Actiemarkt Meliskerke voor Stichting Leerlingen Vervoer Alle merkJnVPAi?T stofzuigerzakken Stofzuigerfestival «ËËSÖK» "We maken ons grote zorgen over hun veiligheid" Whiplash informatie ATDS test bij De Driehoek Walstraat 156, Tel. 0118 - 41 77 72 vlissingen@handyman.nl, www.handyman.nl Henry stofzuiger Hetty stofzuiger ELK E ZATERDAG GEOPEND VAN W.OO-H.OÜ UUR Wse ktidids wmaend opgesteld gijl dagen op afspraak k Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 februari 2012 De Faam pagina 5 Op het terrein van boek handel De Boekenmolen in Meliskerke is op 22 februari een actiemarkt De opbrengst is bestemd voor Stichting Leerlingen Vervoer Walche ren - Krabbendijke. Deze stichting vervoert kinderen van het speciaal onderwijs. De kosten voor dit vervoer komen voor rekening van de ouders. De actiemarkt is van 10 tot 3 uur. Carien Midavaine Meliskerke Samen met zeven andere kinde ren reist Vera Wouters dagelijks met de bus van Meliskerke naar haar school in Krabbendijke, het speciaal Voortgezet Onder wijs van het Calvijn College. De mooie Volkswagenbus is vijf maanden geleden door de ou ders zelf aangeschaft en wordt door een groep vrijwilligers gereden. Dit alles valt onder de vlag van Stichting Leerlingen Vervoer Walcheren - Krabben dijke, opgericht in 2008. Kluif Waarom reist dit groepje kinde ren dan niet met het openbaar vervoer? "Omdat het hier gaat om kinderen die soms sociaal, soms verstandelijk wat zwakker zijn, is zelf reizen een hele kluif! De eerste twee jaar willen we als ouders onze kinderen daar in zo goed mogelijk begeleiden. We maakten ons grote zorgen bij de idee de kinderen alleen op pad te sturen met het open baar vervoer. Ze wisselen al van school. Het zelfstandig reizen is dan eigenlijk teveel gevraagd," aldus Willy Wouters, moeder van Vera en eigenaar van boek handel De Boekenmolen. Vergoeding Leerlingen die de basisschool leeftijd hebben, krijgen van de gemeente alle kosten voor het vervoer vergoed. Na de basis school houdt elke vorm van financiële ondersteuning op. Willy: "Toch blijven we onze kinderen helpen. Elke dag staan vrijwillige chauffeurs uit Aagtekerke en Meliskerke klaar om de kinderen met plezier van en naar school te vervoeren. Als ouders zijn we hier heel blij mee. Het is gezellig in de bus en je praat over betrouwbaar vervoer." Actiemarkt Sinds dit schooljaar reizen de kinderen in de nieuwe bus. De vorige werd te klein en was ver sleten. De kosten van deze in vestering en het vervoer liggen bij de ouders. "Daarom organi Ouders hebben een Volkswagenbus gekocht om hun kinderen veilig naar school te kunnen brengen. FOTO: INGRID BORGER seren we deze actiemarkt. Door middel van verschillende acties wordt een deel van het geld op een creatieve manier bij elkaar gespaard. Eerder hebben we al banketstaven en actiecd's ver kocht. Tijdens de actiemarkt van 22 februari kan er geknutseld worden, is er een tweedehands boekenmarkt, een rommel markt, spelletjes, een kraam met groendecoraties, een al tijd prijskraam en een siera- denkraam. Voor elk wat wils". Calvijn College geeft speciaal In het Calvijn College, locatie Appelstraat, in Krabbendijke wordt Praktijkonderwijs en leerwegondersteunend on derwijs in stream 4 gegeven. Leerlingen met behoefte aan structuur- en/of gedragsre gulatie kunnen terecht in een integratiegroep, wat bevorderlijk is voor hun wei- onderwijs bevinden en leerprestaties. De Appelstraat blinkt uit in het verlenen van leerlin genzorg op maat, staat naast de leerling, is transparant, meelevend en betrokken. Leerlingen werken aan vak overstijgende projecten en krijgen verantwoordelijkheid over hun eigen leerproces. Goes Sociale steun voor een slacht offer met whiplash is belang rijk voor het herstel, daarom dient het onbegrip rond de zwaar onderschatte whip- lashproblematiek aangepakt te worden. Het Whiplash Informatiecentrum Europa houdt in dit kader een infor matiemorgen op dinsdag 14 februari in het Admiraal de Ruyter Ziekenhuis in Goes, van 10.00 tot 12.00 uur. De informatiemorgen geeft in zicht in de vele problemen waarmee whiplashers wor den geconfronteerd in hun dagelijks leven. Toegang is gratis. Serooskerke Bij FysioFitness De Driehoek is nu een inspanningstest te doen. Er wordt gebruik ge maakt van ATDS (Anaero bic Treshold Detection Sy stem), een wetenschappelijk onderbouwde sportmedische inspanningstest. Hiermee is eenvoudig te meten hoe be lastbaar het lichaam is, reke ning houdend met de indi viduele fysieke- en mentale gesteldheid. De test bestaat uit een test in rust en een inspanningstest op een me dische testfiets. Zo wordt de maximale zuurstofopname, de anaerobe trainingsdrem pel (omslagpunt) en maxi male belasting in kaart ge bracht. Info: 0118-591334 fysiofitnessdedriehoek.nl Stofzuigerzakken van o.a.: Miele Philips Bosch/Siemens Nilfisk Electrolux •AEG Numatic Rowenta Panasonic Moulinex En nog vele andere merken. Voor de Henry en Hetty stofzuigers geldt: Zeer energiezuinig Lage warmte afgifte en heerlijk stil Grotere stofcapaciteit (zakinhoud 8 liter) 3-delige buizenset van rvs 10 meter snoer Krachtige motor met 6 jaar garantie 2epak halve prijs! ''«sonic um.' 't ZANOOÜHP Kleverskerkseweg 16 4338 PM Middelburg T: 0118-615942 F: 0118-625599 j Einfo@zanddorp.nl www.zanddorp.nl

de Faam | 2012 | | pagina 5