Veilig wonen in veilige buurt ■HP Onafhankelijke info financiële kwesties GEMEENTE Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 februari 2012 De Faam pagina M AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Biggekerke - Derrienk 25, het bouwen van een woning met berging en het maken van een uitweg (30-1); Domburg - Brouwerijweg 29, het kappen van een abeel (30-1); - Domburgseweg 23, het slopen van een woning (19-1); - Domburgseweg 23, het kappen van 12 bomen (6-2); - Hopmande, het bouwen van een woning en het maken van een uit weg (01 -02); Grijpskerke - Frederik Barbarossaweg 1het ver wijderen van asbestgolfplaten en het slopen van een gedeelte van de wand van een kippenstal (6-2); - Kerkring 24, het slopen van een schuur en berging en het handelen in strijd met regels ruimtelijk orde ning (1-2); - Molembaixweg 2, het bouwen van droogtunnels (31-1); Meliskerke - Dorpsstraat 30, het plaatsen van een dakkapel (31-1); - Rapenburgweg 20, het gedeeltelijk slopen van een schuur en het bou wen van een woning in een schuur (31-1); Oostkapelle - Molenweg 6, het gedeeltelijk slo pen van een landbouwschuur en het realiseren van een woning in een schuur (3-2); Veere - Wagenaarstraat 49, het slopen van een schuur en badkamer en het vergroten van een woning (1 -2); Vrouwenpolder - Fort den Haakweg 34, het bouwen van een berging (1 -2); Westkapelle - Achterweg 3, het vervangen van dakkapellen (31-1); - Oude Zandweg (perceel F 2202), het bouwen van een paardenstal (2-2); Zoutelande - D Koddelaan 15B, het plaatsen van een tijdelijke unit (2-2); - Zuidstraat 6, het bouwen van een zomerwoning, het maken van een uitweg en het handelen in strijd met regels ruimtelijk ordening (7- 2); De aanvragen kunnen uit meerdere activiteiten bestaan. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsprocedure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Aagtekerke - Geschieresweg 3, het slopen van een schuur (8-2); Biggekerke - Kaasboerweg 2, het plaatsen van een bouwbord (25-1); Domburg - Eb en Vloed 22, het aanbouwen van een berging (25-1 - Ooststraat 2, het verbouwen van een winkel (8-2); - Westweg 5, het verbouwen van een woning (25-1); Koudekerke - Dishoek 18, het intern aanpassen van de 1e verdieping (25-1); Oostkapelle - Vroonweg 12A, het verbouwen van een woning (25-1); Westkapelle - Koningin Julianastraat 6, het kap pen van een eik (3-2); Zoutelande - Langstraat 29, het bouwen van een winkel, appartementen (25-1); Veere - Kaai 1het opmetselen van be staande tuinmuur/aftoppen erfaf- scheiding/plaatsen windschermen (14-2); - Markt 25-27 doorbreken binnen muur (14-2); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het col lege. (Zie: bezwaar, beroep en voor lopige voorziening). De vergunning en de bijbehorende stukken liggen tijdens deze periode ter inzage. ONTWERP OMGEVINGSVERGUNNINGEN (uitgebreide voorbereidingsproce dure) Oostkapelle - Dunoweg 3 het verbouwen van een rijksmonument(14-2); Voordat wij een beslissing nemen op deze aanvraag liggen de ontwerp omgevingsvergunning, de aanvraag en de daarbij behorende stukken van 14 februari t/m 28 maart 2012 ter inzage. Tijdens deze termijn kan een ieder een mondelinge of schrif telijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunt u con tact opnemen met Theo Elenbaas, tel. (0118) 555 349. Wij maken u erop attent dat u pas beroep kan in dienen tegen het definitieve besluit. Dit kan alleen als u tegen het ont werpbesluit een zienswijze heeft in gediend en u belanghebbende bent. INTREKKEN VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsprocedure - tussen haakjes staat de datum -van verzending) Op verzoek van vergunninghouder Veere - Wagenaarstraat 49, het uitbreiden van een woning te Veere (1-2); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening). Het besluit, de ingetrokken vergunning en de bijbehorende stukken liggen tijdens deze periode ter inzage., AANVRAGEN VERGUNNING MOGELIJK VOOR HISTORISCHE MARKT OP DE MARKT EN KAAI IN VEERE Naar aanleiding van het op 7 februari 2012 vastgestelde selectiedocument historische