Lopen, zweten en lekker bijkletsen LANDELIJKE DEAL Maar liefst 65% korting op een super-complete boxspring van lederslapen.nl. Hoge kwaliteit met formaat 180x200 cm. Alles over het vinden van een vaste baan of tijdelijk werk Storm, wind, regen of misschien sneeuw en strenge vorst KOOP T/M DO OP SWEETDEAL.NL Aan de slag 'We zijn door de jaren heen een hechte club geworden' Piet Paulusma Altijd actueel: de-faam.nl www.deweekkrant.nl/banen woensdag 25 januari 2012 De Faam pagina 29 Al bijna 25 jaar sporten ze in het park rond de Hollandsche Hoeve, de Ski Gymnasten Goes. Dit als fysieke voor bereiding op de wintersport. Een paar weken terug kregen ze een brief van de gemeente over sportvoorzieningen voor gepensioneerden. Helemaal nergens voor nodig, vinden zij. Een leuke groep mensen en een park is voldoende. Marjoleine Kramer Goes Het ziet blauw bij de Holland sche Hoeve in Goes. Ondanks de harde wind en de grauwe lucht staat er een aantal fana tiekelingen op zaterdagmorgen te trappelen om te gaan spor ten. Om half tien verzamelen ze zich op het parkeerterreintje bij Eethuis De Vierlinden. De groep van vandaag, 22 man, be gint rustig aan naar de vijver bij het scoutinggebouw te joggen. Daar begint het zweten. "Ja, wat denken we ervan jongens? Laten we maar beginnen", zegt trainer Jan als iedereen daar is aangekomen. "Vier keer twee- enhalve minuut hardlopen." Jan blaast op zijn fluitje en de groep zet zich in beweging. Ski Gymnasten Goes bestaat uit 34 leden vanaf een jaar of vijftig tot de leeftijd dat sporten niet mogelijk meer is. "We zijn door de jaren heen een hechte club geworden. We organise ren ook evenementen naast het sporten zoals de barbecue in de zomer. We delen lief en leed." Sommigen lopen de volle der tien minuten hard, anderen la ten zich leiden door de fluitjes van Jan. Hij vertelt: "Ik vind het heel belangrijk dat iedereen mee kan doen aan de trainingen op zijn eigen tempo." Bram is de hardloper van de groep. Hij doet aan verschil lende marathons mee en jogt dan ook vanochtend de 13 mi nuten zonder tussendoor te lo pen. Laatst werd hij tijdens het hardlopen ingehaald door de zestienjarige zoon van een van de leden. Dat was even wen nen. Jan's laatste fluitje klinkt door het park. De groep verza melt zich weer en begint rek- en strekoefeningen te doen. Dan leidt Jan hen naar een parkeer terreintje achterin het park. Daar wordt een estafette ge speeld. De groep splitst zich op in twee teams van elf man. Elke groep krijgt een dobbelsteen. Het aantal ogen dat er gegooid wordt, zoveel mensen mogen er naar de overkant van het par keerterreintje rennen en terug. De groep die het eerst aan de 90 komt heeft gewonnen. De groep van Nel komt een beetje moeilijk op gang, ze gooien elke keer ééntwee of drie terwijl de groep van Bram telkens vijf of zes gooit. "Er wordt niet gesjoe meld hé", grapt ze naar hen. Het team van Bram wint de strijd. Als alle oefeningen zijn afge rond gaat een deel naar huis en een deel gaat koffiedrinken en kletsen. Nel: "Het is tenslotte niet alleen om te sporten." Meer dan skigym Ski Gymnasten Goes organi- seert niet alleen buitengym, maar ook evenementen die niks met skiën te maken heb ben. Bijvoorbeeld een jaar lijkse barbecue in de zomer. Een deel van hen doet in de zomer aan wielrennen en er wordt af en toe ook gezeild en er worden marathons gefietst en gelopen voor het goede doel. www.de-faam.nl Onder begeleiding van trainer Jan doen de leden evenwichtsoefeningen. FOTO: MARJOLEINE KRAMER sweetdèa I

de Faam | 2012 | | pagina 29