Het woord aan raadslid Peter de Doelder Gladheidbestrijding Onderzoek naar de staat van kademuur naast Rechtbank INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG woensdag 8 februari 2012 De Faam pagina 8 Altijd actueel: de-faam.nl Crisis in Middelburg? In 2011 heeft de gemeenteraad een forse hoeveelheid bezuinigingsmaatre gelen genomen. Het gemeentefonds gaat flink afnemen per 2012. Het was voor de raad een moeilijke beslissing maar we zijn er goed uitgekomen. Ondertussen en bovendien worden we steeds opnieuw geconfronteerd met het effect van nog andere bezuini gingsmaatregelen van het kabinet. Bijvoorbeeld de nieuwe Wet Werk naar Vermogen waardoor flinke bezui nigingen op de sociale voorzieningen komen. Dat leidt tot kortingen bij men sen met een uitkeringen die we echt niet willen. Daarom hebben we gepleit voor behoud van de premie voor men sen met een uitkering die vrijwilligers werk of deeltijdwerk doen. Het dilemma waar je dan in zit is: 'Wil len of kunnen wij als gemeenteraad alle gaten die het kabinet laat vallen zelf repareren?'. De PvdA stelt zich op het standpunt dat we dat natuurlijk Foto: Jan Koole niet altijd willen maar soms ook niet kunnen. Maar wel moeten proberen. Met name daar waar het de minima betreft. Wat kan een gemeente nog meer doen in .periode van crisis? De bouwsector; alle nieuwbouw is vrij wel stilgelegd, bouwbedrijven hebben het moeilijk, er dreigen meer ontsla gen te vallen. Wij vinden dat de ge meente naar vermogen moet blijven proberen de bouwmarkt aan de gang te houden en dat doen we ook. We steunen de bouw van een nieuw thea ter en hoe pijnlijk ook, het akkoord rond de 'bouwput1. We willen alle kan sen op activiteit en dus werk in de bouw blijven stimuleren. Daarbij moet je wel reëel blijven: de kans dat de bouwput volgend jaar volstaat met appartementen is klein, maar de kans op enige activiteit aan de Koning straat is nu wel toegenomen. Het liefst zou je alle negativiteit direct willen doorbreken, maar dat moet echt in Den Haag gebeuren. Op plaat selijk niveau gaan we met creativiteit de problemen te lijf. Peter de Doelder fractievoorzitter PvdA pdoelder@me.com Op maandag 13 februari start een onderzoek naar de construc tieve staat van de kademuur naast de Rechtbank Middelburg. Tijdens de jaarlijkse waterstandverla ging van het water in het Kanaal SUBSIDIERGELING GEMEEN TELIJKE MONUMTENTEN MIDDELBURG In zijn vergadering van 30 januari 201 2 heen de gemeenteraad besloten om de Subsidieregeling gemeentelijke monumenten Middelburg vast te stel len. Deze regeling treedt in werking met ingang van 8 februari 2012. Vanaf deze datum kunnen particulieren subsidie aanvragen voor bepaalde her stelwerkzaamheden aan hun gemeen telijk monumentenpand. De subsidie bedraagt 25% van de subsidiabele kosten met een minimum van 1.000 en een maximum van 5.000. De subsidiéregeling is bij de vakbalie in het stadskantoor vanaf 8 februari tij dens kantooruren in te zien. Voor een bezoek op de donderdagavond dient u een afspraak te maken. De subsidie regeling gemeentelijke monumenten Middelburg is tevens vanaf 8 februari op de gemeentelijke internetpagina www.middelburg.nl (www.middelburg.nl/Wonen_en_ver_ bouwen/Monumenten_in_Middelburg) te raadplegen. Als u vragen over deze subsidieregeling heeft, kunt u contact opnemen met de Je heer Aart van de Vrie op of I telefoonnummer (0118) 67 52 27 per e-mail: a.van.de.vrie@middelburg.nl. VASTSTELLING STRAATNAMEN Burgemeester en wethouders hebben besloten om de namen Rob Hoekehof en Gus Pleineshof in te trekken, de naam Rob Hoekestraat vast te stellen voor een zijstraat van de Bluesroute en bij deze straat een onderbord toe te voegen, bij 6 andere straten in Mor- tiere eveneens een onderbord toe te voegen en de grens tussen de buurten Mortiere I en III aan te passen. Verder hebben zij besloten om de namen Ar- nekanaal, Arnemuidse Kanaal en Oude Gat officieel vast te stellen, omdat veel onduidelijkheid bestond over welke naam voor welk waterge deelte geldt. Met dit besluit komt de (nooit officieel vastgestelde) naam Ka naal door de Oude Arne te vervallen. De besluiten en situatieschetsen liggen voor iedereen zes weken, van 8 fe door Walcheren is gebleken dat de staat van de fundatie van de kade muur naast de Rechtbank aan res tauratie toe is. Hoeveel werk precies nodig is, zal nader onderzocht moe ten worden. Hiervoor wordt graaf werk uitgevoerd direct naast de bruari.tot en met 20 maart, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Daar kan men desgewenst tegen beta ling ook een kopie verkrijgen. Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken na de dag van ae bekend making van dit besluit, een bezwaar schrift indienen. Het bezwaarschrift richt u aan: Burgemeester en wethou ders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. In het bezwaarschrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een om schrijving van het besluit waartegen u bezwaar maakt, de reden waarom u bezwaar maakt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen be roep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuurs recht). Het bezwaar schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (artikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht). Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u bezwaar hebt gemaakt, een voorlo pige voorziening aanvragen bij de voorzieningenrechter van de rechtbank Middelburg. Het verzoek hiertoe richt u aan: Voorzieningenrechter, sector Be stuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. VERKEERSMAATREGEL Het college van burgemeester en wet houders van Middelburg maakt be kend dat bezwaar is gemaakt tegen het besluit om de parkeerverboden aan de westzijde van de Oosterschelde- straat ter hoogte van de huisnummers 146-156, 170-176 en 184-190, op te heffen. Het college heeft besloten het bezwaar ongegrond te verklaren en het bestreden besluit te handhaven. Inzage Het besluit ligt tot en met 21 maart 2012 tijdens kantooruren ter inlage bij de vakbalie in het stadskantoor. Kopieën zijn daar tegen betaling ver oplegging van de Sint Jansbrug (Rechterbank zijde). De bestrating wordt hiervoor opgebroken, zodat de bestaande constructie goed in kaart kan worden gebracht. De werkzaamheden duren naar ver wachting twee weken. krijgbaar. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met de heer J.W. Lie- vense, telefoonnummer (0118) 67 52 91. Beroep Belanghebbenden kunnen gedurende zes weken, van 9 februari tot en met 21 maart 2012, een beroepschrift in dienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. In het beroep schrift vermeldt u uw naam en adres, de datum, een omschrijving van het be sluit waartegen u beroep instelt, de reden waarom u beroep instelt en uw handtekening. Een belanghebbende die redelijkerwijs kan worden verweten dat hij geen be zwaar heeft gemaakt, kan geen be roep instellen bij de rechtbank (artikel 6:13 van de Algemene wet bestuurs recht). Het beroep schorst niet de werking van het besluit waartegen het is gericht (ar tikel 6:16 van de Algemene wet be stuursrecht). Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt griffierecht geheven. Voorlopige voorziening Vereisen uw belangen met spoed tijde lijke maatregelen? Dan kunt u, nadat u beroep hebt ingesteld, een voorlopige voorziening aanvragen bij de voorzie ningenrechter van de rechtbank Mid delburg. Voor het behandelen van een dergelijk verzoek wordt eveneens grif fierecht geheven WET MILIEUBEHEER (Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleggen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Mid delburg maken bekend dat zij voorne mens zijn over te gaan tot het opleggen van maatwerkvoorschriften ten aanzien van: HDV Steigerbouw: Herculesweg 4. Het gaat om voorschriften als bedoeld in artikel 8:42, lid 1 van de Wet mi lieubeheer en artikel 2.20 lid 1 en 2.20, lid 5 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen milieubeheer (Activiteitenbesluit) en de bijbehorende Regeling algemene regels voor inrich tingen milieubeheer (ministeriële rege- Gemeente Middelburg staat dag en nacht paraat om gladheid te bestrijden als de winter toeslaat. Om sneeuw en ijzel zo goed mogelijk te bestrijden is een plan opgesteld waarin staat waar en hoe gestrooid gaat worden. Om met de zoutvoorraad de winter door te komen is gestopt met de uitgifte van gratis zout bij de loods aan de Waldammeweg. Bezoekers namen een onredelijk grote hoeveelheid mee waardoor de