Informatieavond herinrichtingsplan straten Dauwendaele Presentatie laatste kunstwerk Kunst in de Wijk Staandehoudactie in de Roozenburglaan Veranderingen in openbaar groen Een nieuwe burgemeester Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 februari 2012 De Faam pagina 9 Gemeente Middelburg is voornemens een inspraakprocedure te hou den over het herinrichtingsplan voor de volgende straten: Dolfijn straat, Landluststraat, Vreedenburg, Vreedenburgstraat, Kriekenhof, Kriekenhofstraat, Torenhofstraat, Rusthofstraat, Wateringhestraat en Dauwendaelsestraat. Op 8 februari wordt een informatieavond gehouden waar het plan over de her inrichting van de straten zoals de verkeersremmers, aanleg parkeervakken en de tijdsplanning wordt toegelicht. Deze bijeenkomst vindt plaats in de raadzaal van het stadskantoor aan de Kanaalweg 3 en begint om 19.30 uur. Tevens is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Gedurende zes weken, van 8 februari tot en met 21 maart kunnen ingezete nen, en niet-ingezetenen wiens belangen rechtstreeks bij het herinrichtingsplan betrokken zijn, op dit plan inspreken door mondeling of schriftelijk een in spraakreactie in te dienen. Afhankelijk van de reacties zal bekeken worden of het plan aangepast moet worden. Bij de ter inzage liggende stukken is een formulier aanwezig waarop zienswij zen genoteerd kunnen worden. Als u uw reactie mondeling wilt geven kunt u hiervoor contact opnemen met de behandelend ambtenaar, de heer Pascal Geldof, bereikbaar onder telefoonnummer (0118) 67 56 81. De tekeningen liggen in genoemde periode, tijdens kantooruren, ter inzage bij de vakbaliè in het stadskantoor. Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. www.middelburg.nl De gemeenteraad heeft in haar vergadering van 18 en 19 april 2011 een bezuinigingsplan vastgesteld ter waarde van ruim 7 miljoen euro jaarlijks. Onderdeel van de bezuiniging is het plaatselijk versoberen van openbaar groen. Voor de invulling hiervan is een plan opgesteld. Ter informatie wordt per wijk een opsomming gegeven van de voorgestelde maatregelen. Tekeningen en overzich ten, voor exacte plaatsaanduiding, liggen ter inzage bij de wijkondersteuningspunten en het stadskantoor. Ook via www.middelburg.nl>>wonen en verbouwen>> wijken en dorpen zijn de tekeningen per wijk te raadplegen. De versobering is opgedeeld in volgende categorieën: - Bloemaccent verwijderen (bloembakken bloemperken) - Haag verwijderen - Beplanting omvormen tot gras (heesters rozen verdwijnen) - Dunnen van bomen (betreft met name knotwilgen) Zaterdag 4 februari presenteert de Stichting Beeldende Kunst Middel burg/de Vleeshal het zesde en laatste kunstwerk in het kader van het project Kunst in de Wijk. Wethouder Ed de Graaf en beeldend kunste naar Maze de Boer geven om 15.00 uur in de filmzaal van de Voetbal Experience een toelichting op het kunstwerk. Vanaf 15.30 uur kunnen belangstellenden gebruik maken van een bus die langs het kunstwerk rijdt. Daar de woonwijk Mortiere voornamelijk bestaat uit woningen die gebouwd zijn in de stijl van de jaren dertig van de vorige eeuw en de straatnamen ver wijzen naar de blues- en jazzmuziek waren dit voor Maze de Boer de uitgangspunten voor het kunstwerk. Het kunstwerk 'Quintef staat bij de rotonde Arne- stein 1/Mortiere naast de N57 en bestaat uit vijf wereldberoemde microfoons uit de jaren dertig èn tot op heden een icoon in de muziekindustrie. Stichting Beeldende Kunst Middelburg/de Vlees hal heeft in opdracht van de gemeente Middel burg het project Kunst in de Wijk uitgevoerd, waarbij zes kunstwerken tot stand zijn gebracht. Per wijk konden de buurtbewoners een stem uit brengen op verschillende schetsvoorstellen. 1) Stromenwijk 't Zand - Langevielesingel - Griffioenpad, Zanddorp 12-38 achterzijde, Laurens Stommesweg, Oosterscheldestraat 56-96, Koudekerkseweg, Volkerakstraat - Volkerakstraat, Karei Doormanplein, Stromenweg 2) Griffioen - Rotonde Europalaan - Nog nader te bepalen 3) Binnenstad - Klein Vlaanderen - Beenhouwerssingel tot en met Penninghoeksingel - Koepoortlaan, Nieuw Oostersestraat 4) Klarenbeek Veersepoort - Veerseweg - Nadorst, Pres. Rooseveltlaan - Marijkeplein, Nadorst - Sportlaan, Nadorst Van de Beenhouwerssingel tot en met de Penninghoeksingel wordt de heg verwijderd. Foto: Aart van Belzen 5) Erasmuswijk Magistraatwijk Reijershove - Schroeweg bij spoorovergang - Spinhuisweg, H. Lipperheystraat, Schroeweg, Reyersweg, Oosterse Lageweg - Geen voorstellen - Erasmuspad 6) Dauwendaele - Rotonde Torenweg Ravensteinweg - Dolfijnstraat, Rustenburgstraat, Overloper, Nieuwlandseweg, Segeerssingel - Kruitmolenlaan, Vrijlandstraat, Rozenburglaan 7) Arnemuiden - Nieuwlandseweg - Wielingen, Van