VISaMY Stoep sneeuw is geen burgei «r STOFFE 't GrmtesdMrttf Vijgen Fruit-Muesli Kiwi's GERARD «T wmmmmmm Roerbakgroenten SLIP TONGEN Uitvaartcentrum H. Jobse voor een vitaminekuurtje... extra rijk gevuld 200 gram TE KOOP GEVRAAGD: GOUD KIJK VOOR HEERLIJKE VISSCHOTELS OP WWW.VISAMY.Ni Begint u een nieuw bedrijf? Bel dan De Faam! Zeeland is beste fiets- en wandelprovincie verhuizingen en meubelopslag Middelburg 0118-626919 www.gerardfoouweinise.nl bachweg 2 4337 xd middelburg 0118-462205 www, hjobse-uitvaart. nl RestoRank Workshops .social media Gemeente vraagt iedereen om de stoep sneeuwvrij te houden Boxspringset vele modellen en maten. Bijvoorbeeld: Bankstellen Altijd actueel: de-faam.nl AANBIEDINC prima kwaliteit gedroogde per 400 gram dagelijks vers gesneden probeer ook eens onze meto.d.crdnberry zak 450 gram super kwaliteit- super groooot 10 halen 8 betalen www.groenteschuurtje.nl tel :*0118591459 tussen Serooskerke en Oostkapelle Opent u een nieuw bedrijf of winkel? Is er een jubileum of een bijzondere gebeurtenis of heeft u een gewel dig nieuw product? Bel ons en we bekijken hoe we u kunnen helpen. www.de-faam.nl @MelindaChermin De Faam Ik heb zulke leuke, lieve ont roerende Vaientijsberichtjes gelezen in @DWKdefaam. Mijn schat was verrast! Bedankt!:-) Walcheren Recreatieve fietsers vin den Zeeland de beste fietsprovincie van Ne derland, zo blijkt uit on derzoek. Zeeland behaalt nummer één posities als het gaat om onder an dere fietspaden, beweg wijzering, fietsroutes en aanwezigheid van horeca en bezienswaardigheden. Een gemaakte fietstocht krijgt als eindcijfer een 8,2, het hoogste cijfer van Nederland. De recreatieve fietser is enthousiast over Zeeland. Zeeland scoort op de ver schillende onderdelen een 7,1 of hoger. Daarmee laat Zeeland de andere provin cies op alle onderdelen achter zich. Op aantrekkelijkheid van de omgeving scoort Zeeland een 8,5. Kwaliteit van de fietspaden krijgt het rapportcijfer 8,1. Ook over de kwaliteit van de beweg wijzering van fietsroutes zijn fietsers te spreken: een 7,9. Ook op het gebied van kwaliteit van het routeverloop van fietsroutes (7,9), drukte op de fietspaden (7,6), bezienswaardigheden (7,4) en de aanwezigheid van horecapunten (7,1) haalt Zee land goede rapportcijfers. Het totaaloordeel is het beste van Nederland: een 8,2. Gedepu teerde Kees van Beveren is blij met de uitkomsten van het on derzoek. "Tijdens het Zeeuws jaar van de fiets is een jaar lang ingezet op het promo ten van Zeeland als fietspro vincie. We zien dat nu terug in deze beoordelingen. Fan tastisch! Op naar een nieuw jaar vol mooie fietservarin- gen." Ook het wandelen in Zeeland krijgt een goede beoordeling. Een wandel tocht krijgt als eindoordeel een 8,2. De omgeving, wan delpaden, bewegwijzering, bezienswaardigheden en de kwaliteit van de routes krij gen cijfers boven de 7,9 en wederom een nummer één positie. Het onderzoek is gedaan door Vrijetijdshuis Brabant in opdracht van Routebureau Brabant. Oud (sloop-) goud zoals armbanden, ringen, colliers etc. Tevens zilver zoals guldens, rijksdaalders, tientjes en sieraden. U ontvangt EEN HOGE, EERLIJKE PRIJS Iedere vrijdagmiddag in Middelburg in het Ontmoetingscentrum in Winkelcentrum Dauwendaele van 13.00 - 16.00 uur. Legitimatie verplicht. Piet Lukas, tel. 0118-639974 06-24248500. Molendijk 59 - Nieuw en Sint Joosland Telefoon (0118) 60 12 33 Telefax (0118) 60 62 41 projecten - woninginrichting - meubelstoffeerderij Wij bieden mensen met een autisme spectrum stoornis of een psychische beperking de kans om zelfstandig te gaan wonen of te blijven wonen, want dat is niet altijd eenvoudig. Een huis kun je huren, een thuis moet je zelf creëren. WeerWonen helpt, adviseert en denkt mee, over alle zaken die bij zelfstandig wonen komen