Lezersmenu van De Faam Agenda BON LEZERSMENU DE FAAM persoon Boefje Alles over recente modellen en de nieuwste snufjes Made in Belgium Autonieuws Het lezersmenu is uitsluitend te nuttigen van 27 januri t/m 29 februari 2012, na reservering via 0118 - 410295 en op vertoon van onderstaande bon. De Beurs is te vinden aan het Beursplein 11 te Vlissingen. De laatste woensdag van de maand staat het Lezersmenu in De Faam. Elke maand serveert een ander - door de krant geselecteerd - restaurant op Wal cheren dit menu. De inhoud van het diner wisselt maandelijks maar de formule blijft hetzelfde. Voor 25 euro per persoon krijgt de lezer een voor afje (stokbrood of een amuse) gevolgd door een driegangenmenu (voor-, hoofd- en nagerecht). Het diner wordt afgesloten met een kopje koffie of thee. Onze auto parkeren we aan de boulevard, een wandeling langs de Westerschelde willen we ons zelf niet ontnemen. Dan lopen we naar het restaurant waar een heerlijke aangename temperatuur heerst We worden welkomgeheten door gastvrouw Mischa, onze jassen worden opgehangen en we worden ver wezen naar onze tafel. Rondkijkend in dit bijzondere gebouw wordt de geschiedenis van Vlissingen je wel duidelijk. Veel oude foto's worden op een leuke manier gepresenteerd. Als dessert krijgt u een Bitterkoekjesbavarois met seizoensvruchten wat een perfecte afsluiter is van het menu. Vanavond hebben we gereserveerd bij Restaurant De Beurs in Vlissingen. Aan het Beursplein en in haar omgeving absoluut één van de bijzonderste gebouwen in de nabijheid. De oorspronkelijke beurs van Vlissingen dateert uit 1540. Bijna 100 jaar later moest die beurs drastisch worden verbouwd. Dit was de directe aanleiding om er het huidige Beursgebouw neer te zetten, uiteraard in Hollandse é*0SÊÊ*%-. Renaissancestijl. Wie nu voor het Beursgebouw staat, ziet eigenlijk twee dingen: beneden de serre van het restaurant (in de Vlissingse volksmond kortheidshalve De Beurs genoemd) en erboven de restanten van het monumentale pand dat het zeer zeker nog steeds is. Chef-kok Gilles Paardekoper maakt werkelijk waar een oog- en smaakstrelende sensatie van je gerecht Om te beginnen de amuse, bestaande uit de tapasgerechtjes: garnalen, olijven, stokbrood, tomatentapenade en boter. Het voorgerecht bestaat uit een tartaartje van zalm met rucolasla en balsamicodressing. Deze frisse en verse combinatie zorgt ervoor dat je smaakpupillen geactiveerd worden. U kunt ook kiezen uit de Heldere Ossenstaartsoep. Deze soep is een heerlijk versgevulde soep waarin de authentieke smaak van de ossenstaart volledig tot zijn recht komt Daarna kunt u kiezen uit twee hoofdgerechten, te weten een hele gebakken Zeebaars of de Ossobuco. De Zeebaars is een mooie witte vis die erg goed van smaak is. Het bord is opgemaakt met verschillende aardappelcreaties, groente en mangochutney. De Ossobuco is een zeer malse kalfsschenkel aangevuld met aardappel, groente en pasta. Uit in Zeela VOORLETTERS M/V: NAAM: ADRES: GEBOORTEJAAR: AANTAL PERSONEN: Annejet van der Zijl geeft vrijdag een lezing. FOTO:PR Agenda 25 t/m 31 januari woensdag 25 januari Best of IDFA on tour 2011 Cinema Middelburg. 13.00 uur Avond van de Franse film: Les Hommes Libres (film) Cinema Middelburg 20.00 uur Drive (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur donderdag 26 januari Kruimeltje de musical (jeugd) Theater de Mythe Goes 19.00 uur Gedichtenavond De Drvk- kery Middelburg 19.00 uur Damienjurado (muziek) De Spot Middelburg 20.00 uur Drive (film) Cinema Mid delburg. 