Kort Vlissings Nieuws UW BETROUWBARE PARTNER! REN RODUCTEN BELISOL Ontdek de voordelen Nieuwe Monuta manager De Dynamica koffietheeloop >w x Oecumenische evensong Jan is Dichter bij de Zee Scheldekraan gerestaureerd Herinrichting Walstraat Kozijnen, ramen en deuren in PVC, ALU en HOUT Dakkapellen GRATIS offerte vrijblijvend en op maat Plaatsing, binnen- en buitenafwerking les volledig in eigen behe 100% financiering mogelijk Vlissingen Adrienne Klein-Zoutendijk is begin dit jaar in dienst getre den als manager Uitvaartzorg. Zij is verantwoordelijk voor vier uitvaartcentra en het crematorium van Monuta in Zeeland. Met de komst van Klein is het team van Mo nuta in Zeeland weer op volle sterkte. Onder haar aansturing staat het team dag en nacht klaar voor de inwoners van Vlissingen, Goes, Terneuzen, Oostburg en omstreken. Vlissingen Atletiek en Duursportver- eniging Dynamica houdt maandelijks de Dynami- cakoffietheeloop op de eerste zondag van de maand. Start en finish zijn op sportpark Vrijburg in Vlissingen. Er wordt om 10.30 uur gestart en de loop kent twee afstanden, namelijk drie en zes kilometer. De loop begint op de atletiek baan en vervolgens wordt een kleine of grotere ronde buiten het sportpark gemaakt. De Dynamicakoffietheeloop is geen wedstrijd maar een recre atieloop en is vooral bedoeld als familieloop, voor beginners en gevorderden. Deelname kost 2,50 euro 'inclusief koffie of thee. De eerste loop is op v- De Vlissingse illustrator Carina Dumais reikte aan de winnaar van Dichter bij de Zee een uniek kunstwerk aan dat zij speciaal heeft vormgegeven voor de wedstrijd. FOTO: P.R. zondag 5 februari om 10.30 uur. Inschrijven kan vanaf 10.00 uur. www.dynamica-sport.nl Vlissingen In de Sint Jacobskerk in Vlis singen is zondag 5 februari een oecumenische evensong naar Anglicaans model. Het begint om 17.00 uur en de kerk is vanaf 16.30 uur open. Liturg is dominee Nelleke van der Linden uit Goes. Jos Vogel be speelt het orgel. De liturgische chants en gezangen worden gezongen door De Evensin- gers. De entree is gratis. Vlissingen In Bibliotheek Vlissingen is afgelopen donderdag bekend gemaakt dat Jan Kortsmit (63) uit Vlissingen de winnaar is geworden van de poëzie- verkiezing Dichter bij de Zee. Zijn gedicht 'De Strandpaal' is met een ruime meerderheid gekozen door het publiek. In totaal zijn er op de vijf genomineerden meer dan 700 stemmen uitgebracht. Kortsmit ontving ruim 33% van het aantal stemmen en is daarmee de overduidelijke winnaar. De Strandpaal Ik sta in 't gelid Stram, bepokt Beukende golven Striemende wind Ik wijk niet Ik leid de stroming Af het land Breek de branding Houd vast het zand Schepen glijden voorbij Dag en nacht Een trimmer Doorsnijdt de rijen Met moeite Kinderen zoeken krabben Boeien hellen Het water sluipt hoger Duwt wier voor zich uit De zonnebaadster Verlegt haar badlaken De zon verweert Mijn houten kop Vocht dringt in mij Probeert mij te scheuren Om verder door te dringen Tot het kan gebeuren Dat op 'n dag Ik breek En mijn stomp Getrokken wordt Vlissingen Het College van B&W heeft besloten akkoord te gaan met de restauratie van de Schelde kraan. Het bedrijf MIT heeft een offerte ingediend om de Scheldekraan te restaureren en weer operationeel te maken. De Scheldekraan ligt nu nog naast de Timmerfabriek. De opdracht wordt snel verstrekt. Dit mede omdat MIT het dan nog redt om de kraan voor 1 juli te restaureren, zodat de gemeente nog aan de Euro pese subsidievoorwaarden kan voldoen. De reden dat het besluit van het college deze week is gevallen, heeft te maken met de financiën. Naast de 275.000 euro die de gemeente bijdraagt en de Interreg subsidie van 275.000 euro, bleek meer geld nodig. De gemeente wilde de kraan alleen behouden, op voor waarde dat de extra benodigde fondsen werden opgebracht door particuliere initiatieven. Het college heeft er nu het vol ste vertrouwen in, dat de extra bijdrage van particulieren er ook echt komt. Vlissingen Deze week (30 januari) is begonnen met de herinrichting van de Walstraat midden in Vlissingen. Het deel tussen de Lange Zelke en de Hel- lingbaan Kolvenierstraat. Naar verwachting worden de werkzaamheden eind februari afgerond. De Walstraat blijft bereikbaar voor winkelend publiek. Om dé overlast te beperken worden er loopschot ten neergelegd.

de Faam | 2012 | | pagina 4