r r Welke rechten heeft u als burger? FiNBOX - Financiële inbox binnen internetbankieren r Servicenummer 675322 wordt 675000 f Staandehoudactie Nieuw- en Sint Joosland Koninklijke onderscheidingen Vrije bouwkavels Veersehof Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 februari 2012 De Faam GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: E-mail: Internet: Twitter: (0118)67 50 00 info@middelburg.nl www.middelburg.nl @Gem_ Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Elke gemeente in Nederland beheert de gemeentelijke basisadministratie per soonsgegevens (GBA). Iedere burger heeft op grond van de wet GBA plichten, bij voorbeeld het melden van een verhuizing. Maar daartegenover staan ook rechten. Wat zijn uw rechten? Het recht op: geheimhouding, correctierecht, protocollering gegevensverstrek king en inzagerecht. Hieronder leest u er meer over. Geheimhouding Het recht op geheimhouding is beperkt. De gemeente is verplicht om aan be paalde instanties zoals politie, justitie en de belastingdienst uw gegevens te ver strekken. Aan sommige andere instanties, zoals advocaten, worden niet zondermeer gegevens over u verstrekt. Als u om geheimhouding heeft verzocht wordt u in zo'n geval eerst in kennis gesteld van het verzoek waarop u dan uw zienswijze kunt geven. De gemeente moet daarna de afweging maken of door verstrekking van gegevens uw persoonlijke levenssfeer onevenredig wordt ge schaad. Voor commerciële doeleinden en particulieren zijn uw persoonsgege vens nooit beschikbaar. Een verzoek tot geheimhouding leidt niet automatisch tot geheimhouding van uw gegevens in eventuele voorgaande gemeenten waar u ge woond heeft. Als u ook geheimhouding van deze gegevens wilt kunt u een ver zoek naar die gemeenten sturen, vergezeld van een kopie van uw identiteits bewijs. In geval van verhuizing naar een andere gemeente kunt u bij de verhuis- aangifte in de vestigingsgemeente aangeven dat voor uw zogenaamde verwijsge gevens in de vorige gemeente geheimhouding moet gelden. Correctierecht Als u van mening bent dat uw gegevens fout zijn geregistreerd in de GBA dan kunt u vragen deze te laten corrigeren. U moet dan bewijsstukken aanleveren die de fout(en) aantonen. Protocollering gegevensverstrekking De gemeente legt vast welke gegevens over burgers verstrekt worden en aan wie. U kunt schriftelijk verzoeken of in het jaar voorafgaande aan uw verzoek ge gevens zijn verstrekt. Inzagerecht U kunt de gemeente vragen welke persoonsgegevens van u zijn opgenomen in de GBA. U kunt gebruik maken van het inzagerecht door te verzoeken uw per soonsgegevens aan de balie te bekijken. Ook kunt u vragen om hiervan schrifte lijk een bewijs te krijgen. Dit kost 15,20. Als u een schriftelijk verzoek indient voor één van bovengenoemde rechten, krijgt u binnen vier weken.antwoord. U kunt uw verzoek richten aan: Burgemeester en wethouders van Middelburg, afd. Publiekszaken, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Vanaf 15 februari introduceert de Nederlandse Vereniging voor Banken (NVB) de nieuwe naam voor de verbeterde digitale nota: FiNBOX, dit staat voor financiële inbox. Wat is FiNBOX? FiNBOX is een onderdeel binnen internetbankieren. In deze 'digitale brievenbus' kunt u financiële post ontvangen van steeds meer organisaties, zoals ook van de gemeente Middelburg. Samen met de bank streeft de gemeente naar meer be- taalgemak en overzicht voor u. De post die u via uw FiNBOX ontvangt, kunt u ver volgens bewaren. En betalen, als het om een rekening gaat, zoals de aanslagen van uw gemeente. Digitale nota van de gemeente ontvangen? Wilt u voortaan ook de aanslagen van de gemeente digitaal ontvangen? Kijk dan op internetbankieren op FiNBOX en kies de gemeente als organisatie die digitale nota's naar u mag versturen. U ontvangt dan per 2013 de aanslagen via uw digi tale inbox binnen internetbankieren. De aanslagen voor 2012 zijn al voorbereid en ontvangt u nog per post (als u zich eerder nog niet voor digitale nota had aan gemeld). Meer informatie over hoe FiNBOX werkt vindt u op www.finbox.nl. U kunt met vra gen terecht bij uw eigen bank. Voor klachten in de openbare ruimte, zoals losse stoeptegels, putten in de weg, maar ook klachten over het ophalen van bijvoorbeeld huisvuil, kon