VEER «■■Hi GEMEENTE RECTIFICATIE In de Faam van 25 januari 2012 is gepubliceerd onder de kop: AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Aagtekerke - Geschieresweg 3, het slopen van de bestaande opstallen en het bouwen van een loods (13-1); Deze aanvraag is ingetrokken. AANVRAGEN OMGEVINGSVERGUNNING (tussen haakjes staat de datum van ontvangst) Domburg - Domburgseweg 23, het slopen van een woning (17-1); Grijpskerke - Ravesteinweg, het bouwen van een tuinbouwkas (19-1); Koudekerke - van Speijkstraat 6, het kappen van een spar (19-1); Oostkapelle - Oude Domburgseweg 22, het kap pen van 1 conifeer en 2 esdoorns (18-1); Serooskerke - Noordweg 32, het plaatsen van een dakkapel op schuur (17-1); Veere - Markt 41, het maken van een uit weg (19-1 j; - Wijngaardstraat 1D, het uitbrei den van een woning (18-1); Westkapelle - Zuidstraat 134, het plaatsen van lichtreclame (19-1); De aanvragen kunnen uit meerdere activiteiten bestaan. Een bezwaar schrift kan pas worden ingediend nadat het college op de aanvraag heeft beslist. VERLEENDE OMGEVINGSVERGUNNINGEN (reguliere voorbereidingsprocedure - tussen haakjes staat de datum van verzending) Biggekerke - Krommenhoekseweg 7, het slopen en bouwen van een woning (19-1); Domburg - Prinsepark 6, het handelen in strijd met de regels ruimtelijke or dening (19-1); Meliskerke - Molenwerf 26, het bouwen van een woning en het maken van een uitweg (19-1); - Molenwerf 28, het bouwen van een woning (19-1); Oostkapelle - Duinvlietweg 8, herstel, recon structie brug in landschapspark (19-1); - Duinvlietweg 10, het gedeeltelijk verbouwen van een woning (19- D; Serooskerke - Kleine Putweg 3, het verbouwen van een woning en het slopen van de kap (19-1); - Noordhoutstraat 72, het uitbrei den van de badkamer en het han delen in strijd met de regels ruimtelijke ordening (19-1); Veere - Markt 5,. het restaureren van het stadhuis (19-1); Belanghebbenden kunnen tot 6 weken na de tussen haakjes staande datum bezwaar maken bij het college. (Zie: bezwaar, beroep en voorlopige voorziening). De ver gunning en de bijbehorende stuk ken liggen tijdens deze periode ter inzage. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "KOM BIGGEKERKE" De gemeenteraad heeft op 15 de cember 2011 het ontwerp bestem mingsplan "Kom Biggekerke" gewijzigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen exploitatie plan vastgesteld. Het bestemmings plan is een actualisatie van de hui dige juridisch-planologische regeling voor de bebouwde kom van Biggekerke. Ten opzichte van het ontwerp is het bestemmings plan op de volgende onderdelen gewijzigd: Plankaart - Aanpassing bouwvlak Derrienk ongenummerd (Valkenisse, E, -1940, gedeeltelijk) Regels - Aan artikel 10.1 sub c toege voegd: ter plaatse van de aandui ding 'volkstuin' uitsluitend volkstuinen; - Aanpassing van artikel 13.2.1 sub g (dakhelling ten hoogste 65°) Het bestemmingsplan en het besluit van de gemeenteraad liggen van 2 februari t/m 15 maart 2012 ter in zage. Het digitale gewijzigd vastge stelde bestemmingsplan is vanaf 2 februari 2012 beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.0028BPBigAp- VG01Ook is het in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmingsplannen - Biggekerke - Kom Biggekerke (vast gesteld)'. Van 3 februari t/m 15 maart 2012 kunnen belanghebben den, die tijdig een zienswijze heb ben ingediend bij de gemeenteraad, een beroepschrift indienen bij de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Het vastge stelde bestemmingsplan treedt op 16 maart 2012 in werking. Als bin nen de beroepstermijn ook een ver zoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State treedt het be stemmingsplan niet in werking voordat op het verzoek is beslist. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "KOM AAGTEKERKE" De gemeenteraad heeft op 15 de cember 2011 het ontwerp bestem mingsplan "Kom Aagtekerke" gewijzigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen exploitatie plan vastgesteld. Het bestemmings plan is een actualisatie van de huidige juridisch-planologische re geling voor de bebouwde kom van Aagtekerke. Ten opzichte van het ontwerp is het bestemmingsplan op de volgende onderdelen gewijzigd: Regels - Aanpassing van artikel 13.2.1 sub h (dakhelling ten hoogste 65°) - Aanpassing van artikel 14.4.1 sub b (verwijderd tekst: dieper dan 50 cm) Het bestemmingsplan en het besluit van de gemeenteraad liggen van 2 februari t/m 15 maart 2012 ter in zage. Het digitale gewijzigd vastge stelde bestemmingsplan is vanaf 2 februari 2012 beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMR0.0717.0027BPAagAp-VG01. Ook is het in te zien op de gemeen telijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestem mingsplannen - Aagtekerke - Kom Aagtekerke (vastgesteld)'. Van 3 fe bruari t/m 15 maart 2012 kunnen belanghebbenden, die'tijdig een zienswijze hebben ingediend bij de gemeenteraad, een beroepschrift indienen bij de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Het vastgestelde bestem mingsplan treedt op 16 maart 2012 in werking. Als binnen de beroeps termijn ook een verzoek om voorlo pige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuurs rechtspraak van de Raad van State treedt het bestemmingsplan niet in werking voordat op het verzoek is beslist. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "KOM DOMBURG" De gemeenteraad heeft op 15 de cember 2011 het ontwerp bestem mingsplan "Kom Domburg" gewijzigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen exploitatie plan vastgesteld.'Het bestemmings plan is een actualisatie van de huidige juridisch-planologische re geling voor de bebouwde kom van Domburg. Ten opzichte van het ont werp is het bestemmingsplan op de volgende onderdelen gewijzigd: Verbeelding - Aanpassing van het bouwblok van ,de percelen Groentje 1-3 (Dom burg, F, 2388 en 1899). - Aan de bestemming van de gronde Wijngaardstraat/'t Groen tje (Residence Wijngaerde, Dom burg, F, 2333, 801 en 2234) wordt de aanduiding 'parkeerga rage' toegevoegd. - Aan de bestemming van de gron den Markt 4-5 (Domburg^F, 334 en 335) wordt een zone 'wro-wij- zigingsgebied 2' toegevoegd. - Aanpassen van het bouwlok van het perceel Badhuisweg 23 (Dom burg, F, 1961). - Aan de bestemming van de gron den Noordstraat 6 (Domburg, F 869 en 1414) wordt de aandui ding 'verblijfsrecreatie' toege voegd. - De gronden Weststraat 14 (Dom burg, F, 176) krijgen de bestem ming 'Detailhandel'. Regels - Aan artikel 14.1 wordt een nieuw sublid toegevoegd (aanduiding 'parkeergarage'). - Aanpassing van artikel 19.2.1 sub i"(dakhelling ten hoogste 65°) - Toevoegen van een nieuw artikel 29.3 (wro-wijzigingsgebied-2). Het bestemmingsplan en het besluit van de gemeenteraad liggen van 2 februari t/m 15 maart 2012 ter in zage. Het digitale gewijzigd vastge stelde bestemmingsplan is vanaf 2 februari 2012 beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.0022BPDbgAp- VG01. Ook is het gewijzigd in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder"Loket - visie en beleid - bestemmingsplannen - Domburg - Kom Domburg (vastge steld)'. Van 3 februari t/m 15 maart 2012 kunnen belanghebbenden, die tijdig een zienswijze hebben in gediend bij de gemeenteraad, een beroepschrift indienen bij de Afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Het vastge stelde bestemmingsplan treedt op 16 maart 2012in werking. Als bin nen de beroepstermijn ook een ver zoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State treedt het be stemmingsplan niet in werking voordat op het verzoek is beslist. GEWIJZIGDE VASTSTELLING BESTEMMINGSPLAN "KAM PEERTERREINEN" De gemeenteraad heeft op 15 de cember 2011 het ontwerp bestem mingsplan "Kampeerterreinen" gewijzigd vastgesteld. Daarbij heeft de gemeenteraad geen exploitatie plan vastgesteld. Het bestemmings plan is een actualisatie van de huidige juridisch-planologische re geling voor de kampeerterreinen in de gemeente Veere. Ten opzichte van het ontwerp is het bestem mingsplan op de volgende onderde len gewijzigd: Regels - tabel 4.2.1., het maximum aantal toegestane bedrijfswoningen voor Camping de Meerpaal is gewijzigd van 1 in 2; - tabel 4.2.1., het maximum aantal toegestane bedrijfswoningen voor Camping Weltevreden is gewijzigd van 0 in 1; - tabel 4.2.1., het maximum aantal toegestane kampeerhuisjes voor de campings Olmenveld, In de Bongerd, Westhove, Schoolzicht en Valkeniss^ is gelijk gesteld aan het maximum aantal standplaatsen; - In lid 4.3.6 en 4.3.7 is de zinsnede 'van het bepaalde in lid 4.2.1 onder f' gewijzigd in 'van het be paalde in lid 4.2.1. onder e'. Het bestemmingsplan en het besluit van de gemeenteraad liggen van 2 februari t/m 15 maart 2012 ter in zage. Het digitale gewijzigd vastge stelde bestemmingsplan is vanaf 2 februari 2012 beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.0026BPKptAp- VG01Ook is het in te zien op de gemeentelijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestemmingsplannen - kampeerterreinen (vastgesteld)'. Van 3 februari t/m 15 maart 2012 kunnen belanghebbenden, die tijdig een zienswijze hebben ingediend bij de gemeenteraad, een beroep schrift indienen bij de Afdeling Be stuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA te Den Haag. Het vastgestelde be stemmingsplan treedt in werking op 16 maart 2012. Als binnen de be roepstermijn ook een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend bij de Voorzitter van de Afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State treedt het bestemmings plan niet in werking voordat op het verzoek is beslist. VOORBEREIDING BESTEMMINGSPLAN "KOM OOSTKAPELLE" Wij zijn van plan in 2012 een be stemmingsplan op te stellen voor de bebouwde kom van Oostkapelle. Dit nieuwe bestemmingsplan actua liseert de huidige juridisch-planolo gische regeling voor de bebouwde kom van Oostkapelle. Het nieuwe bestemmingsplan bestaat uit de be bouwde kom van Oostkapelle, de gronden die liggen aan de Oude Domburgseweg, de gronden die lig gen aan de Duinweg (enkel de gronden aan de westelijke zijde van de Duinweg) en "Park Zonnehove". Het doel van dit nieuwe bestem mingsplan is om het bestaande ruimtelijke beleid op te nemen en enkele ontwikkelingen mogelijk te maken. Het concept ontwerp be stemmingsplan "Kom Oostkapelle" ligt van 2 t/m 29 februari 2012 ter inzage. In deze