krant .ni Bevolking stemt mee Geen ondememersfonds Namen Four Freedoms Award bekend Woensdag 8 Februari 2012 K ACTIES KLIK WIN Win verblijf op Landal Domein De Schatberg voor zes personen Wat wil bevolking voor burgemeester Mozaïekvoorstelling Zeeuws Museum Actie Rob de Nijs is succes Hoe vergroot ik mijn netwerk? De Faam Jaargang 113 Nummer 6 Oplage 54.435 Wiek Klik&Win Aan welke eisen moet de nieuwe burgemeester van Middelburg voldoen? De vertrouwenscommissie van Middelburg, samen gesteld uit leden van de gemeenteraad, riep vorige week in De Faam burgers op om hierover mee te denken. "Inmiddels zijn er al 162 reacties binnen", vertelt woordvoerder Chris Marijs van de gemeente. Redactie Middelburg Waar de voorkeur van de meeste stemmers naar uitgaat, mag hij niet vertellen. "De reacties gaan rechtstreeks naar de Vertrou wenscommissie", aldus Chris. Deze maakt de profielschets waar de nieuwe burgemeester van Middelburg aan moet vol doen. De commissie wil graag gebruik weten wat inwoners van de nieuwe burgemeester verwachten. Om de reacties goed te laten aansluiten bij de gebruikelijke inhoud van een profielschets voor een burgemeester, is ervoor gekozen de inwoners specifiek te vragen een keuze te maken uit de vier bestuursstijlen die hiervoor in het model zijn op genomen. Bestuursstijlen De vier bestuursstijlen waaruit gekozen kan worden zijn: Verbinder - Een verbinder is een bestuurder die mensen laat samenwerken en hen stimu leert om gezamenlijke doelen te bereiken. Het is iemand die bekend staat als toegankelijk, begrijpend, behulpzaam en be trokken. Procesregisseur - Een proces regisseur is een bestuurder die regels stelt en handhaaft. Hij of zij neemt leiding en zorgt voor structuur en planning. Het is iemand die bekend staat als nauwgezet, analytisch, ordelijk, betrouwbaar en verantwoordelijk. Netwerker - Een netwerker is een bestuurder die nieuwe mogelijkheden en kansen creëert. Hij of zij legt contac ten en maakt daar gebruik van om tot oplossingen te komen. Het is iemand die bekend staat als ambitieus, creatief, open, soepel in het contact met allerlei verschil lende mensen en zelfverze kerd. Aanjager - Een aanjager is een bestuurder die zorgt dat er een visie en een richting is om naar toe te werken. Hij of zij geeft duidelijke gren zen aan en spreekt mensen aan op het nakomen van af spraken. Het is iemand die bekend staat als duidelijk, wilskrachtig, taakgericht en voortvarend. Geef uw mening! Iedere bestuurder beheerst deze stijlen in meer of min dere mate. De ene gemeente heeft meer behoefte aan een burgemeester die vooral de ene stijl hanteert, de andere gemeente past juist een an dere stijl. Door punten toe te kennen aan de verschil lende stijlen kunnen mensen aangeven waar voor hen de prioriteit zou moeten liggen. De vertrouwenscommissie gebruikt deze input voor de profielschets. Inwoners van de gemeente Middelburg kunnen nog steeds hun mening geven over de stijl burgemeester die zij het liefst willen. Dat kan door het formulier in te vullen, dat deze week in De Faam staat op de pagina van de gemeente Middelburg. Vlissingen "Uit de draagvlakmetingen on der de ondernemers in de bin nenstad van Vlissingen en in het winkelgebied Oost-Souburg is gebleken dat er onvoldoende steun is voor het invoeren van een Ondernemersfonds", ver telt woordvoerder Richard van Ruiten. In december heeft de gemeente Vlissingen, op ver zoek van de ondernemers, een verordening vastgesteld waar door het mogelijk is om een bij drage te kunnen innen van alle ondernemers in een bepaald gebied. De zogenaamde Be drijven Investerings Zone. Met die opbrengst kunnen ondernemers zelf ideeën en plannen uitvoeren, die bijdragen aan een goed on dernemersklimaat. "Bij de meting zijn echter te weinig stemmen binnengekomen. Ook het aantal voorstem mers was onvoldoende. De besturen van