r r Staandehoudactie in Arnemuiden Informatieavond werkzaamheden doorgaande route Arnemuiden Informatieavond sanering kanaal Oude Arne Een nieuwe burgemeester t 7 porthos Hoe vergroot ik mijn netwerk? IDEE bijeenkomst woensdag 15 februari van 19.00 tot 21.00 uur. 50 punten TotSSl Themamiddag voor mantelzorgers Ontmoet elkaar! Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 februari 2012 De Faam pagina 9 GEMEENTE MIDDELBURG Bezoekadres: Kanaalweg 3 4337 PA Middelburg Postadres: Postbus 6000 4330 LA Middelburg Telefoon: (0118)67 50 00 E-mail: info@middelburg.nl Internet: www.middelburg.nl Twitter: @Gem_Middelburg Openingstijden stadskantoor: Maandag tot en met vrijdag 8.30 tot 16.30 uur Donderdag 8.30 tot 20.00 uur Niels, Joan, Nadia en Daisy van 't Vierschip in Arnemuiden, fiebben dinsdag middag 31 januari meegedaan aan de derde staandehoudactie van dit jaar. In de Spoorstraat zijn zij met weggebruikers het gesprek aangegaan over veiligheid in 30 km/u zones. Positief rijgedrag hebben ze beloond met een complimentje en een mooie Middelburg-sjaal. Wie zich niet aan de snelheid hield, kon rekenen op een gele kaart en scherpe vragen van de leerlingen. In totaal hebben ze tijdens de actie 33 keer een groene kaart uitgedeeld, en moesten ze 17 gele kaar ten tevoorschijn halen. Verkeerspolitie heeft daarnaast twee hardrijders be keurd. "Gewoon 30" De acties zijn bedoeld om weggebruikers bewust te maken van hun rijge drag in de 30 km/u zones. Een auto heeft bij een snelheid van 30 km/u al een remweg nodig van ongeveer 13 meter. Bij 50 km/u is dat maar liefst 28 meter. De gevolgen laten zich raden. Bij de staandehoudactie zijn ge meente Middelburg, Verkeerspolitie Zeeland, Veilig Verkeer Nederland en lo kale basisscholen betrokken. Foto: Aart van Belzen De werkzaamheden aan de doorgaande route in Arnemuiden, gedeelte Schut tershof Nieuwlandseweg, beginnen maandag 20 februari. Donderdag 9 februari is er een informatieavond waarbij de gemeente en de aannemer uitleg geven over de plannen, het ontwerp en de wegomlegging. Locatie is het Oude Raadhuis in de Langstraat en de bijeenkomst start om 19.30 uur. De deur gaat open om 19.15 uur. Ontwerp Bedoeling van de herinrichting is Arnemuiden een kwaliteitsimpuls te geven zodat de aantrekkingskracht toeneemt voor zowel bewoners als bezoekers. Tijdens een informatieavond en de wijktafel is er diverse keren aandacht aan herinrichting besteed. Het ontwerp van de route is gebaseerd op het zogenaamde 'shared space-principe'. Hierbij staat gedeeld ruimtegebruik centraal. Bij het 'shared space-principe' hebben alle weggebruikers dezelfde rechten. De maker van het ontwerp, verkeersdeskundige Jan d'Haens, heeft tijdens het ontwerpen de veiligheid centraal gezet en deze gecombineerd met leefbaarheid en verfraai ing. Hierbij is gekozen voor een maritiem thema, aansluitend op de prominente plaats die de visserij in Arnemuiden inneemt en het maritieme verleden. Bereikbaarheid Arnemuiden Vrachtverkeer wordt gedurende de werkzaamheden via omleidingsborden vanaf de A58 omgeleid langs Arnestein, de (Nieuwe) Kleverskerkseweg en de Doele- weg. In het dorp zelf beginnen de werkzaamheden aan de Noordwal. De hoofd omleiding loopt via de Zuidwal, de Burgemeester Hackstraat en 'de Westdijkstraat. Ook wordt de spoorwegovergang gedurende een periode van de werkzaamheden gesloten. Volgens de planning zijn de werkzaamheden voor de bouwvak, 14 juli 2012, afgerond. Rijkswaterstaat houdt dinsdag 14 februari om 19.30 uur een informatiebij eenkomst over de sanering van het kanaal Oude Arne. Locatie is het Oude Raad huis, Langstraat 35 in Arnemuiden. De deuren openen om 19.15 uur. Tijdens de informatiebijeenkomst vertelt Rijkswaterstaat waarom wordt gebaggerd, wat de werkzaamheden inhouden en wat de planning is. Ook de uitvoerende partij is aan wezig om vragen te beantwoorden. De sanering is onderdeel van het totale sane ringsproject 'Kanaal door Walcheren en havens Middelburg'. Porthos is hét loket voor alle vragen op het gebied van welzijn, zorg en opgroeien in Mid delburg. In het loket werken Maatschappelijk Werk Walcheren, Stichting Welzijn Middelburg, MEE Zeeland, Indigo, Bureau Jeugdzorg, de GGD en de gemeente Middelburg samen. In het kantoor van Porthos aan de Sint Sebastiaanstraat 12, vindt u ook de Huurdersver eniging Middelburg, Facilitas Middelburg en Manteling. Meer informatie over Porthos vindt u op