r Raadsvergadering in stadskantoor Het woord aan raadslid Carla Doorn Zomertijd ingegaan voor vuilniswagens Fietsenopruimactie rond station en stadhuis INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG Objectiviteit, integriteit en dilem ma's. Dit zijn allemaal begrippen wüar ik, voordat ik raadslid werd, nooit zo bij stil heb gestaan. Het is toch vanzelfsprekend dat je integer bent en ook dat je objectief bent. Toch kom je soms voor dilemma's te staan. Want wat als een ge meentelijke beslissing of voorge nomen plan jou persoonlijk of privé raakt? Gelukkig heb je dan steun van je fractie en kun je dit open en eerlijk bespreken en krijg je ook een eerlijk en objectief advies. Een ander dilemma. Wat als een indivi duele burger je nu aanspreekt over iets wat hem of haar dwars zit? Als raadslid wordt je verondersteld op hoofdlijnen te besturen. Maar hoe ver moet je, en kun je gaan? Ook die individuele burger is een belas tingbetaler. Moet je dan maar zeg gen dat je niet kunt helpen omdat je op hoofdlijnen moet besturen? Ik ben van mening dat je, ook als Foto: Jan Koole raadslid, een individuele burger moet kunnen helpen door hem of haar bijvoorbeeld de weg in het soms gemeentelijke politieke dool hof te wijzen. Ook in dit geval is het fijn een hechte fractie te hebben waar je dit soort zaken kunt be spreken. Tot slot nog een dilemma. Moet je bijvoorbeeld reageren op ingezon den brieven van inwoners die stel len dat politici toch geen rekening houden met de burgers? Wij weten wel dat sommige beslissingen lang niet altijd positief ontvangen wor den maar ik weet ook dat besluiten door de Raad zeker niet lichtvaar dig genomen worden. En ik kan al leen maar zeggen, als u het ergens niet mee eens bent, laat u horen. Er zijn vele mogelijkheden om met de raadsleden en partijen in con tact te komen. Er wordt echt wel geluisterd. Carla Doorn Raadslid Lokale Partij Middelburg Afgelopen maandag is het zo geheten zomerschema voor de vuilniswagens ingegaan. Dit betekent dat de vuilniswagens niet om 08.00 uur maar een half uur eerder, namelijk om 07.30 uur uitrijden. Ondanks de vroegere tijd van uitrij den, mogen de containers niet voor 07.00 uur op de ophaaldag worden aangeboden. Wanneer de ophaaldag in uw straat is, kunt u terugvinden op de afvalkalender of op www.middelburg.nl (leven en leefvoorzieningen milieu en afval huisvuil ophaaldata huisvuil). Voor meer informatie kunt u ook bellen: (0118) 67 50 00. Huisvuil op Goede Vrijdag Op de afvalkalender is niet ver meld de gewijzigde datum voor het ophalen van huisvuil op vrijdag 6 april (Goede Vrijdag). Het huis vuil van die dag wordt een dag eerder opgehaald, dus op donder dag 5 april. De gemeenteraad komt op maandag 12 maart bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: 1) Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2) Vaststellen notulen raadsvergadering van 30 januari 2012 3) Ingekomen stukken 4) Rekenkameronderzoek Centrum voor Jeugd en Gezin 5) GGD Zeeland: Voorstel tot wijziging gemeenschappelijke regeling 6) Sportpark De Sprong: herinrichting sportpark (De Voorborch) en verhuizing Voetbalvereniging Jong Ambon 7) Wmo: Ambities binnen de Wmo in Middelburg; vaststellen ambities en kaders in notitie "Welzijn, ondersteuning en zorg in Middelburg ambities binnen de Wmo Middelburg" als uitgangspunten voor de komende beleidsnota Wmo 8) Essenvelt, Groenboulevard Essenvelt en Groenboulevard Reijers- hove: Vaststellen herziene exploitatieopzetten 9) Mortiere: Vijfde Allonge 10) Scoutinggebouw Arnemuiden: Vaststellen bestemmingsplan 11) Compagnieplein: Vaststellen ontwerpbestemmingsplan 12) Stationsbrug 13) N57: Garantstelling voor het Middelburgse deel 14) Gemeentebegroting 2012: Voorstel tot wijziging 15) Parkeerbelasting 2012: Vaststellen verhoging tarief aanslag naheffing parkeerbelasting 2012 16) DNA van Middelburg: Vaststellen 17) Gemeentelijke communicatie: initiatiefvoorstel van Christenunie, GroenLinks, SGP, Duurzaam Rood en LPM 18) Openbaar kunstbezit De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de gemeente raad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.mid- delburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. Foto: Aart van Belzeri In de week van 12 maart worden de fietsen verwijderd, die rondom het NS-station en het stadhuis in Middelburg niet in de daarvoor bestemde beugels staan. Eigenaren, die hun fiets missen en die tijdens de actie