Het woord aan raadslid Leny van den Heuvel Middelburg verlengt contract met Jeugdsportfonds Zeeland Commissievergaderingen i^e INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG yy Altijd actueel: www.de-faam.nl woensdag 29 februari 2012 De Faam pagina l Sinds september 2011 zit ik voor GroenLinks in de raad en zal ik mij sterk maken voor alles wat kwets baar is. Vanuit het Rijk wordt fors bezuinigd op o.a. de sociale uitke ringen en budgetten om mensen naar werk te begeleiden. Om deze reden moest Orionis Walcheren haar beleidsplan bijstellen. Groen Links heeft tijdens de raadsverga dering een oproep gedaan keuzes te maken. Een van die keuzes zou kunnen zijn om uit de eigen begro ting financiële middelen te halen om de meest kansarme (Wsw'ers en cliënten die een lange afstand tot de arbeidsmarkt hebben) kansen te bieden en niet het "kind van de re kening" te laten worden van het on acceptabele beleid wat deze rechtse regering de gemeentes op legt. Helaas we kregen alleen de partij van Duurzaam Rood achter ons voorstel. De andere partijen vonden het een landelijk besluit waar we niet omheen kunnen. Foto: Aart van Belzen Hoe is het mogelijk dat een meer derheid van de raad nog steeds kiest voor een theater van 32 mil joen terwijl de bezuinigingen vanuit de regering je om de oren slaan. Je zal maar met een arbeidshandicap geboren zijn-en jarenlang gedwong en worden om op een houtje te bij ten, terwijl het kennelijk elders niet op kan. Onbegrijpelijk!!! Een andere motie was het kindpar- don. fien landelijke actie van Groen Links om kinderen die al jaren in onzekerheid verkeren eindelijk een verblijfsvergunning te geven. In veel gemeentes wordt die actie middels het aannemen van moties onder steunt maar niet in Middelburg. Nu vraag ik mij toch in alle redelijk heid af, hoe sociaal is de Middel burgse raad. Blijven we ons verschuilen achter de landelijke be zuinigingen die opgelegd worden of hebben we zelf ook nog een me ning en verantwoordelijkheid naar onze burgers. GroenLinks kiest voor mensen en niet voor stenen. GroenLinks kiest voor een sociaal beleid. We zullen hier aandacht voor blijven vragen, desnoods als roepende in een woestijn. Leny van den Heuvel Raadslid GroenLinks lvdheuvel@zeelandnet.nl Gemeente Middelburg vindt het belangrijk dat kinderen van 4 tot 18 jaar die om finan ciële reden geen lid van een sportvereniging kunnen wor den toch dezelfde kansen krij gen als alle andere kinderen. Daarom neemt de gemeente sinds 2008 deel aan het Jeugdsportfonds Zeeland. Wet houder Albert de Vries (sport) verlengt binnenkort het con tract met het Jeugdsportfonds met drie jaar. Alle kinderen waarvan de ouders een inkomen hebben tot maximaal 120% van het sociaal minimum kunnen meedoen. De maximale bijdrage is 225 per kind. Voor deel van het Jeugdsportfonds is dat de kosten van de contributie van de sportvereniging en de kos ten van sportmateriaal recht streeks door het Jeugdsportfonds Zeeland aan de sportvereniging wordt betaald. Voor deelname kunnen kinderen aangemeld wor den via intermediairs zoals Orionis Walcheren, Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Leergeld, Ju- vent en MEE-Zeeland. Sporten is belangrijk voor kinde ren; het is goed voor de ontwikke ling van het kind, goed voor de gezondheid en sport draagt bij aan vriendschappen en sociale contacten. Informatie over het Jeugdsportfonds kunt u krijgen van Dennis Winne en Peter van der Meer van de afdeling Stedelijk Sociaal Beleid van de gemeente Middelburg. Een raadscommissie adviseert de gemeenteraad over raads voorstellen, die tot zijn werkterrein behoren. Aan het einde van elke commissiebehandeling wordt het advies van de commissie aan de gemeenteraad vastgesteld. De raadsvergadering staat op voor maandag 12 maart. Op woensdag 29 februèri vergadert de commissie Maatschappelijke Zaken. Die gaat het onder andere hebben over Sportpark De Sprong: herinrichting sportpark (De Voorborch) en de verhuizing van voetbalver eniging Jong Ambon. Ook is er een