GERARD Week Leven met na kanker in de S| it Jacobsstraat Rampscenario oefenen in Zeeland Geen Highland Games meer verhuizingen en meubeiopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardbouwense.nl Waterschap versterkt oevers Veerse Meer Project Bike Friendly Cities Burgemeester Van Heijningen Woensdag 22 Februari 2012 11 ACTIES KLIK WIN Win vier dagen Moezel-romantiek voor twee personen! Informatie en verwendag patiënten PI ETS WEERBERICHT Het weer van de komende week ziet u op onze site! verzorgen. Zo kunnen bezoe kers een stoelmassage krijgen, is er een nagelstudio, een foto graaf en live muziek. Instruc- Oost-Souburg Op de historische Karolingen- burg in Oost-Souburg zijn de afgelopen jaren de Highland Games gehouden. Stoere man nen en vrouwen tilden zware stenen en gooiden met boom stammen uitgedost in Schotse kilts. Het bijzondere evene ment trok jaarlijks enorm veel bezoekers. Het spijt voorzitter Hans Kroon van de Stichting Highland Games Zeeland dan ook geweldig om te laten weten dat de Highland Games dit jaar toegang is gratis. werktvoorouderen.nl niet doorgaan. "Alles staat of valt met de aanwezigheid van voldoende vrijwilligers. Mensen die bereid zijn hun handen uit de mouwen te steken, die tijd willen beste den om er samen met an deren iets bijzonders van te maken. Ondanks talloze op roepen zijn er geen aanmel dingen van nieuwe vrijwil ligers, En om een dergelijk evenement op een correcte wijze te organiseren zijn ge woon veel mensen nodig." Middelburg De provincies Zeeland, Noord- Brabant en Limburg vormen van 28 februari tot en met 9 maart het toneel voor een oe fening waaraan verschillende civiele veiligheidsorganisaties uit de regio en de Koninklijke Landmacht deelnemen. De oe fening genaamd 'Wake Up' is een multidisciplinair samenwer kingsverband waarbij crisisbe heersing en rampenbestrijding centraal staan. Tijdens de oefening 'Wake Up' traint de Landmacht samen met civiele veiligheidspartners, zodat ze in staat zijn om tijdens crisissituaties gezamenlijk de nationale veiligheid te garan deren. Het oefenscenario om vat onder meer terroristische dreiging tegen vitale objecten, zoals energiecentrales, waarbij onder leiding van de politie mi litairen worden ingezet. De vei ligheidsregio Zuid-Limburg zal haar crisisplan voor hoogwater beoefenen en het St. Jansgast huis in Weert beoefent haar calamiteitenplan. Defensie is een structurele partner van de overheid bij crisisbeheersing en rampenbestrijding in Ne derland. Er is bij deze oefening daarom samenwerking met diverse civiele veiligheidspart ners zoals politie, brandweer, Geneeskundige Hulpverlening Ongevallen Rampen, Rijks waterstaat, gemeentes, ge zondheidsinstellingen en grote bedrijven. Door een kijkje in eikaars keuken te nemen, kun nen de veiligheidspartners van elkaar leren en zo hun eigen kennis en ervaring verbreden en de samenwerking te bevor deren. Jaarlijks organiseert 13 Gemechaniseerde Brigade uit Oirschot een tweeweekse mul tidisciplinaire oefening. Deze is bestemd voor reguliere partners en ketenpartners in de crisisbe heersing en rampenbestrijding. Een staf stuurt de oefening aan vanuit Veldhoven. Veere Waterschap Scheldestromen is begonnen met het verster ken van verschillende oevers verspreid aan het Veerse Meer. Het waterschap be gint met de oever nabij de Zandkreekdam langs de dijk van de Jonkvrouw Annapol- der en daarna komt de oever ter hoogte van Kwistenburg in de Wilhelminapolder aan