markt 2012 kunnen rechts personen een aanvraag indienen voor een vergunning voor het houden van een historische markt op de Markt en Kaai in Veere. Dat kan van 16 februari tot 14 maart 2012,12.00 uur). De aanvraag moet voldoen aan het selec- mmm tie-document en worden ingediend bij de gemeente Veere. VASTSTELLING BESTEMMINGS PLAN MOLENWEG 6 OOSTKAPELLE De gemeenteraad heeft op 2 fe bruari 2012 het ontwerp bestem mingsplan 'Molenweg 6' ongewijzigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen exploi tatieplan vastgesteld. Dit bestem mingsplan omvat de bouw van een woning in de bestaande schuur op het perceel Molenweg 6,4356 AB te Oostkapelle, kadastraal bekend als gemeente Domburg, sectie H, nummer 1056. Het vastgestelde be stemmingsplan en het besluit van de gemeenteraad liggen van 16 fe bruari 2012 ter inzage. Het digitale vastgestelde bestemmingsplan is vanaf dat moment beschikbaar ge steld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.0038BPMol- WoOkpPo-VG01Ook is het vastge stelde bestemmingsplan vanaf dan in te zien op de gemeentelijke web site www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmingsplan nen - Oostkapelle - Molenweg 6 (vastgesteld). Van 17 februari t/m 29 maart kunnen belanghebbenden, die tijdig een zienswijze hebben in gediend bij de gemeenteraad, een beroepschrift indienen bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. Het vastge stelde bestemmingsplan treedt in werking op 30 maart 2012, tenzij bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State een verzoek om voorlopige voorziening wordt ingediend en daarop is beslist. VOORBEREIDINGSBESLUIT OOSTWATERING VEERE De gemeenteraad heeft op 2 februari 2012c besloten dat er een bestem mingsplan wordt voorbereid voor het gebied van de jachthaven 'Oostwate ring' te Veere. Het besluit treedt in werking op 16 februari 2012 en ligt vanaf die datum ter inzage. Het be sluit is beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl en is te vinden onder plannummer NL.IMRO. 0717.0039VBOostwVee-VG01 Ook is het besluit in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - be stemmingsplannen - Veere, Voorbe- reidingsbesluit jachthaven Oostwa tering'. Tegen dit besluit kan geen bezwaar en/of beroep worden inge steld. Voor vragen kan contact op genomen worden met dhr. G. (Geert) Francke, tel. 0118 555 229 of mail g.francke@veere.nl. OVEREENKOMST OVER GRONDEXPLOITATIE Op grond van het bepaalde in arti kel 6.24 lid 3 van de Wet ruimtelijke ordening, zijn wij op 11 oktober 2011 een overeenkomst aangegaan over grondexploitatie met het Mi nisterie van Economische Zaken, Landbouw en Innovatie, uitvoering visserijregelingen. De overeenkomst heeft betrekking op (een gedeelte van) het perceel kadastraal bekend gemeente Veere (kaart Veeresec tie Vnummer 61 gelegen op Neel- tje Jans. De zakelijke beschrijving van de inhoud van deze overeen komst ligt van 13 februari t/m 23 maart 2012 ter inzage. ALGEMEEN MANDAAT- EN VOLMACHTSTATUUT 2012 Wij hebben het Algemeen mandaat en volmachtstatuut vastgesteld. In dit statuut zijn naast het mandaat en ondermandaat ook de vertegen woordiging bij gerechtelijke proce dures en de volmachten voor privaatrechtelijke rechtshandelingen geregeld. Dit statuut treedt op 16 februari 2012 in werking. Het Alge meen mandaat- en volmachtstatuut ligt ter inzage en is vanaf datum in werkingtreding in te zien op onze website www.veere.nl. ONDERGRONDSE CONTAINERS HUISHOUDELIJK RESTAFVAL In onze vergadering van 24 januari 2012 hebben wij besloten onder grondse containers voor huishoude lijk afval te plaatsen op de volgende locaties: Oostkapelle - Eikenlaan: 1 container ter hoogte van de appartementen Eikenlaan 64 t/m 98; - Dunoweg: 2 containers ter hoogte van de toegang tot park Hoge Weide; - Oosterpark: 1 container in het park ter hoogte van de woning Oosterpark 112; -1 container in het park ter hoogte van de woning Duinweg 50; -1 container in het park ter hoogte van de woning Duinweg 44; - 2 containers in het park ter hoogte van de woning Zeesterlaan 17; - Vroonweg: 1 container ter hoogte van de woning Vroonweg 42. Het besluit en de bijbehorende stuk ken liggen vanaf 16 februari 2012 tot en met 28 april 2012 ter inzage. Tij dens deze periode kunnen belangheb benden een bezwaarschrift indienen bij het college. Het indienen van een bezwaarschrift per e-mail is niet mo gelijk. Buiten openingstijden kunnen de stukken ingezien worden na tele fonische afspraak, Centrale Publieks- balie, tel. (0118)555 447. