Vaatwasser kapot? Moeilijk vrijwi vinden bij eve GERARD M Caravans www.meliesteglas.nl Glashandel Hardglazen deuren Douchecabines Monumentenglas HR++ dubbelglas Vakkundige montage Begint u een nieuw bedrijf? Bel dan De Faam! www.de-faam.nl @DWKdefaam iMfi liM- ff -T pl Bel (0118) 572427 www.aangeenbrugelectro.nl www.datcepareerikzelfwel.nl TE KOOP GEVRAAGD: GOUD Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Rouwen in de tijd Evenement Voicewaarts Moss met Ornaments Mensen nodig voor opbouw, afbraak en publiciteit Uitgaansmogelijkheden mensen met autisme voor een vitaminekuurtje Mineola's 1290, nieuwe oogst HOLLANDSE Raapsteeltjes 189^ 1 rood 1 geel 1 groen Paprika'Stoplicht' 'oranjehoven' Bospeen 199* dakluiken dakreparaties deskundig advies en service onderhoud/ keuringen movers extra luiken schadereparatie banden vloerreparaties campers Altijd actueel: de-faam.nl Livingstoneweg 20, Goes Tel.: 0113-22 78 54 Showroom ma. t/m vrij. van 8.00 tot 17.30 uur (ook met jaloezie er tussen Opent u een nieuw bedrijf of winkel? Is er een jubileum of een bijzondere gebeurtenis of heeft u een gewel dig nieuw product? Bel ons en we bekijken hoe we u kunnen helpen. --W-- De Faam Inbrekers nemen zelfs kinderspaarpot mee in de Chopinlaan in Vlissingen. Lees het verhaal op @DWKdefaam, dé Weekkrant: http://bit.ly/xiQM7H 94% VAN DE CONSUMENTEN ONTVANGT DÉ WEEKKRANT GRAAG! dé Weekkrant is overal welkom Oud (sloop-) goud zoals armbanden, ringen, colliers etc. Tevens zilver zoals guldens, rijksdaalders, tientjes en sieraden. U ontvangt EEN HOGE, EERLIJKE PRIJS Iedere vrijdagmiddag in Middelburg in het Ontmoetingscentrum in Winkelcentrum Dauwendaele van 13.00 - 16.00 uur. Legitimatie verplicht. Piet Lukas, tel. 0118-639974 06-24248500. verhuizingen en meubelopslag Wij bieden mensen met een autisme spectrum stoornis of een psychische beperking de kans om zelfstandig te gaan wonen of te blijven wonen, want dat is niet altijd eenvoudig. Een huis kun je huren, een thuis moetje zelf creëren. WeerWonen helpt, adviseert en denkt mee, over alle zaken die bij zelfstandig wonen komen kijken. 0113 220778 0118 639399 weerwonen@weerwerk-zeeland.nl www.weerwerk-zeeland.nl Middelburg In Uitvaartcentrum H. Jobse in Middelburg is op donderdag 22 maart de thema-avond Rouwen in de tijd. Gastspreker is schrijver en pastor Ma- rinus van den Berg. Hij is als geestelijk verzorger werkzaam bij Laurens Cadenza in Rotterdam. Hij begeleidt mensen op het gebied van zinge vingvraagstukken. Ook schreef hij boeken over verlies-ervaringen en rouwverwerking. Het be gint om 19.30 uur. Entree is 7,50 euro en aanmelden kan via 0118-462205. Koudekerke Harmonie Voorwaarts is druk bezig met de orga nisatie van het evenement Voicewakrts. Dit is een zoektocht naar Zeeuws zangtalent. "De audities waren een enorm succes. Inmiddels hebben we met de zes finalisten een try- out concert gehad, welke eveneens goed ontvangen werd. De finale is op za terdag 17 maart", vertelt Marissa Schoenmaker van Voicewaarts. Finalis ten zijn: Suzan Clooster- man, Ingeborg Langerak, Eliza Tikai, Edwin Kal- jouw, Chendo Smit en Maartje Stroo. "8 www.uoicewaarts.nl Middelburg Vrijdag 2 maart staat de band Moss op uitnodi ging van PopAanZee, sa men met Gork A27 in de Spot. Onlangs verscheen hun nieuwe album, Or naments. Aanvang om 21.00 uur en entree is 12,50 euro. Vrijwilligerswerk, wie is daar nog voor te porren? Het lijkt er op dat vrijwilligers die zich willen inzetten, tegenwoor dig met een lantaarntje zijn te zoeken. De tijd dat een VUT-ter kranten ging ophalen voor de plaatselijke speel tuinvereniging lijkt voorbij. 