Week krant .ni Hoogerland familiedag PlflMECQ Koor A58 plaatst zich voor finale Oproep Voedselbank Italiaanse sferen in de kerk Woensdag 29 Februari 2012 Johnny Hoogerland geeft startschot Stuur ons nieuws! Win de nieuwe topthriller van Elizabeth George! Het weer van de komende week ziet u op onze site! Woont u het leukste? Wij breiden ons bedrijf uit en gaan verbouwen KNALUITVERKOOP! tot 80% KORTING op kleding, schoenen, tassen en sjaals Cupcakes, clown en.... voor de kids. Reserveer nü! T 0118 - 638 456 De Faam Jaargang 113 Nummer 9 Oplage 54.435 Exploitanten Rogér Mastbooms en Willemjan Buijs zijn trots op het prachtige gebouw. Zaterdag 24 maart zullen de deu ren van de nieuwe Panta Rhei aan de Nolledijk in Vlissingen geopend worden en kunnen bezoekers eindelijk een kijkje nemen in de nieuwe strandtent. foto: izaak verkeste Met de eerste 'Grand Tour Johnny Hoogerland' op zon dag 13 mei geeft Stichting Jayden het startschot voor een nieuw jaarlijks evene ment. De tour bestaat uit fietstochten vanuit Sport- punt Zeeland in Goes. John de Kok Regio Edwin Franse, voorzitter van Jayden: "We willen er een gezel lige familiedag van maken met leuke activiteiten voor jong en oud." Uitgangspunt zijn de fiets tochten door Zuid-Beveland, langs de favoriete trainings routes van Johnny Hoogerland. Er kan gekozen worden tussen 15, 50, 80 of 120 kilometer en er is ook een speciale Kidstour. Natuurlijk rijdt Hoogerland zelf mee, samen met prominen ten, zoals profs en oud-profs. Wie bij 'groupe Hoogerland' wil aanhaken doet er goed aan tegen 10.00 uur aan de start te zijn waarbij het eigen tempo kan worden aange houden, of het nu op opoe- of racefiets is. De eerste 'Grand Tour Johnny Hoogerland' is een samenwerking tus sen Jayden en Klusduó, het team van acht Zeeuwen dat in juni meedoet aan de Alpe d'Huzes, een actie waarbij zes keer de Alpe d'Huez be- klommenen wordt ten bate van KWF). Sportpunt staat die dag in het teken van het evenement. Er zijn kraam pjes en kinderopvang en er geldt een kortingstarief voor het zwembad. www.stichtingjayden.nl. www.de-faam.nl Heeft u nieuws voor De Faam, aarzel dan niet en bel: 088-0130920 of surf naar onze website: www.de-faam.nl PIETS WEERBERICHT Middelburg GroenLinks Vlissingen is al twee maanden bezig om te achterhalen waarom het aan tal voedselbankdeelnemers uit Vlissingen sterk is gedaald. De oorzaken hiervan zijn onbe kend. De Voedselbank en de wethouder van Sociale Zaken zijn niet bereid om deze infor- PLAFONDS Van Gilst v.o.f. Een nieuw plafond in één dag! www.plameco.nl Tel.0113-27 00 00 matie op de korte termijn te geven. Er wordt verwezen naar het jaarverslag dat nog moet verschijnen in de eer ste helft van 2012. Groen Links is hier erg verbolgen over. Voeren de instanties wel een goed beleid? Kun nen alle mensen die in aan merking komen voor hulp wel gebruik maken van de Voedselbank? Worden de regels niet te strak gehan teerd? Is de centralisatie van de Voedselbank naar één locatie op Walcheren wel een goed plan? Lezers die gebruik maakten van de Voedselbank kunnen een reactie mailen naar: red. faam whm.wegener. nl Regio Het Koor A58 uit Zeeland heeft zich geplaatst voor de'landelijke finale van het Nederlands Koor Festival. Elke twee jaar wordt het Nederlands Koor Festival georganiseerd met verschillende voorrondes op diverse lokaties door heel Nederland. Afgelopen zaterdag