r\ Medisch specialisten gestart in ADRZ ADRZ Dreamteam diabetes Open dag Zorg Welzijn Informatie-avond over 'Leven met diabetes' ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS OPEN Altijd al eei/vs eeiA, teljteje willen by verschillende afdelliA,geiA, liA/ het zleteeiA.hu.ls? i^at tea ia.! Goes: donderdag 5 april Vlissingen: donderdag 29 maart De heer dr. De Vos is per i januari 2012 werkzaam als algemeen chirurg in het ADRZ. Aandachtsgebieden: laparoscopische chirurgie (operaties via een kijktechniek), buikwandchirurgie, oncologie en algemene chirurgie. Opgeleid in Rotterdam en na de opleiding tijdelijk als chirurg in een ziekenhuis gewerkt, en verdere training in laparoscopische operaties gevolgd. DeVos:"lk hecht veel waarde aan goede voorlichting, open communi catie en kwaliteit van zorg en hoop dat ik de Zeeuwse patiënt hierin optimaal kan voorzien. De Zeeuwse omgeving is nieuw voor mij. Ik geniet enorm van de uitdaging van dit nieuwe avontuur voor mijzelf .en voor mijn gezin! Mevrouw Mady van Welsem, sinds 1 januari 2012 werkzaam in het ADRZ als internist-nefroloog op de polikli niek, in de kliniek en op de dialyse afdeling. Van Welsem is opgeleid tot internist in het Academisch Medisch Cen trum in Amsterdam. Werkte in Tergooiziekenhuizen in Hilversum en het Onze Lieve Vrouwe Gasthuis in Amsterdam. Aandachtsgebied: nierziekten. Ik ben sinds 1 januari j.l werkzaam in het ADRZ als inter nist-nefroloog. Ik zal daar werkzaamheden verrichten op zowel de polikliniek, de klinische afdeling als de dialyse. "Ik ben in december met mijn gezin verhuisd naar Goes waar we met veel plezier wonen. Ik heb er ontzettend veel zin in om hier in Zeeland te wonen en te werken en hoop een goede toevoeging te zijn aan de medische staf van het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis". De Zeeuwse maatschap Oogheel- kundie wordt met twee oogartsen uitgebreid. Eén oogarts, mevrouw Dielemans, is inmiddels gestart. Voor de staarpatiënten is een groot deel van het vernieuwde dagbe handelingcentrum ingericht in Vlissingen. Als patiënten dit wensen, kunnen ze na een eerste vooronderzoek, voorafgaand aan de staarin- greep, rondgeleid worden op het dagbehandelingcentrum en de loop route in Vlissingen alvast verkennen. Bij oogheelkundige ingrepen zijn er vaak contacten nodig met andere specialismen. De samenwerking met andere specialisten is optimaal binnen de ziekenhuisomgeving en wordt versterkt door de samenwerking met ZorgSaam Zeeuws- Vlaanderen. De heer H.J. Agteresch, internist- hematoloog. Opleiding geneeskunde, interne geneeskunde en hematologie ge volgd in Rotterdam. Aan de faculteit van Geneeskunde deed hij een promotieonderzoek naar het kankercachexie syndroom. Hierbij geke ken of een nieuw medicijn het verlies van conditie en gewicht bij patiënten met longkanker kon tegengaan. Tussendoor een paar jaar gewerkt in Den Haag en daar zowel hematologische als oncologische patiënten behandeld. Na nog een jaar in het Erasmus MC, locatie Daniel den Hoed te hebben gewerkt, uiteindelijk beland in Zeeland. Voor Agteresch is Zeeland niet onbekend. Hij is gehuwd met een Zeeuwse en heeft er ook eerder gewoond. "Onze oudste zoon is in Zeeland geboren. Dus het is voor mij al snel, ons kent ons". De oncologische zorg wordt geleverd in zowel Goes, Vlissingen als Zierikzee. Dit zal zo blijven. Maar het is wel de bedoeling dat dit meer geïntegreerd gaat worden. En er liggen bijvoorbeeld al prachtige plannen op tafel om uiteindelijk te komen tot één oncologie afdeling met een kliniek, dagbehandeling en een palliatieve unit. Dit zal de ketenzorg, die zo belangrijk is voor oncologische patiënten, alleen maarten goede komen. Samen met de oncologen, hematologen en verpleegkundigen wil óók ik mij hiervoor inzetten! Vanaf april start het ADRZ met een loopgroep voor mensen met diabetes. Heeft u belangstelling voor hardlopen en bent u diabetes patiënt, onder behandeling van een internist? Meldt u zich dan aan voor onze loopgroep. Onder deskundige begeleiding van een professionele trainer en een diabetesverpleegkundige bereidt ons ADRZ dreamteam diabetes zich voor op de ladiesrun tijdens de Zeeuwse Kustmarathon in oktober. Om aan de ladiesrun mee te doen is het niet persé noodzakelijk om loopervaring te hebben. Voor onze loopgroep kunnen mannen zich ook aanmelden, echter zij kunnen wel meedoen met de training, maar niet met de ladiesrun. Mannen mogen alleen de marathon lopen. Voor de Ladiesrun is het niet noodzakelijk om loopervaring te hebben. Voor meer informatie of aanmelden kunt u contact opnemen met Igna Becks: i.becks@adrz.nl. DAG VAN ZORGEN WELZIJN Datum: 17 maart 2012 Tijd: ïo.oo tot 16.00 uur ZCrt2 Op zaterdag 17 maart vindt de landelijke Open Dag Zorg Welzijn plaats. Het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis stelt de locaties Goes en Vlissingen open voor publiek. Kijk voor het volledige programma en deelnemende afdelingen op www.adrz.nl. Heeft u diabetes en bent u onder behandeling van de internist? Bezoek dan onze informatie-avond over'Leven met diabetes'! Tijdens deze avond komen verschillende aspecten over'Leven met diabetes' aan bod. Heeft u belangstelling? Meld u zich dan aan voor één van de informatie-avonden: van 19.30 - 21.30 uur (vergaderzaal 57) van 19.30 - 21.30 uur (Aula) Informatie of aanmelding bij de diabetespolikliniek van het ADRZ. Per telefoon 0113 - 23 46 95 of per email (diabetesgoes@adrz.nl). De zaal is open vanaf 19.15 uur. Deelname is gratis en na afloop krijgt u een leuke attentie! Colofon Vragen of reacties naar aanleiding van deze advertentie kunt u sturen naar Af deling Communicatie, Postbus 3200,4380 DD Vlissingen, email info@adrz.nl. Eindredactie: Afdeling Communicatie ADRZ (Jacqueline van de Kreeke) Fotografie: Peter Wijkhuys Opmaak: de Wilde Zeeuw,Terneuzen

de Faam | 2012 | | pagina 36