r www.middelburg.nl Boomfeestdag 2012 "Bomen (be)leven" Stromenwijk/t Zand trapt eerste ronde wijktafels af 36 sjaals uitgedeeld bij staandehoudactie Spinhuisweg Behandeling kwijtschelding bij waterschap ondergebracht GEMEENTE MIDDELBURG yy Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 7 maart 2012 De Faam pagina 9 Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem Middelburg Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Postadres: Postbus 6000 4330 IA Middelburg Om de leefbaarheid in wijken te vergroten zijn ze ingericht als 30 km/u- zones. Verkeersdrempels en wegversmallingen moeten ervoor zorgen dat het verkeer langzamer rijdt. Toch wordt er op veel plaatsen nog te hard gereden. Om de verkeersveiligheid een handje te helpen zijn Luc, Féline, Dennis en Eline uit groep acht van basisschool Cypressenhof dinsdagmiddag 28 februari in de weer geweest met het uitdelen van kaarten, presentjes, complimenten en scherpe vragen aan verkeer op de Spinhuisweg. Bestuurders die zich netjes aan de snelheid hielden, kregen een groene kaart, een sjaal en een pluim. Wie iets over de 30 km/u heen ging, mocht een gele kaart in ontvangst nemen. De leerlingen gingen met hen in gesprek over de noodzaak van veilig rijgedrag in woonwijken. De eind stand was 36 groene en 32 gele kaarten. Verkeerspolitie heeft daar naast twee bekeuringen moeten uitschrijven. 30 km/u rijden bespaart levens. De snelheid is vaak bepalend voor de ernst van het ongeval. Een aanrijding met een auto die 30 km/u rijdt, kost één op de tien slachtoffers het leven. Bij een snelheid van 50 km/u is het fataal voor 50% van de slachtoffers. De staandehoudacties komen tot stand door samenwerking met Ver keerspolitie Zeeland, Veilig Verkeer Nederland en lokale basisscholen. Op woensdag 21 maart is het Na tionale Boomfeestdag. In het kader van deze dag zullen op de volgende plaatsen bomen en heesters ge plant worden; 09.30 uur Buitenruststraat. Wet houder Ed de Graaf plant met leer lingen van de De Vossenburch vijftien honingbomen. 10.00 uur Zuster van Donkstraat in Arnemuiden. Burgemeester Koos Schouwenaar plant met leerlingen van Joos van Larenschool negen iepen. 10.00 uur Boomzwellerij aan de Laan der Verenigde Naties. Wet houder Chris Simons plant met leer lingen van De Bijenburch vijftien bomen in soorten 10.00 uur Kraayertstraat in Nieuw- en Sint Joosland. Wethouder Johan Aalberts plant met leerlingen van De Lonneboot twaalf berken. 11.00 uur De Ruyterstraat. Wet houder Ed de Graaf plant met leer lingen van de De Beverburch vijftien esdoorns. Na het plantfestijn op de diverse lo caties gaan de kinderen terug naar school waar de collegeleden hen toespreken. Tot slot krijgen alle kin deren die hebben deelgenomen aan deze boomfeestdag een certi ficaat. Boomfeestdag Jaarlijks vieren ruim 150.000 kin deren in Nederland de Nationale Boomfeestdag. Ze planten bomen en struiken, maken werkstukken of lopen een bomenroute. Kortom, ze zijn bezig met het groen in hun buurt. De boomfeestdag wordt georgani seerd door de Stichting Nationale Boomfeestdag in samenwerking met gemeenten en instellingen. Het thema is dit jaar 'Bomen(be)leven'. Met het thema 'Bomen (be)leven' willen wij kinderen en volwassenen uitdagen naar bomen te gaan kij ken. Iedere boom is immers een individu: dik of dun, groot of klein, recht of krom, fleurig of somber. Iedere boom heeft zijn eigen plaats en ruimte en is daarmee belangrijk. Vaak beseffen we pas hoe belangrijk een boom is als de boom er niet meer staat. Bomen beleven: Hoe beleef je een boom? Je kunt eronder staan, ernaar kijken, erin klimmen, er een hut in bouwen, spelen met het herfstblad, enzovoort. Maar hoe beleeft de boom jou eigenlijk? Bomen leven: Een piepklein zaadje kan uitgroeien tot een machtige boom van honderden jaren oud. We zeggen weieens als we een oude boom zien: "Als die boom toch eens kon vertellen wat hij allemaal heeft gezien." Bij dit thema hoort geschiedenis, de le venscyclus van een boom en de plaats van een boom in de leefom geving. Er is leven door bomen: Bomen zorgen voor zuurstof, voor de op vang van fijnstof en voor het vast houden van de grond met hun wortels. Ze bieden een schuil plaats of woonplaats voor ontel bare diersoorten. Door het aanplanten van bomen worden verschillende functies in de buur ten positief beïnvloed. De coördinatie van de boomfeest dag in de gemeente Middelburg is in handen van Dick Sakko, tel. (0118) 