presentatie over de toekomst van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. De vergadering begint iets eerder dan normaal, namelijk om 18.00 uur. De commissie wordt om 20.30 uur onderbroken voor een extra raadsvergadering over de profielschets van de nieuwe burgemeester. Maandag 5 maart komt de commissie Ruimte bij elkaar. Op de agenda staan de Stationsbrug en Fietsparkeerplan binnenstad. De commissie Al gemeen Bestuur vergadert dinsdag 6 maart. Aan de orde komt het vast stellen van een DNA voor Middelburg. Beide vergaderingen beginnen om 19.30 uur. Inspraak Het eerste deel van een commissievergadering is gereserveerd voor burgers. Insprekers kunnen op een agendapunt inspreken, maar ook zelf een onderwerp inbrengen. Middelburgers die willen inspreken zijn dus niet afhankelijk van de agenda. Zij kunnen zelf een onderwerp aankaarten. De gemeente biedt op deze manier een extra manier om bij de besluitvorming betrokken te zijn. Wie wil inspreken, krijgt daarvoor vijf minuten de tijd. Als het druk is met insprekers, kan de voorzitter de spreektijd inkorten. Niet ieder on derwerp is geschikt voor inspraak. Bijvoorbeeld als het om een benoe ming gaat of een besluit van het gemeentebestuur waartegen bezwaar of beroep openstaat. Als u inspreekt op een onderwerp dat op de agenda staat kunt u aan een deel van de discussie meedoen. Nadat het onderwerp door de commissie is behandeld krijgt u gelegenheid voor een laatste reactie. Wie wil inspreken, moet dat 24 uur voor de vergadering laten weten aan de commissiegriffier. Bij de gemeente Middelburg zijn dat Ko Noord- hoek, telefoon 67 54 82 en Ans de Nooijer, telefoon 67 54 81. De bijeenkomsten zijn openbaar en worden gehouden in het stadskan toor. Agenda's van commissievergaderingen zijn te bekijken op www.middel- burg.nl via de banner 'vergadering gemeenteraad'. De stukken liggen vijf dagen voor de vergadering ter inzage in de hal van het stadskantoor. WET BODEMBESCHERMING (Ontwerp nota Walcherse bodemkan sen en ae ontwerp Nota bodembeheer inclusief bodemkwaliteitskaarten voor do gemeente Middelburg). Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken overeenkomstig het be paalde in afdeling 3.4 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat zij de ontwerp nota Walcherse bo demkansen en de ontwerp Nota bo dembeheer inclusief bodemkwaliteitskaarten voor de ge meente Middelburg ter inzage leggen. De ontwerp nota's liggen gedurende 6 weken vanaf 1 maart oij de vakbalie in het stadskantoor ter inzage. De nota's en de bijlagen zijn tevens in te zien via de gemeentelijke website (www.middel- burg.nl leven en leefvoorzieningen milieu en afval bodem Wet bodem bescherming. VERORDENING RUIMTE- EN INRICHTINGSEISEN IN PEUTERSPEELZALEN De gemeente Middelburg houdt toe zicht op de kwaliteit van de kinderop vang en de peuterspeelzalen in haar gemeente. Óm die reden heeft de ge meenteraad van de gemeente Middel burg op 30 januari 2012 de 'Verordeningen Ruimte- en inrichtingsei sen peuterspeelzalen' vastgesteld. Deze verordening vormt een aanvulling op de landelijke kwaliteitseisen die zijn ge steld via de 'Wet kinderopvang en kwa liteitseisen peuterspeelzalen.' Voor de veiligheid van jonge kinderen is het belangrijk dat naast kwaliteitsnor men voor peuterspeelzalen ook vol doende en passend ingerichte speel- en buitenruimtes aanwezig zijn. De eisen die aan ruimtes en de inrichtingen van peuterspeelzalen worden gesteld in Middelburg zijn beschreven in de ge noemde verordening. De GGD zal peuterspeelzalen jaarlijks op de ge stelde eisen inspecteren. VERKEERSMAATREGEL Burgemeester en wethouders hebben 'rqe besloten het parkeren te verbieden op 17 qel< i gena capte waarvoor het parkeervak is be- een aan de t>e Ruyterstraat 17 gelegen parkeervak, behalve voor de gehandi- - Oosterse Lageweg, volkstuin complex: plaatsen kweekkas (3143) (20-2). - Park Veldzigt 1plaatsen 2 vlag genmasten (15-2). - Tureluurstraat 6: vervangen voor- gevelraam/kozijn (19-2). - Westerscheldeplein 2: aanbren