Walcheren Ruilkring helpt elkaar door te 'kokkelen' China Garden Domburg viert 15-jarig jubileum Uit het Zakenhart van... Kunststof kozijnen van Alkuplus Flower World in Vlissingen LETS Walcheren werkt kleinschalig en stimuleert de solidariteit "Van ruilen komt huilen? Integendeel!" Vaatchirurg werkt samen met Middelburgse dermatologen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 februari 2012 De Faam pagina 37 Alkuplus is al twintig jaar een begrip en heeft nu ook een Ontdekkingscentrum in Middelburg. FOTO: INGRID BORGER Middelburg Bij ieder mens past een kunst stofkozijn, is het motto van het Tilburgse bedrijf Alkulux. De kunststof kozijnen van het zelf ontwikkelde en landelijk be kende merk Alkuplus zijn het waard ontdekt te worden. Dat kan in het Ontdekkingscentrum in Middelburg. Het kiezen van goede kwaliteit kozijnen komt erg nauw, daarbij ga je niet over één nacht ijs. Kozijnen gaan im mers lang mee, helemaal als ze van kunststof zijn. En ze moeten natuurlijk passen bij het huis én de bewoners. Daarom heeft Al kulux in maart 2010 het eerste Alkuplus Ontdekkingscentrum geopend, naast de Tilburgse fa briek. Dit is zo'n succes dat het tweelingbroertje' inmiddels in Middelburg is geopend. "In de Ontdekkingscentra is een huis gebouwd waar onze producten in zijn verwerkt", vertelt com mercieel manager Henri Blan- kers. "Mensen kunnen zien hoe onze kozijnen, deuren, hefschuifpuien en dakka pellen in alle soorten, ma ten en stijlen te leveren zijn. Ook staat er een deurenkast met 15 verschillende voor deuren: Er is zoveel keus, het is belangrijk dat mensen dat kunnen zien!" Alkulux, opgericht in 1991 door di recteur Bas Nooteboom, is een bekende geworden op de Nederlandse markt van kunststof kozijnen, deuren, hefschuifpuien en dakka pellen. Sinds 2001 heeft Al kulux met haar commerci ële naam Alkuplus Kozijnen landelijke naamsbekendheid gekregen. Alkuplus Ontdekkingscen trum Middelburg, Klari- netweg 5. Open: di t/m vrij 13-18 uur, za 9.30-16 uur. uj iuiu.alfeuplus.nl André Groenenberg is al meer dan tien jaar lid van de ruilkring LETS Walcheren. Zo teleurgesteld als hij is over de 'asociale' wereld van het geld, zo lovend spreekt hij over de ruileconomie. "Het is kleinschalig en ontzettend leuk. Je ontmoet mensen, je helpt elkaar. Het ruilsysteem stimuleert de solidariteit." René Burger Vlissingen Ter illustratie van die solidariteit vertelt Groenenberg het verhaal van een alleenstaande moeder die op stel en sprong moest ver huizen. "Ze had geen geld voor een verhuisbedrijf, maar de ruil kring hielp haar uit de brand. Alles werd in een mum van tijd geregeld: een verhuiskar, dozen en spierkracht. De verhuizing werd een eitje! Ze hoefde geen euro uit te geven. Ze betaalde terug door een paar maaltijden te koken." LETS-ruilkringen vind je door heel Nederland. De afkorting staat voor local exchange trading system. Het is een economie zonder geld, er wordt alleen geruild: dien sten en spullen. Groenenberg: "Mijn vrouw en ik zijn al op leeftijd, dus hebben we geregeld behoefte aan wat spierbundels in onze tuin. Anderen kunnen mij weer inschakelen voor klus jes in huis, zoals kapotte sloten en klemmende deuren." Didi van loon en leden Andre Groenenberg en Betty Groenenberg. Kokkelen Ook André's vrouw Betty neemt deel aan de ruilkring. "Ik heb flink gekokkeld de laat ste tijd." Pardon, gekokkeld? "De kokkel is de munteenheid van onze ruilkring. Bijvoor beeld: de walnoten die we op vakantie in Frankrijk hebben verzameld, die kosten tien kok kels per zak." De waarde van een product ligt overigens nooit vast. Het is een kwestie van onderhandelen. De LETS'ers krijgen eens per kwartaal een overzicht van hun saldo. Ver der is er een lijst met vraag en aanbod van de leden. LETS Walcheren is een lichtpunt in de economische crisis. Groeien Terwijl veel ruilkringen in Ne derland groeien, schommelt LETS Walcheren de laatste FOTO: INGRID BORGER jaren rond de zestig leden. De ruilkring is nauwelijks bekend en heeft tot voor kort weinig aan pr gedaan. Maar dat gaat veranderen, hoopt André Groenenveld. "Er zijn onlangs een paar ac tieve leden bijgekomen, die zorgen voor nieuw elan. Bin nenkort krijgen we een eigen website, daarmee kunnen we verder groeien." Meer informatie over LETS Walcheren: letswalcheren@ gmail.com Wil van Oevelen met drie stagiares in Flower-World. FOTO: LEON JANSSENS Middelburg Sinds kort zijn er niet alleen dermatologen werkzaam bij dermaTeam Middelburg, maar heeft erkend vaatchi rurg Tim Bikkers het team versterkt. In de polikliniek voor dermatologie worden patiënten met spataderen en chronische