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieksba- lie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrijdag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donder dag tot 19.00 uur (met uitzondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl. BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaar schrift worden ingediend. Dat moet schriftelijk gebeuren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aanvrager) en moet tenminste het volgende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het col lege, de burgemeester of de gemeen teraad, Postbus 1000,4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een be sluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hierte gen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste geval len bij de sector bestuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het indienen van een be zwaarschrift ook een voorlopige voor ziening gevraagd worden bij de Voorzieningenrechter. Voor informatie (0118)555 444. Domburg, 15 februari 2012 Burgemeester en wethouders van Veere Binnenkort kunnen consu menten, die willen weten bij wie zij zorgeloos onafhankelijk advies kunnen krijgen over financiële zaken, terecht bij een geldloket. De consument kan bij het geldloket van de overheid aankloppen met al zijn vragen over belastingen, hypotheken, financiële pro ducten, pensioenen en andere financiële zaken. In Amersfoort en Den Bosch gaan in mei de eerste geldlo- ketten open. Het zijn de eerste van een reeks onafhanke lijke aanspreekpunten voor de consument. De geldloketten zijn niet bedoeld voor finan cieel advies of de verkoop van producten en diensten. Wie bijvoorbeeld zijn pensioen bij ABP heeft lopen en gehoord heeft dat zijn pensioen in 2013 met 0,5% omlaag gaat, kan zich afvragen wat dat voor hem voor consequenties heeft. De medewerkers van het geldloket kunnen hem daar in een persoonlijk gesprek over informeren. Minister De Jager van Finan ciën heeft al eerder gezegd dat hij wel wat ziet in een door de overheid betaald loket voor vragen over geld. Het gaat om een daadwerkelijk loket, dus niet om een website of een telefonische hulpdienst. De uitvoering van de geld loketten ligt in handen van 'Wijzer in geldzaken'. Een initiatief van het ministerie van Financiën. Wie wil er niet wonen in een veilig hüis in een veilige straat in een veilige buurt? Je veilig voelen. Het zou iets vanzelfsprekends moeten zijn, maar dat is het niet. Woninginbraak en overlast komen nog steeds veel te vaak voor. Een on gewenste bezoeker die in je spullen rommelt, geeft een onveilig gevoel. Wacht niet totdat het te laat is, maar ga zelf aan de slag om het veiligheidsgevoel terug te krijgen of te verbeteren. De Politiekeurmerk Veilig Wonen-bedrijven (PKVW- bedrijven), die in het hele land zijn gevestigd, advise ren-graag hoe inbraakge- voelige plekken beveiligd kunnen worden. Het risico op een inbraak wordt er voor 90% door verlaagd en de woning kómt erdoor in aanmerking voor het certi ficaat Beveiligde Woning. Op politiekeurmerk, nl staan allerlei tips over mogelijkheden de woning te beveiligen, waardoor het voldoet aan het Keurmerk Veilig Wonen. Veel van deze tips kosten geen geld, maar hebben betrekking op bewust(er) wonen. De vakan- tietijd is een toptijd voor in brekers. Het is vaak eenvoudig de woningen er uit te pikken waarvan de bewoners langere tijd weg zijn; uitpuilende brie venbussen, nooit een lampje aan. Het huis een bewoonde indruk geven is dus het advies. Bijkomstig voordeel is dat de meeste verzekeringsmaat schappijen een korting geven op de premies voor KVW beveiligde woningen.

de Faam | 2012 | | pagina 41