Ouderen Nieuws Open huis Erasmuspark Goes Schrijf ook een levensboek Opfristraining voor senior-automobilisten Jenik exposeert in De Horst Telefooncirkel veilig gevoel Cursussen zo... Leren omgaan met paniek Lezing Franciscus van Assisi in de bibliotheek Walcheren Regelzorg, landelijk aanbieder van onder andere voordelige rijbewijskeuringen (op 225 lo caties), heeft per 1 januari een opfristraining voor senioren in het pakket. Dit is een korte training voor automobilisten onder leiding van een ervaren rijinstructeur. Regelzorg werkt daarvoor samen met de ANWB Rijopleiding. Het doel van deze training is om mensen die al enige tijd in het bezit zijn van een rijbewijs beter bekend te maken met de huidige, gecompliceerde ver keerssituaties en de moderne autotechnieken. U kunt hierbij denken aan navigatie, cruise control, en de boordcomputer in combinatie met het econo misch rijden. De opfristraining bestaat uit een theoretisch gedeelte, waarin de deelnemer uiüeg krijgt over de nieuwe verkeerswetgevingen een prak tisch gedeelte van 45 minuten waarbij de kandidaat met een persoonlijke rijcoach de weg op gaat. Na afloop worden de ervaringen en aandachtspun ten besproken. De training duurt ongeveer anderhalf uur. Meer informatie of een af spraak via: 088-2323300 "0 www.regelzorg.nl. Een belangrijk voordeel van de training van Regelzorg is dat het een individuele training is in plaats van in groepsver band. Goes Het fonkelnieuwe woon zorgcentrum Erasmuspark aan de Kuijperlaan-Troel- stralaan in de wijk Goese Polder in Goes-Noord houdt vandaag (15 febru ari) een open huis. Geïnte resseerden in een koopap partement kunnen van 15.00 tot 17.00 uur in het modelappartement aan de Groen van Prinsererlaan 66 een kijkje nemen. Ook zijn de openbare ruimten in het complex vrijblijvend te bezichtigen. Erasmus park bestaat straks uit vier woontorens met huur- en koopappartementen, uiter aard bereikbaar met een lift. Drie woontorens met in totaal 112 comfortabele huurappartementen van RWS partner in wonen zijn gereed en bewoond. Medio SVRZ levert indien gewenst ZorgThuis aan alle bewoners van Erasmuspark. De stallingsgarage onder het complex biedt ruimte aan circa 120 parkeerplaatsen. FOTO: P.R. 2012 start, na de sloop van de bestaande Erasmusflat, de bouw van een vierde woon toren van negen bouwlagen hoog met 44 luxe koopappar tementen. Eind 2013 is naar verwachting ook deze woontoren gereed. Vlissingen Het samenstellen van een levensboek kan om verschil lende redenen belangrijk zijn. Het is het vinden en samenbrengen van puz zelstukjes uit het eigen levensverhaal. Ook is voor deelnemers een waardevolle manier om te overdenken wat belangrijk is geweest in hun leven. Het Palazzoli Huis Walcheren wil mensen op weg helpen om zo'n levensboek te schrijven en houdt een reeks van vijf bijeenkomsten aan de Vredehoflaan 370 in Vlissin gen. De informatieve en gratis bijeenkomst is 1 maart van 15.00 tot 16.30 uur. Daarna kunnen bezoekers beslissen of zij aan de activiteit mee willen doen. Gesprekleidster is Gerda Vreeke. Dé schrijfsessies zelf zijn 8 en 22 maart en 5, 19 en 26 april van 14.30 tot 16.30 uur. Bijdrage hiervoor is 30 euro en dat is inclusief koffie en thee en exclusief materialen. Aanmelden via: 0118-413932. www.stichtingpalazzoli.nl Alleenstaande ouderen zijn vaak op zoek naar veiligheid en gezelligheid. Maar ook familieleden, zeker als zij verder weg wonen, maken zich geregeld zorgen om de veiligheid van hun vader of moeder. Deelname aan een telefooncirkel kan dan een uitkomst zijn. De telefoon cirkel zorgt voor dagelijks contact tussen de deelne mers onderling (ook in het weekend en op feestdagen) Is het niet mogelijk om con- tact te krijgen dan wordt actie ondernomen door een vrijwilliger van de telefoon