de betrokken verenigingen beraden zich over verdere stappen." Middelburg De Braziliaanse oud-president Luiz Inacio Lula da Silva wordt op 12 mei 2012 in de Nieuwe Kerk in Middelburg onder scheiden met de International Four Freedoms Award. De voormalige vakbondsman ont vangt deze uitzonderlijke onderscheiding voor zijn ja renlange strijd tegen sociaal en economisch onrecht en bittere armoede in zijn land. De Vier Vrijheden werden voor het eerst uitgesproken door President Franklin Delano Roosevelt op 6 januari 1941 in zijn rede tot het Amerikaanse Congres. De awards vormen een actueel signaal dat de strijd voor vrijheid nog lang niet is gestreden. Luiz Inacio Lula da Silva, oud-President van Brazi lië (2003-2010) en vakbonds man in hart en nieren, ontvangt de Award voor zijn vastberaden inzet voor sociale en economi sche rechtvaardigheid voor de bevolking van Brazilië en zijn internationale politiek die zich richtte op vrede en verzoening. De award 'Freedom of Speech and Expression gaat naar Al Jazeera voor zijn inzet voor de vrijheid van informatie en voor zijn inspanning om onafhan kelijk nieuws te brengen voor een internationaal publiek. His All Holiness Archbishop Bar tholomew is genomineerd voor de award 'Freedom of Worship' voor zijn inzet voor het funda mentele recht op vrijheid van godsdienst, zowel voor de be volking van zijn geboorteland Turkije als voor de volkeren van Midden- en Oost-Europa. Ela Ramesh Bhatt ontvangt de onderscheiding voor 'Free dom from Want' voor haar in zet voor grote groepen arme en onderdrukte vrouwen in India. De award voor 'Freedom from Fear' wordt toegekend aan Hus- sain al-Shahristani, Minister van Energie in Irak, voor zijn inzet om Irak te helpen. Tara De Vriend Middelburg De voorstelling 'Ik zie ik zie, wat jij ook ziet.maar dan net een beetje anders' is op zaterdag 18 en zondag 19 fe bruari te zien in het Zeeuws Museum in Middelburg. Het is de laatste keer dat de mozaïekvoorstelling, die speelt met het thema kijken, bekijken en bekeken worden, te zien zal zijn. "Kijken naar mensen is voor velen een interessante en leuke bezigheid. Op het terras, in de stad, op het station, overal kom je onbekende mensen tegen die een eigen verhaal hebben. Dat verhaal ken je niet, maar het is wel leuk om daarover te fantaseren. Dat gebeurt ook in dit toneelstuk", vertelt de jonge regisseuse Elleke Cremers. Productie van Het Getij Voor deze speciale productie daagde initiatiefnemer Het Getij haar uit om een locatie voorstelling te maken voor ver schillende Zeeuwse musea. Het bijwonen van de voorstelling is gratis. Bezoekers betalen enkel de toegangsprijs tot het mu seum: volwassenen 8,50 euro en kinderen tot 18 jaar mogen gratis naar binnen. Kaarten reserveren kan via het e-mailadres: info@het- getij.nl. Meer informatie is ook te vinden op de website: "0 www.hetgetij.nl Middelburg 382 lezers van De Faam hebben meegedaan aan de lezersactie voor concert- kaarten voor Rob de Nijs. Hij staat vrijdag 10 februari vanaf 20.00 uur in de Stads schouwburg in Middelburg. De winnaars van elk twee vrijkaarten zijn: Lia Dijke in Ritthem; Joyce Smolders en R. van de Hout in Mid delburg en Thea van den Berg in Vlissingen. Kaarten kosten 36,50 euro via: 0900- 33000331 Middelburg Mantelzorgers kunnen re gelmatig te veel zorg dragen. Hulp vragen aan anderen is soms lastig. Manteling orga niseert een bijeenkomst om hen hierbij te ondersteunen. In de bijeenkomst gaan deel nemers aan de slag om zicht te krijgen op ons huidige netwerk en te kijken welke stappen ze kunnen onder nemen om ons netwerk te verstevigen en uit te breiden. De deelnemers zullen hierbij geholpen worden door des kundige vrijwillige netwerk- coaches. De bijeenkomst is op dinsdag 14 februari van 13.30 tot 16.00 uur. Aan melden kan via info@man- telingwalcheren.nl.

de Faam | 2012 | | pagina 1