gemeente genoodzaakt is te stoppen met deze service. Eerste prioriteit bij gladheid Er zijn belangrijke straten en verkeersroutes die bij gladheid prioriteit hebben. Dat zijn busroutes, doorgaande verkeersroutes, wijkontsluitingswegen en hoofdfietspaden. Deze routes moeten uiterlijk tweeënhalf uur nadat de strooi- ploeg is uitgerukt gestrooid zijn. Tweede prioriteit bij gladheid Bij aanhoudende gladheid, zoals langdurige of veelvuldige sneeuwval en ijzel, zal op andere wegen en fietspaden gladheidbestrijding plaatsvinden. Derde prioriteit bij gladheid Bij plaatselijke gladheid door opvriezing wordt alleen gestrooid waar nodig. Vaak betreft het uitsluitend bruggen en bruggetjes. Deze worden eerst met de hand gestrooid. De opzichter is verantwoordelijk voor nacontrole op de routes waar is gestrooid of geschoven. Zo nodig wordt nogmaals gestrooid of geschoven. Wat kunt u doen? De gemeente zorgt voor de algemene gladheidbestrijding van de meeste wegen en fiets- en voetpaden. Hoe graag we ook zouden willen, de ge meente kan niet overal tegelijk strooien of schuiven. Inwoners, winkeliers en bedrijven kunnen natuurlijk zelf ook het een en ander doen: bijvoorbeeld hun eigen stoep sneeuw- en ijsvrij houden. Strooizout is verkrijgbaar in de winkel. Op onze website www.middelburg.nl, kunt u een overzicht met strooiroutes vinden. l). Op basis van artikel 2.20 lid 1 2.20 lid 5 van het Activiteitenbesluit en de bijbehorende ministeriële rege ling bestaat het voornemen maatwerk voorschriften te stellen met betrekking tot geluid en gedragsregels. Het ontwerpbesluit en de op het besluit betrekking hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 9 februari tot en met 21 maart 2012, elke werk dag ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen gedurende de ter inzage termijn een zienswijze over vorenstaande, naar keuze, schrif telijk of mondeling naar voren bren gen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden ingediend bij het college van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden gemaakt, via telefoonnummer (0118) 67 52 48. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een omgevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen naakjes staat de datum van ont vangst): Dwarsstraat 10: wijzigen zijgevel (24-1). Hoge Stelle 1 t/m 15, 4 t/m 14 en 20 t/m 38 te Nieuw- en Sint Joosland: saneren asbesthou dende panelen in kozijnen achter zijde woningen (27-1). Hoge Stelle 1 t/m 15, 4 t/m 14 en 20 t/m 38 te Nieuw- en Sint Joosland: vervangen be staande buitenkozijnen door kunst stof kozijnen (1-2). Mortiereboulevard 2: uitbreiding Groenrijk (26-1 Park vëldzigt 15: aanbrengen re clame (24-1). Plein 1940 17-23: vervangen ko zijnen en glas (25-1 Seisweg 95 en 97: plaatsen dak kapel achterzijde woningen (20-1) Voltaweg, naast Elektraweg kappen 2 bomen (2725) (30-1). Informatie over deze aanvragen is ver krijgbaar bij de vakbalie in het stads kantoor. De publicatie van de'aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvra gen om een omgevingsvergunning kunnen geen bezwaarschriften worden inge diend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de vergunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aan vraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevings vergunningen, hebben verleend (tussen haakjes staat de datum van verzen ding): Bachtensteene 14-18 en Burg- gang 1-1A: sloop schoolgebouwen (3-2). Koestraat 33, 35 en 37: veran deren kozijnen i.v.m. aanbrengen ge- luidsisolerende voorzieningen (3-2). Mortiereboulevard 36: aanbren gen reclame (30-1). Podium 27: verbouwen leeg staande ruimte tot klaslokalen en plaatsen vluchttrap buitengevel (3-2). Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrok ken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemoti veerd bezwaarschrift indienen bij bur- emeester en wethouders van iddelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Degene die een bezwaarschrift heeft ingediend en tevens van mening is dat de betrokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aan vragen aan de Voorzieningenrechter bij ae Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk ver zoek is griïrierechtVerschuTdigd. ge M

de Faam | 2012 | | pagina 8