r www.middelburg.nl Hulp bij aangifte belastingen Behandeling kwijtschelding lokale belastingen door waterschap Scheldestromen Staandehoudacties weer van start Raadsvergadering in stadskantoor Contractondertekening gebruik financieel systeem De campagne 'Hulp bij aan gifte' (HUBA) gaat weer van start. Op diverse locaties in het land wordt hulp bij aangifte ge boden door de Belastingdienst. Vorig jaar maakten landelijk ongeveer 700.000 mensen hier gebruik van. In Middelburg biedt het stadskantoor van 5 maart tot en met 26 maart on derdak aan de Belastingdienst. Ondersteuning voor burgers met zorgtoeslag De Belastingdienst biedt hulp bij aangifte aan belastingplichtigen. Om in aanmerking te komen voor de HUBA geldt wel een inkomens grens. Feitelijk is het zo dat alleen burgers die recht op zorgtoeslag hebben, gebruik kunnen maken van hulp bij aangifte van de Belasting dienst. Burgers die in belastingjaar 2010 gebruik hebben gemaakt van de HUBA krijgen automatisch weer een uitnodiging tot het doen van aangifte over belastingjaar 2011. Tevens worden deze mensen auto matisch benaderd om wederom gebruik te maken van de hulp bij aangifte. Ook burgers die niet eer der deel hebben genomen aan de HUBA maar wel onder de inko mensgrens vallen, kunnen zich ui teraard aanmelden. De aangifte IB (inkomstenbelasting) wordt samen met de burger en onder diens ver antwoordelijkheid ingevuld en via in ternet ingezonden. Veranderde wetgeving Als gevolg van veranderde wetge ving Inkomstenbelasting is een aan tal aftrekposten voor de buitengewone uitgaven en zorgkos- ten voor het jaar 2011 beperkt. Dit heeft effect op de fiscale inko menshoogte en daardoor ook op het toetsingsinkomen voor het eventueel toekennen van toesla gen. Een groot aantal burgers is hier nog niet mee bekend en heeft het toetsingsinkomen niet aange past. Om het toetsingsinkomen voor 2012 deugdelijk vast te kun nen stellen, is het verzamelinko- men over 2011 nodig. Dit verzamelinkomen blijkt uit de belas tingaangifte over belastingjaar 2011. Om te voorkomen dat bur gers te veel toeslagen ontvangen en dit op een later moment moeten terugbetalen, is daarom het doen van aangifte van groot belang. Als belastingplichtigen gebruik wil len maken van de hulp bij aangifte, kunnen zij hiervoor vanaf heden een afspraak maken via de Belas tingtelefoon 0800-0543 (gratis nummer). Hiervoor geldt wel een inkomensgrens: als iemand recht heeft op een zorgtoeslag, kan hij of zij van deze mogelijkheid gebruik maken. Binnenkort verzendt water schap Scheldestromen de jaar lijkse aanslag waterschapslasten 2012. Een maand later, eind februari 2012 verzendt de gemeente Middelburg de gemeentelijke gecombineerde aanslag 2012. Wie niet in staat is om belastin gen te betalen, komt in aan merking voor gehele of gedeeltelijke kwijtschelding. Of u in aanmerking komt voor kwijt schelding is afhankelijk van uw in komen, uw vermogen, uw gezinssituatie en uw woonlasten. Om het kwijtscheldingsbeleid effi ciënter te laten verlopen worden de verzoeken om kwijtschelding voort aan afgehandeld door waterschap Scheldestromen. De gemeente Middelburg was in Zeeland nog de enige gemeente die afhandeling zelf uitvoerde. Al jaren voert het waterschap voor de overige Zeeuwse gemeenten de afhande ling van de kwijtschelding uit. Het voordeel hiervan is dat de kwaliteit en de continuïteit van de afhande ling wordt gewaarborgd. Als u dus kwijtschelding wilt aanvra gen voor zowel de aanslag van het waterschap als de gemeente, dan kunt u uw verzoek om kwijtschel ding direct indienen bij waterschap Scheldestromen, Kanaalweg 1 4337 PA Middelburg. Inleveren bij de gemeente blijft ook mogelijk. Na de behandeling door het water schap brengt de gemeente u op de hoogte in de uitspraak die volgt op uw verzoek om kwijtschelding. Kwijtschelding kunt u aanvragen door het invullen van een kwijt scheldingsformulier. Deze is ver krijgbaar in het waterschaps- en stadskantoor. Meer informatie? Voor meer