BLAUW GERUITE KIEL VLISSINGEN PASSEND VOORAANKONDIGING ORTCONGRES 2012 START NASCHOOLSE ACTIVITEITEN VLISSIN GEN IN BEWEGING C E M E E N T E NIEUWS- EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 15 FEBRUARI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Niet alleen de restauratie van het Perrydok vordert. Ook de nieuwbouw langs het Dokje trekt de aan dacht van het publiek nu de meeste steigers weg zijn. De woningen van plan Bestevaer worden hoogst waarschijnlijk nog dit voorjaar opgeleverd. www.scheldekwartier.nl Foto: Ruben Oreel Alles moet tegenwoordig passend zijn, passend onderwijs, passende zorg, passende huisvesting en ga zo maar door. Het lijkt soms of het vroe ger allemaal niet paste. Als ik een beetje inzoom: in het onderwijs zie ik steeds meer leerkrachten die het gevoel hebben dat zij de problemen op moeten lossen waar kinderen mee worstelen. Voor elk kind moet er een passend aanbod zijn, dat is logisch. Maar er komen regelmatig kinderen die een specifieke onderwijsbehoefte hebben en die niet in aanmerking komen voor het speciaal onderwijs. Ook daar moet het onderwijs passend voor gemaakt worden. Dat is het recht van elk kind. Voor de gemeente ligt hier de verantwoordelijkheid rondom voor- en vroegschoolse educatie. Een goede doorgaande lijn zorgt voor goed passend onderwijs. Voor de ouders ligt er ook een verantwoordelijk heid, zij zijn betrokken bij de opvoeding en het onderwijs van hun kind. Ga in gesprek met de school en vraag waar u uw kind mee kunt helpen. Onderwijs maken we samen. Passend moet ook de ziekenzorg zijn. Inzichten veranderen heel snel op dit gebied. De Zeeuwse ziekenhuisvisie zet in op twee hoofdloca ties: Terneuzen en Goes. Daarnaast zet het AdRZ in op nieuwbouw in Vlissingen-Noord. Zo kan de zorg nog beter worden aangeboden. De Zeeuwse ziekenhuizen zullen meer met elkaar moeten samenwerken, dus dotteren in Terneuzen en niet verwijzen naar Antwerpen. Het CDA wacht de nieuwe plannen af. Ook de financiële kant moet nog duidelijk worden, inclusief de boekwaarde van de locatie aan de Kou- dekerkseweg. Om in 2016 een nieuwe locatie te kunnen realiseren moet nu de vaart er in blijven. Raadslid Marianne Kloosterboer, fractie CDA E-mail: kloosdijk@zeelandnet.nl Woensdagavond 18 april 2012 organiseert Vlissingen in beweging samen met Sportraad Vlissingen het sportcongres 'De vereniging van de toekomst' in Open Wijk- school De Combinatie in Vlissin gen. De avond start om 19.00 uur en eindigt om 22.00 uur. Er wor den diverse workshops en presen taties gegeven. Een informatieve avond waar ook volop gelegenheid is om te netwerken. Verenigingen ontvangen medio maart 2012 een uitnodiging. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Mar- tijn Bour, Combinatiefunctionaris verenigingsondersteüning sport- stimulering, tel. 0118 487351 en e-mail mbo@vlissingen.nl. www.vlissingeninbeweging.nl www.vlissingen.nl/sportraad Chronisch zieken en gehandicap ten maken jaarlijks veel extra kos ten voor bijvoorbeeld medische hulp. Gelukkig zijn die kosten voor een groot deel aftrekbaar via de belastingen. Op de website-van de Chronisch zieken en Gehan dicapten Raad (CG-Raad) kunt u precies zien, hoe u dat moet aan pakken. Geen internet Voor mensen die geen internet hebben, heeft de CG-Raad de brochure Belastingvoordeel 2011 uitgebracht. Die kunt u bestellen door 5,80 over te maken op reke ningnummer 3188522 ten name van de CG-Raad te Utrecht. Daar bij moet u vermelden: Belasting brochure 2011, uw naam, adres, postcode en woonplaats. www.meerkosten.nl Eind maart 2012 starten de na schoolse activiteiten voor Open Wijkschool De Combinatie in Vlis singen en Brede School Het Kroon juweel in Oost-Souburg. Kinderen uit groep 1 t/m 8 hebben donderdag 9 februari 2012 het programma ont vangen. De kinderen kunnen zich tot 21 februari 2012 inschrijven. Vlissingen in beweging organi seert dit programma om kinderen zo breed mogelijk te kunnen laten kennismaken met verschillende activiteiten én hun talent te kun nen laten ontdekken. www.vlissingeninbeweging.nl Verordening Winkeltijdenwet Vlissingen 2012 Het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Vlis singen maakt bekend dat de raad in haar vergadering van 2 februari 2012 heeft vastgesteld de Verorde ning Winkeltijdenwet Vlissingen 2012. De verordening bevat onder andere de mogelijkheden voor het openen van winkels in