de beurt. Vervolgens wor den andere oevers van het meer aangepakt. De Feijter Groep aanneming BV voert het werk uit. De aannemer ver wacht eind oktober klaar te zijn. In de maanden juni tot en met september wordt niet gewerkt. Doordat het Veerse Meer be schermd is vanuit de Natuur beschermingswet hJatura 2000 is het echter niet mogelijk om alle werkzaamheden buiten het recreatieseizoen uit te voeren. In de winter verblijven er na melijk veel (trek) vogels in het gebied. Hierdoor moeten we de periodes tussen de winter en het recreatieseizoen opti maal benutten. Voor de eerste twee oevers wordt over een lengte van ongeveer 835 meter 1.500 ton stortsteen aangebracht. De stenen va riëren in gewicht van tien tot zestig kilogram. Voor de overige oevers wordt naast stortsteen ook grind en zand aangebracht. De stenen worden meestal per schip aangevoerd. Hierdoor kan het scheepvaartverkeer van en naar de Zandkreeksluis enige hinder- ondervinden door de aanwezigheid van werkschepen. Middelburg In het kader van Bike Friendly Cities is afgelopen vrijdag een bord onthuld aan de Kleverskerkseweg in Middelburg, ter hoogte van het tankstation. Vanuit het Europese programma In- terreg IVA 2 Zeeën heeft de gemeente subsidie gekregen om de stad fiets vriendelijker te maken. Het eerste project dat is uitgevoerd, was de kruising Molenwater Koe poort. In de voorbereiding van dit project zijn de leden van de verkeerswerkgroep binnenstad, de fietsersbond en de VOM betrokken. Middelburg Na overleg met de fractie voorzitters van de Middel burgse gemeenteraad heeft de commissaris van de Ko ningin in Zeeland, Karla Peijs, besloten de heer F. (Erik) van Heijningen te benoemen tot waarnemend burgemeester van Mid delburg. Hij zal zijn werk zaamheden in Middelburg op 1 mei na het vertrek van burgemeester Koos Schouwenaar, aanvangen. Tot december 2011 was Van Heijningen waarne mend burgemeester in de gemeente Cromstrijen. De Faam Jaargang 113 Nummer 8 Oplage 54.435 www.deweekkrant.nl/actle,. In Zorgcentrum Ter Reede in Vlissingen is op zaterdag 25 februari de themadag Leven. Een dag die in het teken staat van leven met en na kanker. De informatie- en verwendag is bedoeld voor (ex) kankerpatiënten en belangstellenden. Tara De Vriend Vlissingen Stichting Palazzoli, het Zeeuw se steunpunt voor mensen met kanker en hun naasten, en Stichting Kika zijn onder meer aanwezig. Verder zijn er kramen met onder andere: make-up, sieraden, baretten, sjaals, tweedehands boeken en sieraden. Naast de kramen met informa tie en spullen is er volop aan dacht voor het verwennen en www.de-faam.nl teurs van fitnessclub Club VIEF zijn aanwezig om be zoekers te adviseren over bewegen en sporten. Specialisten Een gespe-./ cialiseerde oedeem- en oncolo- giefysio- therapeut zal bezoekers informeren over beweegprogramma's voor (ex) kankerpatiënten. Verloting Dankzij de vele sponsors zijn prachtige prijzen te win nen in een grote verloting. De opbrengst van de loterij gaat naar het Koningin Wil- helmina Fonds. Het is van 10.00 tot 16.00 uur in het Atrium en de W M W& -0 1^ E ïêêL Ik Aan de stalen kabels die over de Sint Jacobsstraat gespannen zijn, hangen nu schilden. Ze verbeelden een ouderwets ridderschild met daarop de afbeelding van de Sint Jacobsschelp. Ondernemers hebben de schilden zelf ontworpen en gemaakt, v.l.n.r.: Hendrikjan Mabelis, Kirsten Eckhardt, Andreas Kaddouras en Lars de Rubber. foto: ingrid borger

de Faam | 2012 | | pagina 1