www.porthos.nl. U kunt ons ook bellen (0118) 75 14 00. Op 14 februari van 13.30 tot 15.30 uur is er een bijeenkomst voor mantelzorgers die graag hun netwerk willen vergroten. Als mantelzorger ben je vaker aan huis gebonden. Daardoor kun je contacten verliezen. De kring van mensen rond je, je netwerk, wordt dan steeds kleiner. In de bijeenkomst gaan we aan de slag om zicht te krijgen op het huidige netwerk en te kijken welke stappen je kunt nemen om het netwerk te verstevigen en/of uit te breiden. De deelne mers zullen hierbij geholpen worden door deskundige vrijwillige netwerkcoaches. De bijeenkomst wordt gehouden in Porthos. Aanmelden bij Manteling via (0118) 55 35 30. onderhoudt met veel vrijwilligersorganisaties en verenigingen contact. Graag willen we u door middel van IDEE bijeenkomsten in de gelegenheid stellen elkaar te ontmoeten en kennis en ervaring met elkaar uit te wisselen. IDEE staat namelijk voor: Interactief Delen van Ervaringen en Expertise. Op 15 februari bieden we u de gelegenheid om met elkaar in gesprek te gaan en informeel informatie en ideeën uit te wisselen over diverse onderwerpen m.b.t. vrijwilligerswerk. Er zijn geen kosten verbonden aan deelname. De bijeenkomst vindt plaats in Porthos. We zien uw aanmelding graag uiterlijk 13 februari tegemoet via het contactformulier op www.samenvrijwillig.nl of telefonisch via (0118) 75 14 00. Heeft u belangstelling, maar bent u niet in de gelegenheid om te komen, dan horen we dit ook graag. We zullen u dan informeren over de uitkomst van deze bijeenkomst en u uitnodigen voor een volgende bijeenkomst. De vertrouwenscommissie van Middelburg, samengesteld uit leden van de gemeenteraad, maakt de profielschets waar de nieuwe burgemeester van Middelburg aan moet voldoen. De commissie wil graag gebruik maken van de mogelijkheid om inwoners te vragen wat die van de nieuwe burgemeester verwachten en vraagt aan u: "Aan welke eisen moet uw nieuwe burgemeester voldoen?" v Welke stijl heeft uw voorkeur? Hieronder ziet u vier bestuursstijlen die een goed bestuurder in meer of mindere mate kan hebben. De ene gemeente heeft meer behoefte aan een burgemeester die vooral de ene stijl hanteert, de andere gemeente past juist een andere stijl. U kunt hieronder aangeven hoeveel punten u toekent aan de verschillende stijlen. Hoe meer punten u geeft aan een bepaalde stijl, hoe belangrijker u die stijl vindt. U mag in totaal 50 punten verdelen. Bijvoorbeeld: U vult bij 'Verbinder' 40 punten in omdat u dat echt heel erg belangrijk vindt, dan heeft u nog 10 punten over om in te vullen bij 'Procesregisseur', 'Netwerker' en/of 'Aanjager'. U bent volledig vrij de punten te verdelen, zolang het in totaal maar op 50 punten uitkomt. U kunt dit formulier ook digitaal invullen op www.burgemeestermiddelburg.nl punten punten punten punten Verbinder Een verbinder is een bestuurder die mensen laat samenwerken en hen stimuleert om gezamen lijke doelen te bereiken. Het is iemand die bekend staat als toegankelijk, begrijpend, behulpzaam en betrokken. Procesregisseur Een procesregisseur is een bestuurder die regels stelt en handhaaft. Hij of zij neemt leiding en zorgt voor structuur en planning. Het is iemand die bekend staat als nauwgezet, analytisch, ordelijk, be trouwbaar en verantwoordelijk. Netwerker Een netwerker is een bestuurder die nieuwe mogelijkheden en kansen creëert Hij of zij legt contac ten en maakt daar gebruik van om tot oplossingen te komen. Het is iemand die bekend staat als ambitieus, creatief, open, soepel in het contact met allerlei verschillende mensen en zelfverzekerd. Aanjager Een aanjager is een bestuurder die zorgt dat er een visie en een richting is om naar toe te werken. Hij of zij geeft duidelijke grenzen aan en spreekt mensen aan op het nakomen van afspraken. Het is iemand die bekend staat als duidelijk, wilskrachtig, taakgericht en voortvarend. Uw gegevens: Naam: Postcode*: E-mailadres: Hieronder kunt u aanvullende suggesties doen of uw keuze motiveren: Bedankt voor uw bijdrage! verplicht veld) Dit formulier moet uiterlijk 14 februari 2012 bij ons binnen zijn. U kunt het inle veren op het Stadskantoor aan de Ka naalweg. Er staat een speciaal daarvoor bestemde bus klaar in de centrale hal. U mag het formulier ook ongefrankeerd opsturen naar Gemeente Middelburg, t.a.v. de Raadsgriffier, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg

de Faam | 2012 | | pagina 9