Vlissingen. De verordening ligt ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Tegen het betalen van een leges- vergoeding kan een afschrift van de verordening worden verkregen. Mocht u nog vragen hebben over deze verordening, dan kunt u con tact opnemen met de gemeente Vlissingen, telefoon 0118-487000. Bekendmaking gemeenschap pelijke regeling Orionis Wal cheren Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat de gemeenteraad van: Middelburg in zijn vergadering van 19 december 2011 Veere in zijn vergadering van 15 december 2011 Vlissingen in zijn vergadering van 15 december 2011 ieder voor zich heeft besloten tot het treffen v.an de 'gemeen schappelijke regeling Orionis Walcheren'. De colleges van bur gemeester en wethouders en de burgemeesters van deze gemeen ten hebben eveneens ieder voor zich een besluit van gelijke strek king genomen. Bij inwerkingtreding van deze regeling komen de Gemeenschap pelijke Regeling "Sociale Dienst Walcheren (tevens Kredietbank Walcheren)" en de Gemeen schappelijke Regeling "Arbeidsin- tegratiebedrijf Walcheren" te ver vallen. Deze gemeenschappelijke regeling ligt met ingang van heden voor een ieder tijdens kantooruren kosteloos ter inzage in de publieks hal van het gemeentehuis, Paul Krugerstraat 1 te Vlissingen. Een ieder kan op zijn verzoek daarvan - tegen betaling van de kosten - een afschrift krijgen. Beschikbare standplaatsen De gemeente Vlissingen heeft nog een aantal standplaatsen beschik baar. Een aanvraag voor een ver gunning kan tot veertien dagen na 15 februari 2012 worden inge diend bij burgemeester en wethou ders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Voor meer informatie kunt u contact opne men met de afdeling Publieksza- ken, cluster Vergunningen (tel. 0118 487575 of e-mail woa@vlis- singen.nl). Een overzicht van de beschikbare standplaatsen staat op de gemeentelijke website www. vlissingen.nl/publicaties. Tussen de aanvragers die binnen veertien dagen na 15 februari 2012 hebben gereageerd op dezelfde locatie en voldoen aan alle voor waarden, wordt geloot. De aan vraag van degene die wordt geloot, wordt in behandeling genomen. Als tot vergunningverlening wordt overgegaan, worden de overige aanvragen afgewezen. Er wordt geen wachtlijst bijgehouden. Als na de publicatie de standplaats nog niet is vergund, wordt deze, als voldaan wordt aan alle voor waarden, vergund aan de eerste aanvrager voor die standplaats. Een standplaatsvergunning wordt uitsluitend verleend voor de vol gende periodes: 1. Permanent: een kalenderjaar (1 januari tot en met 31 december). 2. Incidenteel: 6 december tot en met 24 december. 3. Zomerseizoen: 15 april tot en met 15 september. Het college verleent standplaats vergunningen op de volgende dagen en tijden: a. maandag t/m zaterdag van 08.30 tot 18.00 uur. b. vrijdag (koopavond) tot 21.00 uur. c. dagdeel 's morgens van 08.30 tot 12.30 uur. d. dagdeel 's middags van 13.30 tot 18.00 uur. Het bepaalde onder c en d geldt alleen voor locaties in Oost-Souburg, Papegaaienburg en Paauwenburg. Vertrokken naar onbekende bestemming Uit onderzoek van de afdeling Publiekszaken is gebleken dat onderstaande personen niet meer wonen op het adres waar zij vol gens de gemeentelijke basisadmi nistratie staan ingeschreven. Het college heeft besloten de bijhou ding van de persoonlijsten van deze personen op te schorten. Dit betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan inge schreven. Hercules Segherslaan 242 P.M. Grozema, geb. 17-05-1946 Lunenburg 3 S. Abarkan, geb. 29-03-1982 Kanariesprenk 395 A. Salawane, geb. 16-11-1968 Walstraat 21 H. de Greef, geb.. 12-09-1989 Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan een belangheb bende tegen dit besluit bezwaar maken bij het college. De ter mijn voor het indienen van een bezwaarschrift is zes weken en vangt aan 1 dag na de datum van deze publicatie. Het ondertekende bezwaarschrift moet bevatten de naam en het adres van de indiener, de datum en een omschrijving van het besluit waartegen het bezwaar schrift zich richt. Ook moet de bezwaarmaker gemotiveerd aange ven waarom hij of zij het niet eens is met het besluit. Het bezwaar schrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Vlissingen, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Vlissingen, 15 februari 2012 B&W Vlissingen Postbus 3000 4380 GV Vlissingen

de Faam | 2012 | | pagina 11