cirkel. Op die manier zorgt de telefooncirkel voor een veilig gevoel, maar het voor komt ook dat ouderen in een isolement komen. SMWO houdt vandaag (woensdag 15 februari) van 14.00 tot 16.00 uur een informatiebij eenkomst over de telefoon cirkel. Deelnemers krijgen antwoorden op de vragen als Voor wie is de cirkel be doelt, wie kan aanmelden, hoe werkt de cirkel? De bij eenkomst is in het kantoor van SMWO aan de 's-Heer Elsdorpweg 12 in Goes. Veerkeersopffiscursus Elk voor- en najaar or ganiseren Veilig Verkeer Nederland en de Stichting Welzijn Veere gezamenlijk een verkeersopfriscursus voor 55-plussers. Deze cursus omvat vijf lessen en is op 16, 23 en 30 maart en 6 en 13 april in de ochtend uren in het gebouw van de Stichting Welzijn Veere aan de Schoolstraat 4 in Oost- kapelle. De cursus is gericht op het opfrissen van de ken nis van de verkeersregels bij 55-plussers. Ook is er aandacht voor nieuwe ont wikkelingen in het verkeer, een reactietst en ogen- en gehoortest. Aanmelden: 0118-583687. Belastingservice De ANBO afdeling Vlissin gen houdt op maandag 20 februari een themamiddag met als onderwerp belas tingservice. L. Vercouteren geeft een toelichting op het invullen van het belasting formulier en er kunnen vra gen gesteld worden. Zowel leden als niet-leden kunnen vanaf 14.00 uur terecht in zaal 't Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen. Er is gratis koffie en thee en na afloop is er een bingo met mooie prijzen. Middelburg Indigo begint 25 april de cursus Geen paniek. De cur sus is bedoeld voor mensen die last hebben van milde tot matige paniekklachten en hiermee actief willen leren omgaan. Mensen die in hun dagelijkse leven hinder on dervinden van hun paniek klachten lopen het risico een paniekstoornis te ontwikke len. Door het volgen van de cursus kan dit risico vermin derd worden. Belangstellen den kunnen voor informatie of aanmelding contact op nemen met het secretariaat van Indigo Preventie, tele foonnummer 0118 62 51 13 of e-mail preventie @iqdigo- zeeland.nl. Bij paniekklach ten staat een paniekaanval centraal. Een paniekaanval is een plotselinge en zon der aanleiding optredende intense angst of spanning. De aanval gaat gepaard met verschillende lichamelijke verschijnselen zoals hart kloppingen, trillen, zweten, ademnood of duizeligheid. Mensen met paniekklach ten ontwikkelen ook angst om zich in het openbaar te begeven. In acht wekelijkse bijeenkomsten van twee uur leren deelnemers om te gaan met hun klachten. Eén van'de hobby's van Rita Je nik, afkomstig uit Kattendijke, is schilderen. Haar werk bestaat hoofdzakelijk uit aquarellen die op doek worden geschilderd. Inmiddels heeft zij haar eigen stijl ontwikkeld. Soms kiest zij voor stillevens, maar vaak zijn het bloemmotieven in heldere kleuren. Ook het weergeven van dieren, maar dan op he dendaagse wijze, heeft haar interesse. Juist een moderne stijl, overgaand in abstract werk heeft haar voorkeur. Inmiddels heeft zij een aantal malen geëxposeerd en zijn ook enkele opdrachten uit gevoerd. Vanaf 16 februari tot 1 mei 2011 is haar werk te bezichtigen in Serviceflat De Horst in Goes. Middelburg In de reeks maandelijkse le zingen die Het Theosofisch Genootschap organiseert in de Zeeuwse Bibliotheek zal zaterdag 18 februari M. Zorge uit Middelburg spre ken over het onderwerp 'Franciscus van Assisi en zijn reis naar de zon.' Het leven van Franciscus van Assisi wordt aan de hand van de zevenvou dige samenstelling van de mens belicht. Bij een uitgebreide boekenta fel is veel literatuur over ons authentieke spirituele erf goed en het onderwerp van de lezing verkrijgbaar. De toegang tot de lezing is vrij. Na afloop is er ruime gele genheid voor het stellen van vragen en uitwisselen van gedachten. 1H

de Faam | 2012 | | pagina 19