kijken. - - Ï6SINGEN TEL. (0! IS) 411 Oost-Souburg In Oost-Souburg is er de mogelijkheid voor men sen die het moeilijk vin den de eindjes aan elkaar te knopen, en voor men sen die alleen zijn, om samen met anderen van een warme maaltijd te ge nieten. RestoRank wordt elke derde vrijdag van de maand gehouden in De Rank, de zaal achter De Wijngaard-kerk in de Ka naalstraat. De maaltijden beginnen om 18.00 uur, de zaal is open vanaf 17.00 uur. De eerstvol gende keer is op vrijdag 17 februari. Aanmelden kan via 0118-629928. De onkosten bedragen 2,50 euro per persoon en voor een gezin maximaal 7,50 euro. Middelburg De Zeeuwse Bibliotheek en ZeelandNet geven in februari en maart 34 gratis workshops over het gebruik van social media. De workshops worden ge organiseerd voor klanten van ZeelandNet. Na de storing in november had den Delta en Zeeland- Net al aangekondigd een maatschappelijke gebaar te willen maken aan de klanten. De workshops voor ZeelandNet-klan- ten, georganiseerd door de Zeeuwse bibliotheek en gefinancierd door Delta zijn hier de con crete invulling van. De workshops worden gehouden in Middelburg, Terneuzen, Goes, Zierik- zee en Vlissingen. Er zijn in totaal 408 plaatsen beschikbaar, inschrijven kan via de website van Zeelandnet. De eerste 408 aanmeldingen kun nen deelnemen aan de workshops. u7u;uj.zeelandnet.nl - Nu de winter in alle hevigheid heeft toegeslagen geeft de sneeuwval naast pret ook ergernissen. Je kent het wel, moeilijk begaanbare straten en spekgladde stoepen. Maar hoe zit het nu precies met de regels voor bijvoorbeeld het schoonhouden van de stoep? Gerard van der Hoeven Walcheren Tot 2007 had iedere gemeente in haar APV staan dat burgers hun stoep sneeuwvrij moesten houden. In de praktijk bleken gemeenten echter niet in staat deze bepaling te kunnen hand haven. Een belangrijk argument daarvoor was dat de rechtbank al in 1993 bepaald had dat van burgers niet verwacht mocht worden dat zij de aangrenzende stoep voortdurend sneeuwvrij zouden houden."Daarnaast kon van bijvoorbeeld bejaarden en minder validen sowieso niet ver wacht worden dat zij dit deden. In 2007 heeft de Vereniging van Nederlandse Gemeenten deze bepaling daarom uit haar model APV gehaald. Ongelukken De gemeente Veere heeft glad heidbestrijding vastgelegd in beleid en vraagt iedereen ook om hun stoep te vegen. Daar mee doen zij redelijkerwijs alles om ongelukken te voorkomen. Veere verstrekt de burger overi gens geen zout. Daar moeten de burgers zelf achterheen. Ook in Vlissingen en Middel burg geldt een dergelijk beleid. Het is geen burgerplicht van mensen om hun stoepje schoon te houden, maar een burgerini tiatief/aanbeveling, dus de po litie/handhavers kunnen niet bekeuren. Stel, ik veeg mijn stoep niet schoon en iemand valt bij mij voor de deur. Wie is dan aan- Chelsea en Richard Prins maken sprakelijk? Je hebt als bewoner immers geen plicht en de stoep is van de gemeente. Kan het slachtoffer dan de schade clai men bij de gemeente? Bij aan sprakelijkheid voor een valpartij moet in ieder geval sprake zijn van onrechtmatigheid. Dat wil zeggen dat degene die aanspra- kelijk wordt gesteld iets gedaan moet hebben terwijl dat niet mocht, of juist iets gelaten heeft terwijl dat wel moest. Omdat een burger niet verplicht is om de aangrenzende stoep sneeuw vrij te houden zal hij niet snel aansprakelijk zijn. Daarentegen mag de burger geen gevaarlijke 160x200 incl. hoofdbord en topper, in vele stoffen. Normaal 1395,- nu C 995,- Nederlands fabrikaat. Op maat leverbaar. Vele modellen in stof en leder hu 15% korting www.moensstoffering.nl 0113 220778 0118 639399 weerwonen#weerwerk-zeeland.nl www.weerwerk-zeeland.nl De aanbiedingen geiden 14 t/m 29 februari van Diverse proeverijen in de winkel

de Faam | 2012 | | pagina 2