BLAUW GERUITE KIEL COLLEGE AKKOORD MET RESTAUREREN SCHELDEKRAAN VLISSINGEN WERK IN UITVOERING VERGADERING WMO-ADVIESRAAD KALENDER INLOOPBIJEENKOMST OPENBARE RUIMTE ZUIDKANT DOK BEKENDMAKINGEN TORENTJE OP STRANDPOST GEPLAATST C. E M E E N T E Werkzaamheden Kromwegensingel Maandag 30 januari 2012 zijn de werkzaamheden in de Kromwegensingel gestart. De werkzaamheden duren tot 27 april 2012. Het wordt in fasen uitgevoerd. Fase 2 Kromwe gensingel vanaf Burgemeester Stemerdinglaan tot de Rit- themsestraat start donderdag 2 februari en eindigt omstreeks 19 maart 2012. Herinrichting Walstraat midden Maandag 30 januari 2012 is de herinrichting van de Walstraat midden, het deel tussen de Lange Zelke en de Hellingbaan Kolvenierstraat, gestart. Naar verwachting wor den de werkzaamheden eind februari 2012 afgerond. De Wal straat blijft bereikbaar voor win kelend publiek. Om de overlast te beperken worden er loop schotten neergelegd. Reiniging spoelieiding Schuitvaartgracht Donderdag 2 februari 2012 worden de spoelpompen voor de Schuitvaartgracht stilge zet. De buis waardoor het spoelwater stroomt, moet worden schoongemaakt. Naar verwachting is het spoelsys- teem vrijdag 10 februari 2012 weer actief. De werkzaamhe den vinden plaats in de winter om de stankoverlast zoveel mogelijk te beperken. Rioolvervanging Zuider zeestraat Maandag 6 februari 2012 wordt gestart met rioolwerk zaamheden in het pad naast de woning Zuiderzeestraat nr 59 tot en met de groenstrook richting de Bermweg te Oost souburg. De werkzaamheden worden in de week van 20 februari 2012 afgerond. Tij dens de werkzaamheden wor den verkeersmaatregelen in de Zuiderzeestraat getroffen. www.vlissingen.nl/ werkinuitvoering Op vrijdag 3 februari 2012 ver gadert de Wmo-adviesraad om 11.00 uur in ter Reede, multi functionele ruimte 3. Agenda: 1. Presentatie Maatschappelijke Stages door mevr. Noortje van de Gucht, SWM De vergadering is toegankelijk voor alle inwoners van VHssin- gen. Wenst u in te spreken op het onderwerp dat op de agen da staat? Dan dient u hiervoor een afspraak te maken met de heer Meulmeester, voorzitter van de Wmo-adviesraad, tel. 06 53 87 46 44. www.vlissingen.nl/wmo Zaterdag 4 februari 2012 21.00 uur Requake, Jahua Subsonic Muziek, De Piek www.vlissingen.nl/uit NIEUWS EN INFORMATIEPAGINA VOOR DE INWONERS VAN DE GEMEENTE VLISSINGEN WOENSDAG 1 FEBRUARI 2012 Redactie: afdeling Communicatie postbus 3000, 4380 GV Vlissingen telefoon: (0118) 487000 communicatie@vlissingen.nl www.vlissingen.nl Fotografie: gemeente Vlissingen, tenzij anders vermeld Het College van B&W heeft op dinsdag 24 januari 2012 beslo ten akkoord te gaan met de restauratie van de Schelde- kraan. Het bedrijf MIT heeft een offerte ingediend om de Scheidekraan te restaureren en weer operationeel te maken. De Scheldekraan ligt nu nog naast de Timmerfabriek. De opdracht zal zo spoedig mogelijk worden verstrekt. Dit mede omdat MIT hef dan nog redt om de kraan voor 1 juli 2012 gerestaureerd te hebben, zodat de gemeente nog aan de Europese subsidie voorwaarden kan voldoen. De reden dat het besluit van het college deze week is gevallen, heeft te maken met de financiën. Naast de 275.000 euro die de gemeente bijdraagt en de Interreg subsidie van 275.00 euro, bleek meer geld nodig. De gemeente wilde de kraan alleen behouden op voorwaarde dat de extra benodigde fondsen werden opgebracht door particu liere initiatieven. Na constructieve gesprekken, heeft het college er op dit moment het volste vertrouwen in, dat de extra benodigde bijdrage van particulie re partijen er ook echt gaat komen. Omdat