gen reclame (17-2} stemd. Tegen het besluit kan iedere belangheb bende op qrond van de Algemene wet bestuursrecht tot 12 april 2012 bij bur gemeester en wethouders bezwaar maken door het indienen van een ge dagtekend en gemotiveerd bezwaar schrift. Degenen die een bezwaarschrift heb ben ingediend kunnen tevens op grond van artikel 8:81 van voornoemde wet de Voorzieningenrechter bij de recht bank Middelburg verzoeken een voorlo pige voorziening te treffen. U dient dit verzoek te richten aan de Voorzienin genrechter, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek worden griffierechten geheven. Het volledige verkeersbesluit ligt bij de vakbalie in het stadskantoor ter inzage. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ont vangst): - Leeuwerikstraat 3: sloop school gebouw en bouw woonvorm Thomas huis (16-2). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kun nen geen bezwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van ae aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij de volgende omgevingsver gunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): - Banckertplein 7: uitbreiden wo ning (21-2). - Dwarsstraat 10: vernieuwen zijge vel woning en voorgevel garage (21-2). - Gravenstraat 82-84: verbouwen bestaande winkel met bovenwoning tot winkel met 6 appartementen (21-2). - Groenmarkt 12: aanbrengen draagconstructie en ophangen wand tapijt (22-2). - Jacob Catsstraat 29 en 31, Ko ningin Julianastraat 2 t/m 38, Koningin Julianastraat 17 t/m 25 en Prins Hendrikstraat 23 t/m 33: renoveren 32 eengezinswo ningen (22-2). - Koudekerkseweg 196: bouw 2 dakkapellen (22-2). - Muidenweq 11, Arnemuiden: vernieuwen daken 2 schuren (21-21. - Seisweg 95 en 97: plaatsen dak kapellen achterzijde woningen (21-2). - Vlasmarkt 16 en 18: wijzigen voorpui en ramen 2e etage (21-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kun nen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur- lemeester en wethouders van liddelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft in- gediend en tevens van mening is dat de etrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuurs recht, Postbus 5015, 4330 KA Middel burg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. ONTWERPBESLUIT WAARTEGEN GEEN ZIENSWIJZEN ZIJN INGEDIEND (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat inzake het onderstaande ontwerpbesluit binnen de termijn van ter inzage legging geen zienswijzen naar voren zijn gebracht: - Koepoortstraat 2 en 4 en Sin gelstraat 9: verlenen omgevingsver gunning voor herstellen tuinmuur. VERLEENDE OMGEVINGS VERGUNNINGEN (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken be kend dat zij in het kader van de Wet al gemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend voor: - Kinderdijk 72-72: verbouwen wo ning - Koepoortstraat 2 en 4 en Sin gelstraat 9: herstellen tuinmuur. De beschikkingen zijn ten opzichte van de ontwerpbeschikkingen niet gewij zigd. De vergunningen en alle relevante stuk ken liggen gedurende zes weken, van 1 maart tot en met 1 1 april 2012 ter in zage bij de vakbalie in net stadskan toor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting ge geven op de voornoemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omgevingsvergunning ten behoeve van de desbetreffende acti viteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft ge bracht (alsmede degene die redelijker wijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf 2 maart tot en met 12 april 2012 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevat ten: naam en adres van ae indiener, de dagtekening, omschrijving van het be sluit waartegen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft in gediend en tevens van mening is dat ae betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vra gen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg. Voor zowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlo pige voorziening is griffierecht ver schuldigd.

de Faam | 2012 | | pagina 8