20.00 uur Lotus (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur vrijdag 27 januari The Artist (film) Cinema Middelburg 15.00 uur Kruimeltje de musical (jeugd) Theater de Mythe Goes 19.00 uur We Need to Talk About Kevin (film) Cinema Mid delburg 19.00 uur Lezing jurist en taal: het historisch perspectief Zeeuwse Bibliotheek Middel burg. 16.45 uur SLAZ-lezing met Annejet van der Zijl Zeeuwse Biblio theek Middelburg 20.00 uur Lotus (film) Podium 't Beest Goes 20.30 uur Chilling Out/Zeeuwse Komedie (toneel) Vestzak'99 Vlissingen 20.30 uur Aranis (modern folk) The ater de Wegwijzer Nw. en St. Joosland 20.30 uur Awkward I Het Zesde Me taal solo (muziek^ De Spot Middelburg 21.00 uur Kill for peace en ander bands (muziek) Bar Ameri can 21.00 uur Drive (film) Cinema Mid delburg 21.30 uur zaterdag 28 januari Presentatieweekend Jeugd- theaterschool Zeeland Po dium 't Beest Goes 14.30 uur Dance Center Daz zle (dans) Stadsschouwburg Middelburg 15.00 en 20.00 uur G@ntle (muziek) De Drvkkery Middelburg 16.00 uur The Artist (film) Cinema Middelburg. 19.00 uur Scheldeblues (muziek) Arsenaaltheater Vlissingen 19.30 uur Theatergroep Duinart (toneel) Spiegeltheater Middelburg 20.00 uur Chilling Out/Zeeuwse Komedie (toneel) Vest zak'99 Vlissingen 20.30 uur We Need to Talk About Kevin (film) Cinema Middelburg 21.30 uur Pink Floyd tribute: The Steel Breeze (muziek) De Piek Vlissingen 21.30 zondag 29 januari De nieuwe Ijstijd Opus One (jeugd) Theater de Mythe Goes 14.00 uur Theatergroep Duinart (toneel) Spiegeltheater Middelburg 14.00 uur Presentatieweekend Jeugdtheaterschool Zee land Podium 't Beest Goes 14.30 uur Dance Center Dazzle (dans) Stadsschouwburg Middelburg 15.00 en 20.00 uur The Juke Joints (muziek) Pante Rhei Vlissingen 17.00 uur We Need to Talk About Kevin (film) Cinema Middelburg 20.30 uur maandag 30 januari Drive (film) Cinema Mid delburg. 20.00 uur Philippe Geubels (caba ret) Podium 't Beest Goes 20.30 uur dinsdag 31 januari J@louzie (toneel) Stads schouwburg Middelburg 20.00 uur We Need to Talk About Kevin (film) Cinema Middelburg 20.00 uur The Light Thief (film) Podium't Beest Goes 2030 Kruimeltje de musical is een familievoorstelling voor iedereen vanaf zes jaar. Donderdag 26 en vrijdag 27 januari om 19.00 uur is de musical te zien in theater De Mythe in Goes. Kruimeltje is een straatjo chie van tien jaar zonder vader en moeder. Ooit is hij als baby door zijn moeder achtergelaten bij vrouw Koster, die slecht voor hem zorgt. Ondanks alle ellende beleeft hij samen met zijn vrienden - kruidenier Wilkes en Moor de hond - leuke avonturen. Met hen gaat hij op zoek naar zijn vader. Na het succes in Theater de Efteling nu te zien in Theater de Mythe Goes. 'Boefje verovert har ten', schreef De Telegraaf over deze musical. Kaart verkoop www.theaterver- koopzeeland.nl Cabaretier Philippe Geubels is een beetje een vreemde. Maar ja, wat wil je ook als je in België bent gemaakt? Maandag.30 januari om 20.30 uur staat hij met een try-out van het programma 'Made in Belgium' op de planken van Podium 't Beest in Goes. Dat hij het als kind van een Oekraïense okselar tieste en een Armeense stekelbaarzenkweker, zoals in zijn biografie staat, zo ver zou schoppen, had de jonge Philippe Geubels niet durven denken. De Vlaamse komediant staat in België avond aan avond voor uitverkochte zalen en maakt dit jaar de oversteek naar Nederland. Geubels trad al een paar keer eerder op in Ne derland, onder meer op het Amsterdam Comedy Festival en Lowlands. De organisatoren van die evenementen hadden blijkbaar lucht gekregen van zijn succes in België. Daar bereikte Geubels met zijn debuutshow 'Droog' uitver kochte zalen. Zijn tweede show 'Hoe moet het nu verder?' deed er een schepje bovenop en als populaire verschijning in de veel beke ken televisieprogramma's 'De slimste mens', 'M!LF' en 'Mag ik u kussen?' schopte hij het in een mum van tijd tot Bekende Belg. Zijn programma 'Made in Belgium' is speciaal voor gemaakt voor de Neder landse comedy-liefhebbers. Kaartverkoop via www. tbeest.nl. www.deweekkrant.nl/auto

de Faam | 2012 | | pagina 42