Mamilla Joyrock in 't Schuttershof Kinderen bakken voor ouderen op nationale Pannenkoekdag Pleegouders gezocht Brooklyn's Sunday Jamz Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 1 februari 2012 De Faam pagina 26 Gitaarrockband Mamilla geeft zondag 5 februari een feestelijk rockconcert in Café 't Schuttershof in Middelburg. Dit ter ere van hun achttienjarig bestaan. Speciale gast is de Zeeuwse coverrockband Joyrock. Redactie Middelburg Met hun energieke podium show zet Mamilla iedere tent op zijn kop. Met pittige gitaarrock, die staat als een huis. De band speelt vooral eigen werk, lichte lijk beïnvloed door de gitaarrock uit de jaren '70 en '80. De band bestaat uit Ruud Aerssens (zang/gitaar); Rick de Visser (gitaar); Bas Matthijsse (basgitaar) en Paul Goedege- buure (drums). Normaliter speelden verschillende gastmu zikanten mee bij voorgaande verjaardagsconcerten van Ma milla. Op dit feestje is de Zeeuwse coverrockband Joyrock uitge nodigd. En dit is niet één van de minste. De band was halver wege de jaren negentig, tegelij kertijd met de beginjaren van Mamilla, beroemd in en rond Zeeland. Er zijn maar weinig kroegen en zalen in de provin cie die ze toen niet plat hebben gespeeld. Geschiedenis In hun achttienjarig bestaan Gitaarrockband Mamilla houdt komende zondag een feest ter ere van het 18-jarig betaan van de band. Zij geven een concert in café 't Schuttershof. F OTO: P.R. geluidsdragers opgenomen. De laatste CD 'On The Track' kwam in februari 2007 uit. In 1995 was Mamilla genomineerd voor beste demo bij de Zeeuwse popprijzen. Ook haalden ze in de beginjaren verschillende prij zen met hun unplugged-acts. In 1998 schreef de band muziek voor de succesvolle tienermusi cal Back Off Concert Joyrock begint op 5 februari rond 17.15 uur. Daarna treden de rockers van Mamilla voor het voetlicht met een swingende set van hun vertrouwde gitaarrock- geweld. De zaal is al om 16.30 uur open en de entree is gratis. heeft Mamilla al veel podia beklommen. Een hoogtepunt daarin was de Heineken Mu sic Hall, waarin de band voor een uitverkochte zaal stond, als support van. de legendarische ZZ Top. Mamilla stond en staat regel matig geprogrammeerd op festivals en waren regelmatig te zien in dé rockcafés en podia. Ook stond de band de laatste jaren samen op het podium met internationale classic rock bands van de bovenste plank zoals UriahHeep, TenYears- After, Y T en WishboneAsh. De band verzorgde in het verle den ook supports van bands als Normaal en De Dijk. On the Track Mamilla heeft tot nu toe acht tutu tu.mamilla.com Middelburg Soms kan een kind een tijdje niet meer thuis wonen, of he lemaal niet meer bij ouders opgroeien omdat de ouders niet voor hun kind kunnen zorgen. Juvent helpt kinde ren en hun ouders met een pleeggezin waar een kind op warme en eigen plek kan rekenen. Juvent zoekt op dit moment pleeggezinnen die een plek willen bieden aan kinderen van 8 tot 15 jaar. Daarnaast willen ze graag in contact komen met men sen die geïnteresseerd zijn in Therapeutische Pleegzorg. Dit is een vorm van pleegzorg waar de pleeggezinnen en de pleegkinderen ondersteund worden door een team van deskundigen. Juvent houdt op woensdag 8 februari een informatieavond voor mensen die denken dat het pleegouderschap misschien ietifvoor hen is. Het begint om 20.00 uur in kantoor Ju vent in Middelburg. Meer informatie via 0118-635510. Middelburg Grandcafé Brooklyn in Middelburg houdt samen met studenten van de Hoge school Zeeland de Brooklyn's Sunday Jamz. Deze middag is het podium van het pu bliek. Iedereen die kan zin gen mag hier optreden. Het is op zondag 5 februari om 15.30 uur. Aanmelden kan via brooklynssundayjamz@ hotmail.com. Veere De oer Hollandse pannen koek verbindt jong en oud op de nationale Pannen koekdag. Het jaarlijks terug kerende evenement dat op vrijdag 30 maart aanstaande haar zesde verjaardag viert, draait om het verzorgen van een pannenkoekfeest waarbij schoolkinderen bakken voor ouderen in scholen, buurt huizen en verzorgingsinstel lingen. Tot 20 februari kun nen scholen zich inschrijven via de officiële Pannenkoek- dag-website. Daarnaast worden basisscholieren dit jaar extra uitgedaagd om de mooiste, gekste, origineelste of grappigste pannenkoek te maken. Door deel te ne men aan de wedstrijd Bak er wat moois van! maken scholen kans op een school reisje naar De Efteling voor de hele school. Dit mag een echte pannenkoek zijn, maar ook een tekening, schilderij of kunstwerk. Tot uiterlijk 16 maart kunnen scholen een foto of filmpje van hun pannenkoek online insturen. De twee scho len met de beste inzending gaan op Pannenkoekdag de strijd met elkaar aan in De Efteling. De school die de hoogste pan nenkoekstapel stapelt, wint de reis. Nationale Pannenkoekdag is in het leven geroepen om kinderen en ouderen op ludieke wijze met elkaar in contact te brengen en met name kinderen kennis te la ten maken met een aantal facet ten van het ouder zijn. Het laat jongeren bovendien zien wat ze kunnen betekenen voor de ou dere medemens. De dag trok in 2007 nog honderd deelnemen de scholen en enkele duizenden kinderen. In 2011 deden 260 scholen en enkele tienduizen den basisscholieren mee. luiuiu.pannenfeoekdag.nl Op Nationale Pannenkoekdag zetten kinderen de oudere medemens in het zonnetje door pannenkoeken te bakken voor ouderen. FOTO: P.R.

de Faam | 2012 | | pagina 26