wonden nu in één traject door verschillen de zorgprofessionals gezien en behandeld. In het Lie- vensberg ziekenhuis bestaat al geruime tijd een nauwe samenwerking tussen vaat- Vlissingen Flower-World, bloemen deco ratie ging 3 februari nieuw open aan de Walstraat 195. Eigenaar Wil van Oevelen was voorheen bedrijfsleider bij Floradore. "Dat bedrijf werd door de ei genaar gesloten. Voor mij hét moment om op eigen benen te gaan staan. Ik zit al 26 jaar in de bloemenhandel in Zeeland. Na een eigen bloemenzaak in Paau- wenburg was ik actief bij Intra- tuin Koudekerke in snijbloemen en zijde, en na Floradore zijn we nu hier gestart. Wij zitten hier op een goed punt. Vrijdags met de opening en sneeuw was het hier superdruk." Dagelijks is er verse aanvoer van snijbloemen voor moderne, trendy boeket ten, en de wekelijkse voordeel boeketten. Vaste planten, een klein assortiment aan kamer planten en de decoratie, zowel met bloemen als met decoratie materiaal. Aparte, Zeeuws getinte decoraties of een fraaie salamander, leuk voor aan de muur. Flower-World is er ook als het gaat om pro jectwerk voor bedrijven en instellingen. Dat varieert van bloemen en verlichting tot themawerk en beursaankle- ding. "Alle kerstlampjes die op Walcheren schenen kwa men van mij", zegt Wil. Hij werkt samen met Mirjam de Visser,' Branda Ridderbos en drie stagiares van het EDU- college. Met de kortingscou pon van Flower-World flyer t/m 15 februari 10% korting op het hele assortiment. Eind februari gaat de webshop on line. Maandag vanaf 12.00 uur open. Flower-World, Walstraat 195, Vlissingen, telefoon 0118-441979. www.flower-world.nl I' Domburg China Garden viert het vijf tienjarig bestaan met een aantal leuke acties. In 1997 opende de familie Lia China Garden. Het is.altijd een familiebedrijf ge bleven. Eigenaar William Lia is de gastheer, zijn vriendin Han- Nha Nguyen gastvrouw, die hun gasten vriendelijk en met kennis van zaken ontvangen. De ouders van William behe ren de keuken waar met liefde echt Chinees gekookt wordt. "China Garden is een authen tiek Chinees-Indisch restau rant zoals je ze vroeger had. De originele smaak en dat is spe ciaal", weet William, "In ons wisselend maandmenu proeft u verschillende specialiteiten van de Chef." China Garden serveert bovendien twee rijstta chirurgen en dermatologen. Mensen uit heel Nederland komen hiervoor speciaal naar Bergen op Zoom. Deze unie ke samenwerking is nu ook in Middelburg beschikbaar. Dermatologie is het snelst groeiende specialisme. Dat komt ook door een sterke toe name van mensen met huid kanker. Nederland kent een tekort aan dermatologen. Re den voor de Vlissingse derma toloog Werner Habets en Dick van Gerwen van het Lievens- berg ziekenhuis om vorig jaar fels, een milde Chinese- en een kruidige Indonesische rijsttafel. Daarnaast is er een uitgebreide a la carte selectie. "Wij leggen met dermaTeam te beginnen. Van Gerwen: "Na het vertrek van de Vlissingse dermatoloog dr. Prens lukte het niet om een geschikte vervanger te vinden. Door de samenwerking met de dermatologen van Lievensberg (die landelijk bekend staan als de beste dermatologen van Nederland), is het wel gelukt om goede dermatologen aan te trekken." Aan het Middelburg se dermaTeam zijn inmiddels vijf dermatologen verbonden. De inwoners van Zeeland zijn daardoor in de toekomst ver altijd aan onze gasten uit wat zij geserveerd krijgen", zegt Han- Nha, "Onze keuken is breed georiënteerd en de gerechten zekerd van goede dermato logische zorg. Het opzetten van dermaTeam werd on dersteund door de groot ste zorgverzekeraars in de regio: CZ en VGZ/UVIT. Van Gerwen: "Daardoor konden heel snel contracten worden afgesloten. Met an dere zorgverzekeraars wordt nog overlegd. Met deze zorgverzekeraars is in ieder geval wel afgesproken, dat patiënten niet zelf voor be handelingen in Middelburg hoeven bij te betalen." komen uit verschillende delen van China." Het restaurant telt tachtig plaatsen en zomers een terras met 18 stoelen. Catering wordt verzorgd in buffetvorm en op Walcheren thuisbezorgd. Reserveren met grotere groepen kan met William besproken worden. China Garden heeft ook een afhaalservice. Vanwe ge het vijftien jarig bestaan is er van 1 tot 15 maart een jubileum actie: voor 15 euro: een voor-, hoofd- en nagerecht. Ook in april en mei zijn acties gepland. Buiten het hoogseizoen dinsdag gesloten. China Garden, Weststraat 18, Domburg, telefoon 0118- 581981 www.restaurant-chinagar- den.nl Han-Nha Nguyen en William Lia, vijftien jaar in hun familie bedrijf China Garden in Domburg. FOTO: LEON JANSSENS

de Faam | 2012 | | pagina 37