r r r r W Bellinkbrug overdag afgesloten Subsidie aanvragen voor 2013 Hulp bij aangifte belastingen Fotowedstrijd "Vrijwilligerswerk in beeld" Uitkomsten poll onder inwoners Extra raadsvergadering over profielschets nieuwe burgemeester Commissie Straatnaamgeving 7 Geen leszwemmen meer in Julianabad Arnemuiden Presentatie park Toorenvliedt porthos actueel: de-faam.nl woensdag 29 februari 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118) 67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Voorafgaand aan het opstellen van de profielschets heeft de gemeente raad van Middelburg haar inwoners geraadpleegd waar het gaat om de gewenste bestuursstijl van de nieuwe burgemeester. In totaal hebben 356 inwoners hun mening gegeven. Hieruit komt naar voren dat de inwoners van Middelburg, evenals de raad, een burgemeester zoeken met vooral een verbindende bestuursstijl, aangevuld met een netwerkende stijl. Uit de poll komt ook nadrukkelijk naar voren hoezeer men de actieve be trokkenheid bij de inwoners en de gemeenschap van Middelburg van de scheidend burgemeester heeft gewaardeerd. De inwoners zien graag een burgemeester die open en toegankelijk is en zich oprecht betrokken toont bij de verschillende groeperingen en individuele inwoners. Een bur gemeester die ook mens is en zo nu en dan van zijn fiets stapt om een praatje te maken. Maar ook een burgemeester die Middelburg (en Zee land) op ondernemende wijze op de kaart kan zetten. En een burge meester, die, als de veiligheid of het belang van Middelburg in het geding is, staat voor zijn inwoners en gemeente. U kunt de uitslag ook terugvinden op burgemeestermiddelburg.nl. Woensdag 29 februari is er een extra raadsvergadering in het stadskan toor. Deze begint om 20.30 uur en onderbreekt de vergadering van de commissie Maatschappelijke Zaken. Er wordt maar één agendapunt behandeld namelijk de profielschets van de nieuwe burgemeester. Hierbij is de Commissaris van de Koningin, mevrouw Karla Peijs aanwezig. Zij kan deelnemen aan de beraadslagingen over de profielschets. Op woensdag 7 maart vindt er een openbare vergadering plaats van de commissie straatnaamgeving. Deze vergadering wordt gehouden van 14.00 tot 16.00 uur in het stadskantoor. Op de agenda staan onder an dere de naamgeving voor het pad lopend van Count Basiestraat tot Steen- bakkerijweg, de onderborden in Prooijenspark, de naamgeving voor het park aan de westzijde van het Amaliapark en de naamgeving van een aan tal nog aan te leggen straten in de nabijheid van de Oranjeplaatweg. 7 Het college van burgemeester en wethouders heeft besloten geen zwemlessen meer te geven in het zwembad van Arnemuiden. Al sinds de ingebruikname van het Julianabad is het mogelijk voor kinderen in het zomerseizoen zwemlessen te volgen onder begeleiding van een op geleid zweminstructeur. Het aantal leerlingen aan het leszwemmen in het Julianabad is de laatste jaren enorm teruggelopen tot een dieptepunt van achttien deelnemers in 2011. Belangrijke oorzaken hiervan zijn dat het leszwemmen slechts en kele maanden op bepaalde momenten mogelijk is en daarnaast ook sterk afhankelijk is van de weersomstandigheden en één zweminstructeur. Dit alles biedt de ouders te veel onzekerheid, waardoor ze uitwijken naar el ders. Daarom heeft het college besloten om geen zwemlessen meer te geven in het zwembad van Arnémuiden. Kinderen kunnen als alternatief zwemles volgen in het stadsgewestelijke Vrijburgbad en de Zwemschool Zeeland in Vlissingen. Het Julianabad blijft open in de zomermaanden (1 mei -1 september) van maandag tot en met zaterdag van 12.00 uur tot en met 17.00 uur. Een bunkerroute met verhaal en speelelementen, kwaliteitsaanpassing aan de beplanting en verbetering van de paden en entrees. Op basis van verschillende bijeenkomsten met de buurt, belanghebbenden en de reac ties vanuit de klankbordgroep heeft Copijn Tuin- en Landschapsarchitec ten een voorlopig ontwerp gemaakt voor park Toorenvliedt. Tijdens de wijktafel Stromenwijk/t Zand op woensdag 7 maart staat, naast de an dere punten, de presentatie van dit ontwerp op de agenda. De bijeen komst is in de Vergulde Baars, Baarsjesstraat 42 en begint om 19.30 uur. De zaal gaat open- om 19.00 uur. De Bellinkbrug is tot eind maart van zeven uurs och tends tot zeven uur 's avonds afgeslo ten voor voetgan gers en fietsers. De afsluiting is nodig vanwege de bag- gerwerkzaamheden