u tot voor kort terecht bij de servicedesk van de gemeente Middelburg via het nummer 67 53 22. Om u nog beter van dienst te zijn hebben wij onze telefooncentrales gecentrali seerd. Daardoor komt het servicenummer 67 53 22 te vervallen en wordt het nieuwe telefoonnummer 67 50 00. Vier leerlingen van basisschool de Lon- neboot hebben vorige week de kou getrotseerd om, samen met ge meente, Verkeerspolitie Zeeland en Veilig Verkeer Nederland, te werken aan de verkeersveiligheid in hun buurt. Gewapend met groene en gele kaar ten gingen Anna, Femke, Jiri en Pieter met automobilisten in gesprek over de 30 km/u zone op de Oude Rijksweg in Nieuw- en Sint Joosland. Weggebrui kers die zich netjes aan de snelheidsli miet hielden, kregen een groene kaart en een oranje sjaal. Wie daar over heen ging, kreeg van de leerlingen een gele kaart, en de vraag waarom er te hard werd gereden. Het resultaat van de actie: 37 groene kaarten en 27 gele kaarten. Er zijn geen bekeuringen uitgedeeld. Veel mensen vinden het lastig om zich aan een limiet van 30 km/u te houden, maar deze regel is er niet zomaar. De remweg van een auto die 30 rijdt, is al 13 meter. Bij 50 km/u is dat meer dan het dubbele: 28 meter heeft een auto dan nodig om tot stilstand te komen. Dit was de vierde staandehoudactie van het jaar. Tot in maart zullen leerlin gen van zeven deelnemende basis scholen zich inzetten voor "Gewoon 30", een jarenlange campagne ter be vordering van de veiligheid in 30 km/u zones. Foto: Aart van Belzen mmmm&tmwsMmis' De lintjesregen op Koninginnedag 2013 is nog ver weg. De aan vraag voor de onderscheiding moet echter wel voor 1 augustus bij de gemeente binnen zijn. Een Koninklijke onderscheiding ont vang je niet zo maar. Mensen die een lintje krijgen, hebbe'n zich op een bij zondere manier verdienstelijk gemaakt tegenover het koninklijk huis of de sa menleving. Van bijzondere verdiensten is sprake wanneer iemand zich ge ruime tijd zodanig voor de samenle ving heeft ingespannen, dat deze inspanning uitgaat boven hetgeen van hem of haar verwacht mag worden. U kunt bijvoorbeeld denken aan iemand die twintig jaar vrijwilligerswerk heeft gedaan. Aanvraag Wanneer u vindt dat iemand in uw om geving in aanmerking komt voor een Koninklijke onderscheiding kunt u een voordracht indienen bij de burgemees ter van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Tevens dient u een aanvraagformulier in te vullen, die u kunt vinden op www.lintjes.nl. Het aanvraagtraject neemt enige maanden in beslag. De lintjes worden altijd door de burge meester uitgereikt. Een aanvraag wordt niet per definitie gehonoreerd. Bij de beoordeling van een aanvraag wordt ook bekeken of de maatschap pelijke waardering voor deze bijzon dere verdienste al op een andere manier tot uitdrukking is gekomen. Het is niet mogelijk om voor jezelf een Koninklijke onderscheiding aan te vra gen. Wanneer u overweegt een aanvraag voor een Koninklijke onderscheiding in te dienen, is het aan te bevelen voor meer informatie eerst contact op te nemen met Els Verhage van gemeente Middelburg. Zij is telefonisch bereikbaar op nummer (0118) 67 54 38 of 06 51 42 29 29. Aan de Veersehof, een nieuwe straat die aansluit op de Veerseweg tussen de nummers 16 en 20, worden zes bouwkavels aangeboden aan particu lieren. De kavels zijn gegroepeerd rond een hofje, waarbij drie percelen grenzen aan de Veerse Watergang. De oppervlakte van de kavels varieert tus sen de 570 en 870 m2, de kavelprij- zen liggen tussen circa 180.000,- en 310.000,- De architectuur van de te bouwen wo ningen dient afgestemd te wordemop de architectuur van de omgeving. Tra ditioneel materiaal- en kleurgebruik als rood metselwerk en oranjerode gebak ken pannen zijn daarom verplicht. De goothoogte van de woningen is maxi maal 3,5 en de nokhoogte maximaal 7,5 meter. De te bouwen woningen moeten gebruikt worden voor eigen bewoning. Belangstellenden kunnen zich vanaf 29 februari inschrijven voor een kavel naar keuze. Uitgifte vindt plaats op basis van volgorde van inschrijving. Voor meer informatie over de kavels en de procedure kunt u terecht bij de heer W. Dingemanse van de ge meente Middelburg, bereikbaar via 0118-67 54 24 of w.dingemanse@middelburg.nl.

de Faam | 2012 | | pagina 9