de gemeente nog in overleg is met betrokkenen, wil zij op dit moment nog geen uitspraak doen over de beoogde particuliere par tijen en hun aandeel. Wel kan zij zeggen, dat naast sponsoring in geld, ook sponsoring door middel van het "beschikbaar stellen van arbeidskrachten en/of faciliteiten tot de mogelijkheden behoort. www.scheldekwartier.nl Foto: Ruben Oreel De nieuwe strandpost op de Nolledijk is bijna klaar. Woensdag 25 januari 2012 is het uitkijktorentje voor de strandwacht op het nieuwe gebouw geplaatst. In het nieuwe strandseizoen kunnen de strandwachten vanuit het torentje het Badstrand, Nollestrand en een zeer groot stuk water in de gaten houden. www.vlissingen.nl/strand foto: Ruben Oreel Woensdag 8 februari 2012 is er een inloopbijeenkomst van 16.30 tot 20.00 uur over het definitief ontwerp van de openbare ruimte rondom de zuidkant van het Dok. Geïnteresseerden, omwonenden van de Steenen Beer en nieuwe bewoners van het Scheldekwartier kunnen zich laten bijpraten. Het ontwerp betreft de directe omge ving van het Dokje van Perry, een gedeelte van de Houtkade, een gedeelte van de Steenen Beer, Jan Allemanstraat, Kleine Kerkstraat, Vlamingstraat en Wagenaarstraat. De middag/avond kent geen vast programma. U kunt tussen 16.30 en 20.00 uur vrij binnenlopen in het nieuwe paviljoen (het gla zen gebouwtje op de kop van het gerestaureerde Dokje van Perry) en u laten informeren over de nieuwe inrichting. Er zijn diverse mede werkers aanwezig, om toelichting te geven op het ontwerp en even tuele vragen te beantwoorden. Bij het ontwerp is zo veel mogelijk aansluiting gezocht bij de nieuwe inrichting van de binnenstad. Niet het gehele gebied wordt in één keer aangelegd. Het moment van aanleg hangt mede af van de oplevering van de verschillende bouwblokken aan de zuidkant van het-Dok. www.scheldekwartier.nl Ingediende aanvragen voor een omgevingsvergunning: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende aanvragen voor een omgevingsvergunning hebben ont vangen: 1. renoveren/aanpassen 74 wonin gen Kromwegesingel 22 t/m 50, 33 t/m 43; De Deckerestraat 38 t/m 60, 39 t/m 53; Willem Alexanderstraat 24 t/m 50, 25 t/m 61 (19-01-2012) 2. verwijderen asbesthoudend materiaal Van Hogendorpweg 34 (18-01-2012) 3. opsplitsen winkel tot 2 wonin gen Hercules Segherslaan 37 (19-01-2012) 4. plaatsen licht- en fotoreclame Prins Hendrikweg 6 (19-01-2012) 5. maken doorgang naar kantine/ toiletgroep Bellamypark 37 (23-1-2012) 6. vervangen gevelreclame Nieu- wendijk 96 (24-01-2012) 7. bouwen en plaatsen slaap- strandhuisje op strand West duin (24-01-2012) De publicatie van de ingediende aanvragen heeft een informatief karakter. Tegen deze aanvragen kunnen geen bezwaarschriften wor den ingediend. Het is mogelijk dat de tekeningen, waarop de vergun ning wordt verleend, afwijken van de ingediende aanvraag. Kennisgeving beschikking Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) Reguliere procedure: Verleende omgevingsvergun ningen Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij de volgende omgevingsvergunnin gen hebben verleend: 1. aanbrengen nieuwe reclame aan buitengevel Stationsplein 1 (23-01-2012) 2. bouwen bedrijfsloods Nieuwe Kruidmolenweg 15 (24-01-2012) Bezwaar Bij de hierboven genoemde beslui ten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belang hebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaar schrift indienen bij burgemeester en wethouders van Vlissingen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlis singen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niét. Wel