'Druk, druk, druk' is vaak het excuus van mensen om zonder financiële vergoeding de handen uit de mouwen te steken. Maar is wel de oorzaak van dat verschillende verenigingen of stichtin gen steeds meer verlegen zitten om vrijwilligers voor hang- en spandiensten. Gerard van der Hoeven Oost-Souburg Toch zijn ze er nog. Neem bij voorbeeld het inloophuis in Vlissingen waar weer drukke tijden zijn aangebroken. Veel vrijwilligers helpen daar met het invullen van kwijtschel dingsformulieren gemeentelijke belastingen en de Waterschaps belasting. Het zijn vaak vrijwil ligers die niet op de voorgrond treden. Vaak ook wat oudere of gepensioneerde mensen die niet achter de geraniums zijn gaan zitten, maar op die manier toch aan het werk blijven. Zij het on betaald... Highland Games Vooral verenigingen en stich tingen die afhankelijk zijn van vrijwilligers en vrijwilligsters klagen steen en been. Onlangs bleek dat de Highland Games in Oost-Souburg dit jaar mogelijk niet kunnen doorgaan vanwege het gebrek aan vrijwilligers. "We hebben juist ook mensen nodig voor de opbouw, afbraak, bemanning en de publiciteit," zegt voorzitter Hans Croon. Wellicht wordt nu uitgeweken naar een later tijdstip, maar De Highland Games dreigen dit ja- volgens Croon is dit afhankelijk van een aantal factoren. "We hebben een sponsor die wellicht de organisatie wil overnemen" aldus Croon. Wings to Victory Ook Wings to Victory, een stichting die zich bezighoudt met de (Zeeuwse) luchtvaart tijdens WOU en zijn thuisha ven heeft op het Vliegveld Mid den-Zeeland zit te springen om vrijwilligers. Voorzitter Martien van Dijk: "Wij zoeken voor onze activiteiten en ons museum volop vrijwilligers voor onder meer organisatie, onderzoek, Middelburg In 2011 heeft MEE Zee land een enquête uitgezet om de behoefte te peilen naar ontmoetingsmoge lijkheden voor mensen boven de 18 jaar met een autisme spectrum stoor nis (ASS) in Zeeland. Tijdens een bijeenkomst bij MEE Zeeland worden de resultaten van deze peiling gepresenteerd en is er gelegenheid om door te praten over de manier waarop nieuwe initiatie ven georganiseerd kun nen worden in de eigen regio. Het is de bedoe ling om daar eventueel al gezamenlijk plannen voor te maken. Deze bijeenkomst is op morgenavond (donderdag 1 maart) van 19.30 tot 21.30 uur in het kantoor van MEE Zeeland, Buitenruststraat 8 te Middelburg. Wie belangstelling heeft kan zich aanmelden via e- mail aan g.oosterling@meezee- land.nl of bellen naar 0118-43 20 00. Het onderzoek is uitgezet onder mensen met ASS boven de 18 jaar in heel Zeeland. Het blijkt dat er belangstelling is voor activiteiten zoals bijvoor beeld samen eten, wandelen, uitgaan en gamen maar ook voor themabijeenkomsten om te praten over hoe het is om een ASS te hebben. Voor mensen met een beperking is MEE er in haar dienstverlening op ge richt om de eigen regie van mensen te versterken en hun sociale netwerk te vergroten, zodat meedoen in de maat schappij (beter) mogelijk wordt. MEE biedt indivi duele ondersteuning, maar voorziet ook in cursussen zo als bijvoorbeeld sociale vaar digheden en weerbaarheid, agressie reductie training, toekomstplannen, relaties en seksualiteit, en bijvoorbeeld gespreksgroepen voor lotge noten of (groot) ouders van kinderen met een beperking. Mensen kunnen bij MEE terecht voor vragen over thema's als ontwikkeling en opvoeden, regelgeving, geld zaken, leren en werken. www.groenteschuurtje.nl tel: 0118591459 tussen Serooskerke en Oostkapelle super sappig - makkelijk te pellen 10 stuks^VysT 200 grarri^l/ysP (verstevigen van vloer) uok voor C.B.G. Aanhangwagens V.O.F. Verrijn Stuartweg 21-29 4462 GE GOES T: 0113 -21 16 82 www.cbgaanhangwagens.nl

de Faam | 2012 | | pagina 2