Ouderen Nieuws V Werkt voor Ouderen informatie Seniorenraad zoekt voorzitter Clarahofje Goes bestaat 20 jaar Voorstelling Oud of Controle Concert Ter Reede Actieve ouderen in Zeeland Uitagenda Voor meer activiteiten: zie de activiteitenkalender op www.werktvoorouderen.nl Genieten van stamppotten Schrijfcursus Opfriscursus bij SWM Nederlands werktvoorouderen Vlissingen De Seniorenadviesraad Vlis singen is op zoek naar een voorzitter. De Seniorenad viesraad is een onafhankelijk stichting die als doel heeft de belangen van de ouderen in de gemeente Vlissingen te behartigen. De raad volgt kritisch de ontwikkeling van beleid voor ouderen door de gemeente en andere instanties. Vanaf januari 2012 nemen ook afgevaardigden van de Seniorenadviesraad plaats in de Wmo-adviesraad. De Seniorenadviesraad bestaat nu uit acht leden: één afgevaar digde van elk van de vijf lokale afdelingen van de ouderenbon den en drie ongebonden ledén. De raad vergadert normaal zes keer per jaar. Reageren kan via; seniorenadviesraad .vlis singen internlnet Goes Hospice Het Clarahofje in Góes bestaat twintig jaar. Om dit bijzondere feit te vieren, organiseert het hospice op vrijdag 3 februari in de Geerteskerk in Kloetinge een symposium rond het thema compassie. Dit evenement is toegankelijk voor iedereen. Het symposium staat onder leiding van dagvoorzitter Leo Fijen, tv-programmamaker en schrijver van boeken over o.a. spiritualiteit. Het symposium is van 14.00 tot 17.00. De kerk is open vanaf 13.30. Na afloop van het symposium is er gelegenheid na te praten onder het genot van een hapje en een drankje. Het Clarahofje biedt voltijds zorg aan ernstig zieke mensen die naar verwachting binnen niet al te lange tijd zul len overlijden. Een team van onder meer verpleegkundigen en zorgvrijwilligers creëert in het hospice een huiselijke situatie waarin niet alleen de bewoners, maar ook hun fami lie* en vrienden zich geborgen en gesteund kunnen voelen. Vlissingen De bonte 50-plus cabaret groep Oud of Controle houdt op donderdag 16 februari de nieuwe voorstelling. Vanaf 19.30 uur zijn in het Majoraat aan de van Hogendorpweg 58a in Vlissingentoneelstuk- jes vol grappen en grollen te zien, afgewisseld met vrolijke meezingers. Kaarten kosten 4 euro, inclusief koffie of thee. Reserveren via; 0118-471103. Vlissingen In Het Speelhuus van Ter Reede in Vlissingen is zaterdag 11 februari een concert van Nel van den Broeke (mezzoso praan) en Natalia Pavlova (pia no). Vóór de pauze brengen zij oude muziek van onder meer Scarlatti, Vivaldi en Handel ten gehore. Na de pauze staat de romantiek centraal met de liederencyclus 'Frauen- liebe und -Leben' van Robert Schumann, en pianowerken van Chopin.Ook zijn twee leer lingen te horen van Natalia: Levi Hoogerwerf (sopraan) en Marin Schipper (piano). Het concert begint om 14.30 uur en de toegang is gratis. Zeeland Het themarapport in de reeks uit de Sociale staat van Zeeland is uit! Het heet Actieve ouderen in Zeeland, nu en in de toekomst. Meer mensen worden ouder dan ooit te voren. Op verzoek van Provincie Zeeland zocht Scoop antwoord op de volgende vra gen: op welke punten wijken de nieuwe senioren af van de huidige senioren van 60 tot 80 jaar? Hoe werkt dit door naar de toekomst? Met cijfers, inter views en toekomstdenken wor den deze vragen beantwoord in het rapport. Ook zijn zestien interviews uitgewerkt en op genomen in een bijlagebundel. Deze bundel verhalen biedt een rijk beeld van de levens fase waarin zo veel verandert. Toekomstige ouderen lijken op de ouderen van nu, maar wijken op onderdelen flink af. De grootste verschillen zijn te vinden in het opleidings niveau en rijbewijsbezit. Ook zullen naar verwachting meer senioren in een koopwoning wonen, blijven werken, sporten en uitgaan. Voor keuzes zijn toekomstige senioren nog meer dan de huidige aangewezen op hun