kan een belanghebben de die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrechter van de recht bank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voorziening te treffen, indien onverwijlde spoed, gelet op de betrokken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffie recht verschuldigd. Verleende omzettingsvergun ningen: In de afgelopen periode zijn de volgende vergunningen verleend: 1omzetten van zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimte Paul Krugerstraat 302 (23-01-2012) 2. omzetten van zelfstandige woonruimte in onzelfstandige woonruimte Paul Krugerstraat 304 (23-01-2012) Inzage Deze besluiten liggen, totdat de hierna aangegeven bezwaartermijn is verstreken, ter inzage in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. De verleende vergunningen met bij behorende tekeningen kunnen na een telefonische afspraak met Dhr. W. Huige van de Afd. Publieksza- ken (tel. 0118 - 487339) worden ingezien. Bezwaar Bij de hierboven genoemde besluiten kunnen belangen van derden betrokken zijn. (Derden) belanghebbenden kunnen binnen zes weken na de tussen haakjes staande datum een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burge meester en wethouders van Vlis singen, afdeling Bedrijfsvoering, juridische zaken, Postbus 3000, 4380 GV Vlissingen. Het maken van bezwaar schorst de werking van het besluit niet. Wel kan een belanghebbende die bezwaar heeft gemaakt, de Voorzieningenrech ter van de rechtbank Middelburg, Postbus 5015, 4330 KA Middelburg verzoeken een voorlopige voor ziening te treffen, indien onver wijlde spoed, gelet op de betrok ken belangen, dat vereist. Voor een dergelijk verzoek is griffierecht ver schuldigd. Kennisgeving ontwerpbeschik king Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo). Uitgebreide procedure: Burgemeester en wethouders van Vlissingen maken bekend dat zij in het kader van de Wet algeme ne bepalingen omgevingsrecht voornemens zijn vergunning te verlenen: 1. voor het saneren van een ben zinestation en het vernieuwen van een propaan gasvulstation Gildeweg 35. Inzage De ontwerpbeschikking en de bij behorende stukken liggen met ingang van 2 februari 2012 gedu rende zes weken ter inzage in het stadhuis te Vlissingen. U kunt de stukken elke werkdag tijdens ope ningstijden inzien. Op afspraak kunnen de stukken ook op don derdagavond tussen 17.00 uur en 20.00 uur worden ingezien (Dhr. W. Huige, telefoon 0118-487339 of e-mail whe@vlissingen.nl). Tijdens de periode van ter inzage legging kan een ieder schriftelijk of mondeling zienswijzen inbren gen. Schriftelijke zienswijzen moe ten worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders, Postbus 3000, 4380 GV te Vlissin gen. Voor mondelinge zienswijzen kunt u een afspraak maken "via de afdeling Publiekszaken, clus ter vergunningen (telefoon 0118- 487156 of e-mail vergunningen@ vlissingen.nl). Wij wijzen u erop dat alleen beroep tegen de uiteindelijke beschikking -kan worden ingediend als de indie ner ook een zienswijze heeft inge bracht tegen de ontwerpbeschik king en belanghebbende is. Welstandscommissie De welstandscommissie vergadert in het openbaar eens in de 3 weken op een donderdag, aanvang 9.00 uur. De stukken ter behandeling moeten uiterlijk één week voor de vergadering (woensdagmiddag uiterlijk 17.00 uur) bij bouw- en woningtoezicht ingediend zijn. U kunt de behandelde plannen vanaf dinsdag voorafgaand aan de ver gadering, raadplegen op www.vlis singen. nl/welstandscommissie. De agenda is dan ook in te zien in het stadhuis, Paul Krugerstraat 1. Data

de Faam | 2012 | | pagina 10