Manteling zoekt vrijwillige maatjes voor gezelschap Laten wij het eens leuker maken! r Koersballen in Oostkapelle Drie films over keuzes maken Vrije tijd wordt zo wekelijks op een prettige manier ingevuld Administratiekantoor Bouterse Aangifte inkomstenbelasting een probleem...? Wij kunnen u daarbij helpen! Tel: (0118) 59 31 59 ADMINISTRATIEBUREAU JAN VAN DER WERF Ook voor Particulieren! De Belastingdienst heeft diverse regelingen gewijzigd wat betreft de aangifte inkomstenbelasting 2011 Deze gewijzigde regels kunnen gevolgen hebben voor de belasting die u moet betalen of terug ontvangt. Informeer daarom bij één van de bovenstaande adviseurs voor de laatste wijzigingen en schakel hun professionele deskundigheid in bij het invullen van uw belastingpapieren. ue aaviseur mei zorg vuur uw belastingaangiften JOOSSE Laat uw belastingaangifte met een gerust hart aan ons over! www.joosse.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 februari 2012 De Faam pagina 34 Oostkapelle De Stichting Welzijn Veere houdt samen met de werk groep Koersbal weer het jaarlijkse koersbaltoernooi, dit jaar op 8 maart. Het toer nooi wordt gehouden in De Halve Maan in Oostkapelle. Burgemeester van Veere, de heer Van der Zwaag reikt de prijzen na afloop uit. Middelburg In de Doopsgezinde Kerk aan de Lange Noordstraat in Middelburg worden zaterdag 10 maart om 20.30 uur twee documentaires en een korte speelfilm getoond. Het betreft eindexamen werken uit 2011 van de Ne derlandse Film en Televisie Academie. Thema in de drie films is de mens, die een be slissende keuze maakt in het leven. Dat kan zijn als individu of als menselijke samenleving. Vertoond worden: 'Geen weg terug' van Gert Altena, 'Onze Vaders' van Liseth Medema en 'Transhuman' van Titus Nachbauer. Na elke film kunnen de aanwe zigen reacties uitwisselen. Vanuit haar maatschap pelijke betrokkenheid is de Doopsgezinde Gemeente Walcheren vorig jaar gestart met het organiseren van een filmavond rond sociale vraagstukken. De nadruk ligt op werk van jongé film en documentairemakers. De entree is 5 euro. Maatjes maken leven met een beperking minder be perkt. Dat is het idee achter het Maatjesproject van Stichting Manteling. Vrijwil lige maatjes bieden gezel schap, een luisterend oor en ondernemen samen met de hulpvrager allerlei activitei ten. Jesper Pijnen, student Social Work, is zo'n maatje. Om de week bezoekt hij Mar tin Croonenburg, hulpvrager met een lichte beperking. Carien Midauaine Middelburg We spreken elkaar in de Mid delburgse lunchroom Dustoch. Bekend terrein voor Martin (31 jaar), hij werkt hier vier dagen per week. In gezelschap van Jes per en Martins ouders, vertelt Martin zijn verhaal. "Ik ben een echte spelletjesfreak, darten en gamen zijn favoriet. In mijn om geving zijn weinig mensen die dat leuk vinden. Via Stichting Philadelphia ben ik in contact gekomen met het Maatjespro ject van Stichting Manteling. Zij hebben me voor één jaar gekoppeld aan Jesper, hij houdt van spelletjes!" Jesper Pijnen (22 jaar), eerste jaarsstudent aan de HZ Univer sity of applied sciences, vult met zijn vrijwilligerswerk het studie onderdeel 'werkveld oriëntatie'. "Dit kan op verschillende ma nieren, maar moet social work gerelateerd zijn", vertelt Jesper. "Ik ben nu maatje voor twee verschillende personen, waar onder Martin." De bezoeken op woensdagmiddag beginnen standaard met een goede kop koffie. "En een koekje", vult Martin aan. De rest van de middag bestaat uit het luiste ren naar muziek, een spelletje, darten of het bekijken van foto boeken. De ouders van Martin beamen het succes van dit pro ject. "Zijn vrije tijd wordt zo op een goede manier ingevuld. Het betekent veel voor Martin, hij is echt opgebloeid!" Nieuwe vrijwilligers Maatje en hulpvrager zijn voor één jaar aan elkaar gekoppeld. Stichting Manteling krijgt veel hulpvragen binnen voor men sen met een lichamelijke en/of verstandelijke beperking en mensen die chronisch ziek zijn. Danielle 'Monté, coördinator Maatjesproject van Stichting Manteling: "We zijn altijd op zoek naar nieuwe vrijwilligers, jong of oud. Dit studiejaar zijn er 17 studenten gestart als vrij willig maatje, die ieder twee hulpvragers bezoeken. Helaas kunnen wij niet alle hulpvra gen invullen, ondanks de 225 Martin Croonenburg en Jesper Pijnen. FOTO INGRID BORGER vrijwilligers die actief zijn voor onze organisatie". Informatie De hulpvragers zijn chronisch zieke en gehandicapte mensen, mensen in de laatste levens fase, mensen met psychische problemen en eenzamen. In 2011 zijn er 624 hulpvragers geholpen. Geïnteresseerd in vrijwilligerswerk bij Stichting Manteling? Aanmelden kan via 0118-553530 of info@man- telingwalcheren.nl. Vrijwilligers Nederland heeft 5,5 miljoen vrijwilligers. Op allerlei ma nieren doen zij iets voor de maatschappij; van klusjes man of ouderenbezoeker tot vrijwilliger in het ziekenhuis. Zonder de inzet van vrijwil ligers zou er in Nederland veel minder tot stand komen. Maatjesprojecten zouden meer moeite hebben staande te blijven en er worden min der activiteiten voor kinde ren georganiseerd. Kent u de flitsvrijwilliger? Dat is iemand die al een druk le ven heeft en op het moment dat het even kan, vrijwilli gerswerk doet. Iedereen kan vrijwilliger worden. accountancy belastingadviseurs Torenstraat 43a - 4353 AB Serooskerke (W) www.bouterse-administratiekantoor.nl Diensten voor particulieren - Verzorgen van belastingaangiften - Verzorgen van een voorlopige teruggaaf - Aanvragen van toeslagen Voor uw belastingzaken komen wij in heel Zeeland desgewenst zonder verhoging van kosten bij u thuis. Diensten voor ondernemers - Boekhoudingen en overige administratieve dienstverlening - Samenstellen van jaarrekeningen - Fiscaal advies en het verzorgen van belastingaangiften Door de kosten zo laag mogelijk te houden kan er worden gewerkt tegen zeer concurrerende tarieven. Administratiebureau Jan van der Werf Website: www.janvdwerf.nl Beatrixlaan 57 E-mail: info@janvdwerf.nl 4382 XH Vlissingen 0118-410166 06-18051412 wilgenstraat 4 goes (0113)214310 roosenburglaan 10 middelburg (018)637680 www.pekaar.nl a&ujODn f&rsOOn^K ACCOUNTANTS BELASTINGADVISEURS T 0118 612 774 T 0118 583 010 E middelburg@joosse.nl E oostkapelie@joosse.nl

de Faam | 2012 | | pagina 34