informatie kunt u te recht in het waterschaps- en stads kantoor. U kunt ook bellen: 088 - 24 61 100 en 0118-67 54 77. Of kijk op www.scheldestromen.nl of www.middelburg.nl. Foto: Jacky Nijsen Wethouder Johan Aalberts ondertekende vorige week een contract met UNIT4 voor het gebruik van een nieuw financieel systeem. Het oude sys teem verdwijnt om beter aan te sluiten bij het pakket dat Schouwen-Dui- veland gebruikt. De gemeenten Middelburg, Vlissingen, Veere en Schouwen-Duiveland willen namelijk beter samenwerken op het gebied van ICT. Samenwerking is makkelijker, en voordeliger wanneer de ge meenten gelijksoortige systemen gebruiken. Dinsdagmiddag 17 januari heb ben Luna, Yari, Nick en Miquei van de Beverburch zich ingezet voor de verkeersveiligheid in de Grevelingenstraat, een 30km/u zone. Met de meetgegevens van ver keerspolitie Zeeland zijn ze met weggebruikers in gesprek gegaan over hun rijgedrag. Bestuurders die zich aan de snelheidslimiet houden, krijgen een groene kaart en een presentje. Wie daar overheen gaat, een gele kaart. De kinderen gingen streng maar rechtvaardig te werk: te hard is te hard! In totaal hebben ze 26 groene kaarten mogen geven en reden er 23 auto's hard genoeg voor een gele kaart. Er zijn daarnaast vier bekeuringen uitge deeld. Gewoon 30 Veel woongebieden zijn ingericht als 30 km/u zone. De limiet van 30km/u zones wordt in praktische zin bereikt door bijvoorbeeld drem De gemeenteraad komt op maandag 30 januari bij elkaar voor haar maandelijkse raadsvergadering. Die begint om 19.30 uur in het stadskantoor. U bent van harte uitgenodigd om de vergadering bij te wonen vanaf de publieke tribune. Agenda: 1. Opening, mededelingen en vaststelling agenda 2. Vaststellen notulen raadsvergadering van 19 december 2011 3. Ingekomen stukken 4. Vaststellen van de verordening op het Raadonderzoek Middelburg 2012 5. Voorstel tot wijziging van de gemeentebegroting 2012 6. Instemmen met Beleidsplan 2011-2014 Orionis Walcheren 7. Vaststellen verordening ruimte- en inrichtingseisen peuterspeelzalen 2011 8. Bouwplan Zuidsingel 9. Vaststellen herziene exploitatieopzetten Essenvelt, Groenboulevard Es- senvelt en Groenboulevard Reijershove 10. Vaststellen subsidieregeling gemeentelijke monumenten Middelburg 11Motie vreemd aan de orde van de dag van de fractie van D66 betref- fende openbaarheid subsidieregister 12. Motie vreemd aan de orde van de dag van de fractie van de LPM betref fende fïetsparkeren in winkelstraten 13. Motie vreemd aan de orde van de dag van de fractie van de LPM betref fende vertrouwelijke en openbare informatie De agenda's, voorstellen en besluiten van vergaderingen van de raad en commissies zijn te lezen in het raadsinformatiesysteem op www.middelburg.nl. Ook liggen de stukken ter inzage in de hal van het stadskantoor. pels en wegversmallingen. Helaas wordt in deze zones nog steeds vaak te hard gereden. Een auto heeft bij een snelheid van 30 km/u al een remweg nodig van ongeveer 13 meter. Bij 50 km/u is dat maar liefst 28 meter. De gevolgen laten zich raden. Om verkeersdeelnemers bewust te maken van hun rijgedrag in 30km/u zones organiseert gemeente Mid delburg, in samenwerking met ver keerspolitie Zeeland, Veilig Verkeer Nederland en lokale basisscholen voor het achtste jaar de staande houdacties. Wegen van en naar school moeten veilig zijn voor de kinderen. Daarom worden bij deze acties leerlingen uit groep 8 van de basisschool betrokken. Dit jaar wer ken opnieuw zeven basisscholen uit Middelburg, Arnemuiden en Nieuw en Sint Joosland mee. Foto: Aart van Belzen Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 januari 201/ De Faam pagina 9 Deze informatiepagina van de Gemeente Middelburg wordt samengesteld door Communicatie. Reacties zijn welkom! Per e-mail naar info@middelburg.nl of per telefoon op (0118) 67 50 00. Voor informatie, folders en inzage van stukken kunt u terecht in het stadskantoor aan de Kanaalweg 3. www.middelburg.nl

de Faam | 2012 | | pagina 9