die Rijkswaterstaat uitvoert in de bin nenhaven. Foto: Aart van Belzen De gemeente Middelburg is de subsidieprocedure voor 2013 ge start. Aanvragen moeten voor 1 april 2012 bij de gemeente zijn ingeleverd. Uiteenlopende activiteiten op het ge bied van welzijn, volksgezondheid of cultuur komen in aanmerking voor subsidie. Deze activiteiten moeten passen binnen het beleid van de ge meente. Organisaties die al een sub sidierelatie met de gemeente Middelburg hebben, krijgen de aan vraagformulieren automatisch in de bus. Organisaties die nog geen sub sidierelatie met de gemeente Middel burg hebben, kunnen een aanvraag indienen. Het indienen van een subsidiever zoek geeft geen garantie op subsi die, maar betekent dat deze opgenomen wordt in de subsidiepro cedure 2013. Tijdens de procedure zal worden bekeken of er al dan niet subsidie wordt toegekend. Informatie Wilt u meer weten over het aanvra gen van subsidie? Neem contact op met Kees Janse van de afdeling Ste delijk Sociaal Beleid, telefoon 67 53 42. Bij hem kunt u ook het aanvraagfor mulier subsidie 2013 en de Alge mene Subsidieverordening Middelburg opvragen; deze kunt u ook vinden op www.middelburg.nl onder de knop Leven en leefvoorzie- ningen, Zorg en Welzijn, subsidie. De campagne 'Hulp bij aangifte' (HUBA) gaat weer van start. Op di verse locaties in het land wordt hulp bij aangifte geboden door de Belas tingdienst-Vorig jaar maakten lande lijk ongeveer 700.000 mensen hier gebruik van. In Middelburg biedt het stadskantoor van 5 maart tot en met 26 maart onderdak aan de Belasting dienst. Ondersteuning voor burgers met zorgtoeslag De Belastingdienst biedt hulp bij aan gifte aan belastingplichtigen. Om in aanmerking te komen voor de HUBA geldt wel een inkomensgrens. Feite lijk is het zo dat alleen burgers die recht op zorgtoeslag hebben, gebruik kunnen maken van hulp bij aangifte van de Belastingdienst. Burgers die in belastingjaar 2010 gebruik hebben gemaakt van de HUBA krijgen auto matisch weer een uitnodiging tot het doen van aangifte over belastingjaar .2011. Tevens worden deze mensen automatisch benaderd om wederom gebruik te maken van de hulp bij aan gifte. Ook burgers die niet eerder deel hebben genomen aan de HUBA maar wel onder de inkomensgrens vallen, kunnen zich uiteraard aanmel den. De aangifte IB (inkomstenbelas ting) wordt samen met de burger en onder diens verantwoordelijkheid in gevuld en via internet ingezonden. Veranderde wetgeving Als gevolg van veranderde wetgeving Inkomstenbelasting is een aantal af trekposten voor de buitengewone uit gaven en zorgkosten voor het jaar 2011 beperkt. Dit heeft effect op de fiscale inkomenshoogte en daardoor ook op het toetsingsinkomen voor het eventueel toekennen van toesla gen. Een groot aantal burgers is hier nog niet mee bekend en heeft het toetsingsinkomen niet aangepast. Om het toetsingsinkomen voor 2012 deugdelijk vast te kunnen stellen, is het verzamelinkomen over 2011 nodig. Dit verzamelinkomen blijkt uit de belastingaangifte over belasting jaar 2011. Om te voorkomen dat bur gers te veel toeslagen ontvangen en dit op een later moment moeten te rugbetalen, is daarom het doen van aangifte van groot belang. Als belastingplichtigen gebruik willen maken van de hulp bij aangifte, kun nen zij hiervoor vanaf heden een af spraak maken via de Belastingtele foon 0800-0543 (gratis nummer). Hiervoor geldt wel een inkomens grens: als iemand recht heeft op een zorgtoeslag, kan hij of zij van deze mogelijkheid gebruik maken. MS» Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersver eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Breng in beeld hoe leuk vrijwilligerswerk is! Wij ontvangen graag uw foto met als thema: "Vrijwilligerswerk in beeld". Vrijwilligers zijn op alle plekken in de samenleving actief: van sportvereniging, kinderboerderij, festival', muziekvereniging, ouderencentrum, reddingsbrigade tot jeugdhonk: de voorbeelden zijn einde loos. Help mee om aan iedereen die veelzijdigheid van vrijwilligerswerk te laten zien! De foto's worden beoordeeld door een vakkundige jury. De tien mooiste foto's worden begin juni geëxposeerd in de Drvkkery en daarnaast zijn er twee mooie prijzen te winnen. Foto aanleveren: uiterlijk 16 april per mail naar: info@welzijnmiddelbürg.nl. Vermeld uw naam, adres, te lefoonnummer en een omschrijving van het foto-onderwerp.

de Faam | 2012 | | pagina 9