periode is het plan beschikbaar gesteld op www.ruimtelijkeplannen.nl onder plannummer NL.IMRO.0717.0030BPOkpAp-C001 Het is ook in te zien op de gemeen telijke website www.veere.nl onder 'Loket - visie en beleid - bestem mingsplannen - Oostkapelle - Kom Oostkapelle (concept ontwerp)'. Ook kunt u het plan inzien op het gemeentehuis. Van 2 t/m 29 februari 2012 kan er een reactie op de volgende manie ren worden ingediend: - een brief sturen aan het college. - een afspraak maken met de heer G. (Geert) Francke, tel. 0118 555 229 of de heer J. (Jan Muizelaar, tel. 0118 555 335 of mail jfj.muizelaar@veere.nl om uw re actie mondeling toe te lichten. - door gebruik te maken van het di gitale reactieformulier op www.veere.nl (loket, visie en be leid, bestemmingsplannen, Oost kapelle, Kom Oostkapelle concept ontwerp). Informatieavond Maandag 13 februari van 19.3.0 tot 21.00 uur in de sporthal "De Halve Maan" aan de Torenstraat te Oost kapelle. Geïnteresseerden kunnen op elk moment binnenlopen om het plan in te zien en daarover van ge dachten te wisselen met de aanwe zige ambtenaren dhr. G. (Geert) Francke en dhr. J. (Jan) Muizelaar. PROCEDUREWIJZIGING BESTEMMINGSPLAN Vrouwenpolder Wij zijn van plan om, overeenkom stig het bepaalde in artikel 3.6, lid 1sub a van de Wet ruimtelijke or dening en artikel 14, lid 10 van het bestemmingsplan Buitengebied 2e herziening, het bestemmingsplan te wijzigen voor: - het omzetten van het perceel Pol- redijk 11 van de bestemming Agrarische doeleinden in Woon- doeleinden met de subbestem ming voormalig agrarisch bedrijf (Wvab); - het mogelijk maken om een wo ning te realiseren met een maxi maal toelaatbaar bewoonbaar vloeroppervlak van 225 m2 en een maximale inhoud van 750 m3. Het ontwerpbesluit, de aanvraag en de daarbij behorende stukken lig gen van 2 februari t/m 14 maart 2012 ter inzage en zijn ook te zien op de website van de gemeente, www.veere.nl. onder: loket, visie en beleid, bestemmingsplannen, bui tengebied. Tijdens deze termijn kunnen belanghebbenden een schriftelijke zienswijze indienen bij het college. Voor het indienen van een mondelinge zienswijze kunnen belanghebbenden binnen de ge stelde termijn contact opnemen met C.J. (Ina) van Belzen, tel. (0118) 555352. INLOOPDAGEN BESTEMMINGS PLAN BUITENGEBIED VERRUIMING AGRARISCHE BOUWBLOKKEN Op dinsdag 7 februari van 13.00 tot 21.00 uur en woensdag 8 fe bruari van 13.00 tot 21.00 kunt u op elk gewenst moment het ge meentehuis in Domburg binnenlo pen om aan te geven waar u het agrarisch bouwblok verruimd wil zien. Vorig jaar zijn we gestart met de voorbereidingen van een nieuw be stemmingsplan buitengebied. Om een goed beeld te krijgen van wat er leeft is een enquête uitgezet. Uit de ontvangen reacties blijkt dat er met name behoefte is aan meer bouwmogelijkheden, dus grotere bouwblokken. Dit heeft ertoe geleid dat de gemeente van plan is om in principe alle agrarische bouwblok ken, waar dat mogelijk is, te verrui men tot 1,5 ha. (De definitieve besluitvorming vindt plaats door de gemeenteraad op 2 februari 2012.) Om er voor te zorgen dat de uit breidingsmogelijkheid op de juiste plaats op de nieuwe bestemmings- plankaart wordt aangegeven, kun nen agrariërs zelf aangeven waar het bouwblok verruimd kan wor den. In een aantal gevallen zal blij ken dat een verruiming niet mogelijk is, vanwege in de directe omgeving aanwezige bestaande ge voelige functies. Bijvoorbeeld na tuurgebied of