Vrouwen bezuinigen creatiever en gaan minder shoppen Snel verdiend: 100.-extra korting! WEBSHOP ONLY Fabriekswinkel Koken met Folklore Dat wordt lekker. Stekset model Constance mm** bestekset wok o 32 cm kookset "Het ouderwetse huishoudboekje lijkt bezig aan een comeback" Angstvallig stil rond cruisekade www.sola-fabriekswinkel.nl Je wilt het mooiste bestek op tafel. Je wilt koken, bakken, braden, grillen en wokken met pannen die er ook goed uit zien. En je wilt niets teveel betalen Kokkerellen wordt M Amstel, populair bij jonge mensen Hou je van sierlijke pannen met stoere grepen en beugels? Dan kies je Folklore, Magdalenastraat 2-4 Goes Sola biedt de grootste keus, de beste kwaliteit, de hoogste korting en levenslange garantie www.sola-fabriekswinkel.nl Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 29 februari 2012 De Faam pagina 15 Uit de enquête uitgevoerd door Ruigrok/Netpanel blijkt dat in ons land 37 procent van de vrouwen zich per soonlijk geraakt voelt door de financiële crisis. Een opmerkelijk aspect van de cri sis was dat vrouwen minder geneigd zijn om aan kinderen of nog meer kinderen te beginnen. Maar de recessie heeft nog meer schaduw kanten. Een gedeelte van de vrouwen voelden zich vaker neerslachtig en tien procent heeft vaker ruzie met hun partner over geld. Gerard van der Hoeven Vlissingen Maar hoe zit het nu in de prak tijk. Wat betekent de economi sche crisis voor de vrouw en is de Zeeuwse vrouw optimisti scher of juist pessimistischer dan de gemiddelde Nederlandse vrouw. Dat valt moeilijk te pei len; de Zeeuwse vrouw praat niet graag over dit soort zaken en zeker niet 'voor de krant' Landelijk zegt meer dan de helft van de Nederlandse vrouwen niet te willen bezuinigen op de dagelijkse boodschappen. Helaas blijkt dat in de praktijk onvermijdelijk. "Ik doe gewoon vaker bood schappen bij de goedkopere supermarkt. Dat scheelt echt een hoop", zegt C. de Visser uit Oost-Souburg. Verder zegt ze te bezuinigen op vakanties en uitgaan. Uit het onderzoek blijkt de grootste bezuinigingspost bij vrouwen, minder shoppen (31%). Carine van Gemert (26) uit Middelburg bezuinigt vooral op luxe dingen. "En daar hoort het buitenshuis dineren, cafébezoek en uitgaan ook bij. Dus ook vaker thuisblijven en een filmpje kijken in plaats van de bios." Maar er zijn ook schrijnendere gevallen. Ria, uit Vlissingen, die niet met haar volledige naam in de krant wil: "Ik ben alleenstaand en heb drie kleine kinderen." Het is duidelijk dat vrouwen die moeten rondko men van een uitkering op veel meer moeten bezuinigen dan slechts op luxe. Zij hebben de luxe al losgelaten en vechten voornamelijk tegen de hogere vaste lasten en ziektekosten. Huishoudboekje Ook het ouderwetse huis houdboekje lijkt bezig aan een comeback. Dat wordt ook aan geraden door instanties als het NIBUD die dagelijks te maken krijgt met mensen die nauwe lijks meer rond kunnen komen. Ook wordt vaker tweedehands spullen aangeschaft via inter net of via de kringloopwinkel. Op de vraag hoe vooral vrou wen zichzelf door de crisis heen loodsen blijkt wel weer dat zij creatievere oplossingen hebben dan mannen. Kleding ruilen is zo'n oplossifig, wat we niet zo snel bij mannen zullen zien. Maar ook beperkt telefoneren, meer opletten op aanbiedingen, zijn typische oplossingen die vrouwen beter beheersen dan mannen, zo lijkt het. Vrouwen zijn optimistisch over de toekomst In opdracht van de Huis houdbeurs werd een repre sentatieve groep van 1.100 Nederlandse vrouwen van 18 jaar en ouder gevraagd hoe zij omgingen met bezui nigingen in deze crisistijd. Uit de enquête bleek dat de Nederlandse vrouw vrij op timistisch blijft over de toe komst. Het grootste gedeelte van de Nederlandse vrouwen verwacht dat er binnen twee tot vijf jaar (35%) of één tot twee jaar (31%) verbetering optreedt in de Nederlandse economie. Een veel minder grote groep (17%) verwacht binnen een jaar al verbete ringen te zien. Gerard van der Hoeven Vlissingen Binnen drie jaar zouden de allergrootste cruiseschepen aanmeren aan de kade vlak bij het Vlissingse station. Met vijf miljoen subsidie van het Rijk voor de revita lisering van de Buitenhaven in Vlissingen moest het geen probleem zijn voor dit pro ject. Dat was de verwachting in oktober 2010. Wethouder Piet Polderman toonde zich destijds en thousiast over de aanleg en noemde het fantastisch voor Vlissingen en de Zeeuwse economie. "Nu kan Zee land Cruise Port tegen al die reders zeggen dat de kade eraan komt. Dat biedt enorme perspectieven," zei hij destijds. Anderhalf jaar verder We zijn inmiddels anderhalf jaar verder en de cruisekade 'is er nog steeds niet. Het is zelfs angstvallig stil rondom de plannen. Ook Alex Nelis van Zeeland Cruise Port zegt desgevraagd niets te vernemen van de gemeente Vlissingen. Graag zou hij met de ge meente om de tafel gaan zit ten voor enig overleg over de plannen. Vanwege contracten met re derijen die hij niet kan laten wachten heeft hij de aan leg van de cruiseschepen verplaatst naar Vlissingen- Oost. zeeIandcruiseport.com Isa Garcia doet met zoon Damien boodschappen op de fiets. Zo bespaar je al heel wat geld op benzinekosten. FOTO: INGRID BORGER 82-delig, 8-persoons, zilverwit edelstaal Vul uw kortingscode con82 in en betaal in M de webshop Jwwm fl géén449r-, geen 79^ maar slechts ilL nog leuker met keukenaccessoires in ..••^1 rood, zwart of groen -ÉÊÊÊ WÊÊÊÊÊÊP*^ li ÊBÈk WtmM Vanaf ■mÈËËÊk 70-delig, 8-persoons zilverwit edelstaal Leuk model en prettig geprijsd 139. - Model Montreal-379ï- Hou zicht op je koken door de glazen deksels Deksels met 3 stoomgaatjes, dus geen geklepper tijdens het koken 70-delig, 8-persoons in geschenkverpakking zilverwit edelstaal 18-10 Pannen met handige maataanduiding aluminium met keramieke krasvaste anti-aanbaklaag, optimale warmteverdeling 49^ 4-delig met deksels zilverwit edelstaal 18-10 m- l U I tussen Beestenmarkt en de Opril Grote Markt telefoon 0113 - 21 1111 ma 13.00-17.30 uur di wo vrij 09.30-17.30 uur do 09.30-21.00 uur za 09.30-17.00 uur i^i

de Faam | 2012 | | pagina 15