Ouderen Nieuws Klassiek duo in locaties SVRZ Dementie en medicijnen 6 Cursussen workshops voor ouderen Medailles voor Ju-jitsuka's Werkt voor Ouderen informatie Spreekuur dermatoloog Alzheimer Beierse avond Hartstichting op zoek naar collectanten ORTHOPEDISCHE SCHOENTECHNIEK Uitagenda 17 maart: Open Dag in Ter Reede Vlissingen Werkt voor Ouderen houdt vanaf maart diverse cursussen en workshops voor ouderen. Het gaat hier om cursussen die voorheen via Stichting Pal ladium werden aangeboden. Woensdag 29 februari is er de workshop sieraden maken van 14.00 tot 16.00 uur in Ter Ree- de. Deelname kost 7,50 euro, inclusief materialen. Dinsdag 13 maart kan men kennisma ken met poëzie van 14.00 tot 16.00 uur in de Muziekruimte van Ter Reede. Deelname is 5,00 euro. Woensdag 7, 14, 21 maart en 4 april is er de workshop Het Zesde Zintuig, over astrologie, chakra's en werken met ener gie. Het is van 14.00 tot 16.00 uur in Ter Reede. Deelname 3,50 euro. Cursus Valpreventie op dins dag 3, 10, 17, en 24 april. Van 14.00 tot 16.00 uur in Grand Café De Schutterij. Deelname 6,00 euro per les. Koken met een thema in kleine groepjes kan op 5 maart, 12, 19, 26 maart en 2 april. Van 17.00 tot 18.30 uur aan het Picassoplein 87. Deelname 6,50 euro per keer. Meer informatie via 0118- 448448 of via de website. www.werktuoorouderen.nl Vanaf maart worden er door Werkt voor Ouderen diverse leuke cursussen en workshops aangeboden voor ouderen. FOTO: P.R. Domburg Het klassieke Duo Ca d'or brengt op 6, 7 en 8 maart een klassiek programma ten gehore in verschillende locaties van SVRZ. Op dinsdag is het duo vanaf 15.00 uur in Simnia in Domburg. Woensdag beginnen ze hun concert om 14.30 uur in De Zwake in 's Gravenpolder en om 19.00 uur in 't Gasthuis in Middelburg. Tot slot treden zij donderdag 8 maart om 14.00 uur op in het Erasmuspark in Goes en om 19.30 uur in Te Valcke in Goes. In sommige locaties wordt een vergoe ding gevraagd, inclusief consumptie. Duo Ca d'or bestaat uit fluitiste Dorette Lagendijk en harpiste Carla Bos. Ze Het klassieke Duo Ca d'or brengt op 6, 7 en 8 maart een pro gramma ten gehore in verschillende locaties van SVRZ. FOTO: P.R. streven naar een zo breed mogelijk repertoire. Dorette en Carla brengen een gevarieerd klassiek programma brengen met werken van onder andere Vivaldi, Bach, Mouquet, Piaz- zolla. u>u;iu.carlabos.nl Middelburg Het Ontmoetingscentrum van SVRZ in Palet houdt op vrijdag 9 maart een informatiebijeenkomst. Het thema is: dementie en me dicijnen. Dementie is een veel voorkomende ziekte, meestal op oudere leef tijd. Helaas is er nog geen genezing mogelijk. Toch zijn er medicijnen verkrijgbaar die een positief effect kunnen hebben op het verloop van de ziekte. S. Swen, klinisch geria ter in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis, geeft een toelich ting op de huidige behandeling van dementie. De bijeenkomst is in de eerste plaats bedoeld voor iedereen die te maken heeft met een thuiswonende persoon met dementie en die meer zou wil len weten over bijvoorbeeld de ziekte, het verloop ervan en de ondersteuningsmogelijkheden thuis. Daarnaast zijn ook men sen welkom die in het onder werp dementie geïnteresseerd zijn. Het begint om 14.30 uur in de kleine zaal van de Brede School Palet in Middelburg. Vlissingen Dermatoloog J. Habets houdt spreekuur in de oneven weken op woens dagmiddag in Verpleeghuis Ter Reede in Vlissingen. Hij is daar vanaf 14.00 uur. Afspraak maken kan via 0118-673050. Middelburg In 't Gasthuis aan het Noordpoortplein 2 in Middelburg is op zaterdag 3 maart weer een Alzhei- mercafé. Gastspreker is An toinette van Hoepen, case manager dementie. Het onderwerp is: Wegwijzer na de diagnose Dementie. Er is ruim de gelegenheid zijn om vragen te stellen aan Antoinette en ook aan de professionals die zich in de zaal bevinden. Het is van 14.30 tot 17.00 uur. Vlissingen Het Atrium van Ter Reede is op vrijdag 2 maart