een bestaande burgerwoning. Het is ook mogelijk dat een bouwblok bijvoorbeeld slechts aan één zijde uitgebreid kan worden. ALGEMENE PLAATSELIJKE VERORDENING VEERE 2011 VASTGESTELD De gemeenteraad heeft op 15 de cember 2011 de Algemene plaatse lijke verordening Veere 2011 vastgesteld. De verordening is ge actualiseerd ten opzichte van de vorige versie en overbodige regels zijn geschrapt. De verordening treedt in werking op 3 februari 2012 en ligt ter inzage. U vindt de verordening ook op www.veere.nl VERTROKKEN NAAR ONBEKENDE BESTEMMING Uit onderzoek van de afdeling Pu- bliekszaken is gebleken dat onder staande personen niet meer wonen op het adres waar zij volgens de gemeentelijke basisadministratie staan ingeschreven. Het college is van plan om van deze personen de bijhouding van de persoonslijst op te schorten. Opschorting betekent dat zij daardoor formeel niet meer op dat adres staan ingeschreven. Het betreft: Grijpskerke: - C.B. van Berkum, Bergwei 45, 4364 AZ Vrouwenpolder: - D. Schrooten, Pelgrimstraat 9, 4354 AN De genoemde personen kunnen binnen 4 weken hierover hun ziens wijze kenbaar maken. GEMEENTERAAD Donderdag 2 februari om 19.30 uur in de raadzaal van het gemeente huis te Domburg. Agenda: - Spreekrecht voor de burgers. Vooraf melden bij de griffier Ron Waverijn, tel. (0118) 555 410 of griffie@veere.nl - bestemmingsplan Buitengebied. - voorbereidingsbesluit Oostwate ring. - bestemmingsplan Molenweg 6 te Oostkapelle. - 2e wijziging van de Afvalstoffen- verordening. - de Welstandsnota. - het Dorpsplan Vrouwenpolder. - de Procedureverordening plans- chade Veere 2012. - de subsidie peuterspeelzaalwerk 2012. - het beleidsplan Orionis. - herinrichting van de Wilgenhoek- weg - Oostkapelseweg te Seroos kerke. - 1e wijziging van de APV. - digitaal werken raad en raads commissies. - werkgeverschap griffier, instellen werkgeverscommissie - 1e begrotingswijziging 2012. TER INZAGE Stukken die ter inzage liggen, kunt u inzien bij de centrale publieksba- lie van het gemeentehuis, Traverse 1 te Domburg. Openingstijden van de balie zijn van maandag t/m vrij dag van 09.00 tot 16.00 uur. Op donderdag tot 19.00 uur (met uit zondering van Burgerlijke Stand zaken). Kijk ook eens op www.veere.nl BEZWAAR/BEROEP/ VOORLOPIGE VOORZIENING Tegen een aanvraag kan geen be zwaarschrift worden ingediend. Tegen een groot aantal besluiten kan alleen door belanghebbenden een bezwaarschrift worden inge diend. Da.t moet schriftelijk gebeu ren, ondertekend zijn, binnen de genoemde termijn (vaak 6 weken na de verzenddatum aan de aan vrager) en moet tenminste het vol gende bevatten: naam en adres indiener; dagtekening; een om schrijving van het besluit waartegen het bezwaar is gericht; de gronden van bezwaar. U moet uw bezwaren richten aan het bestuursorgaan dat de beslissing heeft genomen: het college, de burgemeester of de ge meenteraad, Postbus 1000, 4357 ZV in Domburg. De gemeente moet de zaak opnieuw bekijken en neemt een besluit op het bezwaar. Als u het daar nog niet mee eens bent, kunt u hiertegen binnen zes weken in beroep gaan. U doet dat in de meeste gevallen bij de sector be stuursrecht van de rechtbank. Als er sprake is van spoed kan naast het e- indienen van een bezwaarschrift ook een voorlopige voorziening ge vraagd worden bij de Voorzienin- genrechter. Voor informatie (0118) 555 444. Domburg, 1 februari 2012 Burgemeester-en wethouders van Veere

de Faam | 2012 | | pagina 12