Chat helpt jonge moeders op weg edudelta Ondernemers a Snelle doorstroming naar het HBO de slag in de 'Siriz staat klaar voor iedereen. Voor mannen, vrouwen, tieners' I college goes! WP vj 'MmÊÊÊmÈm udHHnBm Natuurtalenten kiezen voor het Edudelta College! Edudelta College Goes, Stationspark 39, tel0113-272250 Edudelta College Goes bedrijfskundige groenopleiding Goes - Jongeren die na de zomerva kantie van 2012 aan een vmbroplei- ding beginnen aan het Edudelta College in Goes kunnen na zes jaar doorstromen naar het hoger beroeps onderwijs. Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 8 februari 2012 De Faam pagina 29 Wie geconfronteerd wordt met een onbedoelde zwangerschap kan hulp krijgen bij Siriz. FOTO:PR Iemand die met een onbe doelde zwangerschap te ma ken heeft kan sinds 1 februari chatten met een maatschap pelijk werker van Siriz. Een onbedoelde zwangerschap is vaak een taboeonderwerp. De chat is een laagdrempelige manier om hulp te vragen. Zo hoopt de organisatie, die ook een hulppost in Goes heeft, toegankelijker te zijn voor jongeren en over dag werkende vrouwen. Marjoleine Kramer Goes Maatschappelijk werkers hel pen de hulpvrager direct door de probleemsituatie te verhel deren en het geven van infor matie advies of ondersteuning. Ook betrokkenen, zoals ouders, partners, familieleden en vrien den kunnen via de chat hulp vragen. "We denken dan met name aan vrouwen die naden ken over hun keuze voor het al dan niet uitdragen van de zwangerschap. Maar ook aan mannen en vrouwen die na een abortus vasüopen in de verwer king ervan", vertelt Willy de Groot, manager hulpverlening bij Siriz. Anoniem Deze anonieme manier van hulpverlening sluit aan op de al bestaande hulpverlening van Si riz. "Siriz staat klaar voor ieder een - mannen, vrouwen, tieners - met twijfels en vragen over een onbedoelde zwangerschap. De chat draagt bij aan de toeganke lijkheid van de hulpverlening", licht Willy toe. Via een telefoonnummer, e- mail en één-op-één afspraken met een medewerker konden onbedoeld zwangeren of men sen uit hun omgeving al om hulp vragen. De maatschappelijk werkers waarmee gechat wordt zijn af gestudeerd en zijn NVMW (Nederlandse Vereniging van Maatschappelijk Werkers) ge registreerd. Van Siriz uit heb ben zij nog een speciale cursus gevolgd om de chat te mogen bemannen. Deze groep bestaat uit dertien mensen, daar komen er van de zomer nog eens twaalf bij. De chat- hulpverleners zijn overal in Nederland gestatio neerd. Dat kan op een van de hulpposten zijn, waaronder Goes, maar er kan ook vanuit thuis of op het hoofdkantoor in Amersfoort kan gewerkt wor den. Hulppost Goes doet dus niet speciaal iets aan de chat. Wel kan er via deze hulppost een keuze- of intakegesprek plaatsvinden. Als een meisje of vrouw besluit de zwangerschap uit te dragen kan Siriz des ge wenst begeleiding bieden. Er wordt ook bijgestaan bij de twintig- weken echo en na een abortus. Via een telefoongesprek, e-mail of chat kan doorverwezen wor den naar een van deze doelge richtere vormen van hulp. De chat is via de website elke dag van 15.00 uur tot 17.00 uur bereikbaar en op maandag- en donderdagavonden van 18.30 uur tot 20.30 uur. www.siriz.nl W .4* X y - J/ 'r i td SS Nu duurt zo'n combinatie van vmbo en mbo nog minimaal zeven jaar. "Dat is dus een jaar sneller", zegt locatiedirecteur Jeroen van Drie. "Via vmbo en havo duurt het zes jaar. Maar onze opleiding is speciaal voor jongeren die praktisch ingesteld zijn, maar wel de hersenen hebben om uiteindelijk hoger beroepsonderwijs te volgen. De vmbo'ers volgen de gemengde leerweg. Het is mogelijk om - door een extra-vak te volgen - een diploma op een niveau hoger te halen (TL-diploma). "We leiden op tot groen ondernemerschap. Leerlingen kunnen als ze klaar zijn akker bouwer worden, of fruitteler of een bloe menwinkel beginnen. Om dat succesvol te doen heb je ondememersvaardigheden nodig. De kracht van onze opleiding is dat leerlingen breed worden opgeleid tot on dernemer waardoor het starten van een be drijf buiten de groene sector ook tot de mogelijkheden behoort. Het Edudeltacollege - het voormalige groencollege - heeft nu ook al vmbo en mbo onder één dak. "Dat is een groot voordeel bij het starten van zo'n opleiding", vindt Van Drie. "Het is voor ons makkelijker te realiseren voor scholen die vmbo of mbo los aanbieden." Edudelta is net als alle andere groenoplei- dingen een vreemde eend in de bijt: het valt onder het ministerie van Eli (Landbouw) en niet onder dat van Onderwijs. Daarom zit het groenonderwijs niet bij het ROC. De school wil na de zomer met één klas leer lingen van start. Volgens Van Drie is de be langstelling groot. "Maar we willen niet met meer leerlingen beginnen, omdat we rustig willen starten. Het moet eerst goed gaan lopen. Edudelta is niet de eerste school in Nederland die een verkort traject naar het mbo aanbiedt. In het land is het op een aan tal plaatsen een groot succes. Dit biedt echt perspectief. Vooral voor leerlingen die op zich een prima score hebben bij de citotoets, maar liever lekker praktisch willen leren. Daar zijn er inderdaad best veel van". Omdat er veel vragen naar aanleiding van deze opleiding binnenkomen wordt een extra informatieavond georganiseerd op dinsdagavond 6 maart 19.30 uur op het Edudelta College, Stationspark 39 in Goes. Bron (deels): PZC, editie Bevelan- den/Tholen van woensdag 1 februari 2012, geschreven door Nadia Berkel- der.

de Faam | 2012 | | pagina 29