omge toverd in een echte Beierse Bierstube. Schlagerzanger Dieter Koblenz zorgt voor gezellige Duitse muziek. Het begint om 18.00 uur en toegang is gratis. Vlissingen/Hilversum Afgelopen zondag vond er een ju-jitsu toernooi plaats in Hilversum. Joey Huijsman en Tycho Lobers van Happyfit ness in Vlissingen vielen daar in de prijzen. Beide ju-jitsuka's gingen met eremetaal naar huis. Joey Huijsman (12 jaar) deed mee in de klasse -15 jaar -46 kg. Zijn eerste wedstrijd won hij op punten, door meerdere keren een trap van zijn tegen stander op te vangen kreeg hij zijn tegenstander netjes naar de grond, daar legde hij zijn tegenstander direct in een houdgreep en behaalde daar meerdere punten mee. Ook staand behaalde hij mooie punten met een aantal stoten. Zijn tweede wedstrijd won hij met full ippon, dan win je een wedstrijd voortijdig door zowel met trappen en stoten, worpen en houdgrepen punten te scoren. Beide wedstrijden was hij duidelijk de sterkste en won daarmee goud. Dit is al de tweede keer op rij dat Joey goud wint. Tycho Lobers (11 jaar) deed voor de eerste keer mee met een ju-jitsu toernooi. Hij deed mee in de klasse -15 jaar -37kg. Zijn eerste wedstrijd won hij met 8-7, voornamelijk door een aantal ongedekte stoten. In zijn tweede wedstrijd raakte hij geblesseerd en moest hij de wedstrijd helaas staken. Bij zijn derde wedstrijd trof hij een sterkere tegenstander en verloor hij. Hij werd uiteinde lijk derde in zijn klasse. Regio De collecteweek van de Hartstichting is dit jaar van 15 tot erf met 21 april. De Hartstich ting is hard op zoek naar collectanten die tijdens de collecteweek twee uurtjes per jaar willen helpen hart- en vaatziekten verder te bestrijden. In 2011 heeft de Hartstichting 4,2 miljoen euro opgehaald waarvan 130.000 euro in Zeeland. Inwoners van Zeeland kunnen zich aanmelden via www. wordnucollectant.nl of 070-315 56 83. Erkend leverancier alle zorgverzekeringen (SEMH-erkend) 's-Gravenpolderseweg 33 4462 RA Goes T. 0113 - 251720 Modern orthopedisch schoeisel (A+B) met ruime keuze in model en kleur Steun- en gemakschoenen Reuma- en diabeticischoeisel Voet- en onderbeenprotheses en ortheses Steunzolen, supplementen en inlay's Orthopedische voorzieningen aan confectieschoeisel Nu ook spreekuur in Vlissingen, Dreestraat 2 en Ziekenhuis Zierikzee. Voor telefonische afspraak: 0113 - 251720 Vlissingen 3 maart, 19.30 uur Pianiste Iryna Zhynkina en kamerkoor Sasso Montanari Klassiek concert Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 10 maart, 19.30 uur Brassband Excelsior Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) 21 maart, 14.00 uur Cabaretgroep 'Oud of control' Grand Café De Schutterij, Hoek Spuistraat/Schutterij straat, Vlissingen (toegang is gratis) Oost-Souburg 20 maart, 14.00 Lezing over 'Het Weer' door Zeeuwse weerman Jos Broeke Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80, Oost-Souburg (toegang is gratis) 21 maart, 14.00 uur Follie a Deux, o.a. Russische en Europese volksmuziek De Gouwe Tuyn, Gouwestraat 129, Oost-Souburg (toegang is gratis) Zie voor meer activiteiten de activiteitenkalender op www.werktvoorouderen.nl U bent zaterdag 17 maart van harte welkom bij de Open Dag in Ter Reede. Van 10.00 tot 16.00 uur staan onze deuren voor u open. Het thema luidt 'Goede zorg een kunst!' U ervaart deze dag wat we daarmee bedoelen. Het programma van de Open Dag: Gezondheidsplein: u kunt hier allerlei tests laten doen en informatie vinden over vitaliteit, leefstijl, gezondheid, bewegen en welzijn. Ook kunt u bij onze professionals terecht voor vragen over o.a. thuiszorg, wonen, dagopvang,- revalidatie, voeding bewegen. En verder: banenmarkt, hapjes en drankjes, muziek, rondleidingen, workshops, beweegroute, exposities, kinderplein en creatieve activiteiten. Locatie: Ter Reede, Vredehoflaan 370 in Vlissingen. www.werktvoorouderen.nl 0118-448 448 werktvoorouderen

de Faam | 2012 | | pagina 37