Het woord aan raadslid Jan Zwemer Eerste Belvedère-project in Nieuw- en Sint Joosland geopend k INFORMATIE VAN DE GEMEENTE MIDDELBURG CDA en het radicale midden Afscheid nemen van het oppompen van tegenstellingen in onze samenle ving en zoeken naar de verbindingen ertussen. Dat is wat we als CDA be doelen met politieke keuzes maken vanuit het radicale midden. Velen worden moe, bang en ontevre den van de polarisatie. Laten we stop pen om mensen die een beetje anders zijn, negatief weg te zetten. Radicaal heeft iets van radiaal. Een ra diaal band heeft een breed loopvlak en een diep en stevig profiel wat een goede wegligging geeft, ook 's winters. Radicaal heeft ook iets van totaal, ge heel en tot de wortel gaan. Ook een politieke partij wordt herken baar als het er echt op aankomt. Bij voorbeeld in keuzes naar de meest kwetsbaren in de samenleving. Iemand die het niet alleen redt in de samenleving, ook niet met familie en vrienden, die kan rekenen op een vangnet vanuit de overheid. Christen democraten (CDA) willen een vang net en geen hangmat (wat sociaal-democraten en socialisten WET MILIEUBEHEER (1) (Kennisgeving ontwerp van besluit tot opleg gen maatwerkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij voornemens zijn over te gaan tot het opleggen van maat werkvoorschriften ten aanzien van: Aannemingsbedrijf Schout: Voltaweg 27D. Het gaat om voorschriften als bedoeld in ar tikel 8:42, lid 1 van de Wet milieubeheer en artikel 2.20 lid 1 en 2.20 lid 5 van het Besluit algemene regels voor inrichtingen mi lieubeheer (Activiteitenbesluit) en de bijbe horende Regeling algemene regels voor inrichtingen milieubeneer (ministeriële rege ling). Op basis van genoemde artikelen en ministeriële regeling bestaat het voornemen maatwerkvoorschrirten te stellen met betrek king tot geluid en gedragregels. Het ontwerpbesluit en de op het besluit be trekking hebbende stukken liggen gedu rende zes weken, van 2 februari tot en met 14 maart 2012 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Belanghebbenden kunnen gedurende de ter inzage termijn een zienswijze over voren staande, naar keuze, schriftelijk of monde ling naar voren brengen. Een schriftelijke zienswijze dient te worden ingediend bij het college van Burgemeester en wethou ders van Middelburg, afdeling Vergunning verlening en handhaving postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Ook kan, indien daarom wordt verzocht, tijdens een gesprek een zienswijze mondeling kenbaar worden gemaakt, via telefoonnummer (0118) 67 52 48. WET MILIEUBEHEER (2) (Kennisgeving besluit tot opleggen maat werkvoorschriften) Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij op basis van ar- tikel 2.20 lid 1 en 2.20 lia 5 van het Activiteitenbesluit en de bijbehorende minis teriële regeling maatwerkvoorschriften heb ben opgelegd met betrekking tot geluid en gedragregels ten aanzien van: Holland Kozijnen Industrie: Elektraweg 7. Het besluit waarbij de maatwerkvoorschrif ten zijn gesteld en de op het besluit betrek king hebbende stukken liggen gedurende zes weken, van 2 februari tot en met 14 maart 2012 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desgewenst wordt er door de afdeling Vergunningverlening en Hand having een mondelinge toelichting gegeven op voornoemde stukken, telefoonnummer 118) 67 52 48. Beroep De belanghebbende die het niet eens is met de opgelegde maatwerkvoorschriften en die tegen net ontwerpbesluit een zienswijze naar voren heeft gebracht (dan wel aan wie Foto: Jan Koole willen) en ook geen doe-het-zelfboek (wat meer in lijn ligt van liberalen en Wilderianen). Vanuit het radicale midden zoeken we naar een samenleving waarin ook vreemden elkaar groeten, waarin ieder welkom is, zowel nieuwkomers als achterblijvers. Waar niet alleen geke ken wordt wat het kost, maar vooral wat de waarde is. redelijkerwijs niet kan worden verweten daartegen geen zienswijze te hebben inge bracht) kan vanaf vrijdag 3 februari 2012 tot en met donderdag 15 maart 2012 schriftelijk beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Indien een beroepschrift is ingediend en men van mening is dat de onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist, kan men tevens op grond van artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht de Voorzitter van de afdeling Bestuursrecht spraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage, verzoe ken een voorlopige voorziening te treffen. Voor zowel het indienen van een beroep schrift als voor een verzoek om voorlopige voorziening wordt griffierecht geheven. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende aanvragen om een om gevingsvergunning, waarbij de reguliere voorbereidingsprocedure van toepassing is, hebben ontvangen (tussen haakjes staat de datum van ontvangst): Gervinsland 45: starten zelfstandige onderneming (18-1). Gravenstraat 82: verbouw winkel met bovenwoning tot winkel met 6 apparte menten 18-1). Nijverheidsweg 24: saneren asbest houdende buizen (17-1 Oranjeplaatweg 1Arnemuiden: sloop hotel met bijgebouwen (17-1). Van Cittersstraat 71: uitbreiden wo ning (18-1). Informatie over deze aanvragen is verkrijg baar bij de vakbalie in het stadskantoor, te lefoon (0118) 67 50 00. De publicatie van de aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen aanvragen om een omgevingsvergunning kunnen geen be zwaarschriften worden ingediend. NB.: Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop bij een positieve beslissing de ver gunning wordt verleend, afwijken van die welke in het kader van de aanvraag kunnen worden ingezien. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Reguliere voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen, hebben verleend (tussen haakjes staat ae datum van verzending): Asserlaan 13: verbouwen/uitbreiden wonina (23-1). Elzenlaan 4: uitbreiden schoolgebouw (27-1). Herengracht 2 en 8: aanbrengen zonnescnermen en plaatsen dubbelglas (23-1). Christendemocraten laten zich niet lei den door dogma's van links en rechts, verbinden vrijheid en verantwoordelijk heid, economie en ecologie. Hoe? Afstand nemen van vrijblijvendheid en kiezen voor betrokkenheid: elkaar, sa menleving en de toekomst aarde. Afstand nemen van grenzen en zoe ken naar ruimte: ondernemen, bou wen, kennis en maatschappelijk initiatief. Nadruk op voorzorg: werk, gezond heid, veiligheid en leefbaarheid. Afstand nemen van polarisatie en kie zen voorparticipatie: leren, werken, buurt. Afbreken van bolwerken en bouwen van netwerken. En dat met mededogen, je laten raken door de ander (compassie). Bouw je mee aan zo een samenleving? Denk mee. Doe mee. www.cda.nlwww.cdamiddelburg.nl Jan Zwemer fractievoorzitter CDA Middelburg janzwemer@cdamiddelburg.nl Bij de hierboven genoemde besluiten kun nen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift in dienen bij burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. Degene die een bezwaarschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening aanvragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht verschuldigd. KENNISGEVING ONTWERPBESCHIKKING (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders van Middel burg maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevings- rechf (Wabo) voornemens zijn een omge vingsvergunning te verlenen voor: Zuidsingel 70, wijzigen interieur kerk gebouw. De aanvraag, de ontwerpbeschikking en de bijbehorende stukken liggen gedurende zes weken, van 2 februari tot en met 14 maart 2012, ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Gedurende genoemde termijn kan een ieder schriftelijk or mondeling een zienswijze omtrent de ontwerpbesluiten ken baar maken bij het college van burgemees ter en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Middelburg. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde periode is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net telefoonnummer (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico niet-ont- vankeïijk te worden verklaard in hun beroep bij de administratieve rechter als redelijker wijs aan hen kan worden verweten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Alae- mene.wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (Uitgebreide voorbereidingsprocedure) Burgemeester en wethouders maken bekend dat zij in het kader van de Wet algemene bepalingen omgevingsrecht vergunning hebben verleend voor: 1 Herenstraat 10: wijzigen indeling zol der en plaatsen dakkapel achterzijde. De beschikking is ten opzichte van ae ont- Vol trots is afgelopen donderdag 26 januari het eerste project uit het Belvedère-rapport officieel geopend: de herinrichting van de Zaag- molendijk, Nieuwlandseweg en Veerdam in Nieuw- en Sint Joosland. Van een rommelig gebied is het omgetoverd tot een gebied met nieuwe infrastructuur, meer groen en betere parkeermogelijkheden. Wethouder Chris Simons van de gemeente Middelburg en gedeputeerde Kees van Beveren van de Provincie Zeeland zaagden samen een boomstam door. Deze handeling past net als de herinrichting bij de geschiedenis van het gebied met de vele zaagmolens in de 17e eeuw. Het Belvedère-rapport bevat herinrichtingsplannen voor verschillende gebieden langs de nieuwe N57. Het betreft de wegen waarover nu minder verkeer komt. De ontwerpen houden allemaal rekening met het landelijke karakter en de ge schiedenis van de plek. Meer dere burgers en belang hebbenden hebben meege dacht over de plannen. En het blijft dus niet alleen bij plannen, het eerste resultaat is zicht baar. Het project aan de Zaag- molendijk, Nieuwlandseweg en Veerdam is mede gefinancierd door het Europees Landbouw fonds voor Plattelandsontwik keling: Europa investeert in zijn platteland en de provincie Zee land. Foto: Aart van Belzen en reinigen gevel. De beschikking is ten opzichte van de ont werpbeschikking gewijzigd. Molenwater 33-o9: brandveilig ge bruik