verwijderd is, kun nen die na telefonische afspraak, telefoonnr. (0118) 67 57 41, ophalen. Dit kan tegen contante betaling van 15 euro en op vertoon van legitima tiebewijs en passende fietssleutel. De (brom)fietsen zijn ondergebracht bij de gemeenteloods aan de Kleverskerkseweg (achter de Voedselbank). VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten om de straatnaam Boswijker- weg in te trékken en de omschrijving van de begrenzing te wijzigen van de volgende straten rond de Havenpoorf- wea: Arnesteinweg, Elektraweg, Gre- naaierweg, Nieuwlandsedreef, Oude Dijk (Nieuw-en Sintjoosland en Arne muiden), Oude Schroeweg, President Roosevelflaan, Rijksweg A58 (Middel burg, Nieuw- en Sintjoosland en Arne muiden), Segeerssingel, Torenweg, Torenwegpad, Trekcfijk, Van 't Hoff- weg, Veerstraat, Waldammeweg, Wei- zien tweg en Westelijke Oude Havendijk. Aanleiding is de wijziging van het wegenpatroon als gevolg van de aanleg van de Havenpoortweg. voor iedereen zes weken, van P maart tot en met 17 april, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen betaling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van de bekend making van dit besluit, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen be roep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuurs recht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar heot gemaakt, een voorlo pige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, Sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. WET MILIEUBEHEER Kennisgeving besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij op basis van artikel 4.109, lid 5 van het Activi- teitenbesluit maatwerkvoorschriften op 27 februari hebben opgelegd met be trekking tot het niet hoeven beschikken van een vetafscheider en een slibvang- puf ten aanzien van: Korte Geerel9, Wijnbar/eeterij Mrs. Jones Het besluit waarbij de maatwerkvoor schriften zijn gesteld en de op het be sluit betrekking hebbende stukken lig gen gedurende zes weken, van 8 maart tot en met 18 april 2012 ter in zage bij de vakbalie in het stadskan toor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting ge geven op voornoemde stukken, telefoonnummer (0118) 67 52 48. Bezwaar Indien men het niet eens is met dit be sluit, dan kan men ingevolge de bepa lingen van de Algemene wet bestuursrecht binnert zes weken na de dag van de bekendmaking van dit be sluit bii het college van burgemeester en wethouders bezwaar maken door hef indienen van een bezwaarschrift. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Dit besluit treedt in werking na afloop van de bezwarentermijn. Het maken van bezwaar heeft geen schorsende werking. Indien men bij het college van burgemeester en wethouders een bezwaarschrift heeft ingediend, kan men tevens een verzoek tof het treffen van een voorlopige voorziening bij de afdeling Bestuursrechtspraak van ae Raad van State doen indien men van mening is dat de onverwijlde spoed dat, gelet op de betrokken belangen, vereist. Een verzoek tot een voorlopige voorziening moet worden gericht aan de voorzitter van de afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Graven- hage. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht ge heven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Regul iere voorbereid i ngsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen naakjes staat de datum van ont vangst): Ampèreweg, ongen.: bouw be drijfsgebouw (24-2) Bachtensteene, ongen.: kappen 10 bomen (22-2). Merwedestrcat 1sloop voorma lig schoolgebouw (23-2). Plein 1940 nrs. 17-23 vervan gen stalen inbouwkozijnen enkelglas door aluminium inzetkozijnen met dubbelglas (29-2). Sint Jorisstraat 4: realiseren doorbraak tussen keuken en woonka mer (24-2). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekenin gen, waarop bij een positieve beslis sing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van'de aanvraag kunnen worden inge- VERLEENDE OMGEVINGSVER GUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omge vingsvergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van ver zending): Veersesingel 27: uitoefenen prak tijk voor regressie- en reïnfegratiefhe- rapie in werkplaats/schuur (1-3). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden künnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur gemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griffierecht verschuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 10