Cittersweg, Langstraat, Zuidwal, Doelenweg - Korenbloemlaan, Van Cittersweg, Doelenweg, Klaverakker, Oranje Nassaustraat De gemeente overlegt met de wijkbeheergroepen en dorpsverenigingen om de plannen verder uit te werken. Ook worden de plannen toegelicht op de wijktafels (alleen het deel dat de wijk betreft). Bewoners waarbij het groen in de directe omgeving verandert krijgen nog nadere informatie per brief. De uitvoering is gepland voor april en mei. Door de uitvoering van de plannen op diverse locaties in de stad zal het groenbeeld veranderen. De financiële situa tie maakt de ingrepen noodzakelijk. Voor nadere informatie kunt u mailen naar s.de.visser@middelburg.nl of bellen (0118) 67 53 72. Foto: Aart van Belzen De tweede staandehoudactie van het jaar werd gehouden in de Roozenburg laan. Marlon, Arez, Fenna en Chaquille van nabijgelegen basisschool de Vos- senburch hebben weggebruikers op een positieve manier benaderd over hun rijgedrag. Zij dragen daarmee hun steentje bij aan de veiligheid in het verkeer in 30km/u zones. Tijdens de actie van dinsdag 24 januari zijn 22 groene kaarten en 21 gele kaarten uitgedeeld. Ook heeft Verkeerspolitie Zeeland drie bekeuringen moe ten uitdelen. Automobilisten die zich binnen de 30km/u zone aan de snelheidslimiet houden, krijgen een groene kaart, een presentje, en een complimentje. Wie daar over heen gaat, krijgt een gele kaart, en mag aan de kinderen uitleggen waarom er te hard werd gereden. Wie echt veel te hard rijdt, ontvangt direct een bekeuring van de politie. De leerlingen worden in dat laatste geval niet ingezet. "Gewoon 30" is helaas voor veel mensen zo ge woon nog niet. Daarom or ganiseert gemeente Middelburg, in samenwer king met verkeerspolitie Zeeland, Veilig Verkeer Ne derland en lokale basis scholen voor het achtste jaar de StaandehOUdactieS. Foto: Aart van Belzen De vertrouwenscommissie van Middelburg, samengesteld uit leden van de gemeenteraad, maakt de profielschets waar de nieuwe burgemeester van Middelburg aan moet voldoen. De commissie wil graag gebruik maken van de mogelijkheid om inwoners te vragen wat die van de nieuwe burgemeester verwachten en vraagt aan u: "Aan welke eisen moet uw nieuwe burgemeester voldoen?" Welke stijl heeft uw voorkeur? Hieronder ziet u vier bestuursstijlen die een goed bestuurder in meer of mindere mate kan hebben. De ene gemeente heeft meer behoefte aan een burgemeester die vooral de ene stijl hanteert, de andere gemeente past juist een andere stijl. U kunt hieronder aangeven hoeveel punten u toekent aan de verschillende stijlen. Hoe meer punten u geeft aan een bepaalde stijl, hoe belangrijker u die stijl vindt. U mag in totaal 50 punten verdelen. Bijvoorbeeld: U vult bij Verbinder' 40 punten in omdat u dat echt heel erg belangrijk vindt, dan heeft u nog 10 punten over om in te vullen bij 'Procesregisseur', 'Netwerker1 en/of 'Aanjager". U bent volledig vrij de punten te verdelen, zolang het in totaal maar op 50 punten uitkomt. U kunt dit formulier ook digitaal invullen op www.burgemeestermiddelburg.nl. Verbinder m ppgpugnc' Een verbinder is een bestuurder die mensen laat samenwerken en hen stimuleert.om gezamen- 6 6 i lijke doelen te bereiken. Het is iemand die bekend staat als toegankelijk, begrijpend, behulpzaam punten en betrokken. Naam: Procesregisseur Een procesregisseur is een bestuurder die regels stelt en handhaaft Hij of zij neemt leiding en zorgt voor structuur en planning. Het is iemand die bekend staat als nauwgezet, analytisch, ordelijk, be- n punten trouwbaar en verantwoorde®*. Postcode*: Netwerker Een netwerker is een bestuurder die nieuwe mogelijkheden en kansen creëert Hij of zij legt contac- ij. _j. ten en maakt daar gebruik van om tot oplossingen te komen. Het is iemand die bekend staat als t-maiiaares. punten ambitieus, creatief, open, soepel in het contact met allerlei verschillende mensen en zelfverzekerd. Aanjager Een aanjager is een bestuurder die zorgt dat er een visie en een richting is om naar toe te werken. Bedankt VOOf UW bijdrage! verplicht veld) Hi) of zij geeft duidelijke grenzen aan en spreekt mensen aan op het nakomen van afspraken. j 9 Het is iemand die bekend staat als duidelijk, wilskrachtig, taakgericht en voortvarend. Dit formulier moet uiterlijk 14 februari 50 ounten Totaal 2012 b'jons binnen ziJ'n- u kunt het inle" H veren op het Stadskantoor aan de Ka naalweg. Er staat een speciaal daarvoor Hieronder kunt u aanvullende suggesties doen of uw keuze motiveren: bestemde bus klaar in de centrale hal. U mag het formulier ook ongefrankeerd opsturen naar Gemeente Middelburg, t.a.v. de Raadsgriffier, Antwoordnummer 73, 4330 WB Middelburg

de Faam | 2012 | | pagina 9