pand als kinderdagverblijf. De beschikking is ten opzichte van de ont werpbeschikking niet gewijzigd. De vergunningen en alle relevante stukken liggen gedurende zes weken, van 2 fe bruari tot en met 14 maart 2012 ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Desge wenst wordt er door de afdeling Vergun ningverlening en Handhaving een mondelinge toelichting gegeven op de voor noemde stukken. De belanghebbende die het niet eens is met de verleende omge vingsvergunning ten behoeve van de desbe treffende activiteit en die tegen het ontwerpbesluit een zienswijze naar voren, heeft gebracht (alsmede degene die redelij kerwijs niet verweten kan worden geen zienswijze te hebben ingebracht) kan vanaf 3 februari tot en met 15 maart 2012 een gemotiveerd beroepschrift indienen bij de Rechtbank Middelburg, sector Bestuursrecht, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg. Het beroepschrift dient ondertekend te zijn en ten minste het volgende te bevatten: naam en adres van ae indiener, de dagte kening, omschrijving van het besluit waarte gen beroep wordt ingesteld en de gronden van het beroep. Degene die een beroepschrift heeft inge diend en tevens van mening is dat de be trokken spoed dat vereist, kan ook een voorlopige voorziening vragen aan de Voorzieningenrechter bij de Rechtbank Mid delburg. Voorzowel het behandelen van een beroepschrift als van een verzoek om een voorlopige voorziening is griffierecht verschuldigd. ONTWERPMONUMENTEN- VERGUNNINGEN Gedurende zes weken, van 2 februari 2012 tot en met 14 maart 2012, ligt bij de vakbalie in het stadskantoor, als gege ven gevolg aan de uitspraak van de Recht bank Middelburg van 19 mei 2011het ontwerp, met daarin verwoord de nieuwe besluiten, omtrent de aangevraagde ver gunningen op grond van de Monumenten wet 1988 ter inzage voor: Onder den Toren 5: demonteren en verwijderen Peter Gerritsz orgelkas uit de Koorkerk; Onder den Toren 5: plaatsen vervan gende orgelkas uit Harenkarspel in de Koorkerk. Voor het geven van een mondelinge ziens wijze binnen de genoemde perioae is het werpbeschikking niet gewijzigd. Koorkerkhof 10: het brandveilig ge bruik van een logiesgebouw. De beschikking is ten opzichte van de ont werpbeschikking niet gewijzigd. Langeviele 69, 71 en 75: vervangen diverse gevelstenen, vervangen voegwerk rende genoemde termijn kan ee schriftefijk of mondeling zijn/ha vijze omtrent de onderhavige o Gedurende ieder schriftefi zienswijze omtrent de onderhavige ont werpbesluiten kenbaar maken bij het col lege van burgemeester en wethouders van Middelburg, Postbus 6000, 4330 LA Mid delburg. noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken op net telefoonnummer (0118) 67 52 86 of (0118) 67 52 27. Belanghebbenden lopen het risico nietont- vankeïijk te worden verklaard in hun be roep bij de administratieve rechter als redelijkerwijs aan hen kan worden verwe ten dat zij tegen het ontwerpbesluit geen zienswijzen als bedoeld in artikel 3:15 van de Algemene wet bestuursrecht naar voren hebben gebracht. VOORONTWERPBESTEMMINGS PLAN 'GRIFFIOENSTRAAT' In het kader van artikel 1.3.1 van het Be sluit ruimtelijke ordening en de Inspraak verordening van de gemeente Middelburg, ligt vanaf 3 februari tot en met 16 maart zOl 2 het voorontwerpbe stemmingsplan Griffioenstraat voor een ieder ter inzage bij de vakbalie in het stadskantoor. Het plangebied van dit bestemmingsplan heeft betrekking op de wijk Griffioen, noordoostelijk in Middelburg gelegen. Het plangebied wordt grofweg begrensd door de Domburgse Watergang, de Henry Du- nantlaan, het fietspad naast het OPDC Griffioen, de vrijstaande woningen aan de Hazelaarslaan en het scholencomplex aan de Elzenlaan. Het doel van dit vooront werpbestemmingsplan is het scheppen van een planologisch - juridisch kader voor de realisatie van 3 Psycho Geriatrische (PG)- aroepen, 15 tijdelijke opvangplaatsen, on dersteunende zorg - en weizijnsfuncties en 60 (zorg)appartementen. Inspraak Inspraak wordt verleend aan ingezetenen en in de gemeente een belang nebbende natuurlijke en rechtspersonen. Het vooront werpplan kan ook worden bekeken op de gemeentelijke website www.middelburg.nl onder wonen en (ver) bouwen bestem mingsplannen plannen in procedure. Daarnaast is het voorontwerpbestemmings plan raadpleegbaar via de landelijke website www.ruimtelijkeplannen.nl onder plancode NL.IMRO.0687.BPGRIGRF -V099. Tijdens de genoemde termijn kunnen schriftelijk of mondeling inspraakreacties ingediend worden. Een schriftelijke reactie moet gericht worden aan het college van burgemeester en wethouders van Middel burg, Postbus 6000, 4330 LA Middel burg. Voor een mondelinge zienswijze is het noodzakelijk tijdig vooraf een afspraak te maken via telefoonnummer (0118) 67 52 25. Voor meer informatie kunt u contact opne men met mevrouw D. van Rijswijk telefoon nummer (0118) 67 52 25. woensdag 1 februari 2012 De Faam pagina 8

de Faam | 2012 | | pagina 8