OP=OP Topper! JUNIOR Besteed 10 euro* en maak kans één van de prachtige prijzen! Nergens goedkoper! Arthur Honegger Eén euroweek bij Talent Elfstedentocht in Paauwenburg MobileMath bij Scheldemond The Rudy Balliu Serenaders Middelburg Lange Delft 127 Vlissingen Lange Zelke 7a OP=OP 2.75 3 voor voor 2 voor 2 voor 15.000X Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 15 februari 2012 De Faam pagina 29 klank een verhaal te vertellen. Balliu bezit niet minder dan 12 klarinetten. Met behoud van de specifieke zijn specifieke klank kleur spelen The Rudy Balliu Society Serenaders vanmid dag in de volgende bezetting op drums Filip de Smet een youngster die al in vele forma ties zijn talent heeft kunnen tonen, op piano Harry Kanters bij ons bekend uit de jazz kerk diensten, en speler bij vele N.O. formaties, op bas Brian Turnock een al jaren in België wonende Brit, op banjo en gitaar Luc van Hoeteghem op trombone Jas per van Pelt, hij speelde in an dere formaties reeds meerdere keren op onze concertmiddagen dit internationale gezelschap staat onder de bezielende lei ding van klarinettist Rudy Bal liu. De toegangsprijs is 15 euro. Aanmelden via; 0118-635821. Middelburg In de Zeeuwse Concertzaal is vrijdag 24 februari een groot monumentaal werk van Arthur Honegger, een van de grote Franse componisten van de twintigste eeuw. Het oratorium Le Roi David verhaalt van de herdersjongen David die Goli ath verslaat en de heerser van Israël wordt. De muziek van deze prachtig uitwaaierende symfonische psalmzetting uit 1921 is bijzonder inventief en kleurrijk, met elementen uit het gregoriaans, de barok, jazz en oriëntaalse muziek. De di rigent Wiecher Mandemaker leidt de eerste versie voor koor en 17 musici van dit indrukwek kende werk, uitgevoerd door de Laurenscantorij en het Codarts Choir Ensemble. Kort Middelburg In Talent is het van 14 tot en met 18 februari weer één euro- week in de winkel Talent. De winterkleding gaat eruit voor één euro in de Nieuwstraat 11 in Middelburg. Er is da mes- heren en kinderkleding te koop. De volledige opbrengst is bestemd voör het project in on der andere Zambia. De winkel is opend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 uur tot 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00 uur tot 16.00 uur. www.urouweninzeelandhel- pen.nl Vlissingen Afgelopen vrijdagmiddag wa ren alle ingrediënten aanwezig. Prachtig ijs, lekker winterzon netje, gezellige muziek, 300 vrolijke kinderen, enthousi aste ouders. De Elfstedentocht ging in Vlissingen door. De leerkrachten van de Louise de Colignyschool hadden een Elf- stedentocht-route uitgezet. De kinderen uit de groepen 3 tot en met 8 hadden een stempel kaart en moesten na een rondje schaatsen een stempel halen bij één van de stempelposten. Na alle elf posten te hebben gehad, kregen ze een kruisje. Onder Walchers Nieuws weg konden ze ook nog warme chocolademelk krijgen en een lekkere koek. Het ijsfestijn was een succes. Want ook de kin deren die niet wilde of konden schaatsen hadden plezier op de slee of op een andere manier. Voorlopig is het gedaan met het ijs, maar wie weet.misschien volgend jaar weer. Vlissingen De leerlingen van V2A van het Scheldemond College in Vlis singen gaan op vrijdag 17 fe bruari tussen 12.35-15.05 uur een wiskunde project uitvoeren rondom de school. Mobile Math wordt gespeeld in een af gebakend speelveld rondom de school. Doel van MobileMath,is het behalen van zoveel mogelijk punten binnen de gestelde tijd. Teams van twee leerlingen kun nen punten scoren doordat ze met een mobiele telefoon met GPSfunctionaliteit vierkanten, rechthoeken en parallellogram men uitzetten in het speelveld. De score isevenredig met de oppervlakte en afhankelijk van de moeilijkheidsgraad van het type figuur. De teams spelen tegen elkaar: ze kunnen om punten te scoren eigen vierhoe ken. construeren, maarook de vierhoeken van andere teams afbreken via een meetkundige constructie. Ook het afbreken- levert punten op. De hoekpun ten van de vierhoeken worden online opgeslagen. Na het spel is de kaart met de gelopen rou tes en de uitgezette vierhoeken online beschikbaar om in te zet ten voor klassikale reflectie. Middelburg In Hotel Arneville in Mid delburg is zondag 26 februari vanaf 16.00 uur een optreden van JASZ. Deze maand heeft de Stichting JASZ een interna tionale New Orleans formatie van grote klasse te gast. Rudy Balliu de leider en clarinestist is een van de toonaangevende figuren van de traditionele jazz in België. Hij was medeoprich ter van de Lazy River Jazz club, leidde de Cotton City Jazzband en zette daarna The Rudy Bal liu Society Serenaders op. Van 1965 tot 1977 reisde Rudy Balliu met de Cotton City band een flink stuk van de wereld rond. Hij en zijn kompanen werden ook ereburgers van New Orleans. In 1977 begon Rudy Balliu, een autodidact, zelfs nog noten te leren lezen. Hij wilde beter en bewuster klarinet leren spelen. 'Daardoor kon ik me ook rustig in de klarinetcon certo's van Mozart verdiepen', zei hij ooit. Hij wilde een meer pure benadering van de New Orleans. Bij hem draait het in de eerste plaats om middels Hairspray Mega Sterk 300ml. *Je ontvangt bij iedere 10 euro besteding één kanskaart. Actie loopt t/m 10 maart 2012 Scheermesjes Mach 3 Mascara Falsies Volum'Express Alle varianten Watirtkuhequë f f\ 4I#< i'tstuïvn iïywnttM elders p/st. 3.59 Tickets Thialf: Essent ISU WK Afstanden MCt VAN jAfcÜt.W elders p/st. 11.99 elders p/st. 12.99

de Faam | 2012 | | pagina 29