67 53 13. Voor eventuele vragen of opmerkingen over deze boomfeestdag kunt u bij hem te recht. Foto: Aart van Belzen Niet iedere inwoner is in staat om belastingen te betalen, ook niet door het treffen van een betalingsregeling. In dat geval kunt u om kwijtschel ding vragen binnen vijf maanden na het verzenden van de aanslag. Of u in aanmerking komt voor kwijtschelding is afhankelijk van uw inkomen, uw vermogen, uw gezinssituatie en uw woonlasten. Let op: Alleen voor afvalstoffenheffing en rioolheffing gebruik kunt u kwijtschelding aanvragen. Om het kwijtscheldingsbeieid efficiënter te laten verlopen worden de ver zoeken om kwijtschelding voortaan afgehandeld door het waterschap. Als u dus kwijtschelding wilt aanvragen voor zowel de aanslag van het waterschap als de gemeente, dan kunt u uw verzoek direct indienen bij waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1, 4337 PA Middelburg. Na de behandeling door het waterschap brengt de gemeente u op de hoogte in de uitspraak die volgt op uw verzoek om kwijtschelding. Kwijtschelding kunt u aanvragen door het invullen van een kwijtschel dingsformulier. Deze is verkrijgbaar in het waterschaps- en stadskan toor. Heeft u bij waterschap Scheldestromen al kwijtschelding aangevraagd, dan is het opnieuw invullen van een formulier niet nodig. Meer informatie over kwijtschelding? Voor meer informatie.over kwijtschelding kunt u terecht in het water schapskantoor. In de belastingwijzer, gevoegd bij uw aanslag, staat bij kwijtschelding een fout telefoonnummer van waterschap Scheldestro men vermeld. Het correcte nummer is 088 - 24 611 00. U kunt ook kij ken op www.scheldestromen.nl. Voor overige algemene informatie over de aanslag gemeentelijke belas tingen kunt u terecht bij het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 of op te lefoonnummer (0118) 67 54 75. Woensdag 7 maart houdt wijk- tafel Stromenwijk/t Zand ais eerste in de rij haar wijktafei. De bijeenkomst wordt gehou den in de Vergulde Baars aan de Baarsjesstraat 42 en be gint om 19.30 uur. De zaal gaat om 19.00 uur open. De wijktafei gaat het onder an dere hebben over bezuinigingen op de groenvoorziening in de wijk en er is een presentatie over Park Toorenvliedt. De komende weken komen de Mid delburgse wijktafels bij elkaar om de ontwikkelingen in hun wijk te bespre ken. De wijktafels vormen het over leg tussen bewoners, gemeente, de wijkwethouder en diverse maat schappelijke instellingen, zoals poli tie, Woongoed en wijkverenigingen. Onderwerp van gesprek op een wijktafei is de algemene gang van zaken in uw wijk en de leefbaar heid in het bijzonder. Dit is de kans om mee te praten over ont wikkelingen binnen de wijk. Deze ronde wijktafels wordt ook ge bruikt om de wensen van bewo ners te inventariseren. U bent van harte welkom! Planning wijk- en dorpstafels 2012 Inloop vanaf 19.30 uur, aanvang: 20.00 uur Behoudens Stromenwijk: inloop 19.00 uur en aanvang 19.30 uur. Voorjaarsronde Dag Datum Wijk Contactpersoon Intern Locatie woensdag 07-mrt Stromenwijk/t Zand Ruud Vermaire De Vergulde Baars woensdag 28-mrt Griffioen Rianne van Iwaarden Wijkverenigingsgebouw (OPDC) woensdag 28-mrt Arnemuiden Peter Wisse Stadhuis Arnemuiden maandag 02-apr Binnenstad Karei van de Beek Stadsschouwburg dinsdag 03-apr Klarenbeek/Veersepoort Peter Wisse Grandcafé Willem dinsdag 03-apr Sint Laurens Ruud Vermaire Van Cittershof dinsdag 17-apr Nieuw Middelburg Karei van de Beek Grandcafé Willem donderdag 19-apr Nw en Sint Joosland Ruud Vermaire Dorpshuis Maandag 23-apr Mortiere Karei van de Beek Biens (Espressobar ROG) donderdag 26-apr Zuid Rianne van Iwaarden Palet donderdag 26-apr Dauwendaele Ruud Vermaire Ontmoetingscentrum Najaarsronde woensdag 24-okt Stromenwijk/t Zand Ruud Vermaire De Vergulde Baars donderdag 25-okt Dauwendaele Ruud Vermaire Ontmoetingscentrum woensdag 07-nov Zuid Rianne van Iwaarden Palet donderdag 15-nov Nieuw Middelburg Karei van de Beek Grandcafé Willem maandag 19-nov Binnenstad Karei van de Beek Stadsschouwburg dinsdag 20-nov Klarenbeek/Veerse Poort Peter Wisse Grandcafé Willem dinsdag 20-nov Sint Laurens Ruud Vermaire Van Cittershof woensdag 21-nov Arnemuiden Peter Wisse Stadhuis Arnemuiden donderdag 22-nov Nw en Sint Joosland Ruud Vermaire Dorpshuis dinsdag 27-nov Mortiere Karei van de Beek Biens (Espressobar ROC) woensdag 28-nov Griffioen Rianne van Iwaarden Wijkverenigingsgebouw

de Faam | 2012 | | pagina 11