namen acht koren uit Zeeland deel aan de voorronde van het NKF in Middelburg. Amateurkoren konden deelne men aan het NKF in de vol gende vijf categorieën: klassiek, lichte muziek, open, junioren en senioren. De jury beoordeelde de prestaties aan de hand van vier rubrieken met een maxi- male score. Bij het behalen van 255 punten of meer in de voor ronde, gaat een deelnemend koor onvoorwaardelijk door naar de finale. Op geen van de onderdelen mag het cijfer la ger zijn dan 8. Koor A58 heeft 255 punten behaald. Dit bete kent dat zij zich finalist mogen noemen en in het weekend van 15 tot en met 17 juni gaan zij strijden om de titel 'Koor van het jaar 2012'. Deze competitie wordt gehouden in de Philhar monic te Haarlem. Hotel Lijkzigt Koor A58 heeft zich gepresen teerd met 5 nummers uit de lie derencyclus van Hotel Lijkzigt. Hierbij werd het koor begeleid door een aantal leden van het Zeeuws kamerorkest TY, dat onder leiding staat van Chris tian Blaha die ook de vaste pia nist van het koor is. Rob van der Meule, dirigent en artistiek lei der was zeker tevreden met deze uitslag. Deelnemende koren die doorgaan naar de finale krijgen een coaching aangeboden, die vergoed wordt door het NKF. Het Koor van het Jaar wint een geldprijs van 1000 euro. Twee keer eerder heeft Koor A58 bij het NKF in de categorie lichte muziek de titel 'Beste koor van Nederland' behaald. Op de televisie zijn tegen woordig veel leuke huizen te zien. Heerlijk om eens bij een ander te kijken hoe hij of zij woont. Jammer dat je maar zelden een huis op Walche ren ziet. Dat gaat nu veran deren, want vanaf volgende week komt elke 14 dagen een Zeeuws huis in De Faam. Dus heeft u een bijzonder, apart of gewoon een huis dat u wilt laten zien, stuur dan een bericht over uw gezins samenstelling, hoe u uw huis vond, hoe lang u er woont, wat er zo bijzonder aan is, etc. En vergeet niet om een leuke foto mee te sturen. OPEN DAG MIDDELBURGSE SCHOLEN 6 BSO'S De ABS, de Vrije school en de Regen- boogschool openen hun deuren op 7 maart van 09.00 - 13.30 uur voor ouders die op zoek zijn naar een basis school voor hun kind. Ook KOOZIE en Kinderopvang Walcheren zijn aanwezig met informatie over de BSO. Loskade 9 - Middelburg Tel.: 0118-623246 Eszeth Mode Oost-Souburg In het kader van 'Souburg Cul tureel' is op zaterdag 3 maart om 20.00 uur een concert in de Historische Kerk van Sou burg. Het thema van dit con cert luidt 'Oratorium en opera in Italiaanse sfeer'. Het wordt een gevarieerd programma van bekende en niet bekende aria's en duetten van wereldberoemde componisten zoals A.Scarlatti, A. Vivaldi, G.F Handel, W.A. Mozart, V. Bellini en G. Ros sini. De uitvoerende musici zijn Arleen van Wijland, sopraan; Alexandra d'Espinoza, mezzo sopraan en Natalia Pavlova, piano. Els Kamp draagt zorg voor de inleiding op de mu ziekstukken. De toegang tot het concert kost in de voorverkoop 10 euro (inclusief koffie of thee in de pauze) en voor vrienden 9 euro. Aan de zaal kosten de kaarten 12,50 euro. De kaar ten zijn te koop bij de vier vaste voorverkoopadressen, te weten Primera in de Kanaalstraat in Oost-Souburg, de Vrijbuiter in de Paspoortstraat in Oost-Sou burg en 'More than Books' in de Lange Zelke te Vlissingen. Meer informatie op historischekerksouburg.nl. laatste zondag van de maand! "'SS Amadore; Grenzeloos Gastvrij! cJ^é g/z amadore.nl

de Faam | 2012 | | pagina 1