Nieuw leven in de Sint Jacobsstraat Gycl Emotion 2012 De Stenge Heinkenszand Sportfondsen Borsele BV en Klusdu6 organiseren op zondag 5 feb. 2012 t.b.v. Alpe d'HuZes: by vm We4t£*\ Ook de column van vorige week, vorige maand of vorig jaar Vijf dvd's met oefeningen voor een gezond lichaam Nu slechts 12,95 Stengeplein 1, 4451 CZ Heinkenszand Info: www.klusdu6.nl en www.cyclemotion.nl Henk Spaan Bewust vitaal "Door creativiteit kan de straat opgevrolijkt worden" Toertocht (66km) en ATB-toertochten (33km en 16km) start om 10.00 uur. 5,00 inclusief kop soep en entree CyclEmotion Dikke Banden Race voor de jeugd start om 13.00 uur 2,00 inclusief aandenken en entree CyclEmotion Fietsevent CyclEmotion van 11.00 uur tot 17.00 uur entree: 3,00 1,00 kinderen tot 12 jr) alle opbrengsten komen voor 100% ten goede aan het KWF-Kankerfonds Altijd actueel: de-faam.nl woensdag 25 januari 2012 De Faam pagina -15 www.deweekkrant.nl/spaan www.deweekkrant.nl/webwinkel De Sint Jacobsstraat Vlis- singen moet weer allure krijgen. Dat is de opvatting van verschillende onderne mers die gezamenlijk met een plan kwamen. Nadat de overkapping vorig jaar werd weggehaald was de voorma lige passage onder de Sint Jacobstoren toe aan een vol gende stap, het aantrekkelij ker en sfeervoller maken van dit historische winkelstraatje. Gerard van der Hoeven Vlissingen Het was Hendrik-Jan Mabelis, eigenaar van modezaak Mabe lis, die met het initiatief kwam en vrijwel alle ondernemers slo ten zich hierbij aan. Mabelis, die momenteel van een vakantie ge niet, was niet bereikbaar. Maar Kirsten Eckhardt van schoe nenwinkel Mrs. Marcos is ook betrokken bij dit initiatief. "Na de heropening van de straat wil den we de boel wat opfleuren. Daar hebben we nu verschil lende ideeën voor. Hangbak- ken met (kunstbloemen gaan we plaatsen, maar er komt bij voorbeeld ook aan het begin en het eind van de straat een schild te hangen met de Sint Jacobs- schelp. Verder kunnen we de stijl af en toe aanpassen en bij voorbeeld werken met thema's. De aankleding van het straatje moet iets aparts worden." De nieuwe impuls is een beetje afgekeken van de winkelstraat jes in de Jordaan in Amsterdam. Ook komt er een speciale web site van de bedrijven die zijn ge vestigd in de straat. Die website wordt vormgegeven door de- Vlissingse beeldend kunstena res Carina Dumais die bekend staat om haar kunstwerken met contrast tussen fictie en rea lisme. Uit de loop Volgens Eckhardt was men van mening dat de Sint Jacobsstraat een beetje uit de loop was ge raakt. "Dat heeft met name te maken met de verdwenen door gang van de Lange Zelke naar de Oude Markt. Sinds die er door de herinrichting niet meer is, ligt het straatje een beetje geïsoleerd. Door frisse ideeën moet de loop er weer inkomen." "Een goed idee", vindt ook Jaap van Boven die samen met zijn vrouw twee zaken heeft in het straatje. Hij denkt dat door wat creativiteit de boel flink kan worden opgevrolijkt. En wel licht ook de leegstand tegen gaan. Want door het sluiten en verhuizen van sommige winkels staan er nu veel winkelpanden leeg. Eckhardt: "Dat is jam mer. Vooral als je weet dat de huurprijzen van winkelpanden in de Sint Jacobsstraat relatief gezien lager zijn dan die in de rest van de binnenstad." De nieuwe aankleding zal voor zover het er nu voor staat al in februari zijn aangebracht." Op 2 februari worden de schilden opgehangen. De bedoeling is dat de website dan ook vrij snel daarna van start gaat. Overkapping is verdwenen Vorig jaar werd de overkap ping weggehaald van de Sint Jacobspassage en ging het eeuwenoude straatje in Vlissingen weer gewoon de Sint Jacobsstraat heten. On danks de leegstand hebben ondernemers goede hoop dat door een nieuwe impuls het straatje weer als vanouds veel winkelpubliek gaat trek ken. Alpe d'HuZes Joke van Boven, Hendrik-Jan Mabélis en Kirsten Eckhardt, FOTO: INGRID BORGER

de Faam | 2012 | | pagina 15