk. Op de volgende locaties zijn wij van plan afvalcontai ners te plaatsen: Calandstraat ter hoogte van huis nummer 1 Calandstraat ter hoogte van huis nummer 35 Twee containers in de Kerklaan ter hoogte van huisnummer 27a Kerklaan in de groenstrook op de hoek met het Marnixplein Kromwegesingel ter hoogte van huisnummer 173 Kromwegesingel ter hoogte van huisnummer 209 Oranjedijk naast Baljuwstraat 12 Commandoweg ter hoogte van huisnummer 7 Gravestraat tegenover huisnum mer 83 Flessenstraat tussen huisnummer 3 en de zijgevel van de Palingstraat 25 Twee containers in de Paarden straat ter hoogte van de hoek met de Palingstraat Koudenhoek tegenover huisnum mer 36 Twee containers aan het Nolle- hoofd ter hoogte van huis nummer 1 De situatietekeningen waarop de containers staan afgebeeld, worden ter inzage gelegd in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. De tekeningen zijn ook geplaatst op www.vlissingen.nl/ inspraak. U kunt in een periode van 6 weken uw zienswijze indienen op de vol gende manieren: Per brief aan ons college: postbus 3000, 4380 GV Vlissingen Per e-mail: gemeente@vlissingen.nl Via het formulier op www.vlissin- gen.nl/inspraak Deze periode gaat in op 7 maart 2012 en eindigt op 18 april 2012. Na deze periode worden de ingekomen ziens wijzen beoordeeld en neemt het college een definitief besluit over de plaatsing. Ontwerp-bestemmingsplan Binnenstad-Eiland Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken, op grond van artikel 3.8 van de' Wet ruimtelijke ordening jo. Afd. 3.4. van de Alge mene wet bestuursrecht bekend, dat vanaf 8 maart 2012 voor een ieder gedurende zes weken (t/m 18 april 2012) in de hal van het stadhuis, Paul Krugerstraat 1, 4382 MA Vlissin gen, ter inzage ligt het ontwerp van het bestemmingsplan Binnenstad- Eiland. Het ontwerp heeft betrekking op het gebied omsloten door de Aagje Dekenstraat, de Coosje Buskenstraat, de Westerschelde (Boulevard de Ruy ter t/m Eilanddijk), het Kanaal door Walcheren (terrein KSG), de Kou denhoek, de Stenen Beer, de Vla mingstraat, de Vrijgang (achterzijde Walstraat) en de Hellingbaan. Dit bestemmingsplan heeft tot doel een actuele juridisch-planologische rege ling van de gronden en gebouwen in dit gebied. Deze publicatie en het ontwerp- raadsbesluit tot het vaststellen van het bestemmingsplan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan zijn digitaal raadpleegbaar via het webadres van de gemeente www. vlissingen.nl/bestemmingsplannen (rubriek 'ontwerp-bestemmings- plannen'). De digitale versie van het bestemmingsplan is raadpleegbaar op de wettelijk verplicht gestelde website www.ruimtelijkeplannen.nl/ web-roo/?planidn=NL.IMRQ.Q718. BPBE01-ON01. Deze website is ook te bereiken via het hiervoor'genoemde webadres van de gemeente, waar een link staat aangegeven naar deze web site. Ter inzage liggen: 1. de papieren versie van het ont werp van het bestemmingsplan (toelichting met bijlagen, regels met bijlagen en verbeelding); 2. het ontwerp-raadsbesluit tot het vaststellen van dit bestemmings plan en tot het niet vaststellen van een exploitatieplan. Gedurende bovenvermelde termijn kan een ieder zijn zienswijze over dit ontwerp-bestemmingsplan en over het ontwerp-raadsbesluit schriftelijk of mondeling kenbaar maken bij de gemeenteraad. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kan een afspraak gemaakt worden met de heer W. Huige, tel. 0118-487339. Vlissingen, 7 maart 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 13