eigen kompas en hun omgeving. Een standaard levensstijl voor ouderen bestaat niet meer. Daarom ontstaat een toenemende diversiteit aan leefstijlen, kansen en bedreigingen, zowel voor se nioren zelf, als voor bedrijven, buurten en verenigingen. In het rapport wordt aan de hand van de mate van zelfsturing (of afhankelijkheid) en oriëntatie van senioren een indeling gemaakt. Dit helpt om in com binatie met de te verwachten ontwikkelingen te komen tot inzichten, mogelijke acties en oplossingen. Veel senioren zijn bijvoorbeeld prima in staat om zelf alles te regelen zonder hulp van anderen. Zij zitten niet te wachten op goedbedoelde hulp. Een bedreiging voor deze categorie is echter, dat zij geen netwerk opbouwen en/of geen hulp vragen wanneer ze op zichzelf georiënteerd zijn. Als zij geen auto meer kunnen rij den, of de tuin onderhouden, ontstaat een probleem. Onder linge hulp hierbij zal deels op gang gebracht moeten worden, deels vanzelf ontstaan, onder mensen die meer collectief georiënteerd zijn. www.scoopzld.nl/publicaties Films 10 februari, 19.30 uur, Film Grease Klassieker met John Travolta en Olivia Newton-John Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen 1,25 incl. koffie/thee) 24 februari, 19.30 uur, Film Happy Feet Grappige animatiefilm Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen 1,25 incl. koffie/thee) 29 februari, .14.00 uur, Gezellige middag met de film West Side Story Wereldberoemde musical met mooie muziek^ Grand Café De Schutterij, Hoek Spui straat/Schutterij straat, Vlissingen 1,25 incl. koffie/thee) Cabaret 8 februari, 14.30 uur, Een lied en een lach met Haraid Zanger en entertainer Haraid brengt u terug naar het beste amusement van de jaren 50 en 60 Ter Reede, Vredehoflaan 370, Vlissingen (toegang is gratis) In Vlissingen en Oost-Souburg kunt.u in februari genieten van een heerlijk stamppottenbuffet. U kunt onbeperkt stamppotten eten en vooraf krijgt u een kop soep en na afloop een lekker 7 februari, 17.30 uur (open 17.15 uur), Oost-Souburg De Gouwe Tuyn, Gouwestraat 125 Kosten: 13,50 incl. drank 14 februari, 18.00 uur (open 17.30 uur), Vlissingen De Brasserie, Ter Reede, Vredehoflaan 370 Kosten: 13,50 incl. drank 15 februari, 17.30 uur (open 17.15 uur), Oost-Souburg Nieuw Bachtenpoorte, Oranjeplein 80 Kosten: 13,50 incl. drank Aanmelden voor de buffetten kan via het formulier op www. werkt voorouderenn 1 U kunt ook een formulier ophalen op de locaties. www.werktvoorouderen.nl 0118-448 448 Middelburg Stichting Welzijn Middel burg (SWM) begint op 7 februari een schrijfcursus (levens) verhalen leren schrijven. In acht bijeen komsten wordt geoefend om herinneringen op papier te zetten. Om bijvoorbeeld iets na te laten, misschien voor de kleinkinderen, of al schrijvend te ontdekken hoe het ook al weer was. Elke week is er een ander thema: schooltijd, oude foto's, trefwoorden, verder taalspelletjes en tips. De eerste bijeenkomst is 7 februari van 9.30 tot 12.00 uur. Informatie en aanmel den: 0118-751435. Veere Stichting Welzijn Veere en het ROC beginnen op 22 februari een opfriscursus Nederlands. Schrijf je dat nu met een -d of -t? Is dat tegenwoordig met een -c of-k? Wat bedoelen ze nu met.Vindt u het belangrijk om de krant goed te kunnen lezen of formulieren te begrijpen? Of om een goede brief te schrijven? Er is een mogelijkheid om zelf een keuze te maken en eigen leerwensen kenbaar maken. De gemeente Veere biedt in samenwerking met de Stichting Welzijn Veere en het ROC de mogelijkheid om kennis hierover op te fris sen. De cursus bestaat uit blok ken van vijf lessen van 2,5 uur. De eerste les is woensdag 22 februari van 8.45 tot 11.30 uur in het gebouw van de Stichting Welzijn Veere, Schoolstaat 4 in Oostkapelle. De cursus is bedoeld voor inwoners van de gemeente Veere. Aanmelden via; 0118-583687.

de Faam | 2012 | | pagina 17